Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

blepszy nie jest to zla oferta. Ale jak z kręceniem tego GeCuba to wielka niewiadoma.

9550XT rev. 2 lub 1.2 wiadomo jak sie kręci i jest to bardzo kuszące. 9550XT na tych samych pamięciach co ten 9600Pro padaly jak muchy. Z tym po podkręceniu może być podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 500zł ciężko teraz kupić 9600 Pro nie "kombinowane". Sapphire z pamięciami BGA jest droższy, podobnie HIS jak i Gigabyte.

Może Sapphire na TSOP-ach taki jak mają EmperoR_2001 oraz Rout, bo widać da się je kręcić.

Jeszcze może taki Sapphire bo cena jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze raz ja, caly czas na sapphire 9600 pro "advanced" :x

 

Tym razem mam pytanie zwiazane z problemem jaki mnie neka, czy ktos mi moze powiedziec czego to moze byc wina: w trybie 3D karta lubi sie zawiesic, najczesciej po prostu obraz znika (czarny ekran), czasem po chwili monitor przechodzi w tryb uspienia. Co ciekawe, w wiekszosci przypadkow komputer dalej dziala, nawet mozna po omacku wyjsc z gry do windowsow i wtedy obraz powraca. W Doom3 praktycznie zawsze znika tylko obraz, w innych grach (niewiele ich mam na dysku, jeszcze jakis silent hunter z cdaction, deusex2, demo collin2005) jest wieksza szansa ze zawisnie caly komputer.

 

Sterowniki sprawdzalem rozne, oryginalne catalysty i omegi (czyszczone pomiedzy driver cleanerem). W komputerze zmienialy sie kosci pamieci i procesor. Tylko windowsy sa te same (xp pl prof sp1).

 

Wlaczanie / wylaczanie fast writes nic nie zmienia.

 

Karta nie podkrecana (400 core / 460 mem)

 

Zasilacz chieftec 360W.

 

Jakies pomysly? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie rozmawiałem z www.esc.pl i maja tego radka 9600 pro og gigabyte ale cena jest juz 530 zł chyba sie zdecyduje jednak na niego widze wiekszosc z was ma tutaj od gigabyte radki czyli firma powinna byc dobra ,tymbardziej że bardzo ciężko znaleść teraz radeony 9600 pro od gigabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ze jeszcze raz pisze ale to ważne na www.esc.pl jest dostepny model radeon9600 pro gigabyte GV-R96P 128 DH mógłby ktoś napisąć coś o tym modelu czy sie opłaca

cena wyjdzie 530zł+30zł dostawa

pozdrawiam

 

miałbym jeszcze tylko jedną prosbe z tego względu że jestem początkujący w radeonach zawsze korzystałem z nvidy moglibyście podac jakaś dobra stronke z najnowszymi sterownikami,catalistami oraz biosami pod karty ATI? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

timmon24 edytuj posty a nie dopisuj. Druga sprawa zasilacz 1136H ja na niego nie narzekam (kiedyś w chwili słabości tak było), pracuje stabilnie jak skała tylko trochę hałasuje. Jeśli chodzi o 9600Pro DH od Gigabyte to jest taki jakiego używam i nic złego na niego nie mogę napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy sie opłaca cena wyjdzie 530zł+30zł dostawa

 

miałbym jeszcze tylko jedną prosbe z tego względu że jestem początkujący w radeonach zawsze korzystałem z nvidy moglibyście podac jakaś dobra stronke z najnowszymi sterownikami,catalistami oraz biosami pod karty ATI? :D

Z tego co wiem, aktualnie bardzo przystępną cenę tej karty ma www.arest.pl i tam polecałbym kupić owo cudo.

 

Stronki? hmmm...

www.ati.com :D

www.driverheaven.com

www.omegadrivers.com

www.guru3d.com

 

Programiki? hmmm...

Zapewne przyzwyczaiłeś się do przejrzystości i komfortu użytkowania sterowników NVIDII. No cóż, wstyd przyznać, ale ATi swoimi sterownikami nie zachwyca. Mnie najbardziej denerwuje fakt iż nie można zablokować częstotliwości odświeżania dla każdej rozdzielczości z osobna... argh :evil: . Dlatego proponuję jeden programik - do wszystkiego. Podkręcasz, zmieniasz ustawienia renderowania itp z poziomu jednej aplikacji - Ati Tray Tools.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pimol : w arescie nie maja tego od dluzszego czasu , na www jest taka pozycja ale jest przy niej "-" i nie maja na stanie.

 

timmon24: 530 zl w esc.pl za ta karte to "normalna" cena tylko nie wiem czemu az 30 zl za przesylke, jak bralem w siriusie(tez za 529 zl) to placilem 19zl "szybka paczka" . Teraz ta karta u nich kosztuje 539 i dodajac te 19 zl wychodzi 558. Wiec cena w sumie taka sama jak w esc.pl. Róznica jest tylko taka ze w siriusie prawdopodobnie ........ "Czas realizacji zamówienia tego produktu to ok 14 dni. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, ostatnio polecałem koledze kupno tej karty w www.arest.pl . To że nie mają na magazynie nie znaczy, że nie będą mieli :wink: . Jak mój kumpel tam zamawiał, to poczekał może tydzień, nawet nie i karta była jego :) . Jak dla mnie, 40zł w tą czy w tą to niezła różnica... no ale wybór pozostawiam Tobie :P Przecież równie dobrze możesz wziąć Sapphire Radeon 9600 Pro 128MB za 475zł, która jest porównywalna z Gigabyte'em... pieniądze drogą nie chodzą :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje tylko widać ze gigabyte jest bardziej popularna,róznica jest te 55 zł ale wydaje mi sie ze karta ta jest jakby bardziej sprawdzona i mam wieksza pewnosc do gigabyte

 

miałbym do was prośbe poradzilibyście mi jakiś programik który podaje wiele info o karcie tzn taktowanie pamieci ,rdzenia,ilośc bit itp.. czy do tego wystarczy ATI tool ? (nie chciałbym aby mnie wrobili i mi cos innego przysłali) nie mam jeszcze takiego zaufania do sklepów internetowych moze dlatego ze to by byl mój pierwszy zakup w takiej formie.

aha a jak to jest ta karta graficzna jest w wersji box (tzn czy sa dołóaczone do neij sterowniki itp..) pytanie dla tych co kupywali ją w sklepach internetowych www.esc.pl www.sirus.pl ale zreszta jutro bede dzwonił do esc to sie dowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje tylko widać ze gigabyte jest bardziej popularna,róznica jest te 55 zł ale wydaje mi sie ze karta ta jest jakby bardziej sprawdzona i mam wieksza pewnosc do gigabyte

 

miałbym do was prośbe poradzilibyście mi jakiś programik który podaje wiele info o karcie tzn taktowanie pamieci ,rdzenia,ilośc bit itp.. czy do tego wystarczy ATI tool ? (nie chciałbym aby mnie wrobili i mi cos innego przysłali) nie mam jeszcze takiego zaufania do sklepów internetowych moze dlatego ze to by byl mój pierwszy zakup w takiej formie.

aha a jak to jest ta karta graficzna jest w wersji box (tzn czy sa dołóaczone do neij sterowniki itp..) pytanie dla tych co kupywali ją w sklepach internetowych www.esc.pl www.sirus.pl ale zreszta jutro bede dzwonił do esc to sie dowiemmasz racje tylko widać ze gigabyte jest bardziej popularna,róznica jest te 55 zł ale wydaje mi sie ze karta ta jest jakby bardziej sprawdzona i mam wieksza pewnosc do gigabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wyposażenie to wilkie ukłony w stronę Gigabyte'a

Pudełko zawiera oprócz samej karty: przejściówkę DVI => VGA, kabelek do wyjścia na TV (chinch i S-Video), płytę ze sterownikami i oprogramowaniem, płytkę z pełną wersją PowerDVD 5, i łącznie pięć płytek z grami :!: 8O Tomb Rider najnowsza część na 2cd, Rainbow Six: Raven Shield 2cd i Will Rock... No cóż, licząc, że kogoś interesują te gry to głupotą byłoby nie kupować tej karty... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielki problem. Kupilem w zeszlym tygodniu nowego radeona 9600xt(Gigabyte'a GV-R96X128D).

Problem polega na tym ze gdy gram w jakas gre to nastepuje zwiecha gdzies na 10 sekund po czym znowu da sie grac. Zwiecha polega na calkowitym zamrozeniu obrazu. Probowalem standardowych sterow co byly w pudelku, omeg(rad_w2kxp_omega_2590.exe) a teraz mam wgrane ati catalysty 4.10. Za kazdym razem jest to samo. Nie wiem co mam zrobic by nie bylo tych zwisow. Zaznaczam ze karty juz nawet nie podkrecam by nie bylo ze to od overlockingu jest. Domyslam sie ze ta zwieche robi vpu recover, bo gdy go odznacze to jest zwiecha po ktorej nic nie rusza i musze brac restart kompa.(no ale to odpowiada za reset ustawien karty gdy sie cos sypie-no ale nie ma prawa sie sypac, bo niby czemu:/)

 

System jest wgrany od nowa wiec nie ma mowy o innych smieciach.

 

Barton 2500+, asrock k7s8x, 512MB Twinmos ddr400 cs 2.5, chieftec chieftec atx-1136H 360W.

 

Bardzo prosze o pomoc innych uzytkownikow tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIMOL to ładnie z tym wyposażeniem ja bym sie cieszył jakby zamiast tych gier cene obnizyli ale co tam o tym bede gadać

 

aha ale mam pytanei zawsze gdy sie kupuje radeona9600pro gigabyte czy to w www.sirus.pl czy w esc to wyposażenie jest takei samo ? bo rzeczywiście jestem pod wrażeniem

na stronie esc.pl gdzie bede kupował nie ma szczegółowego opisu karty i jego wyposażenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timmon, ja kupowałem w www.esc.pl i dostałem kartę z takim wyposażeniem, tyle że to było 4 miechy temu i kiedy jeszcze nikt nie wiedział o jej boskości 8) , to zapłaciłem za nią... 485zł :P Widzę, że jesteś dociekliwym kupcą, to się chwali :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madness: obudowa ma dobra wentylacje, mam wiatrak na sciance z pleksi, a temp na procku wynosi 42 stopnie. Juz sie zatanawiam czy nie wywalic tego radeona i kupic jakąs nvidie....tylko jaka :P

 

Ale pomozcie kto mial taki sam problem bo sie wsciekam jak w cos gram online i mam zwiechy 10 sekundowe(napewno chodzi o grafe bo sie wlacza vpu recover)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacje Radeonka 9600 pro GIGABYTE mozna porównaś z sytuacja Bartonka 2500 którego mam od roku i jest super

oby dwa produkty sa switne i trudne do zdobycia pozatym ich ceny poszły w góre.

 

Dzsiaj zkładam zamówienie sklep o 10 otwieraja no mysle ze w ciągu 24 godz dostarcza tego radka potem zdam relacje jakei sa moje pierwsze wrazenia z ATI. A własnie w jakim terminie dostarczyli ci ta karte z www.esc.pl ?

 

A mam jeszcze wazne pytanie Czy będzie konieczny format SYSTEMU XP po przejsciu z NVIDY na ATI

czy wystarczy odinstalowanie sterów nvidy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem swojego Radeona 9600 pro 398/598 (śmiesznie).

 

Jestem w szoku, bo odpiełem swojego starego Fx 5200 Ultimate, odinstalwoałem sterowniki, zainstalowałem Dna najnowsze włączyłem 3dmarka2001 i pokazało mi 10500 punktów, a 3dmark2003 3320 punktów. Szok, jak czytałem to poniektórzy bez reinstalacji mieli po 9 tysiaków w 3dmark2001.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie złozyłem zamówienie na tą grafe teraz czekam z niecierpliwością na nia powinienem ja jutro mieć bo realizuja zamowienie w terminie 24 godz dni robocze.

Zasilacz chiftec 360 W będe miałdopiero za 3 dni jak karta by przyszłą jutro to się ją troche obawiam podłączać bo mam aktualnie jeszcze zasilacz CODOGEN 300W ??? (co o tym sadzicie podłączac ta karte przy tym zasilaczu czy lepiej nie ryzykować )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielki problem. Kupilem w zeszlym tygodniu nowego radeona 9600xt(Gigabyte'a GV-R96X128D).

Problem polega na tym ze gdy gram w jakas gre to nastepuje zwiecha gdzies na 10 sekund po czym znowu da sie grac. Zwiecha polega na calkowitym zamrozeniu obrazu. Probowalem standardowych sterow co byly w pudelku, omeg(rad_w2kxp_omega_2590.exe) a teraz mam wgrane ati catalysty 4.10. Za kazdym razem jest to samo. Nie wiem co mam zrobic by nie bylo tych zwisow. Zaznaczam ze karty juz nawet nie podkrecam by nie bylo ze to od overlockingu jest. Domyslam sie ze ta zwieche robi vpu recover, bo gdy go odznacze to jest zwiecha po ktorej nic nie rusza i musze brac restart kompa.(no ale to odpowiada za reset ustawien karty gdy sie cos sypie-no ale nie ma prawa sie sypac, bo niby czemu:/)

 

System jest wgrany od nowa wiec nie ma mowy o innych smieciach.

 

Barton 2500+, asrock k7s8x, 512MB Twinmos ddr400 cs 2.5, chieftec chieftec atx-1136H 360W.

 

Bardzo prosze o pomoc innych uzytkownikow tej karty.

Przestaw sobie na agpx4 moze pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielki problem. Kupilem w zeszlym tygodniu nowego radeona 9600xt(Gigabyte'a GV-R96X128D).

Problem polega na tym ze gdy gram w jakas gre to nastepuje zwiecha gdzies na 10 sekund po czym znowu da sie grac. Zwiecha polega na calkowitym zamrozeniu obrazu. Probowalem standardowych sterow co byly w pudelku, omeg(rad_w2kxp_omega_2590.exe) a teraz mam wgrane ati catalysty 4.10. Za kazdym razem jest to samo. Nie wiem co mam zrobic by nie bylo tych zwisow. Zaznaczam ze karty juz nawet nie podkrecam by nie bylo ze to od overlockingu jest. Domyslam sie ze ta zwieche robi vpu recover, bo gdy go odznacze to jest zwiecha po ktorej nic nie rusza i musze brac restart kompa.(no ale to odpowiada za reset ustawien karty gdy sie cos sypie-no ale nie ma prawa sie sypac, bo niby czemu:/)

 

System jest wgrany od nowa wiec nie ma mowy o innych smieciach.

 

Barton 2500+, asrock k7s8x, 512MB Twinmos ddr400 cs 2.5, chieftec chieftec atx-1136H 360W.

 

Bardzo prosze o pomoc innych uzytkownikow tej karty.

Przestaw sobie na agpx4 moze pomoze

AGp 4x--to samo

agp 4x, fast writes off- to samo

 

Zalamany jestem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz taką zakładkę w sterownikach ja overdrive. (przynajmniej w catalistach 4.9 jest) Tam jest termometr ze wskazaniem temp. rdzenia karty. Jaką masz ??? Na badziewnym coolerku w 2D powinno być ~ 35 stopni a od razu po wyjściu z gry ~ 40-42 stopnie. Może się rdzeń przegrzewa ?? Pasty pod cooler nie nałożyli lub coś takiego ??

 

p.s.

A co do hasła "po co 9600xp". Już odpowiadam. Przewinęło się przez mój komp parę kart 9600pro. HIS, PowerColor, Gigabyte niestety nie miałem. Max. z rdzenia co wycisnąłem to 456 MHz. Więc z własnego wyboru kupiłem xt fireblade z fabrycznymi ustawieniami 500/650. I jestem zadowolony, chociażby dlatego, że bez niczego, prosto z pudełka karta osiąga 4000 smarków w 03. A o ile mniej nerwów, czy wymienią, czy zwrócą kasę itp....

Jeśli ktoś ma sklep komputerowy lub bliskie z takowym powiązania i może sobie testować wiele egzemplarzy - to co innego, ale jak idziesz i kupujesz w ciemno, to czasami lepiej dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie złozyłem zamówienie na tą grafe teraz czekam z niecierpliwością na nia powinienem ja jutro mieć bo realizuja zamowienie w terminie 24 godz dni robocze.

Zasilacz chiftec 360 W będe miałdopiero za 3 dni jak karta by przyszłą jutro to się ją troche obawiam podłączać bo mam aktualnie jeszcze zasilacz CODOGEN 300W ??? (co o tym sadzicie podłączac ta karte przy tym zasilaczu czy lepiej nie ryzykować )

Witam

JA też mam Codeshita 300W i jest OK. I też miałem wcześniej BMX440.

Radek 9600XT podkręcony do 600/800 pobiera ok. 25W pod obciążeniem (znalazłem na jakiejś stronce - link znalazłem na Tweaku). Natomiast Radek 9600Pro przekręcony na 480/700? pobiera ledwie 20W.

Podłączaj go bez obaw. Jeżeli chodził MX to Radosław też pójdzie najwyżej go nie pdkręcaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...