Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę się podzielić moimi doświadczeniamu po Vmodach: [wartości przed modami bez artów - 550/360 (napięcia kolejno - 1.28v; 2.6v)]

zrobiłem vmoda na pamięci i rdzeń metodą ołówkową - dało to tyle, że rdzeń poszedł bez artów na 570 na napięciu 1.36v ALE pamięci zaczęły sypać artami około 303mhz... a były na 2.81v. po zmyciu moda pamięci dalej arty>303mhz, za to rdzeń szedł już na 580 bez artów. Porobiłem kilka benchmarków, zmyłem moda gpu i wszystko wróciło do normy czyli 550/360.

Wydaje mi się więc, że niezbędny do bawienia się w Vmody jest PowerMod, ale niestety ja mam obciętą sekcję zasilania i nie mogę go zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę się podzielić moimi doświadczeniamu po Vmodach: [wartości przed modami bez artów - 550/360 (napięcia kolejno - 1.28v; 2.6v)]

zrobiłem vmoda na pamięci i rdzeń metodą ołówkową - dało to tyle, że rdzeń poszedł bez artów na 570 na napięciu 1.36v ALE pamięci zaczęły sypać artami około 303mhz... a były na 2.81v. po zmyciu moda pamięci dalej arty>303mhz, za to rdzeń szedł już na  580 bez artów. Porobiłem kilka benchmarków,  zmyłem moda gpu i wszystko wróciło do normy czyli 550/360.

Wydaje mi się więc, że niezbędny do bawienia się w Vmody jest PowerMod, ale niestety ja mam obciętą sekcję zasilania i nie mogę go zrobić...

wlasnie opisales głowny powod dla ktrego nie oplaca sie robic vmodów na kartach z obcietymi sekscjami zasilania..

core zaczyna wciagac po prostu wiece pradu a na memki juz nie starcza ..

;/

dlatego swojej nawet nie tknełem

 

P.s: wczesniej pisal juz o tym wojs ... co potwierdza moje tweirdzenie ze wszystko w tym topicu zostalo juz powiedziane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałbym do was pytanie pisalem wczesniej ale moze ktoś zwrócii uwage chodzi mi o to dlaczego przy odpalaniu 3dmarka na jakim kolwiek podkreceniu wystepuje zwiecha ????

bo nie mam pojęcia 3mdakri 2001,2003 przechodzi bez problemu nawet na taktowaniu 500/700 a 2005 marka na taktowaniu nawet 450/600 nie daje rady ?

bardzo prosze o porady doswiadczonych userow moze ty CHAOS byś coś poradził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie 3dmarki przechodzi na 565 na core ..

a Farcry i rthdribl sie kłada przy 550-555 ...

roznie bywa

3dmark nie jest najlepszym testem stabilnosci grafy

sprawdz na ile ci przelazi Aquamarka ... albo odpal rthdribl z maxymalnym multisample

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

Doszedlem do ustawien jak w opisie i dalej juz arty sie pokazuja. Co polecacie dalej ? Zmienilem tylko CL na 3 nic wiecej w taimingach nie robilem. Czy wklepanie recznie do aritray tools wszystkich timingow podanych kilkanascie stron wczesniej bedzie bezpieczne czy moze sie cos stac ?? Z gory wielkie dzieki za pomoc.Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stac to raczej nic sie stac nie moze :D Ale jak wpiszesz odpowiednie timingi to spokojnie 800 MHz osiagniesz :D

Wpisz te timingi do Timigns 2:

5

1

5

10

CL4

3

0

3

2

 

I oczywiscie zmien Timings 1 CL4@CL3 i zobaczysz magie tych swiat :D Dodam tylko ze to sa moje DLUUUGO testowane ustawienia pamieci na Radku 9600 PROi spisuja sie super !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..cos chyba u mnie nie tak..mam w jednym kompie radka 9600Pro 128MB (specyfikacja nr.2 na dole)..w 3Dmark'u2001SE otrzymalem wynik tylko 9800 punktow..tu podajecie ze ta karta osiaga 12-16000..co jest grane?..ten moj 3dmark to wersja demo z pachem pod DirectX9.0...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 2001 potrzebny jest cały sprzet wypasny..

wysoki zegar proca, fsb timingi itd ...

wiec podaj swoj wynik z 2003 on niejest na to zbyt czuly ... bedzie mozna lepiej odniesc sie do twojego wyniku

na moim kompie karta w default robi z 12-12.5k .. a podkrecona tylko na XT (500/600) juz smiga na 13,5k) .. to podkreceniu kompa na maxa i karty do 565/750 robie 15.5k ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHAOS a powiedz na jakich czestotliwosciach grasz na maxa wykreconej karcie czy masz jakieś optymalne ustawienie ?

CRUSIO jak bede miał znowu radeonka to sprawde te twoje timmingi narazie mam chyba te które chaos zapodał na forum

 

Mam też takie pytanie czy czesta zmiana biosów moze uszkodzić karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na codzien timingow nie ruszam .. i gram przy 540/670

a przelaczam ati tray toolsem zanim wlacze gre

bo normalnie grafa chodzi 500/600 ...

 

mi na crusai timingach ildzie na 735 .. a na moich 750 .. chociaz nie sprawdzalem dokladnie

 

preferuje

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..cos chyba u mnie nie tak..mam w jednym kompie radka 9600Pro 128MB (specyfikacja nr.2 na dole)..w 3Dmark'u2001SE otrzymalem wynik tylko 9800 punktow..tu podajecie ze ta karta osiaga 12-16000..co jest grane?..ten moj 3dmark to wersja demo z pachem pod DirectX9.0...

2k1 sie bardzo skaluje

2k3 duzo mniej ale też

2k5 praktycznie zalezy od FSB czyli u ciebie też będzie miał jakis wpływ ale nie za duży

 

poczytaj http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=95200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chiałem powiedziec że ostatnio udało mi się stabilnie grac ponad 2 godz na 400@500 600@700 grałem w need for speed u2 i wszystko ok (nie mam zadnego chłodzenia na karte jest standardowe ) czy te taktowania nie zaszkodza karcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kilka tygodni temu kupiłem Radeona 9600 PRO ULTRA od Gigabyte. Testowałem ją na kilku grach ( Gothic 2, FlatOut , Farcry ) i za każdym razem podczas gry pojawiają się ( co kilkanascie sekund ) błędy w wyświetlaniu grafiki. Przeważnie są to czarne linie pojawiające się na ekranie monitora , czasami zdarzy sie ze jakis obiekt nieprzyjemnie się "rozciągnie" . Na starszych grach np. Panzer General tego problemu nie ma, więc zapewne chodzi o wyświetlanie grafiki 3D.

Karta fabrycznie ma zegary 500/600, narazie jej nie podkręcałem . Sprawdzałem na kilku sterownikach ( Catalysty 4.7 , 4.8 , 4.9 ).

 

Mój config: AtHLON XP 2000+ , Soltek FRV75, 512 MB RAM Twinmos, zasilacz megabajt 350 W

 

Wcześniej miałem FX 5200 Ultimate i nie było takich problemów. Oczywiście po zmianie grafy robiłem format.

Może mam za słaby zasilacz? Chociaż kumpel ostatnio odpalił Athlona 64 i FX 5950 Ultra na 300- watowym zasilaczu 8O .

 

Czy ktoś z Was wie jak rozwiązać ten problem :?: :?:

 

z góry zaznaczam ze przeczytałem cały topic jakiś czas temu :) , ale nie pamiętam czy był podobny przypadek.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, dzieki za szybką odpowiedź :) .

Też mi sie wydaje że się grzeje , dlatego 2 tygodnie temu kupiłem radiatorki na pamięci , ale dalej to samo. Więc jeśli się przegrzewa to raczej rdzeń , przecież ma 100 Mhz więcej niż standardowy Gigabyte 400/600.

A ten zasilacz 350W wziąłem z drugiego kompa, bo wcześniej miałem 300W Codegena ( na nim też były artefakty ). Ale przydałby się rzeczywiście jakiś mocniejszy i firmowy zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij cooler z rdzenia (delikatnie !!! bez zostawiania śladów) i sprawdź ilość pasty. Czsami za bardzo skąpią a czasami pasta (srebrna) po prostu się wylewa bokami.

Jeśli pasty jest sporo to tą samą pastę zciągnij z coolera, zarzuć na rdzeń i załóż cooler a karte na gwarancję oddaj.

Jak pasty brak to załóż porcję i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też chciałem załozyć na karte jakies chłodzenie lepsze tzn paste ze srebrem na rdzeń zrobic radiatorki na pmieci, gdzies na necie znalazłem taki fajny artykół gdzie to jest napisane

ale mam pewne obawy (nigdy wczesniej nie robiłem tego )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się boję past ze srebrem, niby silver V nie przewodzi ale .............

Dlatego mam arctic ceramique - bez srebra a niewiele gorsza od silver V. 1-2 stopnie rożnicy to już szczegół.

 

Po zmianie chłodzenia (cooler od 9800pro) osiągam stabilnie rdzeń 546, pamięci 338, w 3Dmarku05 1720. Zauważyłem taką rzecz, że max temp. jaką znosi rdzń to 50 st. Nigdy na odczycie nie pojawiło się 51 st - prawdopodobnie przy osiągnięciu 51 jest zwis - ciekawe tylko czy spowodowany błędami rdzenia czy zabezpieczeniem :? .

 

Madness, jak udało Ci się osiągnąć w 3Dm05 2000 smarków ???? Zmiana taktowania z 500/650 na 546/676 spowodowała u mnie wzrost z 1560 do 1720 smarków. Masz 650 Hz na rdzeniu :?:

P.S. OKi - 604 / 798, no tak to jest zdecydowanie poza granicami możliwości mojej karty :( .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pod standardowym coolerem do mojej karty położony arctic silver i udało mi się dobic do 600MHz. Dobra pasta nie jest zła ;) Na pamiątkach 400MHz (DDR 800) i to już pewnie ich szczyt. Na 402MHz już arty sie pojawiają a pod koniec marka wysyp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem wam ze max co osiagnałem w 3dmarku 2005 co prawda z artami ale pszeszło mi go to było coś ok 1500pkt na taktowaniu 508/680 przy tym moim sprzecie no a teraz za nic nie moge odpalic 3dmarka przy podkreceniu ale o tym pisałem wczesniej.

wow naprawde cudowne masz te wyniki madness 600/800 to teraz jasne skąd te 2 tysiaki sa ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ati tools nie edytuje biosu karty, tylko zmienia częstotliwości z poziomu sterowników. jak chcesz zmienić na stałę zegary to zedytuj bios rabitem i wgraj do karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

 

To mój pierwszy post z dość nietypowym (jak sądze) problemem. Otóż chodzi o instalację sterowników do karty graficznej. Mam Radeona 9600proU i przez przypadek odkryłem pewną ciekawostkę. Do tej pory działalem na sterownikach Omegadrivers 2.5.67. Instalują się bez najmniejszego problemu. Jednak parę dni temu postawnowiłem zainstalować Omegi 2.5.90 (Cat. 4.10b) a także tzw. ATI Optimized driver 1.7a oparty na Catalystach 4.12b. Niestety ani jeden ani drugi starownik nie wykrył mojej karty uparcie twierdząc, że nie ma odpowiadającego tym sterom urządzenia w moim kompie. Mój system to Windows 2000 prof. + SP4. Widząc zainstały problem nie przebierałem w środkach i przeinstalowałem system od zera. Niestety ten sam problem występuje na gołym systemie (goły tzn. bez sterów do grafy bo Via4in1 4.53 a także DX9.0c zainstalowałem wcześniej.). Dodam, że na omegach 2.5.67 grafika działa perfekcyjnie, gry chodzą płynnie (no... jak na konfig kompa, ktory mam ;) ) a w 3dmark03 mam ponad 3500ptk. Nigdy tez nie miałem zwisów.

 

Aha, problemy mam też z nowymi Catalystami od ATI - czasem wywalają mi artefakty na pulpicie a także zwieszają ogólnie kompa, chociaz w 3d gry działają dobrze.

 

Pomijam fakt, że karta identyfikowana jest jako 9600XT (0x4152) bo to jak sądze "wina" taktowania rdzenia i pamięci.

 

Możecie coś mi doradzić w tej sprawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jaki masz system bo na win 98/me nie sa sterowniki podpisywane cyfrowo i tez mam arty na pulpicie ale w grach juz nie ma :D a teraz zmienie temacik testowal juz ktos te timingi co byly podane strone wczesniej bo jak beda wydajniejsze od tych co teraz mam to bym se zmienil :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jaki masz system bo na win 98/me nie sa sterowniki podpisywane cyfrowo i tez mam arty na pulpicie ale w grach juz nie ma :D

Mój system to Windows 2000 Prof + SP4

 

EDIT

aha, moze to nie najlepsze miejsce aby o tym pisać ;) ale nic w moim kompie nie jest podkręcone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezły masz ten wynik jak na tego kompa ja po podkreceniu swojego pro@XT mam 3800

Ja ci radze pozostać przy OMEGACH zawsze lepszy wynik w 3dmarkach i wydajność ja np w 3dmarku mialem na omegach

po podkreceniu na XT 12 100 a na catalystach 11 800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci radze pozostać przy OMEGACH zawsze lepszy wynik w 3dmarkach  i wydajność

Mi nawet nie chodzi o punkty w 3dmarku a raczej o fakt, iż nie mogę zainstalować najnowszych sterowników. Nie zależy mi wcale na Catalystach od ATI, mogą być Omegi ale w tym momencie nie idą mi sterowniki oparte o Cat 4.10 lub 4.12 a to boli. Nie idą to znaczy uparcie "twierdzą", że nie mam w kompie sprzętu odpowiadającego tym sterownikom. Dziwne to bo przeciez karta działa dobrze na wcześniejszych sterach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-jesli jesteś niedawno po zmianie karty to zrób format windowsa

- odinstaluj wszytskie dotychczasowe stery i sprobój ponownie ,jesli to nie pomoze to pozostaje format C bo chyba masz system zabardzo zasyfiony

A

i jeszcze jedno jaki masz win 98, XP ? bop niewiem czy sie nie myle ale ze sterami to jest tak że jedne pasuja wyłacznie pod win 98 zaś pod XP potrzeba inne sterowniki tzn ta sama wersja tylko przeznaczona do XP lub 98

 

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...