Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

ja uzywałem osobnego pragramu Driver cleaner 3 pełna nazwa

 

http://pcprojekt.pl/?str=katalog_produktow&id_gl=8 za ok 680 zł masz już radeona 9800pro skąd ty te ceny bierzesz

 

Nie lepiej by tak podkręcic tego twojego radeona9550 on moze dorównać a nawet przewyzszyc XT ?

 

Ogólnie procek masz dobry tylko podkreć go i bedzie git

w ostateczności to bierz BArtona 2500Mobile i jeszcze kup sobei jakieś dobre pamieci DDR 400 teraz bardzo potaniały np HYNIX

no taaa nie 680 a 900 zł kosztuje 9800 PRO

ten za 680 ma 128 bitową szynę

a od kiedy 9800 PRO ma 128 bit :>, i znów biednych i niedoswiadczinych userów bedą nacinać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mówicie, żebym nie zamieniał radeona 9550 na 9600XT bo sie nie opłaca. W takim razie jakie powinny być ustawienia, podkrecenia tej moej 9550 żeby był jak XT ? Teraz mam 325/500 czyli wydajnośc równa radeonowi 9600. A XT chodzi chyba na 500/600. Ja mam Gigabyte wiec mam radiator. Co bym musiał dokupić i zamontować, że tego mojego podkręcić do 500/600???

 

Co do procka (Athlon Thorton 2000+ XP) wystarczy jak zmienie mnożnik z 12.5 na np. 14.0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freemen aby twoja karta poszła jak 9600XT to musiałbyś v-mody zapodać. Na razie radzę zrób nadmuch na kartę jakimś wentlem 80mm i podnieś taktowanie rdzenia na 400 - 420 MHz. Tyle powinna iść w miarę spokojnie. A co do mnożnika proca to ja polecam mniejszy mnożnik i podciągnięcie FSB. To daje lepsze rezultaty w wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może powiedzeć mi jak ustwić sobie w programie ati tray tools ocje tweaks, direct3d i opengl??????

 

A szczególnie chodzi mi o to jak ustwić sobie opcje(było by miło jak ktoś by mi wyjaśnił co jest od czego...):

W Tweaks:

Hyper Z

A.I. = off, low, high

Temporal AA = disable, x2 , x3

Vertex shader version = diasable override, 1.0 , 1.1 , 2.0

Pixel shader version = diasable override, 1.0 , 1.1 , 1.2 , 1.3 , 1.4 , 2.0 , 2.1

Optymize PS Code

Geometry instancing

disable bolck write

 

W Direct 3D

Additional options

Optimizations

 

W Open GL

Additional options

 

Potrzebne mi te informacje ponieważ sam sie dobrze na tym nie znam a chciabym miec dobrze to ustwione... a po drugie nie wiem dlaczego niektore gry mi wywalaja z jakims bledem a 3d mark 2003 czasami dochodzi do konca czasami nie...

Z góry WIELKIE THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu gadu gadu, a ja w międzyczasie zrobiłem Vmodzika na rdzeniu swojego Radzia :wink:

Przy pomocy ołówka udało mi się narazie podnieść na nim napięcie z 1.30 na 1.39 V.

Wyniki jakie uzyskałem przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Tak niewielki przyrost napięcia zaowocował wzrostem jego podkręcalności z 639 na 675 MHz.

Co prawda pamięci sypią już wcześniej artami (powyżej 720), ale ogólny wyniczek jest o wiele lepszy.

Mam nadzieję, że jak dołożę im troszkę Voltów to sytuacja ta ulegnie zmianie. Kości niby 2,8 ns, a tak beznadziejnie się kręcą :evil:

 

OK do rzeczy. Oto wyniczek:

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=375640

 

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam pytanie wgrywal ktos juz do wersji -DH biosa od DU bo chce wiedziec czy sie napiecie na GPU zwiakszy bo jak nie to nie ma sensu wole swoj edytowac i wgrac i bede mial temp.

Napiecia nie reguluje bios tylko elementy elektroniczne wlutowane w PCB. Zadna wersja biosu nie spowoduje roznicy w podkrecaniu GPU, ale moze poprawic/pogorszyc podkrecanie pamieci poprzez modyfikacje timingow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

OK do rzeczy. Oto wyniczek:

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=375640  

 

:twisted:

 

noo nareszcie chyba sie znów wezmę troszkę za OC bo mnie bić naczynają

jak znajde z godzinke to poprawie swój wynik a moze i twój :D

BTW na 1,34 mam (o ile dobrze pamiętam) 645MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością na Twoją odpowiedź 8)

 

Z nowości mogę powiedzieć, że moje pamięci doczekały się w końcu większego Voltażu :twisted:

 

Przyznać muszę jednak, że wyniki po Vmodziku bardzo mnie rozczarowały. Spróbuję powycinać jakieś radiatorki lub ewentualnie pomyślę nad nawiewiem na drugą stronę PCB karty, może to poprawi sytuację.

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GUMA@71 czy ja dobrze rozumię, że zwiększyłeś napięcie pamięciom (Volt mod) bez uprzedniego zapewnienia im chłodzenia (przyklejenia radiatorków)? Jeżeli tak to niezły ryzykant jesteś. Rdzeń na 675MHz! Szacunek. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co opłaca mi się bardziej? kupić radiatorki (cu) na pmięci czy taki zestawik na rdzeń i pamięci?? --==> Arctic Cooling VGA Silencer ATI2

 

Z góry dziękuje za odpoweidz.

 

PS

 

Jak zamontuje tenzestawik to strace gwarancje??

 

PS2

Czy gość z jakiegoś serwisu komputerowego byłby skłonny zrobić taki demontaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde mi sie bardziej podoba VGA Silencer rev 3 :P jest większy radiator na nim :P a radiatorki założyłem revoltec BGA ram freezer i wydaje mi sie ze to bedzie lepsze rozwiązanie, ale to tylko moje zdanie.

 

 

 

Mam pytanie, czemu w moim Sapphire Radku 9600XT 128MB Fireblade nie ma opcji Overdrive czy jakoś tak. Da sie to jakos uruchomic ??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GUMA@71 czy ja dobrze rozumię, że zwiększyłeś napięcie pamięciom (Volt mod) bez uprzedniego zapewnienia im chłodzenia (przyklejenia radiatorków)? Jeżeli tak to niezły ryzykant jesteś. Rdzeń na 675MHz! Szacunek. Pozdro.

Uwierz mi, że nawet po zwiększeniu napięcia z 2,6 na 2,85 V przy standartowym taktowaniu, żadne wilekie chłodzenie nie bylo im potrzebne. Cały czas kontroluje sytuację. Zapłaciłem za tą kartę rok temu 750 zł i nie straciłbym jej w taki sposób 8) . Poza tym pamiątki nie były zupełnie pozostawione na pastwę losu. Karta ma nawiew z boku z wentylatora 80mm, który jednocześnie owiewa niebieskiego zalmana z chipsetu, jak i pamięci.

 

W artykule, którym kierowałem się robiąc modzika napisane było, żeby nie raczej nie przekraczać napięcia 2,9V. Nie pozostał mi juz więc duży zapas, a pamięci niestety powyżej 760 zaczybają sypać artami :/ Liczyłem, że jest to problem niedovoltowania i po zwiększeniu napięcia pokażą pazurki. Niestety okazuje się, że kości samsunga do najlepszych nie należą. Trudno.

 

 

Idąc za ciosem podniosłem jeszcze troszką napiecie na rdzeniu i zaowocowało to kolejnym wzrostem taktowań :twisted:

 

Nowy wyniczek i kolejna przekroczona bariera przed wami :D :

2117 pkt-ów http://service.futuremark.com/compare?3dm05=377522

 

Cały czas czekam na odpowiedź rywali 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czemu w moim Sapphire Radku 9600XT 128MB Fireblade nie ma opcji Overdrive czy jakoś tak. Da sie to jakos uruchomic ??!!

Redline - programik sapphira u mnie (zgodnie z opisem programu) podczzas obciążenia powinien podnosić rdzeń z 500 na 532 MHz; nigdy go nie używałem, wybrałem ATT

 

BTW podziwiam tego typa co ma 1 miejsce w kategorii 9600 w 2k5

744 MHz na rdzeniu to jest wynik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wy tu cuda wyprawiacie z tym radeonkiem

Ja na swoim max co miałem to 1580 na standardowym chłodzeniu przeszło mi 400@500 600@712.

Z racji braku doswiadczenia i wiedzy boje się robic V mody zmienić chłodzenie bo nawet niewiem jak sie zabrać za zdjęcie wiatraczka na radeona9600pro gigabyte

hehe

 

powodzenai w biciu dalszych rekordów ..

GUMA trafisz do księki rekordów GUinesa he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jkie masz wyniki w 3dmarku ktoryms?? i dlaczego tak malo na rdzeniu?? ja przy takim rdzeniu mam w stresie 39 stopni luzem 30-34 a chyba mozna spokojnie do temp 45 bez przegrzewania sprzetu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie sie zemnie nabijac ale mój radzio idzie tylko z 400/600 na 540/750. powiem tyle, ze gry chodzą nawet fajnie. powiedzcie mi ile mniej wiecej wam dało zminienie chłodzenia na pam i gpu. ja mam pam hynix 3.3ns tsop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie sie zemnie nabijac ale mój radzio idzie tylko z 400/600 na 540/750. powiem tyle, ze gry chodzą nawet fajnie. powiedzcie mi ile mniej wiecej wam dało zminienie chłodzenia na pam i gpu. ja mam pam hynix 3.3ns tsop.

Ty narzekasz, że pamięci chodzą ci na 750 MHz?? Na dodatek 3,3ns na Tsop-ch??

Ja mam bga 2,8 ns i dopiero po konkretnym Vmodzie udało mi się je puścić na 760 MHz :evil:

 

Twoje pytanie jest dla mnie za trudne, bo moja karta nie miała szansy popracować na standartowym chłodzonku. Na rdzeniu wylądował zaraz niebieski zalmanik, a pod nim srebrna pasta OCZ-ta :D Wszystko to w celu zapewnienia odpowiedniego "hałasu" owiewane 80mm Arcticiem ;)

 

 

 

Hmmm...

 

Co mogę dalej powiedzieć??

 

Wraz ze wzrostem napięcia rośnie liczba 3D(s)marków :D

 

Rdzeń na moimm radku naprawdę się rozkręcił. Aktualnie stabilną wartością jest już 699 MHz :twisted:

 

Aktualny wynik 3DMarka 2K5 poniżej:

 

2145 pts http://service.futuremark.com/compare?3dm05=379974 :twisted:

 

 

 

A może by tak jeszcze Aquamark3?? 8)

 

40Kilo już jest:

 

http://arc.aquamark3.com/arc/arc_view.php?...?run=1089726447 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GUMA@71

a probowales zwiekszyc troche timingi dla pamieci?

moze sa za bardzo "wysrubowane", ja na swoim Sapphirku zwiekszylem timingi i odrazu zaczal sie ladnie krecic(mam hynixy 3.3ns tsop'y) :twisted: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci guma jakie masz napięcie???

bo mi zmiana o 0,09 v dała 50 Mhz a potem kolejne 0,04 niecałe 10Mhz

kurna nie jestem w stanie przejść marka 05 powyżej 670Mhz na rdzeniu

do tego wygląda że doszedłem do granic zasilania

bo na 660 mam na ramie 800 a na 670 żeby nie mieć artów musze ram obmiżyć z 10 MHz. KURNA

i do tego mam problemy z podniesieniem napięć na ramie; pomalować tą pie...... kostke to nie lada sztuka bo jakaś debilnie kwadratowa jest. Ogólnie mam napięcia 1,44/2,65, reasumując ...... zbliza sie łikend i zamieżam powalczyć (puki co kręcę się w okolicach obecnego wyniku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...