Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

jak nakładac ta paste aby nie uszkodzić grafy ?

Ja niewielką ilość pasty rozcieram na powierzchni radiatora, która będzie miała styk z rdzeniem (dla wypełnienia wszelkich mikronierówności).

Robię to przy pomocy ręcznika papierowego lub miękkiej ściereczki.

Następnie bez zbędnych pieszczot rościeram cieniutką warstwę pasty palcem na rdzeniu.

Teoretycznie w instrucji zaleca się inny spsób, ale moje testy dowiodły, że ten jest równie skuteczny.

Mam wtedy 100% pewnośc, że cała jego powierzchnia jest pokryta pastą.

Robię tak za każdym razem czy to w przypadku procesora, czy rdzenia grafy.

 

 

tp moja jest do [gluteus maximus], bo ja na zwykłym chłodzeniu i twej pascie maks z rdzenia 540 wyciągłem, a na cat. 4.12 to 520.

Weź tylko pod uwagę to, że moja karta to xt i ja z OC startuję z poziomu 500MHz na rdzeniu.

 

moja też jest beznadziejna jak sie tu z wami porównuje

ja max co osiągnąłem na standardowym chłodzeniu 500/700 dalej zwiechy w 3dmarkach

No to prądem ją :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli w/g Gumy71 zmiana pasty może dać niezłego kopa.

 

A jeszcze pytanko, czy naprawde sterowniki mogą tak wpływac na o/c karty? Przeciez w zasadzie one chyba sie nic nie mają... (bynajmniej tak jestem nauczony po uzytkowaniu przez 2.5 roku gf4 ti).

 

Wcześniej miałem Catalysty 4.11, a teraz 4.12 i karta podkreca sie identycznie, wiec w moim przypadku stety chyba nie mają wpływu na o/c.

 

Myślę nad tym vmodem VPU za pomocą ołówka (link - http://www.rojakpot.com/default.aspx?locat...ar1=114&var2=0) ale się boję :) Sam ołówek wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że to był sd mark 2001 :lol:

wynik 13500, ale dlatego że nie mam podkreconego proca bo zasilacz, ale jutro giwazdka i bede miał nową zasiłkę :P

dzisiaj gdy włąxczyłem 3d marka 2003 to cos dziwnego sie stało i teraz cos nie moge ustwaic pamieci na 750 bo braz zamazany :twisted:

a nie chę retsratowac b mam mułka od dwóch dni właczonego i ładnie ciagnie :P

widzieliście??

http://www.oc-serwis.pl/art/a/261/8.html

boję sie ustawić tak w zakładce timings 3,

może znajdzie się ktoś odważniejszy :?: :)

na pamięciach mojego radka mam REVOLTEC BGA RAM FREEZER:

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=439

pozdro!! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka to jest wersja ati tray tool co pakazuje timmings 3 ?

 

Ja powinienem mieć jutro

REVOLTEC BGA RAM FREEZER też kupiłem .

 

Marek a pomogły tobie coś te radiatorki w podkręcaniu,jak się spisują byłbym bardzo wdzięczny jakbyś coś napisał o nich?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, radiatory pomogą jedynie wówczas, gdy pamieci grzeją się, jesli sa chłodne/letnie to wieksze/lepsze radiatory nic nie dadzą, one maja jedynie zapewniać lepsze odprowadzanie ciepła z układy scalonego, a jeśli on nie wytwarza duzych ilosci ciepła... to na co radiatory?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja, hmm najnowsza nie wiem jaki to numer, a co do radiatorków to super, jestem bezpieczny o moje pamiatki no i nawet do 800mhz dobiłem (zaznaczam że z zamkniętą obudową :!: )

teraz jeszcze tylko muszę chłodzenie na rdzeniu zmienić i spróbuję dobic do 600mhz

pozdro :wink:

bez tych radiatorków watpie abym uzyskał ponad 720-730mhz więc chyba warto :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie martwi wynik że mam 4000 na 500/710 przeszło mi 3dmarka nareszcie (mowa o 3dmarku 2003) co o tym myslicie

Ja na swoim radku gigabyte mam takei pamieci ze strasznie się grzeja grzeją się nawet na defaultowych ustawieniach czyli te radiatorki mysle przydadzą sie może troszke schłodzą mi grafe

 

Jak to jest że mam procka @ x12,5 mnoznik fsb 185 =2320mhz i to daje przy taktowaniu grafy 500/710 tylko 12 700.czy tutaj liczy sie duże FSB procka wyłącznie jka to jest .

Inni ludzie maja juz na default 13 000 ponad i procku barton2500 np ty MAREK ? jak to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem ta nowa wersje ati tray tools co mozna zmieniać timmings3 ale jakoś nic mi to nie dało zmieniłem timmingi z domyslnych na te co sa http://www.oc-serwis.pl/art/a/261/8.html

i nic nie dało nie widze zadnej róznicy

tylko taka że starsznie mam spowolnionego kompa jak odpalam ta nowsza wersje ati tray tool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie to wcisnac na rdzeń mojego radka?

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9540

:?:

Jak dla mnie nie warto się w to bawić.

Rdzeń nie potrzebuje aż tak wielkiego chłodzenia.

Poza tym możesz mieć problemy z montażem. Wiem gdyż przymieżałem sie do montażu boxowego coolerka od Celafona. Ostatecznie dałem sobie z tym spokój.

Na 48 stronie tego wątku masz opis mojego chłodzenia. Taka konfiguracja jak napisałem wystarcza do 700MHz na rdzeniu, który ma dodatkowo podniesione napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie mam ram elixir sory teraz już poprawiłem mój podpis jest nieco nieaktualny więc myslisz ze to przez słaba pamięc ram mam takei wyniki?

 

 

Dzięki za opisanie jak się zabrac do nakładania pasty ale mam jeszcze jendo lamerskie pytanko jak ściagnąć standardowy wiatraczek radeona 9600pro jak sie do tego zabrać bo nie mam pojęcia ?

(tak abym potem mógł nasmarowac go tą pastą co zalecałeś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do was prośbe mozecie mi cos powiedziec na temat karty Yuan Radeon 9600pro na pamięciach Hynix 2,8 kupilem ją od STORMA ktory jest moim sąsiadem :D w 3dMarku03 wycisłem dzis 4046pkt to duzo :>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Procesor: 1700@2000Hz Grafika:Yuan Radeon 9600pro 400/600@540/700 Pamięci: 2x128 266hz no-name Płyta: via kt266 AK32

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k w 3d marku 03 na 256mb 266mhz i płycie z kt266 to naprawdę coś aż nie wiem czy nie za dużo :roll:

pamięci 2,8ns sa szybkie i nadaja się do kręcenia

_________

timmon myślę że być może ram obniża trochę twoje osiągi, a z tego co pamiętam to płyty z via kt600 nie maja opcji dual a to też daje trochę pkt. w 3d marku,

po drugie zalezy jakie masz stery ja mam catalyst 4.12 beta i na nich mam najwiecej pkt. wzrost 300pkt. w 3d marku 01 w porównaniu do poprzednich sterów

______________

jako, że zbliżają się święta i ja wyjeżdzam życze wszystkim maniakom OC wesołych swiąt i podkręconych maszyn 8)

 

pozdro :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do was prośbe mozecie mi cos powiedziec na temat karty Yuan Radeon 9600pro na pamięciach Hynix 2,8 kupilem ją od STORMA ktory jest moim sąsiadem :D w 3dMarku03 wycisłem dzis 4046pkt to duzo :>

 

Procesor: 1700@2000Hz Grafika:Yuan Radeon 9600pro 400/600@540/700 Pamięci: 2x128 266hz no-name Płyta: via kt266 AK32

 

A poczytać wątek to nie łaska :evil:

 

Poza tym chyba wiesz co STORM wyczyniał z tą kartą, jeśli jesteś jego sąsiadem i kupiłeś sprzęt właśnie od niego :evil:

 

 

 

Dla porównania mój wynik w tym Marku.

 

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3466795

 

Przemyśl sprawę, a sam dojdziesz do odpowiednich wniosków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 450 mhz na r9550 Sapphire z mniejszym radiatorkiem więc wydaje mi się że powinno chodzić... ale polecam zakup VGA Silencera rev.3 ;)

a wracając do tematu nie rozumiem polityki ATi... po co wypuszczać kartę taką jak 9600XT ?? jest droga, może wydajna... ale po co??!!

za cenę nowego 9600XT można mieć 8 potokowego r 9700pro który pobije go na głowę... :D

a obiło mi sie o uszy coś o powrocie r 9700 do sprzedaży... wszystkie info mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie te 9700 to bedzie ciach!nia. albo jakies poserwisowe albo jakies z daremnymi pamieciami i chipy same z brzegów wafelka krzemowego wycinane.

ja juz sie, którys raz pytam ale chyba nie dostane odp. jak mam odblokowac bios w karcie,?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...