Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka!

 

Czytam sobie ten topic i czytam i stwierdzam że Radeonik 9600 Pro to fajna sprawa.

 

I tutaj małe pytanko:

Lepszy jest ten od Sapphire'a http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8815 czy ten od Gigabyte'a http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9721 ?

 

Chodzi mi m.in o możliwość jak największego o/c bez stosowania dodatkowego chłodzenia i Vmodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

 

Czytam sobie ten topic i czytam i stwierdzam że Radeonik 9600 Pro to fajna sprawa.  

 

I tutaj małe pytanko:

Lepszy jest ten od Sapphire'a http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8815 czy ten od Gigabyte'a http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9721 ?

 

Chodzi mi m.in o możliwość jak największego o/c bez stosowania dodatkowego chłodzenia i Vmodów.

Widać nie przeczytałeś dokładnie tego topicu. O obu kartach jest na forum po prostu mnóstwo. Wystarczy DOKŁADNIE poczytać.

 

A co do cen w komputroniku to są jakieś chore :lol: W Krakowie jest ten Sapphire prawie o 100zł taniej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z fleshowaniem biosu. Bo edytowałem sobie rabitem i teraz chce go wrzucić a nieidze mi. W tym topicu pisze żeby ściągnąć ze strony Gigabyte i sciągnełem ale GVF12 i tym nieidze a na forum piszecie o GVF11, skąd teraz go mam wziąć 11 zeby sobie sfleshowac?? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

bardzo pomaga zmienienie w t1 cas latency na 3 ale niewiem jak to dzala na karcie innej niż giga-byte

Ja nie zyskałem nic poza artefaktami.

Pewnie jest to indywidualna cecha każdej karty i każda reagować będzie na tą zmianę inaczej.

ta rada sie tyczy sie wlasnie gigabyte'ów wyczail to Madness a ja jak i wielu innych uzytkownikow skorzystalo na tym

 

mam problem z fleshowaniem biosu. Bo edytowałem sobie rabitem i teraz chce go wrzucić a  nieidze mi. W tym topicu pisze żeby ściągnąć ze strony Gigabyte i sciągnełem ale GVF12 i tym nieidze a na forum piszecie o GVF11, skąd teraz go mam wziąć 11 zeby sobie sfleshowac?? :(

moze byc f12 .. po prostu nowszy .. chodzilo o to zeby to byl flasher gigabyte'a

 

---------------------------------------------------------

 

dzis mi sie troszku nudzilo i postanowilem troche pokrecic :)

 

wczesniej karta latala do testów 560-565/750-760

w róznych kombinacjach .. testy mialem w wiekszosci na omegach 4.8 i 4.9

a i 2x256 dual fsb 240 ...

 

obecnie okazalo sie ze karta lata

558/800 ;] .. zapodalem stery 4.12beta .. proc w taktowaniu niemal ten sam tylko ze niestety na fsb 236 w singlu 512 wiec 3dmark01 i aquamark powinny ucierpiec ..

 

ale okazalo sie inaczej

Aquamark3: 36852 http://arc.aquamark3.com/arc/arc_view.php?run=83491705

3dmark01: 15520 http://service.futuremark.com/compare?2k1=8334113

3dmark03: 4728 http://service.futuremark.com/compare?2k3=3521847

3dmark05: 1882 http://service.futuremark.com/compare?3dm05=185801

 

wczesniej

Aquamark3: 35063

3Dmark01: 15423

3Dmark03: 4717

3Dmark05: 1850

 

wiec wyniczki troche poszly do góry ... aczlwiek te 1882 w 05 zrobilem wczesniej ;] wiec widac albo 3dmark05 lubi duala albo starsze stery lepsiejsze ;)

 

anyway ... ;] kawalek OC z mojej strony i ozywienie tematu :D

 

ps: t2 memorek 6 1 5 11 3 cl+3 3 0 3 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc f12 .. po prostu nowszy .. chodzilo o to zeby to byl flasher gigabyte'a

Tylko że tym 12 nieidze mi bo wyskakuje VGA is UNKNOWN

I niewiem co mam dalej robić. A musze sfleshować bo niemam zamiaru za każdym razem gdy włączam kompa zmieniać timingów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Chyba będę musiał sprawdzić te nowe stery. Wygląda na to, że jest szansa podciągnąć moje mizerne wyniczki :twisted:

 

 

Muszę się wam pochwalić, że dziś zakupiłem wszystkie potrzebne rzeczy do VModa i prawdopodobnie jutro ( a właściwie dziś :wink: ) go zrobię.

Nareszcie koniec z ołówkiem :)

Mam nadzieję, żę mój Radzio wytrzyma i uda mi się wychędorzyć w2K5 ruskiego 8)

Na pamięci zakupiłem w końcu miedziane Revolteci i liczę na to, że może teraz uda mi się pogonic je troszkę wyżej.

 

Dzisiaj także wziąłem się za swojego Abita.

Wrzuciłem w końcu biosik Merlina(D26_ver.2.0.05C_TaiPan_0.1_25.09.04), pożyczyłem od nieświadomego kumpla Hynixy i bawię się z FSB.

Zapowiada się dość ciekawie.

Jak narazie walczę z FSB 250 MHz. Do tej pory SuperPi i 3DMark 2001 stabilnie :D

Martwi mnie tylko, że podczas testów komp w pełni stabilny a po obniżeniu wszystkich taktowań w trakcie przeglądania forum i słuchania muzyczki zaliczyłem freeza.

Zobaczę jak będzie dalej.

 

Pozdrawiam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja za przykładem Chaosa postanowilem sprawdzić jak się omega na 4.12 beta sprawuje w Aquamarku3 i oto co osiągnąłem: 37 587pkt.  

Dodam, że poprzedni wynik na 4.10 był 36 693pkt. Co te optymalizacje wyczyniają ;)

hyhy a ja od wczoraj sie bawie r9500@9700 @380/590 .. i powiem ze chyba sprzedam swoejgo 9600pro

 

mam

aqua - 45k http://arc.aquamark3.com/arc/arc_view.php?run=83501423

01 - 18,5 http://service.futuremark.com/compare?2k1=8334854

03 - 5,9

05 - 2,5

 

;] takze jak dobrze pojdzie to tak jak Crusio odejde z gwardii rv350 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :D No to zapowiada sie ciekawie. Oczywiscie bez obrazy uzytkownikow R9600 PRO, ale takie przejscie to tylko same korzysci, mozna spokojnie pograc we wsztstko na max detalach a w dodatku jeszcze AA mozna dorzucic i sie delektowac piekna grafika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś jak zrobić v-moda na pamięci??

na rdzeniu się trochę boję :oops:

max pamięci to 799 i ani mhz więcej a rdzenia 530 i powyżej już są zwisy,

jak zmienie chłodzenie na rdzeniu na wydajniejsze to bedzie się kręcił jeszcze czy potrzebny jest v-mod???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiego najlepiej lupic radzia 9500 aby go przerobic na 9700? a i jeszcze jedno pytanie...

kwestia przerabiania to zainstalowanie dna albo omegi aby odblokowac potoki tak? a no i ostatnie pytanie czy karta bedzie sie duzo bardziej grzac??(chodzi o to czy trza zmieniac chlodzenie standardowe....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyhy własnie zmodyfikowałem chłodzenie mojego radka :lol:

ciach!*** ten mały pierdzący wentyl a w jego miejsce przykręciłem arctica za 25 zł (świecący), jedna srubka przykreciłem go do dziurki w starym radiatorze, a drugą przykręciłem do radaitorów revolteca co mam na pamięciach,

jaka nastała cisza 8O

nieporównywalna, mam arctica puszczonego na 2000rpm, ide potestować pozdro :!:

 

 

buuu ciągle tak samo no powyżej tych 530 mhz za chiny nie chce działać :cry: :cry:

ale przynajmniej jest cisza :wink:

chyba muszę pokusić o v-moda, ale sie qrde boję żeby czegoś nie zrąbać, dajcie jakiegos fajnego linka z opisem v-moda, mógłby byc po polsku :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ceny tego 9500@9700 to wam nie zdradze bo to od dobrego kumpla ...

 

a na mojego radka jest kupiec w sumie

ale jak ktos z was da 550zl to sprzedaje oczywiascie nie jako PRO a XT .. bo na pro to ta karta chodzila moze 5minut po wlaczeniu i isntalowaniu sterów

 

540/670 moze non stop smigac .. tak gralem w all gry

560/800 max ..

 

moge zostawic radiatorki

 

Dołączona grafika

 

biorac pod uwage ze te gigabyte sa juz nie dostepne a chodizli po 530 mysle ze jak za pewniaka cena i tak jest dobra .. przy tym karta ma maly pobór mocy i nie grzeje sie jak potwor 3 lata gwary i 3 orginalne gry

jak chcecie to oferty na PW lub gg 1251556...

 

jakiego najlepiej lupic radzia 9500 aby go przerobic na 9700? a i jeszcze jedno pytanie...  

kwestia przerabiania to zainstalowanie dna albo omegi aby odblokowac potoki tak? a no i ostatnie pytanie czy karta bedzie sie duzo bardziej grzac??(chodzi o to czy trza zmieniac chlodzenie standardowe....)

to nie temat o tym chlopie

 

Hehe :D No to zapowiada sie ciekawie. Oczywiscie bez obrazy uzytkownikow R9600 PRO, ale takie przejscie to tylko same korzysci, mozna spokojnie pograc we wsztstko na max detalach a w dodatku jeszcze AA mozna dorzucic i sie delektowac piekna grafika :D

eee ja mam monit 15" i tak gram w 800x600 wiec AFx4 i AAx2 mi smiga na tym 9600pro :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos: moja na stele jest zmodyfikowana na 545/675 i tez smiga tak od dluzszego czasu bez ani jednej zwiechy, arta itp. Myslalem tez o jakims zmodowanym 9500 ale nie zabardzo mam okazje kupic po cenie.

 

Kolega chce zakupic tego radka gigabyte DH, jutro bede w pracy wiec sie dowiem czy jeszcze aktualne. Jak cos to sie odezwe, tylko troche drogo ....

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9721

 

... tez sie zdziwilem ,ale najwidoczniej jeszcze bywaja te karty na rynku.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bywaja, bywają widziałem je w kilku sklepach

CHAOS twoja cena to jest jak dla mnie za dużo zdecydowanie

ja sowjego we wrzesniu kupiłem za 525zł i chodzi 530/800

:roll: jeśli ktos kupi Twoją grafę za taką cenę to bedziesz miał farta dużego :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos: moja na stele jest zmodyfikowana na 545/675 i tez smiga tak od dluzszego czasu bez ani jednej zwiechy, arta itp.  Myslalem tez o jakims zmodowanym 9500 ale nie zabardzo mam okazje kupic po cenie.

 

Kolega chce zakupic tego radka gigabyte DH, jutro bede w pracy wiec sie dowiem czy jeszcze aktualne. Jak cos to sie odezwe, tylko troche drogo ....

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9721

 

... tez sie zdziwilem ,ale najwidoczniej jeszcze bywaja te karty na rynku.

 

pozdrawiam

500zl .. moja kupiona 4 miechy temu .. niezniszczona .. i pewniak .. jedna z lepszych gigabyte'ów na tweaku ..

mam kupca za 540 jeszcze niepewnego .. wiec jak widzicie jest wart sowjej ceny .. pozatym mozna kupic nowa za 500 i nie miec pewnosci na ile idzie a mozna kupic pewniaka drozej ..

ponizej 500zl napewno nie sprzedam .. powezej to mozemy pogadac .. rozpatrze oferty

 

a co do komputronika

Dostępność produktu [Pokaż dostępność w sklepach]  

Centrala:   Chwilowy brak towaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też niedlugo się ze swoja rozstaję. Pójdzie z całym kompem do ludzi którzy raczej nie beda w stanie docenić jej walorów. A szkoda ...

Korci mnie jeszcze moda zrobić (ale lakierem przewodzącym, nie ołówkiem który jest ulotny) ale przyklad wojsa trochę mnie hamuje bo jemu na tym modelu nic to nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ostatnio poważny problem z moim radeonkiem 9600 pro tzn kiedys zauwazyłem ze nastapiła zwiecha systemu poprzez karte cały ekran był w artach komp sie zresetował myslałęm ze to przypadek karta biegała na defaultowcy hustawieniach 400/600 ale po pewnym czasie ocraz czesciej karta zaczeła mi sie wieszac i wyskakuja straszne arty !!! przypominam karta biega na defaultowych ustawieniach ,rzadnych modyfikacji bios też orginalny od radeona9600pro gigabyte.

 

Prosze was o rade co sie dzieje,karta ostatnio sie nie grzeje az tak bardzo ale dmuchaja na nia 3 wentyle i do tego na pamieciach mam radiatorki BGA revoltec czy to one powodują te arty straszne ????

dzisiaj juz sie załamałem po tym jak grafa coraz czesciej mi sie wiesza i te straszne arty !!!

PROSZE PORADZCIE COS CO MAM ZROBIĆ CO MOZE BYĆ POWODEM ?

mam dzwonić do ESC.pl stamtąd kupiłem grafe ?

 

z góry thanx za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Chciałbym powiedzieć, że się "stało", ale niestety.

Vmodzik się udał. Karta 100% sprawna :)

Mimo wszystko pierwsze miejsce na świecie w 3DMark-u 05 nie należy do mnie :(

Okazuje się, że już podczas zabaw z ołówkiem karta była u kresu swoich możliwości.

Udało mi się jedynie umocnić swoją 2 pozycję i nowy rekordzik wynosi teraz 2182 punkty :twisted:

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=428604

 

Karta pracowała stabilnie na ustawieniach 721-rdzeń, 740 pamięć.

Napięcia wynosiły kolejno: 1.5V i 2.86V

Próbowałem dużo wyższych (1.6 i 3.0), ale poza śmieciami na i ekranie i zwiechami nie zyskiwałem niestety nic.

Może w innych kombinacjach udałoby się podciągnąć jeszcze coś, ale myslę że już naprawdę niewiele.

 

 

Skupiałem się głównie na tym marku i na resztę nie mam już siły :wink:

 

 

Pozostaje mi tylko z tego miejsca podziękować Tacie, który wyręczył mnie w lutowaniu :wink: ( po ostanich upojnych dniach mogłem coś tylko popsuć 8) ) jak i zachęcić wszystkich innych do walki.

 

 

 

Pozdrawiam i życzę wszystkiego podkręconego w Nowym Roku :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...