Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

tylko ze ja mma radiatorki VGA REVOLTEC i mma nawiew na karte 1 wentyl na obudowie i od spodu grafy no i ten na grafie

 

a zdarzyło wam sie ocś takiego ze na defaultowych ustawieniach straszne arty waliło ?

CHAOS to co ja powininem zrobic reklamowac grafe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przegrzejesz na podkreceniu to i na defaultach sypie .. po prostu kosci zdychaja ..

sprawdz u kogos innego .. ewentualnie zmien stary na jakies inne

nie wiem jakich uzywasz ... ale dla mnie np pewne sa omegi 4.8 i jak cos mi sie wali to zawsze wracam do nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sie różnią te radeony gigabyte'a GV-R96P128DH i GV-R96P128D?

Chodzi mi o wszystkie różnice i czy warto którąś zdecydowanie kupować bo mogę mieć tylko tą wersję bez H.

Sory, jeśli to juz było w tym topicu, ale przejrzałem juz z 30 stron i dałem sobie chwilowo spokój.

 

Albo chociaż na której to stronie było........?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze wersja -D ma lepszy tor zasilania a -DH znowu ma diode miezaca temp. GPU

 

 

A zna ktos odp. na moje pytanie wyzej zadane :D chodzi mi o

 

Device ID :

SubSystem ID:

 

bo teraz mam

 

Device ID : 4150

SubSystem ID: 4022

 

 

EDIT:

Jak by ktos chcila zeby mu pisalo 9500/9700 to tutaj macie :D mi juz chodzi pisze 9700

Device ID : 4E44

SubSystem ID: 7C00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chłodzenie mam dobre przeciez te radiatorki no i nawiew ? myslisz ze to wina chłodzenia ?

Ja najdlużej jechałęm na omegach 2,568 chyba taka wersja

karte mam niespełna 2 miechy co prawda z 1 miesiąc jechała podkrecona ale do 500/650-700 wiecej nie ale faktycznie strasznie sie już wtedy grzała

myslisz ze reklamacja cos pomoze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo tutaj na forum ze radiatory miedziane szybciej sie nagrzewaja niz alu ale za to gorzej oddaja cieplo (zatrzymuja je dluzej niz alu) wiec sciagnij je i wtedy zobacz jak dalej bedzie to na gware

 

Edytuj posty :wink: a jak bedziesz szedl na gware to radiatory SCIAGAJ bo oni zawsze znajda powod zeby gwary nie uznac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj qmpel ma dylemat jakiego Radeon'a 9600 Pro wybrac do gier [gra w rozdzialkach powyzej 1024x768]. Prosilbym Was o pomoc w jego imieniu. Napiszcie czy ma byc z 128mb/256mb [mysle ze z 256mb] oraz zapodajcie linki np. do Komputronika.

 

Z gory dzieki

 

Pozdro

Tomas

 

Szampanskiego Sylwestra i Szczesliwego Nowgo Roku [2005] :-) zycze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli posiadasz to co masz w popsisie (gf4 300/600) radzilbym ci zostawic radka 9600pro w spokoju ... duzej roznicy az tak nie bedzie ...

poczekaj po nowym roku doloz troche i wciagnic cos mocniejszego

 

albo 9800se@pro na alegro za 650zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli posiadasz to co masz w popsisie (gf4 300/600) radzilbym ci zostawic radka 9600pro w spokoju ... duzej roznicy az tak nie bedzie ...

poczekaj po nowym roku doloz troche i wciagnic cos mocniejszego

 

albo 9800se@pro na alegro za 650zl

 

To dla qmpla nie dla mnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guma .. a jak 2003?

Bez rewelacji, jeszcze na modzie ołówkowym i bez kombinacji ze sterami :wink:

5222 pts http://service.futuremark.com/compare?2k3=3466795

 

Moj qmpel ma dylemat jakiego Radeon'a 9600 Pro wybrac do gier [gra w rozdzialkach powyzej 1024x768].

IMO Radzio 9600 nie spełni jego wymagań.

Jestem tego samego zdania co Chaos. 9800se@pro to raczej minimum do takich rozdziałek.

Mówię to z własnego doświadczenia, a w podpisie masz próbkę możliwości mojej karty 8)

 

może głupie pytanie  

ale jka mam te radiatorki ściągnąć przypominam BGA Revoltec  

On strasznie mocno czymają .Mam poprostu pociągnąć z całych sił ?? Boję się aby pamięci nie wyrwać  

proszeo porade

Miałem ten sam problem gdy podczas zakładania jeden z radiatorków krzywo się przykleił :)

Zdjąłem go przy użyciu siły, aczkolwiek z wyczuciem.

Przy ściąganiu obracałem nim lekko raz w lewo raz prawo.

Zszedł bez bólu i udało mi się nawet nie uszkodzić taśmy termoprzewodzącej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guma .. a jak 2003?

Bez rewelacji, jeszcze na modzie ołówkowym i bez kombinacji ze sterami :wink:

5222 ptshttp://service.futuremark.com/compare?2k3=3466795

imho ladnie :) a na codzien jakie masz ustawienia i ile na tym ciagniesz?

 

ja sprzedalem swojego 9600pro za prawie taka cene jaka chciałem :D poszedł w dobre rece ...

 

obecnie jesten szczeslwiym posiadaczem r9500@9700PRO ;]

wreszcie 8potokow i 256bit ;]

 

Aqua 45613 http://arc.aquamark3.com/arc/arc_view.php?run=83501423

01 18492 http://service.futuremark.com/compare?2k1=8334854

03 5981 http://service.futuremark.com/compare?2k3=3534754

05 2503 http://service.futuremark.com/compare?3dm05=426268

 

jestem zadowolony z zamiany .. ;]

tym samym zegnam ten topic :) choc czasem moze do was zajrze :)

niech moc oc bedzie z wami ;]

tym akcententem zegnam sie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie po modyfikacji mojego chłdozenia zauwazyłem że te wiatraczek na radeonie 9600pro gigabyte strasznie hałasuje na co by go zamienić ??

bardzo proszeo jakieś sugestie

tez pewnie mieliście podobny problem z nim jak ja

 

z góry thanx za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miejsce tej śmiesznej blachy przykręconej z góry do radiatora możesz przykręcić wentyl 40mm. Pasuje jak ulał a ma większe łopatki. Ja odkręciłem wentyl w ogóle i tak pracuję. Mam nawiew 80mm na stronę GPU karty a więc luz. Ale rozwiązanie z 40mm wentlem zastosowałem ostatnio i jest cicho a co najwazniejsze wydajnie.

 

No to Chaos najlepszego, widzę że zamiana bardzo opłacalna. U mnie też dziś przesiadka na nowe graty a więc nic nowego już raczej do watku nie wniosę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Temat bardzo obszerny i nie zdolam przejrzec go szybko wiec prosze o odpowiedz albo o wskazanie czy byla mowa juz o takim problemie( uzywalem rowniez opcji "szukaj" :P ).

Czym sie roznia wersje Gigabyte Radeon 9600PRO 128MB (128bit) DVI+TV (GV-R96P128DE) od Gigabyte Radeon 9600 Pro 128 MB DDR DVI + TV (GV-R96P128DH)? Kosmiczna roznica w cenach. Musi byc jakis haczyk 8). Z gory dzieki za odpowiedz. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka że pytam ale w jakie chłodzenie najlepiej inwestować do karty Radeon 9600 XT. Na pamięci napewno radiatorki miedziane. Zastanawiam sie co dać na GPU 8) ... Myślę nad tym ( http://www.hipermax.pl/product_info.php?cP...f31a5e9aed8f0b3 )... Czy moze lepiej jakis Radiator+cooler ...

Czy da sie na GPU wyciągnąć 600 ??

 

Jezeli cos takiego było w temacie to sorka.. Ciągle go czytam :P a zależy mi na szybkiej odpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć !!!

W jakie chłodzenie najlepiej zainwestować do Radeona 9600 XT... Na pamięci napewno pójdą miedziane radiatorki. Nie wiem co zabardzo dać na GPU... Myślę czy nie kupić ( http://www.hipermax.pl/product_info.php?cP...f31a5e9aed8f0b3 )... Czy moze lepiej bedzie dac radiator + cooler ??

 

Czy na GPU da sie wyciagnać 600 ??

 

Sory jeżeli cos takiego juz było w tym temacie. Czytam go ciagle , a zalezy mi na szybkiej odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz_14 nie kupuj miedzi na pamiątki grafy bo je ugotujesz. Alu jest lepsze. Co do chłodzenia GPU to co wybrałeś jest ok ale moim skromnym zdaniem ztuningowany radiator od np. PIV + alu radiatorki od Cooler Mastera jest lepszym rozwiązaniem.

600MHz na rdzeniu jest jak najbardziej realne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałem sie juz pare razy ale moze jeszcze raz

jak odblokowac bios w sapphire 9600pro 400/600 3.3ns tsop hynix

bo np zgram bios wyedytuje rabitem na tak 500/300(x2) i bios sie wgra a tu dalej 400/300(x2) to jest podobnie jak z r9550 był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madness po tym co napisałeś

pomyslalem tak

zdjąbyłm standardowy wentylatorek na grafie i nic tam nie bede zakładał pozostanie jedynie ten malutki radiatorek a od spodu na grafe będzie nawiewał 80mm wentyl ?

Czy nie spowoduje to uszkodzenia karty skoro bede miał takie chłodzenie ? karte mam podkrecona jedynie do 500/700

bardzo proszeo porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

timmon ja tak miałem puszczoną grafę przez 1,5 miecha a standard u mnie to 550/700 więc u ciebie też powinno wytrzymać. 80-tka u mnie brała powietrze z poza budy (z pod dokładnie) i chłodziła też radiatorki. Cicho jak w lesie ok. 1800RPM. Przeszedłem na niej w takim stanie HL2 i zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...