Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Co mam zrobić bo mi sie ciągle odkleja jeden radiator od pamieci. 7 pozostałych trzyma sie dobrze od początlku, a ten jeden ciagle odpada i zmiana taśmy niepomaga???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tłusta nie jest bo za każdym razem przeczyszczam radiatorek i pamięć spirytusem tak jak to robiłem na pozostałych. A temp. jak na wszystkich pamięciach czyli dosyć ciepła a w grach nawet gorąca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok juz znalazlem info:)

Teraz jestem zainteresowany informacjami o radeonie 9600pro gecube`a( 400/600, samsung 2.8 i sprzedawca mowi ze chodzi 500/600). Pewnie gdzies w tym temacie byla juz o nim mowa ale prosze o wskazanie bo caly temat jest bardzo obszerny i nie dalem rady jeszcze przeczytac. Czy kupno tej karty(480zl) jest bardziej oplacalne od 9550xt(400zl i niepewne taktowania...wiadomo :) )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taka sprawe a własciwie problem

Grafa wywala mi artami przy starcie systemu na default nie (przy starcie jak cąły komp jest jeszcze chłodny) w innym wypadku jest ok chodzi na 500/700 a na defaultowych ustawieniach nie wywla artami (no czasem się zdarzy )

 

Czym to może być spowodowane ?

Na karcie mam radiatorki revoltec BGA+nawiew z 2 wiatraczkó 80 mmi ten na karcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz ustawienia w biosie czy nie masz moze wlaczone FastWrite i zmien sobie AGP na 4 bo i tak nie ma roznicy miedzy 8 a 4, a z doswiadczenia wiem ze AGPx8 czasami sprawialo problemy. W innym przypadku zmien tez sterowniki na jakies sprawdzone np. najnowsze Omegi i napisz jak Ci poszlo. A no i jeszcze sprawdz chlodzenie czy jest na pewno dobrze zalozone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w biosie wyłaczone fast write ,AGP ustawiłem na 4 tak jak mówiłeś .Aktualnie mam OMEGI 2.567 .Chłodzenie jest dobrze założone.Ściagnałem radiatorki i bez róznicy więc ponownei je załozyłem (BGA Revoltec) w OC nic nie pomogło ale chociaż jestem spokojniejszy o karte,pozatym w budzie mam dobry nawiew od spodu karty i z boku wiec kwestia chłdozenia raczej odpada..

mam teraz ustawiona karte 500/700 narazie działa moze fartem niewiem ? grałem godz w call of duty UO,zapusciłem potem 3dmarka2005 i działa.

 

Wyłączyłem kompa na jakieś 4 godz aby sie schłodził i potem go odpalam na taktowaniach 500/700 i znowu strasznymi artami sypie ...

Potem wyjałem karte sprawdzałem czy ratiatorki dobrze załozyłem no i jest Ok odpalam i działa 500/700

WNIOSEK

Jak komp jest zimny nie uzywany np 4 godz to po uruchomieniu sypie strasznymi artami

 

niewiem co z tym zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio kupilem 9600XT, 500/600, 128MB.

Dalsza koniguracja to 1800+,256 DDR,Abit KX7 333R.

Odrazu po reinstalce i na sterach catalyst 4.8 w 3DMarku 2001 wycisnolem 9200 pkt. Moim zdaniem to malo, co wy na to ? Co jest zle. Karta kosztowala 650zl.Spodziwalem sie czegos innego. Pomozcie

post-102309-1105196657.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze ten wynik jest całkiem spoko ,256 mb ramu to bardzo mało,procek już taki sobie no i ta płyta.

Zobacz na mój config ja jak swoja grafe ustawie na XT 500/600 to mam 11 800 inni mają po 13-13,5 tys

nie masz sie czym martwić

ewentualnie zmien na jakieś OMEGI ,przeinstaluj system i powinieneś miec spokojnie te 10 tysiaków :)

 

sory ze się wtrące ale gdzie kupiłes ta grafe za 650zł strasznie drogo tak mysle

teraz taki XT to wydatek ok 500-560zł max poprawcie mnie jeśli się mylę ?

 

 

karte sprawdz 3damrkiem 2003 najlepiej ,powinienes miec spokojnie ponad 4000,a w 2001 duże znaczenei ma reszta sprzetu proc,pamiec itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukonen Tak to malo jak na 9600XT... Ja na swojej karcie i procku robie spokojnie ~ 9400 pkt na najnowszych omegach a na poprzednich mialem cos 9700 pkt... Wiec zmien stery i proca masz cienkego bo 256 DDR spokojnie wystarcza do 3D Marka 2k1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...tid=5&grupa=244 identyko taka sama karta nie 715zł a 530 zł

tweak ,bechamrk to strasznie drogie sklepy .Ja swoja kupiłem w ESC PL teraz za tą cene 530zł to miałbym XT GIGABYTA.

Tym 2001 się nie przejmuj tak najbardzije sie liczy ten 2003 3dmark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to juz nie wiem co sie dzieje karta wywala mi cały czas strasznymi artami chodzi na default niewiem co mam poradzić

Nic nie grzebaęłm z karta jedynie co to radiatorki zdjałem i załozyłem ponownie .

Mozecie coś poradzić

Niewiem jak tak dalej będzie musze ją odesłać do serwisu do ESC PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzales moze zasilacz?? Moze po prostu Chieftec Ci siada i nie daje rady. Sprawdz na innym zasilaczu, a jezeli problem nie ustapi to wysylaj karte na serwis. Istnieje tez mozliwosc ze cos masz z Mobo nie tak - moze uszkodzone AGP wiec sprawdz karte tez u jakiegos kumpla i sie wtedy dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

jaką płyte doradzacie kupić jeśli ma dobrze współpracować z radeonami a konkretnie Radeonem 9600 XT Gigabajta.

Poprzednio miałem duże problemy z radeonem 9550 , musiałem go oddać, teraz zamówiłem Radeona 9600 XT, jesli będzie się znowu wieszał system muszę koniecznie kupić inną płyte, Obecnie moja płyta to: MSI KT880 Delta , słyszałem ponoć że płyty produkowane przez MSI nie nadają się zbytnio do współpracy z radeonami.

Proszę o pomoc w wyborzem bo sam juz nie wiem, radeony a szczególnie X-teki to świetne karty, w końcu sam miałem radka 9550 i był niesamowity,ale zawieszał system właśnie prawdopodobnie przez płyte. Więc wymieniłem go na Ge forca 5200 fx ultimate ale ta karta to kompletna porażka , chodzi bardzo stabilnie ani raz przez 2 miesiące uzytkowania nie zawiesiła sytemu, ale jest cholernie wolna i ma słabą jakość obrazu 2D.

 

Help , podzielcie się swoimi doświadczeniami, jaką płyte główną najlepiej kupić do radeona 9600 XT

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys moze plyta miala jakis tam wplyw na dzialanie karty (mialem sam taki przypadek), ale to bylo dawno, a teraz mamy 2005 rok :D i jezeli plyta jest dobra (nieuszkodzona) tak samo jak i karta graficzna to nic takiego nie moze sie stac, wiec mozesz byc spokojny i mozesz zostac przy tej plycie co masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Powiedzcie co o tym sadzicie Ati 9600pro ?? Mam ochote presiasc sie z nvidii na ati :)cos nowego trzeba:)czy ten 9600 jest dobry?? z tego co czytalem wiekszosc z was ma taktowania 400/600 a co jest z tym modelem? 400/400?jakas mala podpowiedz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Moje pytanie dotyczy karty His Radeon 9600 non pro ale wydaje mi się, że jest to odpowiedni dział.

Zgrałem bios z karty programem Flashrom, następnie wyedytowałem go w Rabicie (tylko zmiana taktowań ze standardowych 325x200 na 398.25x249.75 ) Wgrałaem nowy bios i wszystko hula na sterach omega. No właśnie. Po jakimś czasie chciałem jednak wrócić do catalistów. Odinstalowałem radlinkera i omegi, zresatrtowałem system. Winda wykryła mi kartę jako Radeon 9600 Pro series (Super :D ), Następnie wziąłem się za instalacje catalistów i tu po restarcie pojawił się zonk, mianowicie stery nie chcą się zainstalować. Wyskakuje okienko, że "panel sterownia ati nie moze się uruchomić bo nie ma sterów albo są niepoprawnie zainstalowane". Próbowałem z trzema różnymi wersjami catalistów, również z tymi dołączonymi do karty i kupa. Zdesperowany spróbowałem zainstalować na nowo omegi i wszystko działa bez zarzutu. Sledzę dość dokładnie forum Tweaka ale szczerze nie spotakałem się z podobnym problemem, mogłem jednak coś przeoczyć, dlatego pytam. Czy jest jakiś sposób by zainstalować catalisty po zmianie biosu na tej karcie czy musze jechac na omegach? Czy fakt, że nie mogę zainstalować firmowych sterów ati spowodowany jest zmianą biosu czy może pozostałościami po omegach? Może zmienić coś jeszcze w biose karty?

Jeśli podobne pytania padały z góry przepraszam ale ostatnio trudno odnaleść się w tym gąszczu postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tez inna mozliwosc :D. Tez tak mialem i jest na to prosta rada. Najpierw odinstalujesz calkowiecie sterowniki jakie masz tam zainstalowane - DriverCleaner, a nastepnie instalujesz tylko zwykle stery z WINXP do radka 9600 - musisz to oczwyscie zrobic recznie (wybrac recznie sterownik, pokazac dokladnie gdzie i jaki, a sa one w Windowsie na pewno) i potem na to od razu bez resrtu nawet oryginalne ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie porównuje sobie starego i nowego biosa i tak:

"Description" pozostało bez zmian czyli:

IRBBH340-0: R9600 128M/128B CRT\TV\DVI-I 203M/324E

Reszta też czyli:

 

Device ID 4150

SubSystem ID 200E

SubVendor ID 17AF

 

Nie zmieniła się też data biosu. Zmianie uległy jedynie taktowania.

 

Wydaje mi się Winda rozpoznaje kartę po Device ID ale tego nie zmieniałem a mimo to po zmianie taktowań wykryło mi PRO. Może trzeba zmienić którąś z tych wartości? Z omegami nie mam problemów i tak strasznie mi to nie przeszkadza ale trochę mnie wkurza jak coś nie działa tak jak powinno :-P

 

Do Crusio: I chyba to będzie to! Już dawno nie instalowałem w ten sposób sterów zaraz próbuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...