Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dla rekordzistów 3d mark i innych uczestników (może się powtarzam trochę, ale to już ostatni raz chyba :-| , potrzebuję szybkiej odp. chcę zmienić timingi na stałe i troszkę podnieść zegary)

 

Jak mogę zmienić BIOS w ASUSIe 9600Pro ma jakąś blokadę

Używałem do zmiany BIOS-u Flashroma 2.4, Atiflasha 1.6, i Atiflasha od Gigabyte (który podobno lamał zabezpieczenia zmiany BIOSU na różnych modelach radeona z różnych firm min 9800nonpro i X800) i nic nie wyszło, na 9600xt poszło bezproblemowo

 

<SmILek> gratuluje wyników, lepsze od moich,

za 2tygodnie przesiadka na geforca 6600@530/675 :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w każdym z tych programów, bez tej komendy nawet w 9600xt nie poszło. Z tego co wiem to ta komenda powoduje wymuszenie (czy coś w tym stylu) wgrania BIOSu, a u ASUSa nic to nie daje. Ale nie próbowałem jeszcze biosu z rosrzerzeniem -rom tylko zawsze -bin może to coś da.

 

Probowałem z rozszerzeniem rom, niestety nadal karta nie daje się sflashować

Edytowane przez pawell262

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawell262 to ja gratukuje i dzieki za timingi :) lepsze znacznie od tych ze strony 23 :) ja je troszke zmienilem

 

 

Timing 2

 

5 <-- (6)

1

4

11

3

0

3

2

 

na tych lece na 775mhz na pamieciach :)

ps.

 

pomysl jeszcze nad 9800prro za 499zł 350/620 ( oc 420-45/750-780)

2,8ns SAMSUNG 256BIT

na allegro chodzą .. znam kolesi co je sprzedają i sam widzialem na wlasne oczy 6 kartonow tych kart :rolleyes: ............. :blink:

Edytowane przez <SmILek>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem sobie kupić GF 6600 ale wpadł mi w ręce GB 9600PU za 250 zł. i mam z nim małe problemy.

1) Za każdym razem jak włączam kompa to wyskakuje mi monit "wyjście TV zostało aktywowane i takie [ciach!]ły" jak sie tego pozbyć może, cos w sterownikach namieszałem bo to mój 1 Radek.

Przed podkręcaniem sprawdziłem jaki mam rdzeń i jest napisane Radeon 9600 XT.

2) W programie ATI TOOL jak daje Find max core to zgłasza ze są arty przy 512 MHz, a co ciekawe przy ustawieniach defalutowych (500 MHz) jak weżnę Scan for Artifact tez zgłasza błędy. Ale jak odpalę Ati Tray Tools i weżnę Find Max for GPU to dopiero zgłasza arty przy 547 MHz. Który program jest bardziej wiarygodny ?. A żeby jeszcze było ciekawiej jak ręcznie ustawie 560 MHz i dam w obu programach Scan for Artifact to nie zgłaszają błędów, czy ta karta ma blokadę przed podkręcaniem ?.

3) Z tego co przeczytałem o tej karcie w necie to powinna mieć sprzętowy monitoring temperatur. Jakim programem odczytać temperaturę z rdzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gkar ->

1.nie wiem o co chodzi, ale to nie jest coś z osd z monitora? bo jak z windy, to może jakiś soft niepotrzebnie zainstalowałeś do tego gb, skasuj go i tylko omegi zainstaluj

gdzie ty masz napisane 'Radeon 9600 XT'??? na rdzeniu?? chyba nie...

2.atitiil wg mnie bardziej wiarygodny - fazy wygrzewania i testowania berdziej mi sie widzą niż 40s testu w attools.

3. softem z płytki od gb?

 

<SmILek> ->

te karty o których mówisz to pewnie mediony są spoko, ale max dają na nie 1 miesiąc gwarancji. na allegro są też 9700 z 12miesięczną, ale niestety pamięciami 3,6ns...:( też mam zamiar wkrótce zmienić, ale czekam, aż jeszcze trochę potanieją :)

aha, mówisz, że znasz tych kolesi, co je sprzedają, to możę byś jakieś zniżki dla forómowiczów załatwił, co? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sciagnieciu radiatora i zmyciu tego rozowego gluta z rdzenia, mozna przeczytac "RADEON 9600 XT". A i jeszcze jedno, dlaczego przy probie odczytania biosu (wczesniej wyciagnietego z karty) za pomoca RaBITA wyskakuje komunikat " BIOS CRC is wrong ! " ?

Edytowane przez Gkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poustawiajcie timingi Crusia ze strony 23 a zobaczycie cuda ;) A, tak na serio, też się rozpędzilem. Za to 760 w 100% stabilnie mam teraz na RAMach :)

1309976[/snapback]

moglbys dokladnie opisac gdzie znajduje sie to tajemnicze CL w Timings1 bo jakos nie moge tego znalezc w ATITool 0.0.23

Posiadam GB Radeon 9600 Pro i stery od ATi

 

pozatym nie wiem czemu ale ATITool strasznie mi przycina, dziwi mnie bardzo to ze prawie w 100 % wykorzystuje moj proc keidy mam 3d View wlaczone

chyba powinien renderowac karta a nie procesorem ?

Edytowane przez sayetan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o tej aukcji Allegro ????

 

Czy to mozliwe ze ktos ma tyle tych kart i to NOWYCH!!

Przecierz ich juz od jakiegos czasu nie produkuja.Mam chrapke na ta karte.Mialem taka ale sprzedalem,teraz chce znow..bo chyba za 400 - 500 nic lepszego nie wyrwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sayetan ->

nie w atitool tylko w ati tray tools wszyscy tutaj ustawiamy timmingi

Edytowane przez Iwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi

 

moj sprzet to : sempron 2200+, 256ddram, radeon9600pro z gigabyte'a.....

 

nie wiem co jest grane ale mam bardzo malo fps w gierkach couterstrike- (20-70) hl2 -(10! - 30)

probowalem roznych sterownikow wszystko prawie to samo..

 

teraz uzywam orginalnych sterownikow z pudelka... jest tam taki test (samochod jadący po prostej drodze) co jakąś sekunde lub nawet częściej są skoki, przycina....)

 

zmienilem na agp x4, agp write off, czysty default ... przeciez nie powinno tak lipnie chodzic ? ????

 

pliz pomocy :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pamietaj jak zmieiasz timingi to zeby je zapisac do profilu z ustawieniami zegarow musisz zanzaczyc w tych okienkach (timings 1 /timings 2/timings 3) w ktorych dokonujesz zmiany opcje include in profile i zapisac jak poprawie ci sie zapisze to na koncu nazwy profilu z zegarami pojaci Ci sie T1 T2/T3

 

inaczej program ustawi Ci same taktowania pamieci bez zmienionych timingow efekt moze byc przyprawiajacy o przyspieszone bicie serca ;-) czyli totalna sieka na ekranie

raczej jedna nie jest to w stanie uszkodzic pamieci *

 

*-raczej :)

 

podam jeszcze raz "moje" (bo opierajace sie na pawell262)

Timingi na ktorych uzyskuje najwyzsze wyniki i w kreceniu ,

grach/benchmarkach

 

( pamieci Samsung 2,8ns BGA )

 

Timings 1

 

zmieniamy CAS lantece na 3

(radze nie ustawiac na 2/5 :) hehe sprawdzalem )

 

Timing 2

 

5

1

4

11

3

CL+3

3

0

3

2

Timings 3

bez zmian moze ktos to rozszyfruje :)??

 

bez zmiany memki idą na740mhz z czego jestem dumny patrzac na wyniki innych asusow (GLUPI MA FARTA :)

po zmianie idą na 780mhz

 

po poluznieniu jeszcze wiekszym idą i 810mhz ale juz wyniki prawie w gore nie idą :)

osiagniecia:

4437pkt 3dmark 2003

14467pkt 3dmark 2001SE

 

dostance jakas prawdziwą paste termo na procka (ceramike /AS 5) to planuje 4.5k w 2003

14.5k 2001SE :) lubie okrągle liczby

 

a tak BTW. sciagnalem demka r 9700 i 9800 :) szczena opada.... i to chodzi mega plynnie... :)

Edytowane przez <SmILek>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość El_liero

Chce kupic karte Gigabyte Radeon 9600XT 128mb i mam zasilacz codegen 300W. Czy taka karta bedzie normalnie funkcjonowala przy tak slabej zasilce, bez O/C karty ? I czy bedzie dziala karta normalnie po podkreceniu?

 

 

Krotko mowiac... Czy Codegen 300W "nasyci prądem" Radeona 9600XT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś podać może resztę konfigu, bo nikt tu nie wróży...

jeśli masz jakiś standardowy sprzęt to naycić nasyci, ale o normalnym OC raczej zapomnij, bo możesz coś zfajczyć... i lepiej myśl już o zmianie codegena na coś lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tymbardziej ze na allegro krąza fortorny 300GTP

(mocą porownywalny co szefa 360 SF )

w zadziwijaco niskiej cenie.. 49zł jak dobrze zakombinujesz to wymiana Cie wyniesie grosze po sprzedaniu sarej zasilki

Edytowane przez <SmILek>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... przeciez nie powinno tak lipnie chodzic ? ????

w sumie te twoje 256mb to na sourca troche malo ale to chyba nie to skoro w tym tescie z autkiem tez ci przycina. sprobuj driver cleanerem usunac wszystko co jest od ati a potem zainstaluj catalysty ze stronki ati.

Edytowane przez ultor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość El_liero

Iwo... Duron1600@athlon XP 1900+...MSI KT4AV....Maxtor 80GB...karta Planet...(od sieci)... jedna kosci 512 DDR SDRAM PC2700...nagrywarka LG...2 coolery...itp.itd (no i ta karta radek 9600XT)

Edytowane przez El_liero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem jak w temacie. Szukalem po tym forum, ale nie znalazlem postu odpowiadajacego mojemu.

Jesli takie cos bylo, to prosze o nakierowanie gdzie szukac.

 

Problem:

 

Mam Radeona 9600XT od asusa w ktorym nic nie grzebalem. Nowka sztuka z hurtowni. No i problem jest taki ze karta przegrzewa sie podczas grania(szczegolnie na grach z directx`em) i resetuje kompa. Przy normalnej pracy nie ma takiego problemu, wystepuje on tylko w grach. Zalozylem mu Arctic Cooling ale problem nie zniknal. Otowrzylem obudowe i nadal to samo. W sprzecie (ani w karcie, ani w procku na plycie glownej) nic nie grzebalem - wszystko w standardzie. Probowalem rozne sterowniki(catalysty, omegi), ale to nic nie daje. W sumie karta jest na gwarancji, ale chcialbym sie dowiedziec czy moj problem nadaje sie do reklamacji karty czy nie? Moze jest cos co moge zrobic aby problem zniknal? Czy jest to jakas przypadlosc radeon`ow ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZesc mam karte jak w opisie (GeCube radeon 9600xt) i chciałem powiedzieć że jak instaluje sterowniki catalist to wywala mi 3dmarka03. (komp też nie chodzi zbyt stabilnie z catalist). Moje pytanie. Czy wie ktoś jak to naprawić???? Może to już było. Jak tak to sory. mam ndzieje że moje pytanie nie sprawi wam problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem jak w temacie. Szukalem po tym forum, ale nie znalazlem postu odpowiadajacego mojemu.

Jesli takie cos bylo, to prosze o nakierowanie gdzie szukac.

 

Problem:

 

Mam Radeona 9600XT od asusa w ktorym nic nie grzebalem. Nowka sztuka z hurtowni. No i problem jest taki ze karta przegrzewa sie podczas grania(szczegolnie na grach z directx`em) i resetuje kompa. Przy normalnej pracy nie ma takiego problemu, wystepuje on tylko w grach. Zalozylem mu Arctic Cooling ale problem nie zniknal. Otowrzylem obudowe i nadal to samo. W sprzecie (ani w karcie, ani w procku na plycie glownej) nic nie grzebalem - wszystko w standardzie. Probowalem rozne sterowniki(catalysty, omegi), ale to nic nie daje. W sumie karta jest na gwarancji, ale chcialbym sie dowiedziec czy moj problem nadaje sie do reklamacji karty czy nie? Moze jest cos co moge zrobic aby problem zniknal? Czy jest to jakas przypadlosc radeon`ow ?

 

Pozdrawiam.

1317319[/snapback]

Mam do Ciebie kilka pytań. Jeśli chcesz pomocy, to powiedz...

 

1/ Skąd wiesz, że przegrzewa Ci się karta?! Czym to zmierzyłeś?

2/ Jakie są objawy złego działąnia karty?

3/ Jaką masz resztę sprzętu? (WAŻNE!)

 

 

@wyszukuj!

 

Pewnie masz bałagan w sterownikach, albo masz włączony FAST WRITE (Szybki zapis).

Odinstaluj stare sterowniki i zainstaluj catalysty na "czysty" system (po resecie).

Edytowane przez wojs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie spadłą ilość markow po zmianie directx 9.0b na c :o

nie duzo bo jakies 10 w 2k3 ale spadla ,a powinna przeciez wzrosnąc

fakt ze nie instalowalem na "czysto"

a jakie u was roznice ???

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZesc mam karte jak w opisie (GeCube radeon 9600xt) i chciałem powiedzieć że jak instaluje sterowniki catalist to wywala mi 3dmarka03. (komp też nie chodzi zbyt stabilnie z catalist). Moje pytanie. Czy wie ktoś jak to naprawić???? Może to już było. Jak tak to sory. mam ndzieje że moje pytanie nie sprawi wam problemu.

1317367[/snapback]

najprawdopodobniej pomoże wyłączenie fast write, jak nie to przinstaluj stery np na omegi

 

i ciekawostka - mój his na nf7-s i mobilku działał pięknie z fast write, na a64 łapie wiechy i stabilny jest z wyłączonym fast write tylko....

 

el liero - na tym to raczej pociągnie, ale zmień zasilacz jak najszybciej

Edytowane przez Iwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wicek a nie zaistalowałeś przypadkiem z rozpędu tej kaszany co się zwie V-tuner?? Ona powodowała przycinki w benchmarkach i niektórych grach.

1317294[/snapback]

nie wiem nawet co to jest.... zrobiłem tak :

 

format c: :D

winxp

sterowniki płyty glownej (zeby wykrywal agp x4, x8)

sterowniki z pudełka radeona

no i jest lipa

 

quake 3 full detale najwyzsza rozdzielczosc 70-100 fps

a np w hl2 na min detalach spada czasem do 4 fps (przy czym średnia ilość to 20-25)!!!!

http://www.plikiwicek.republika.pl/fps/d1_canals_070019.jpg

 

no co mam kurde zrobić aaaaaaaaaaaaaaghrgrhgrghrgr

Edytowane przez WICEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty ale jak wyłącze to fast write to karta nie będzie gorzej pracować. co ono wogule daje????

1317798[/snapback]

ja piernicze, a jak ci już ktoś coś radzi to nie łaska sprawdzić? tylko jeszcze pytasz co sie stanie...przecież napisałem, że może być stabilniej

 

nie, zazwyczaj nic to nie daje, czasem jest powodem braku stabilności...

 

ale jakbyś przeczytał temat, to byś wiedział, bo było to już wałkowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawell262

btw. jak przegladalem maila dojechalkem do twoich screnow z timingami no i sprobowalem tych "extra" co miales 495/770

czyli

6

1

5

11

3

cl+3

3

0

3

2

 

no i w far cry gralem na 510/800 :blink: :blink: tylko jak by troche sopowalo co jakis czas ale obraz czysty niestety w marku 2003 spadek o 100pkt

tak wiec zostaje przy swoich 780

5

1

4

10

3

cl+3

3

0

3

2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...