Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość El_liero

Mam karte gigabyte 9600XT. Na kosciach pamieci pisze:

 

 

Samsung 449

K4D263238E - GC2A

 

 

czyli jaki mam czas dostepu do pamieci?

 

i jak sie oblicza ile maxmalnie moge podkrecic pamiec....?

 

aha i jak sie nazywaja te nowe kosci pamieci (kwadratowe) <lol> BGA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte gigabyte 9600XT. Na kosciach pamieci pisze:

Samsung            449

K4D263238E  -  GC2A

czyli jaki mam czas dostepu do pamieci?

 

i jak sie oblicza ile maxmalnie moge podkrecic pamiec....?

 

aha i jak sie nazywaja te nowe kosci pamieci (kwadratowe) <lol>  BGA?

1318946[/snapback]

2A wg. Samsunga to 2,86ns. A, więc max częstotliwość dla tej pamieci to 350x2=700MHz :)

Jak się to liczy? X to oznaczenie czasu dostępu (np 3,3ns).

1000/X=300 (w przypadku, gdy X=3,3ns)

300x2=600 a, więc max u mnie to 600MHz. Teoretycznei przynajmniej...

 

A to lektura do poduchy dla Ciebie:

 

http://www.samsung.com/Products/Semiconduc...mily_cd=GME0202

 

Te pamięci to BGA właśnie. Ball Grid Array. TSOP to takie podłużne z nózkami po bokach - Thin Small Outline Package.

Edytowane przez wojs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem z załozenia ze nie warto zaśmiecać forum niepotrzebnymi tematami więc piszę tu. Mam radka 9600PRO z takt 400\400 wiem zaraz ktoś się doczepi bo PRO ma400\600 a temat otym już był. Karta się nieżle kręci 540\ok500. Chciałbym się pobawić w biosie zmienić napięcie latencje timingi i dostać się do rabita. Chcę wgrać bios na twardziela tylko ze jest taki pici problemik nie za bardz wiem jak no i jakbym coś zniszczył żeby szło to jakoś odkręcić. Czy nie można wgrać biosu z HDD czy tylko z dyskietki a jeśli tak to prosiłbym o pomoc!!! :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem z załozenia ze nie warto zaśmiecać forum niepotrzebnymi tematami więc piszę tu. Mam radka 9600PRO z takt 400\400 wiem zaraz ktoś się doczepi bo PRO ma400\600 a temat otym już był. Karta się nieżle kręci 540\ok500. Chciałbym się pobawić w biosie zmienić napięcie latencje timingi i dostać się do rabita. Chcę wgrać bios na twardziela tylko ze jest taki pici problemik nie za bardz wiem jak no i jakbym coś zniszczył żeby szło to jakoś odkręcić. Czy nie można wgrać biosu z HDD czy tylko z dyskietki a jeśli tak to prosiłbym o pomoc!!! :rolleyes:

1319053[/snapback]

Moja rada jest taka:

Poeksperymentuj sobie na Ati Tray Tools z tymi timingami. Jak kilka tygodni sobie pograsz i będzie wszystko bez artefaktów, to dalej tylko wrzucić do RaBITa BIOSIK Twojej karty, pozmieniać parametry w nim na te już przez Ciebie sprawdzone, weflashować tego BIOSa w kartę i cieszyć się szybką grafą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/ Skąd wiesz, że przegrzewa Ci się karta?! Czym to zmierzyłeś?

2/ Jakie są objawy złego działąnia karty?

3/ Jaką masz resztę sprzętu? (WAŻNE!)

@wyszukuj!

1/ Generalnie niczym tego nie zmierzylem, ale karta jest strasszzzznie goraca w chwili resetu(metoda na dotyk) / zaraz po resecie wchodzilem do biosu i sprawdzalem jaka pokazuje temperature i na procesorze bylo wszystko na poziomie wiec wzialem pod uwage wlasnie karte.

 

2/ No wlasnie reset systemu po 10 minutach od odpaleniu gier, normalnie jest spoko.

 

3/ Abit NF7 / AMD Athlon XP 3000+ / 512 Ramu ( jesli dobrze pamietam to Kingstony) / jesli cos jeszcze mam podac to prosze powiedziec.

 

 

Generalnie najpierw mialem sterowniki z pudelka od karty , pozniej zainstalowelm na nie nowe Catalysty.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wicek V-tuner to takie ustrojstwo gigabyte co umożliwia podkrcanie karty a przy okazji podglądnięcie jej temp. oraz prędkości obrotowej wentla. Instalujesz jak najbardziej prawidłowo tylko jedno ale:

Sterowniki dostarczone z kartą są prawdopodobnie stare jak świat :)

Zainstaluj jakieś omegi (polecam te oparte na 4.12 też nie najnowsze) albo DNA albo najnowsze Catalyst (te ostatnie nie do końca mi siadają).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/ Generalnie niczym tego nie zmierzylem, ale karta jest strasszzzznie goraca w chwili resetu(metoda na dotyk) / zaraz po resecie wchodzilem do  biosu i sprawdzalem jaka pokazuje temperature i na procesorze bylo wszystko na poziomie wiec wzialem pod uwage wlasnie karte.

 

2/ No wlasnie reset systemu po 10 minutach od odpaleniu gier, normalnie jest spoko.

 

3/ Abit NF7 / AMD Athlon XP 3000+ / 512 Ramu ( jesli dobrze pamietam to Kingstony)  / jesli cos jeszcze mam podac to prosze powiedziec.

Generalnie najpierw mialem sterowniki z pudelka od karty , pozniej zainstalowelm na nie nowe Catalysty.

 

Pozdrawiam

1319520[/snapback]

Okay. Najlepiej, jeśli to Gigabyte sprawdzić V-TUNERem temperaturę. Jeśli okaże się taka gorąca(np powyżej 70*C na rdzeniu), to faktycznie coś nie tak.

Ja bym obstawiał tutaj zasilacz, albo złe (zbyt agresywne dla pamięci, włączone fast write dla karty graficznej itd.) ustawienia BIOSa. Na drugim miejscu bałagan w systemie i w sterownikach (spróbuj odinstalować sterowniki i zainstalować Catalysty 5.2). Jaki masz zasilacz?

Edytowane przez wojs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze mi wskazac temat, lub powiedziec jaki jest dopuszczalna tolerancja artefaktow przy podkrecaniu karty.

na moim GB 9600 Pro po podkreceniu na 530/760(zmienilem timingi na te ze strony 23) nie ma artefaktow, ale przy wiekszych czasami sie zdarzaja

ATITool pokazuje czasami po minucie skanowania, czasami pozniej, wiec jaka jest dopuszczalna ilosc aby nie uszkodzic karty ?

sorka jezeli temat juz byl ale jakos przez szukajkie nie moglem znalezc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze mi wskazac temat, lub powiedziec jaki jest dopuszczalna tolerancja artefaktow przy podkrecaniu karty.

na moim GB 9600 Pro po podkreceniu na 530/760(zmienilem timingi na te ze strony 23) nie ma artefaktow, ale przy wiekszych czasami sie zdarzaja

ATITool pokazuje czasami po minucie skanowania, czasami pozniej, wiec jaka jest dopuszczalna ilosc aby nie uszkodzic karty ?

sorka jezeli temat juz byl ale jakos przez szukajkie nie moglem znalezc.

1319797[/snapback]

Najważniejsze, żebyś ATIToolem szukał artefaktów kilka godzin. Minimum godzina bez artefaktów zapewni Ci zapewnić dobre działanie karty na tej częstotliwości. W minutę, to se można, wiesz, co... ;)

 

Z tego, co mi wiadomo nie ma sposobu aby BIOSem podnieść napięcie rdzenia. To nie GeForce FX! Zostaje V-MOD!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okay. Najlepiej, jeśli to Gigabyte sprawdzić V-TUNERem temperaturę. Jeśli okaże się taka gorąca(np powyżej 70*C na rdzeniu), to faktycznie coś nie tak.

Ja bym obstawiał tutaj zasilacz, albo złe (zbyt agresywne dla pamięci, włączone fast write dla karty graficznej itd.) ustawienia BIOSa. Na drugim miejscu bałagan w systemie i w sterownikach (spróbuj odinstalować sterowniki i zainstalować Catalysty 5.2). Jaki masz zasilacz?

1319598[/snapback]

 

Znalazlem cos takeigo jak "V-tuner 2" od Gigabyta jednak wyswietla mi error ze nie znalazl karty (???) :|

Zasilacz: Mode Com 330W (nie wiem co wiecej o nim napisac)

W biosie wylaczylem fast write`y, to samo w ustawieniach karty w windowsie.

Sterowniki probowalem przerozne. Dzisiaj postaram sie zrobic formata i zainstalowac nowe Catalysty (czy lepiej omegi?)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jakim programem i jak wyedytować bios, aby zwiększyć napięcie na rdzeniu GPU ?

 

POzdr.

1319804[/snapback]

nie zmienisz napięcia biosem, tutaj tylko vmody pozostają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość El_liero

podajcie mi jakies sterowniki do radka 9600XT... ktore sa najlepsze?

teraz robie formata... jak wroce to przydaly by mi sie jakies linki ze sterami

 

ja znalazlem stronke .Powiedzcie, ktore sterowniki beda z tych najlepsze (ale tylko z sterow Omega) ... jakies sprawdzone i pewne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po1.- ten temat ma 66 stron i o sterownikach jest tu dużo napisane

po2.- na forum jest pełno tematów o sterownikach do ati

po3.- jak chcesz tylko omegi to czemu sobie w google nie wpiszesz 'omega drivers' i sam nie znajdziesz

 

nikt cie za rączkę nie będzie prowadził.

tak samo pytałeś się jaki masz czas dostępu pamięci, jakbyś nie mógł i tego sobie w google znaleźć

 

kurde sorry, ale ten temat jest już coraz bardziej jałowy, bo praktycznie wszystko co tutaj jest mówione, było już powiedziane kilkanaście stron wcześniej....

 

i ludzie - najpierw GOOGLE, potem pytać na forum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość El_liero

lol... iwo... to to forum juz powinno przestac istniec... "bo wszystkie tematy juz byly"

to po co jest forum???????

po drugie ja zanalzelm sobie omegi juz dawno... a moje pytanie brzmialo "ktores stery beda najlepsze?" ktora WERSJA !!! ?

ktora wersja z omeg...

ale widze ze zamiast napisac krotko i na temat np:

 

omega 2551

 

...to wolisz sie rozpisac i nie pomagac

dobra

spoko

sam sobie wybiore jakas wersje omeg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sterowników to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli chodzi o podkręcanie zawsze liderem była omega. DNA miały różne fajne funkcje i też były bardzo wydajne. Catalyst to są stery dedykowane i stanowią one bazę dla innych firm które wprowadzają w nich usprawnienia. Ostatnie sterowniki Omegi czy DNA dobrze się spisują na kartach takich jak moja. Na słabszych już ciut gorzej (marki w dół ale ogólne odczucia z gier lepsze). Moja karta najlepiej się kręci na Omegach opartych o cat. 4.12. Najnowsze powodują słabsze podkręcanie. Wiem że podobnie było na GB R9600Pro DH(do momentu kiedy nie zszedł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Czy mógł by ktoś spróbować odpowiedzieć na mojego posta ??? :mur:

 

Zamieszcam go jeszcze raz :

 

Nie wam w czym jest problem. Kiedy ustawić carte na AGAPA X8 komputer potrafi się powiesić, ale tylko czasem. Nieraz 3dmark przeleci cały nieraz nie. Kiedy zmienie na AGP x4 problem znika. Niestety minimalnie spada wydajność karty, różnica jakieś 100 punktów w 3dmarku 2003. Instalowałem różne sterowniki do karty, zauktualizowałem bios płyty głównej. Niestety to nie pomogło. Potrafi się nieraz powiesić nie w czasie grania tylko normalnie na pulpicie windowsa.

Komputer ani karta graficzna nie są podkręcone.

Może ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać ...... prosze o pomoc.

 

 

 

 

grafa: Radeona 9600 Pro 128 MB Gigabyte

płyta główna: MSI KT4AV

procek: Athlon 2400+

ram: 512MB

HDD: MAXTOR 250GB 7200 RPM ATA/133 8MB 7Y250P0

sound: SB 5.1

zasilacz: Chieftec 420W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie radek się gryzie z chipsetem płyty. Dość częsty przypadek. AGP x8 to bardziej chwyt marketingowy niż rzeczywista innowacja. Zależy ci na 100pkt. w 3Dmarku ?? Rozwiązanie jest proste śmignąć na AGPx4 i się nie przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macch: Sprawdz karte na innym sprzęcie. Ja mialem u siebie podobne problemy z 9600XT. W koncu okazalo sie ze to płyta głowna Solteka ( wszystko zapewne przez wybrzuszone kondensatory ). Poprostu płyta nie wyrabiała przy lepszej grafice , bo jak wkladalem rive to wszystko bylo ok

 

Po zmianie płyty karta chodzi spoko , żadnych artów. Teraz czas na podkręcanie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak, jestem laikiem, jeśli chodzi o podkręcanie sprzętu. I tu się właśnie zaczyna moja historia... niedawno kupiłem karte graficzną Sapphire r9600 Pro Atlantis i próbowałem najpierw dobrac odpowiednie sterowiniki i wlasnie wyszlo na podstawie 3dsmarkow, ze najlepsze sa oryginalne catalysty, ktore dostalem wraz z karta. I mozecie mi doradzic, jaakie stery zainstalowac? Druga sprawa, próbowałem podkręcic karte. Standartowe taktowanie to 400 rdzen na 600 pamiec. Wiec podkrecalem. ATI Tray Tools - i podkrecilem ja na 455 na 680 i czy to jest dobry wynik ?. I teraz czy przy takim taktowaniu, nie padnie mi karta? W ogole powiedzcie jakie jest maksymalne bezpieczne taktowanie mojej karty, poniewaz chce, zeby jak najdluzej mi sluzyla. I podam jeszcze moze inne czesci mojego kompa:

Athlon Thorton 2600xp+

512 ddr ram pc3200 elixir

AsRock k7s8x

zasilacz jakiś "strasznie firmowy" 300W

karta jak napisalem Sapphire r9600 Pro Atlantis

dysk Samsung 80GB 7200rpm

acha, i karta ma podstawowe chlodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Flo3

szczególnie wynik duży w podkręcaniu to nie jest, sam musisz wyczuć do ilu możesz podkręci karte, powiedz jakie masz pamięci na karcie bo np. moje samsungi 3.3ns bez zmiany timngów powyżej 650 nie chciały iść, no i dotknij "paluchem" pamięci lub przyłóż reke do karty to bedziesz wiedział czy się mocno grzeje czy nie. Tylko musisz z tym OC uważać ze względu na twój zasilacz. :wink:

 

 

A ja mam takie pytanko, zainstalowąłem sobie V-Tuner 2 i nrazie nie widzę takich błędów jak w V-Tuner 1 którego używałem, powiedzcie mi tam jest opcja @VGA która służy do flashowania karty, zgrałemjuz BIOS ze swojej karty na dysk, jak myslicie czy moge tym spróbowac sflashowac BIOS?? czy to jest bezpieczne? robił ktoś już to?? :wink:

jeśli by sie dało to by fajnie było :wink:

pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko, zainstalowąłem sobie V-Tuner 2 i nrazie nie widzę takich błędów jak w V-Tuner 1 którego używałem, powiedzcie mi tam jest opcja @VGA która służy do flashowania karty, zgrałemjuz BIOS ze swojej karty na dysk, jak myslicie czy moge tym spróbowac sflashowac BIOS?? czy to jest bezpieczne? robił ktoś już to?? :wink:

jeśli by sie dało to by fajnie było :wink:

pzdr!

1327856[/snapback]

 

Wiesz co miałem raz karte gigabitea i miałem v-tuner2 i powiem ci że raczej bym nie ufał. chociaż biosu nie flashowałem. Ale słyszałem pare negatywnych ocen co do tego programu. radził bym się przeżucić na ati tool(oczywiście jeśli chcesz podkręcać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upade wyników (już ostatni - karta idzie na sprzedaż...)

2k1 - 17669

2k3 - 4821 - ale na razie nie mogę wrzucić wyniku na orba, bo 3dmark03 sie nie chce uruchomić na s3 trio...:) jutro wrzucę

taktowania 576/360

chłodzenie - cold plate->peltier 89.9W->abandon - dzięki peltierowi +20mhz core

Edytowane przez Iwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moja karta może pracować z radiatorem ZALMAN NB47J bez żadnego dodatkowego chłodzenia zamiast oryginalnego małego wentyla? Karta jest nie kręcona i pracuje na firmowych sterownikach z CD. <_< <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moja karta może pracować z radiatorem ZALMAN NB47J bez żadnego dodatkowego chłodzenia zamiast oryginalnego małego wentyla? Karta jest nie kręcona i pracuje na firmowych sterownikach z CD.  <_<  <_<

1330893[/snapback]

Po pierwsze temat o radkach 9600pro jest gdzie indziej(chociaż ten twój to tak naprawde 9550 minimalnie podbity) a po drugie karty na rdzeniach rv350 bardzo słabo się grzeją i myśle że to powinno wystarczyć bo ludzie puszczają radka gigabyte 9550 nawet ponad 400 na rdzeniu i to chodzi a zobacz jaki mały ma radiatorek.

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze temat o radkach 9600pro jest gdzie indziej......

1330953[/snapback]

coooo???? :blink:

Edytowane przez Iwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem. Wlasnie nabylem radka 9600 Pro firmy Gigabyte. Chcialem zamontowac na nim Arctic VGA Silencer rev.3 i tu pojawil sie problem. Karta z racji tego, ze sprzedawana jest tylko z radiatorem nie ma mozliwosci podlaczenia zasilania wiatraka (przynajmniej ja nie widze wyjscia). Na mojej starej grafie nie bylo problemu a tu... Czy jest jakis inny sposob podlaczenia Arctica niz do wyjscia na karcie graficznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...