Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie w ATITool mozna zmieniac Timingi bo nie widze chyba;]

 

MAdness - w jaki sposob masz taki wysoki wynik ? Procka mamy takiego samego, wiec kwestia tylko karty ;] Ja mam Powercolor 9600 PRO i nie da rady chyba tak duzo... Jakie masz chlodzonko ?

 

UPDATE

 

No i pytanko - czy wgranie INNEO BIOSU do r9600 PRO [np. od Fica itp] nie rozwali kompletnie kary ? Chce troszke pokombinowac ale sie boje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko zavader nie rozwalisz karty ,biosy różnią się tylko timingami,ale lepiej zmień sobie timingi na takie jak u Fica w biosie od Gigabyta. będziesz miał aktywny monitoring temperatury . A u mnie timingi od Fica sprawują się świetnie . 3dmark 03 4573 pkt.

http://service.futuremark.com/compare?2k3=2978184 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wgram BIOSA Fica a narazie tylko porazka - 39tys w 4d03 to klesks w porownaniu z waszymi wynikami :P NO ale co poradzic to tylko 460 // 700 :P A tu widze najlepsi maja 560 // 800 :P

 

Ale ja jescze pokaze co potrafie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Szpon gratuluję. Karta ma naprawdę olbrzymi potencjał a tylko podkręcając można się o tym przekonać. Aquamark3 na standardowych taktowaniach to chyba 24-26k pkt. ale mogę się mylić bo odkąd ją mam nigdy nie pracowała na standardzie :D Różnice można sobie samemu policzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz 512MB już trochę mało a jak kupisz 512x1 to później dobierzesz sobie drugą do duala. Na pojedyńczej kości jak pisałem wyższe taktowanie osiągniesz, na dualu niżej ale minimalnie przepustowość lepsza.

Jedna kość + taktowanie > dual + taktowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zavader w najnowszej wersji jest możliwość zmiany timingów. Możesz ją pobrać np. stąd:  http://www.softpedia.com/public/cat/12/1/12-1-39.shtml

Mylisz ATI Tray Tools z ATI Tool - ten drugi nie ma (jeszcze, do następnej wersji) możliwości zmiany timingów pamięci, ale za to pięknie sprawdza OC' karty, przynajmniej u mnie i to pod warunkiem, że ustawi się odpowiednio długi czas sprawdzania.

 

Ktoś coś pisał w stylu "wgraj bios od FICa, to będziesz miał monitoring temperatury" - g*** prawda, jeżeli nie ma chipu LM63 - to od tego zależy w pierwszej kolejności, a w drugiej do biosu. ;)

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=85718

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crusio pada następny twój rekord :D

3DMark01 - 14 755 pkt.

Tak na dobry sen :D

Zrobiło się chłodniej to można walczyć  :twisted:

No to moje gratulacje. Ja wyzej juz nie podciagne, bo mam arty mimo zimnej karty. Wgrywalem bios od FIC-a ale byla wielka KUPA!!!. Jak narazie daje sobie spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam1

Wgralem BIOSA od FIca ale wynik sie nie podnios znaczaco ;] Mam 4080 co nie jest jakos wybitnie dobre :D No ale coz - zdaje sie ze wyzej nie podskocze - lece jeszcze tylko dzis kupic jakies radiatorki na ramy na grafice - moze sie uda cos wiecej wycisnac :D Bo na samym GPU to mam ZAlmana chyba nie ma lepszego :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MietmaN napisałem tak : ale lepiej zmień sobie timingi na takie jak u Fica w biosie od Gigabyta. będziesz miał aktywny monitoring temperatury . W biosie Fica nie ma monitoringu temperatury!!!

Sorka, widziałeś o jakiej porze to pisałem ;) - po-ten-tego-tem mi się. ;)

 

Teraz już kumam : lepiej zedytować bios od G., bo zachowamy monitoring, niż wgrywać bios od F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudziło mi sie /chcialem sie pochwalic/ i zrobilem zestawienie fps na moim sprzęcie w doomie 3, timedemo demo1.

 

High Quality Special Effects- Yes

Enable Shadows - Yes

Enable Specular - Yes

Enable Bump Maps - Yes

Vertical Sync - No

AntiAliasing - Off

 

640x480:

Low Quality - 48,2 fps

Medium Quality - 45,9 fps

High Quality - 44,3 fps

Ultra Quality - 38,7 fps

 

800x600

Low Quality - 42,4 fps

Medium Quality - 42,3 fps

High Quality - 40,7 fps

Ultra Quality - 36,2 fps

 

1024x768

Low Quality - 32 fps

Medium Quality - 31,4 fps

High Quality - 28,5 fps

Ultra Quality 24,5 fps

 

Zauwazylem też ze przy włączonych cieniach fps spada o jakies 10. Wiec nie oplaca sie raczej wlaczac tej funkcji bo zbytnio grafika na tym niezubożeje.

I co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Fajny topic. Tylko mam jeszcze jedno pytanie. Czy słyszał ktoś żeby GV-R96P128DH lub ewentualnie GV-R96P128DU były robione z VIVO. Zalezy mi na tym wejściu bo dużo zgrywam filmów, a nie chciałbym kupować np. HIS'a z VIVO i tracić przy tym sporo wydajności w grach (taktowania HISA są niższe). Jeśli wiecie że cos takiego jest produkowane przez Giga-byte'a to napiszcie bo ja szukam po różnych cennikach i jak na razie nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz ATI Tray Tools z ATI Tool - ten drugi nie ma (jeszcze, do następnej wersji) możliwości zmiany timingów pamięci, ale za to pięknie sprawdza OC' karty, przynajmniej u mnie i to pod warunkiem, że ustawi się odpowiednio długi czas sprawdzania.

Sorry myślałem że chodzi o Ati Tray Tools. Znaczy że AtiTool jest lepsze czy jak?

Usunąłem to coś z rdzenia i przesmarowałem go pastą silikonową, ale niestety efekt jest żaden. Rdzeń sypie kropkami przy dokładnie tych samych częstotliwościach, chociaż radiator jest chłodny a tył karty lekko ciepły. Tak BTW tego radiatora na Gigabyte - niezła tarka co :wink: ? Może rzeczywiście tylko arctic silver by coś dała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ent . Ja mam rdzeń ustawiny w biosie właśnie rabitem na 550 a pamiątki na 790 . I nie muszę używać żadnego softu do kręcenia. Poprzednio oczywiście długo testowałem te ustawienia i jest ok . Jakieś 4400 pkt w 3dmarku 03 na catalystach 4.8 przy włączonym fastwrite. Artefaktów kompletnie żadnych ,nawet po 2-3 h grania w Dooma III. :) Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne ,nie trzeba po reinstalce systemu bawić się w kręcenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam - czy BIOS od Gigabyte moze pomoc w "rozwinieciu" skrzydel czy ogolnie jak karta jest "slabo podatna na oc" to zaden bios nie pomoze? Aktualnie wgralem FICA i zadnego rezuyltatu :P Wiec mysle o GGbyte :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bios od fica zwiększył znacznie potencjał oc . Przed zmianą biosu pamięci kręciły się tylko do 640 a teraz idą na 800 :). No i wynik w 3dmarku03 wzrósł o jakieś 300 pkt. :) Naprawdę nie wiem dlaczego wasze radki na biosie fica się nie kręca, może jakiś wyjątkowy egzemplarz trafiłem?? ale jakoś nie chce mi się wierzyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam - czy BIOS od Gigabyte moze pomoc w "rozwinieciu" skrzydel czy ogolnie jak karta jest "slabo podatna na oc" to zaden bios nie pomoze? Aktualnie wgralem FICA i zadnego rezuyltatu :P Wiec mysle o GGbyte :D

Chyba raczej nie pomoze, bo timingi ma jeszcze ciasniejsze niz FICowy, ale sprobowac nie zaszkodzi.

ent . Ja mam rdzeń ustawiny w biosie właśnie rabitem na 550 a pamiątki na 790 . I nie muszę używać żadnego softu do kręcenia. Poprzednio oczywiście długo testowałem te ustawienia i jest ok . Jakieś 4400 pkt w 3dmarku 03 na catalystach 4.8 przy włączonym fastwrite. Artefaktów kompletnie żadnych ,nawet po 2-3 h grania w Dooma III.  Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne ,nie trzeba po reinstalce systemu bawić się w kręcenie.

Wlasnie zauwazylem jak to sie robi :D. Bo suwak chodzi tylko do 506 MHz - najpierw na maxa, save pliku otwieramy jeszcze raz i mozemy ustawiac do przeszlo 600 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaarrgghhh!!! panowie, stała się żecz straszna 8O Właśnie sobie włączyłem kompa i nagle w windowsie takie arty ze mało z krzesła niespadłem jak to zobaczylem 8O Wczoraj na 553,5/810 ani jednego arcika, dzis ledwo co widze cos na ekranie, chlip

;( pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaarrgghhh!!! panowie, stała się żecz straszna 8O  Właśnie sobie włączyłem kompa i nagle w windowsie takie arty ze mało z krzesła niespadłem jak to zobaczylem 8O Wczoraj na 553,5/810 ani jednego arcika, dzis ledwo co widze cos na ekranie, chlip  

;( pomocy

Bez OC tysh? FW nie wlaczyles przypadkiem? Pewnie ramki sie uwalily - slij na gware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...