Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie beda najlepsze sterwniki do kart Gigabyte 9600pro 400/600, pisze w tym temacie jak calkowity laik (zawsze mialem karty Nv). A do czasu przybycia tego radka chcialbym soie posciagac wszystkie potrzebne narzedzia i sterowniki i postawic nowy system. Zalerzy mi na sterowenikach najbardziej stabilnych oferujacych najlepsza wydajnosc i jakosc w grach i na Tv-Oucie. Nie zalerzy mi na podkrecaniu tej karty. Prosze napiszcie co jakie jeszcze programy trzeba sobie sciagnac aby moc sie cieszyc w pelni tym radoslawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh .. chodzi o to ze nie wieze w twoje screeny ..

a co to znaczy nie chc sie publikowac?

nie chca sie tlyko publikowac cheaty i lewe wyniki

1515928[/snapback]

 

to sobie nie wierz, ciekawe jak niby miałbnym takiego screena podrobić, tera mam kompa skręconego i wszytko odkręcone, za dużo roboty by było żeby jesxcze raz sie w te marki bawić, jak chcesz to npisz na gg 9394135 to Ci powiem dlaczego nie chcą się publikować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcą się publikować bo pewnie  ... pamparampam ;) Trzeba tylko mały wpis w rejestrze wykasować i będzie się publikować jak ta lala.

Nawet w tym topicu bylo napisane jak to zrobić.

1516239[/snapback]

a to nier zauważyłem mógłbyś mi to na gg napisać, proszę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach mam migające lagi (czarne) ewidentnie wzdłuż obiektów w grze, migają co chwile w różnych miejscach... Karta nowa Sapphire Radeon 9600XT Atlantis FullBOX - wsadziłem ją do kompa odpalilem zainstalowalem standardowe sterowniki i [gluteus maximus] :/ Nic nie podkręcałem icon_sad2.gif A no i te lagi tylko w grach mam... icon_sad2.gif Poprzednio miałem Asus GeForceFX 5200 128DDR TV i działało wszystko bez problemu... Z początku myślałem że to wina resztek sterowników od GeFka, sformatowalem dysk wgralem Windows XP SP2 zrobiłem wszelkie aktualizacje... I to samo icon_sad2.gif

 

INFO Z 3DMARK 2005 o moim kompie...

 

CPU Info

CPU 1/1

AMD Athlon™ XP 2000+

Manufacturer AMD

Family AMD Athlon™ XP 2000+

Architecture 32-bit

Internal Clock 1.7 GHz

Internal Clock Maximum 1.7 GHz

External Clock 133.0 MHz

Socket Designation Socket A

Type Central

Upgrade ZIF Socket

HyperThreadingTechnology N/A

Capabilities MMX, CMov, RDTSC, 3DNow!, Extended 3DNow!, SSE, PAE

Version AMD Athlon™ XP 2000+

Caches

Level 1 128 KB

Level 2 256 KB

 

 

 

DirectX Info

Version 9.0c

Long Version 4.09.00.0904

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

DirectDraw

Version 5.03.2600.2180

Primary Device RADEON 9600 SERIES

 

Display Device 1/1

RADEON 9600 SERIES Driver 6.14.10.6542

 

Description RADEON 9600 SERIES

Manufacturer ATI Technologies Inc.

Total Local Video Memory 128 MB

Total Local Texture Memory 128 MB

Total AGP Memory 128 MB

Driver File ati2dvag.dll

Driver Version 6.14.10.6542

Driver Details 8.14-050512m-023864C-ATI

Driver Date 5-12-2005

Driver WHQL Certified true

Max Texture Width 2048 px

Max Texture Height 2048 px

Max User Clipping Planes 6

Max Active Hardware Lights 8

Max Texture Blending Stages 8

Fixed Function Textures In Single Pass 8

Vertex Shader Version 2.0

Pixel Shader Version 2.0

Max Vertex Blend Matrices 37

Max Texture Coordinates 8

VGA Memory Clock 297.0 MHz

VGA Core Clock 499.5 MHz

PCI

Name RADEON 9600 SERIES

Vendor ID 0x1002

Device ID 0x4152

SubSystem ID 0x7c29174b

Revision ID 0x0000

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Texture Formats

32-bit ARGB [8888]

32-bit RGB [888]

16-bit RGB [565]

16-bit RGB [555]

16-bit ARGB [1555]

16-bit ARGB [4444]

8-bit A [8]

8-bit YUV [800]

16-bit AYUV [8800]

FourCC [uYVY]

FourCC [YUY2]

FourCC [DXT1]

FourCC [DXT2]

FourCC [DXT3]

FourCC [DXT4]

FourCC [DXT5]

 

Capabilities

AGP Texturing, Hardware Transform and Lighting, Positional Lights, Subpixel Accurate Rasterizing, Stencil Buffers, Range Fog, Table Fog, Vertex Fog, W-Fog, Specular Gouraud Shading, Anisotropic Filtering, Bilinear Filtering, Point Sampling, Trilinear Filtering, Additive Texture Blending, Dot3 Texture Blending, Multiplicative Texture Blending, Subtractive Texture Blending, Environmental Bump Mapping, Environmental Bump Mapping With Luminance, Cube Mapping, Factor Alpha Blending, Vertex Alpha Blending, Texture Alpha Blending, Texture Clamping, Texture Mirroring, Texture Wrapping, Guard Band Support, N Patches, Mipmap LOD Bias Adjustment, Projected Textures, Volume Textures, Point Primitive Support, Full-Screen Anti-Aliasing, DXT Compressed Textures, Two Sided Stencil Test, Mipmapped Volume Textures, Mipmapped Cube Textures, Spherical Mapping, Automatic Mipmap Generation, Hardware Rasterization, Shading, Transform and Lighting, Scissor Test, Legacy Depth Bias

 

DirectSound

Version 5.3.2600.2180

Speaker Configuration Stereo

Speaker Geometry Wide

Primary Device SB Live! Audio [A000]

 

Sound Device 1/2

Creative EMU10K1 Audio Processor (WDM) Driver 5.12.4.296

 

Description SB Live! Audio [A000]

Manufacturer Creative Technology, Ltd.

Driver File ctaud2k.sys

Driver Version 5.12.4.296

Driver Date 3-1-2004

Driver WHQL Certified true

Max Supported 3D Hardware Sounds 32

HD Audio Support false

EAX Support Supported

PCI

Name Creative EMU10K1 Audio Processor (WDM)

Vendor ID 0x1102

Device ID 0x0002

SubSystem ID 0x80641102

Revision ID 0x0007

 

Capabilities

Continuous Rate, Primary Buffer with 16-bit Samples, Primary Buffers with 8-bit Samples, Monophonic Primary Buffers, Stereo Primary Buffers, Hardware-mixed Secondary Buffers with 16-bit Samples, Hardware-mixed Secondary Buffers with 8-bit Samples, Hardware-mixed Monophonic Secondary Buffers, Hardware-mixed Stereo Secondary Buffers

 

Memory Info

Total Physical Memory 512 MB

Free Physical Memory 212 MB

Total Pagefile Memory 1.22 GB

Free Pagefile Memory 955 MB

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Memory Array 1/1

Max Module Capacity 768 MB

Supported Speeds

Supported Types

Supported Voltages

 

Memory Slot 1/3

Installed Enabled Size 256 MB

Form Factor DIMM

Frequency 0.0 Hz

Slot A0

Manufacturer <unknown>

Type Details

Enabled Size 256 MB

Total Bit Width 0 b

Data Bit Width 0 b

Memory Slot 2/3

Installed Enabled Size 256 MB

Form Factor DIMM

Frequency 0.0 Hz

Slot A1

Manufacturer <unknown>

Type Details

Enabled Size 256 MB

Total Bit Width 0 b

Data Bit Width 0 b

Memory Slot 3/3

Installed Enabled Size 0 B

Frequency 0.0 Hz

Type Details

Enabled Size 0 B

Total Bit Width 0 b

Data Bit Width 0 b

 

 

 

 

Motherboard Info

Supported Slot Types ISA, PCI, AGP

Model KT400-8235

BIOS Vendor Phoenix Technologies, LTD

BIOS Version VKT400 - 42302e31

BIOS Release Date 10/04/03

BIOS Properties Plug and Play, Flash, AGP

AGP

Revision 3.5

Rate 4x, 8x (8x enabled)

Available Rate 0x0000000c

Selected Rate 0x00000008

Aperture Size 0 B

Sideband Addressing supported (enabled)

Fast Write not supported

 

Card Slots

Slot 1/5 (PCI)

Order 1

Designation PCI0

Type PCI

Characteristics 5.0V, PME Signal

Data Bus Width 32 b

Details Available, Long

IRQ 0

 

Slot 2/5 (PCI)

Order 2

Designation PCI1

Type PCI

Characteristics 5.0V, PME Signal

Data Bus Width 32 b

Details Available, Long

IRQ 0

 

Slot 3/5 (PCI)

Order 3

Designation PCI2

Type PCI

Characteristics 5.0V, PME Signal

Data Bus Width 32 b

Details Available, Long

IRQ 0

 

 

Slot 4/5 (PCI)

Order 4

Designation PCI3

Type PCI

Characteristics 5.0V, PME Signal

Data Bus Width 32 b

Details Available, Long

IRQ 0

 

Slot 5/5 (AGP)

Order 0

Designation AGP

Type AGP

Characteristics 5.0V

Data Bus Width 32 b

Details Available, Long

IRQ 0

 

 

System Devices

Name VIA Standard PCI to ISA Bridge

Manufacturer VIA

Name VIA Standard CPU to PCI Bridge

Manufacturer VIA

 

Name VIA CPU to AGP2.0/AGP3.0 Controller

Manufacturer VIA

 

USB Devices

Description Gwny koncentrator USB

Driver Date 7-1-2001

Driver Version 5.1.2600.1106

Device Class Universal Serial Bus Controller

Description Gwny koncentrator USB

Driver Date 7-1-2001

Driver Version 5.1.2600.1106

Device Class Universal Serial Bus Controller

Description Gwny koncentrator USB

Driver Date 7-1-2001

Driver Version 5.1.2600.1106

Device Class Universal Serial Bus Controller

 

Description Gwny koncentrator USB

Driver Date 7-1-2001

Driver Version 5.1.2600.1106

Device Class Universal Serial Bus Controller

 

Zasilacz jakiś no name do P4 450W...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było najważniejsze rzeczy podać jak mobo, proc, pamiątki, zasilacz a nie wiwisekcję całego kompa wklejać. Jeśli nowa karta to może nie jest uwalona ;) Zmień stery na jakieś inne i wtedy spróbuj.

A czasami radki 9600 z chipsetem KT400 się nie lubiły i trzeba było do AGP x 4 schodzić aby było git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Jeśli nowa karta to może nie jest uwalona  ;) Zmień stery na jakieś inne i wtedy spróbuj.

A czasami radki 9600 z chipsetem KT400 się nie lubiły i trzeba było do AGP x 4 schodzić aby było git.

1518237[/snapback]

Sprawdzałem sterowniki Omega i Catalyst najnowsze jak i te które dostałem... AGPx4 też nic mi nie dawało, wręcz przeciwnie... Miałem wtedy lagi również w windowsie (białe kropki itd)...

 

Dodam, że standardowo rdzeń, podczas pracy z samym windowsem, grzeje się powyżej 42 stopni, a w grach... sami zgadnijcie :] - Tak sie dzieje przy zamkniętej obudowie...

 

Jak ściągnę obudowę to 36C w windowsie 42-43C podczas grania w pierwszej minucie :] I tak jest odkąd ją kupiłem - to już z 3 dni będzie :) Wydałem 469zł (bo FBOX) i jeszcze ani razu nie grałem w żadną grę :/

 

Koledzy podpowiadają mi, że układ chłodzenia jest kopnięty i żebym oddał kartę do servisu... Heh... Chyba tak zrobie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

Oj kolego, jeżeli masz płyte na KT400 to zacznij już zbierać kase na coś nowego (min KT600, a najlepiej nforce2ultra400). Miałem mobo na kt400 i radka 9600pro i same problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Dejf- tak patrzę na twoją konfigurację kompa to mam to samo oprócz procka i zasilacza :] bo mam Athlona XP+ 2000 i zasilacz 450W no i Radeona 9600XT... następnie sprawdzam twoje osiągi w 3DMark i... hmm ja wyciągam 1358 na 3D Mark 2005 :| a ty dziesięć razy więcej !! :> Jak to możliwe :/ Chyba faktycznie konflikt z płytą mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Dejf- tak patrzę na twoją konfigurację kompa to mam to samo oprócz procka i zasilacza :] bo mam Athlona XP+ 2000 i zasilacz 450W no i Radeona 9600XT... następnie sprawdzam twoje osiągi w 3DMark i... hmm ja wyciągam 1358 na 3D Mark 2005 :| a ty dziesięć razy więcej !! :> Jak to możliwe :/ Chyba faktycznie konflikt z płytą mam...

1519482[/snapback]

 

-Dejf- ma w sygnaturze linka do 3Dmarka2001 a ty osiagneles 1360pkt w 3DMarku 2005 wiec to sa dwie rozne sprawy.

mi sie wydaje ze to raczej karta jest uwalona choc nie mozna wykluczyc płyty głownej. Oddaj karte na serwis tam Ci powinni dac druga i jesli bedzie to samo to fakt ze masz nieodowiedni konfig, choc w to bardzo nie wierze. Mogles porpostu trafic na kopnieta karte. Wez ja poprostu do jakiegos kumpla sprawdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sprawdzić wydajnosc w 3D MArk 2001 i otrzymalem 5986 pkt :/ to o polowe mniej niz dejf (no on ma lepszy procek) i odkryłem że największe lagi mam podczas testów "POLYGON COUNT" :/ Jutro ide do servisu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sprawdzić wydajnosc w 3D MArk 2001 i otrzymalem 5986 pkt :/ to o polowe mniej niz dejf (no on ma lepszy procek) i odkryłem że największe lagi mam podczas testów "POLYGON COUNT" :/ Jutro ide do servisu :/

1519864[/snapback]

 

 

radek 9600Pro słabiutko wypada w tym tescie. ale fakt. masz mało.

ja na sprzecie z opisu ok. 12000pkt bez OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie byłem w stanie prześledzic wszystkich stron tego topicu wiec pisze. Która lepsza 9600 128MB/128bit od Sapphire za 230pln czy 9550 128MB/128bit gigabyte za 200pln?

 

z gory dzieki za odp

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie byłem w stanie prześledzic wszystkich stron tego topicu wiec pisze. Która lepsza 9600 128MB/128bit od Sapphire za 230pln czy 9550 128MB/128bit gigabyte za 200pln?

 

z gory dzieki za odp

pozdr

1521206[/snapback]

 

jesli pełny sapphire o taktach 400/600 to bierz zdecydownaie go, podaj jaki ten 9550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowiłem ostatnio w sklepie radeona 9600pro od sapphere i obawiam sie ze goscie mogą mi wcisnać niejakiego Advantage zamiast normalnego

I tutaj kilka pytań

Jaka jest róznica miedzy zwykłym i advantage

i co zrobić jak on mi poda tego zakichanego advantage ;/ ( wplacilem juz zaliczke 50 zł )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karte Advantage rozpoznasz glownie po ksztalcie ukladow pamieci:

Sapphire Radeon 9600 Pro Advantage: prostokatne (ich taktowanie rzeczywiste to 233, czyli w trybie DDR - 466)

Sapphire Radeon 9600 Pro: kwadratowe (taktowanie 300, czyli 600 w DDR)

 

Z tego co wiem jest 10 lub 14 dni na zwrot towaru kupionego droga wysylkowa, wiec skorzystaj poki mozesz ;)

 

Sapphire Radeon 9600 Pro:

Dołączona grafika

 

 

Sapphire Radeon 9600 Pro Advantage:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewielka różnica MT/s mają takie same bo 6,3GB/s z tym że 9600 ma 325MHz w rdzeniu a 9550 250 :rolleyes: obie karty mają taką samą NISKĄ wydajność... 9550 jest taka sama jak GeForceFX5200 a 9600 to prawie GeForceFX5600 bo FX5600 ma większą wydajność MT/s i przepływ GB/s...

 

Zestawienie wydajności oraz danych technicznych kart grafcznych macie tutaj: http://www.benchmark.pl/artykuly/zestawien...wydajnosci.html

 

Pozdrawiam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewielka różnica MT/s mają takie same bo 6,3GB/s z tym że 9600 ma 325MHz w rdzeniu a 9550 250 :rolleyes: obie karty mają taką samą NISKĄ wydajność... 9550 jest taka sama jak GeForceFX5200 a 9600 to prawie GeForceFX5600 bo FX5600 ma większą wydajność MT/s i przepływ GB/s...

 

Zestawienie wydajności oraz danych technicznych kart grafcznych macie tutaj: 1522267[/snapback]

 

ee dobrze się czujesz :blink: ?

9550 jak i 9600 byle jaki zmiatają ten shit nv z powierzchni ziemii a szczególnie jak sa podkręcone

@radecki

nie bierz tych kastratów, za 299zł widizłąem chyba w arescie pełnego pro o taktowanaich 400/600 który poo łądnym wykreceniu jest wciaż dobra karta, zobacz jakie mam wyniki w markach (sygnatura)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

031186 widać, że pranie mózgu przeszedłeś w portalu benchmark.pl. Niestety przykro przyznać, że u nich w testach najlepiej wychodzą produkty które należy w danej chwili sprzedać. A przepływy i inne GB/s niestety nie nadrobią schrzanionej architeORT: ORT: ORT: ktury.

 

Edit:

Marek.t jak dobrze pójdzie to sprawdzę co potrafi 9600Pro wer. DH od gigabyte na moim sprzęcie. Odebrałem właśnie taką z serwisu. Jak się będzie kręcić jak moja była DH (w co wątpię) to strach się bać :D

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inaczej

co tu sie zagłębiać

 

jeżeli zamawiałeś r9600pro to znaczy że masz dostać r9600pro. To, że nie zaznaczyłeś jednoznacznie, że nie chcesz advantage nic nie zmienia. ty wymagasz karty o parametrach 400/600(300 - jak kto woli) jeżeli będzie adcvantage żądasz wymiany.

proste. masz prawo do otrzymania sprżetu zgodnie ze swoimi wymaganiami.

 

z innej r9600 non-pro ma chyba taktowania 325/400 (200)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

madness tera mnie nie pobijesz w 3d marku 03 mam 6569 3D mArków :D :D

 

ładny wynik :D:D:D

a ta na serio to nie wiem czmeu tak się dzieje dziwnie, testowałem go sobie na małych taktach i sie zawiesił w tym 3 tescie :blink:

jutro ide po ołówek i będę wyciskał z rdzenia co się da (o ile mi ten v-mod wyjdzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

Karty nVidii z rodziny FX to totalna porażka. Zwykły radek 9600 pro (400/600) jest wydajniejszy od FX'a 5700ultra. Rożnica w wydajności w directx 9.0 między radkiem 9600 pro(400/600), a FX'em 5600 jest ponad dwukrotna!!

031186 napisz do mnie na gg (3541409), to może uda mi sie coś Tobie doradzić, żeby pomóc Ci z Twoim sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...