Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

sposób na kiepawo kręcące się R9600Pro  

 

Mój F. Gigabyte wykazuje dziwne skłonności (wyprodukowany przez Gigabyte). Chodzi bez żadnych artefakt ów przy ustawieniach 540/340(640) (680 oczywiście) MHz. Kręcę ATITool. Przy czym jest jeden warunek - startuje Windows, pierwsze kliknięcie myszką to ATIToll, wcześniejsze uruchomienie jakiegokolwiek programu powoduje artefakty "na pamięciach" podkręconych o jakąkolwiek wartość. Takie dziwo. Start systemu z ustawieniami o/c - arty, arty - restart - AtiToll - arty. Działa - wyłączyć kompa, włączyć i od razu AtiToll. Daję słowo że tak jest, chociaż nie każdy uwierzy. Próba nie strzelba.

u mnie jest tak samo, co gorsze nie za bardzo wiem jak to dobrze zrestatować by chodziło, nie używam niczego poza ati tool, fast write wyłączony przy włączonym to samo, ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No i mam BIG PROBLEM ;] Wgralem Biosa od GGbyta - i niby wszystko ok, ale pamsie gorzej kreca i sam rdzen tez - w kazdym badz razie GORZEj niz od FICA ;] No to chce wrzucic spowrotem biosa od FICA i NIE MOGE ?!!?!? Nie wiemczemu wywala takie cos:

 

The VGA BIOS doesnt match the VGA card

 

Czy cos takiego - w kazdym badz razie NIE MOGE WGRAC BIOSA inengo niz GGbyte - nawet "OLDBIOS.bin" nie chce sie ladowac... No i klops... Co robic? Heeeelp ?!?! Probowalem z paramettrem "-f" i tez nie dziala ? Jak bede chcial oddac na gware albo cos to przeciez nie oddam z innym biosem :P Poza tym - mam gorsze wyniki OC :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zavader używasz programu gvf11? i parametru gvf -u -f bios.bin?

Ja przerzuciłem wszystkie biosy świata nawt te od radeona xt i nigdy coś takiego mnie nie spotkało. ale jeżeli zapisuje ci bios gigabyta to ściągnij sobie rabita 1.2 i ustaw takie same timingi jak w biosie fica na biosie od gigabyta i masz dokładnie to samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widze ze te Gigabyte'y tez czasami padaja --> cos z nimi nie tak skoro sypia artami. Ja tam wole nie krecic na maxa. Ustawic najlepiej jakies srednie wartosci i ich sie trzymac, a max to uzywac tylko do markow :D. I tak podkrecenie na maxa da Ci to max 300 pkt. a co to jest?? 1 klatka w grach. Heh przeciez to nic skoro karta ma pasc po chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odskoczyłeś na bezpieczna odległość :D Ale będę walczył :twisted:

 

Update:

Dociągnąłem do 35600pkt. ale na wyjściu z marka na planszy ukazującej wynik zaliczyłem ogólne zwiotczenie systemu i się wyłożył na glebę :( Udokumentowany wynik mam o 1000pkt. gorszy od ciebie Storm

35 433 pkt.

Ale zwróć uwagę że nie na wykręconym procu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Znaczy że AtiTool jest lepsze czy jak?

Napisałem tylko, że u mnie dość dobrze sprawdza max OC' karty, powiedziałbym nawet, że spokojnie można grać z wyższymi ustawieniami niż wykryje ATITool, o markach-smarkach nie wspominając.

 

Gorzej było u mnie na 9600XT, bo każde przetaktowanie rdzenia nie powodowało artów, tylko zwieszkę kompa.

 

@Madness, storm :

Piękne wyniczki :), ja nie powalczyłem aż tak wysoko na moim 9600XT HISa :

 

http://arc.aquamark3.com/arc/arc_view.php?...?run=1820904216

 

Ale proc nie był do tego celu w ogóle żyłowany, a stery to Catalyst 4.3 - ostatnie 4.8 dały całkiem znacznego kopa w Aquamarku3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie niestety musze spasować :( Bez WC czy modów na pamięci nic więcej nie wycisnę. Ale to jeszcze nie koniec .... My tu jeszcze wrócimy z .......... :D

 

Zavader programik ten możesz znaleźć wraz z biosami do nowych kart Gigabyte. Ściągnij sobie jakikolwiek bios do nowej karty np. x300 ze strony Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oka - moje wyniki - taktowanie 550/612 (bez nawet pojedynczego arta w obu markach, wszystko stockowe (chlodzenie, bios)).

 

3DMark01 - 13113 - ze standardowego 11,8 k

3DMark03 - 4146 ze standardowego - 3504

 

Zaraz zabieram sie do walki o wiecej, to wyniki bez wszelkich sztuczek czy tweakow karta na firmowym chlodzeniu jest na tych taktach stabilna w 100%. Powyzej 550 na rdzeniu w marku 03 pojawiaja sie kropeczki (01 przechodzi spokojnie bez niczego). Wiecej niz 612 na ramach to znowu jakies mrygajace kwadraciki w 01 - drago low.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oka - moje wyniki - taktowanie 550/612 (bez nawet pojedynczego arta w obu markach, wszystko stockowe (chlodzenie, bios)).

 

3DMark01 - 13113 - ze standardowego 11,8 k

3DMark03 - 4146 ze standardowego - 3504

 

Zaraz zabieram sie do walki o wiecej, to wyniki bez wszelkich sztuczek czy tweakow karta na firmowym chlodzeniu jest na tych taktach stabilna w 100%. Powyzej 550 na rdzeniu w marku 03 pojawiaja sie kropeczki (01 przechodzi spokojnie bez niczego). Wiecej niz 612 na ramach to znowu jakies mrygajace kwadraciki w 01 - drago low.

Sterowniki Catalyst 4.8 u mnie i u jeszcze kogos na forum znacznie obnizyly maxymalne wartosci OC pamieci jak i rdzenia. Twoja pamiec cos slabo sie kreci zainstaluj sobie Catalyst 4.9 beta i wtedy karta rozwija skrzydla. Bardzo dziwne to jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oka - moje wyniki - taktowanie 550/612 (bez nawet pojedynczego arta w obu markach, wszystko stockowe (chlodzenie, bios)).

 

3DMark01 - 13113 - ze standardowego 11,8 k

3DMark03 - 4146 ze standardowego - 3504

 

Zaraz zabieram sie do walki o wiecej, to wyniki bez wszelkich sztuczek czy tweakow karta na firmowym chlodzeniu jest na tych taktach stabilna w 100%. Powyzej 550 na rdzeniu w marku 03 pojawiaja sie kropeczki (01 przechodzi spokojnie bez niczego). Wiecej niz 612 na ramach to znowu jakies mrygajace kwadraciki w 01 - drago low.

Sterowniki Catalyst 4.8 u mnie i u jeszcze kogos na forum znacznie obnizyly maxymalne wartosci OC pamieci jak i rdzenia. Twoja pamiec cos slabo sie kreci zainstaluj sobie Catalyst 4.9 beta i wtedy karta rozwija skrzydla. Bardzo dziwne to jest....

Wlasnie mnie to dziwi - mialem Caty 4.7, teraz Omegi 2.5.58 (one sa oparte na Cat 4.8?) i na obu to samo. Jaki program polecicie do OC pod Cat 4.9b? ATI Tool jakos mi sie nie podoba, sprobuje jeszcze tych nowych Catalystow.

 

BTW: Powyzej tych 612 to jeszcze nie takie straszne arty - tylko np. mrygnie czarny kwadracik sporych rozmiarow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podkrecam Riva Tuner-em dla mnie to najlepszy program do OC kart graficznych. Sprawdz wyniki OC na 4.9Beta bo naprawde byc moze w tym twki problem. Wrecz niemozliwe jest zeby pamieci sie tak slabo krecily. U mnie na 4.8 krecily sie bez artwo na 620 MHz - wyzej byly arty juz. A teraz wszyskto smiga na 680 a nawet wyzej ( nie chce katowac karty :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienione przez ciebie omegi są oparte na cat 4.7, a nie 4.8 - ukazały się już nowsze, właśnie oparte na tych drugich.

 

Poza tym są również DNA : D3D z 4.8, OpenGL z 4.9beta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie wyniki kręciłem na omegach 2.5.67. Jeszcze te 4.9b spróbuję może coś to zmieni.

Jeszcze jedno pytałem też w dziale gier ale coś krucho z odpowiedzią. A mianowicie: pogrywam sobie namiętnie w NFS U. Mam teraz zgryz. Gra chodzi extra ale np. w tunelach przyspiesza tak że supermen by nie nadążył. Normalnie chodzi jakieś 60-70kl/s a w tunelu przyspiesza do 100-120kl/s. No poprostu fury nie idzie uprowadzić. Co to może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie wyniki kręciłem na omegach 2.5.67. Jeszcze te 4.9b spróbuję może coś to zmieni.

Jeszcze jedno pytałem też w dziale gier ale coś krucho z odpowiedzią. A mianowicie: pogrywam sobie namiętnie w NFS U. Mam teraz zgryz. Gra chodzi extra ale np. w tunelach przyspiesza tak że supermen by nie nadążył. Normalnie chodzi jakieś 60-70kl/s a w tunelu przyspiesza do 100-120kl/s. No poprostu fury nie idzie uprowadzić. Co to może być ?

No wlasnie tez tak mam (mialem tez na 8500). Nie chodzi o to ze gra robi wiecej FPSow ale po prostu dostaje kopa i zaczyna jezdzic jak wariat, nie chodzi tylko o tunele ale wogole o niektore miejsca na trasach (przynajmniej u mnie). Zaraz Cat 4.9 sprobuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wlasnie zrobilem na nie kreconej 3D Mark 03 - 3386 pkt

Przy takich ustawieniach:

AGP x4

Vpu Recover - off

Fast Write - off

 

Probowalem w AGP x8 jest jeden punkt straty :D Wynik w 1024x768 32 bit

Antisotropy x4.

Sproboje ja troche podkrecic zobaczymy co wyjdzie. A i robilem na Catalystach 4.8.

==============

Zmieniłem na 500/600 juz 3784 3D Marks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Hehe moj pierwszy post tutaj :P Jestem posiadaczem tej karty od 2 tygodni i chcialem Was zapytac: po podkreceniu o ile wzrasta Wam ilosc fps, np w doomie i tym podobnym grach i jak bardzo zalezy to od pozostalych części w kompie. Otoz wczoraj poczytalem ten topic no i sie skusilem... jednak sie zawiodlem. Podkrecilem v-tunerem rdzen na maxa - 481 no i w doomie skok o niecaly 1 fps :/ wtf? Moje pozostale komponenty to:

- plyta MSI KT266 Pro

- proc Athlon 1,2

- 512 ram ddr

Pozdrawiam :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj sie cos slabo kreci :( max to 500/600 i nie da nawet o 1 mhz (memy rowniez ani o 1 mhz) bo juz artefaktami sypie. Czy taki VGA Silencer i radiatorki na pamieci da jakas poprawe ? No ale osiagnalem swoj cel 9600Pro@9600XT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z miejsca podkręciłem rdzeń na 500, potem chce pamiątki, i nie ma bata, ani o 1mhz, bo arty, a pamiątki wcale nie były ciepłe, wiec postąpiłem odwrotnie, pierw podkręciłem nieco pamiątki, a potem rdzeń do 500, o dziwo działa bez problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...