Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam takie małe pytanie. Chciałbym przyczepić bezpośrednio do boku karty wiatraczek 120x120mm . Nie wiem zabardzo jak. Nie było by problemu gdybym przymocowywał go do bocznego panelu obudowy, ale mija sie to z celem gdyż często jest on zdejmowany do grania. Jak by się znalazł na to jakiś sposób elegancko owiewałby miedziane radiatorki na pamięciach po obydwu stronach ,oraz tylną część GPU :D

 

Dodam że mam Atlantis Shappire Radeon 9600 XT

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki timingom marka.t moje pamiątki poleciały na 710 mhz :D i na ustawieniach 450/710 zapusciłem 3d marka jak zobaczyłem wynik to... zdziwiłem sie 3891 pkt? Wszystko było jasne zapewne pojawiałyt sie małe arty, chyba jednak te timingi nie są doskonałe i ten wynik to napewno nie wina sprzetu bo kiedys robiłem 3d marka na ustawieniach 450/670 i miałem 4045 pkt wiec to nie jest wina słabego sprzetu, ale powalcze jeszcze z tymi pamiątkami :-P

 

p.s ma ktos jeszcze jakies fajne timingi? jezeli tak to niech napisze co trzeba pozmieniac w zakładkach

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh i zamontowąłem ten radiator wszytsko pieknie tylko ze rdzen dalej idzie do 540 i klapa, trzeba sie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> za vmody, a co najubardziej mnie martwi pamitki ocs juz przy 800 sypały artami, juz chyba wymeczony jest radek za bardzo :sad: nie wiem jutro jeszcze powalcze, wkurzyłem sie noo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpon mowa o smarku 03

@ dj.skorek czyli po zmianie timingów w smarku bedzie mniej pkt. ale w grach przybedzie fps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przybedzie fps to nie wiem watpie w to. To tak jak z procem. Fsb np 10x160 przy timingach 1.5-2-2-5 bedzie wydajniejsze niz np. 10x170 przy timingach 3-2-2-7 (to tak przykladowo) luzowanie timingow pozwala na wieksze czestotliowosci, ale wydajnosc jest zerowa, a niekiedy nawet spada. Dlatego lepiej miec pamieci na max wykrecone przy standardowych timingach niz wieksze MHz przy luznych timingach, bo wydajnosc moze byc mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tak jak z procem. Fsb np 10x160 przy timingach 1.5-2-2-5 bedzie wydajniejsze niz np. 10x170 przy timingach 3-2-2-7

hmm... chyba nie trzeba tego komentowac :blink: :lol: proc i timingi .. ciekawe ;| pewno napiszesz ze chodzi o pamieci i w ogole .. ale to ma byc zrozumialem dla wszystkich a nie dla "bardziej doswiadczonycH" i tak jak napisalem kilka postow wyzej.. jesli znajdziesz kompromis to lepiej miec nieco luzniejsze timingi i wiecej mhz niz standardowe timingi i (w wypadku naszego radzia) +15 mhz ;| powiem nawet ze gadasz glupoty... a podkrecanie to wlasnie zabawa zeby znajdowac coraz to nowsze sposoby na wiecej mhz , a co sie z tym wiaze (krecenie kart) zabawa timingami ;]

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... chyba nie trzeba tego komentowac :blink: :lol: proc i timingi .. ciekawe ;|

Chodzilo mi, ze jak pamieci juz nie wyrabiaja a chcesz wyzej proca (CPU a nie GPU) krecic to luzujesz timingi. Jezeli uwazasz ze timingi nie wpywaja na wydajnosc to lol. I pamietaj ze wieksze Mhz nie zawsze daja wieksza wydajnosc. Prosty przyklad Athlon i Pentium :/ Ten drugi ma wiekszy zegar i co z tego?? I jezeli chodzi ci o to zeby miec jak najwieksze taktowania kosztem wydajnosci to zycze powodzenia, poniewaz liczy sie wydajnosc. Zreszta mysl co chcesz kazy ma swoje doswiadczenie. Dla mnie satysfakcja jest jak najwieksza wydajnosc, a nie jak najwyzsze taktowania. Idea OC polega na ustawieniu maxymalnych taktowan tak , zeby uzyskac jak najlepsza wydajnosc.

 

Edit:

 

Jakie max napiecie moze wytrzymac rv350? Bo mam teraz v-moda gpu zrobionego olowkiem i mam napieci 1.38V. Myslicie ze 1.45 V przy 5k ohm wytrzyma? Oczywiscie mowa tez bez zmiany chlodzenia bo mozna powiedziec ze te odziwo jak na standardowe jest ok, a mi szkoda kasy na chlodzenie gpu. :)

Edytowane przez dj.skorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yo skorek :P

 

ja u siebie fabryczny radiatorek wypolerowalem na lustro i dalem swiezej pasy i zdecydowanie wystarcza :) a co do napiec to na orbie widizalem nawet 1.7 v :blink: :lol: ja swojego puszczalem max ok. 1.48v i bylo git ... powiedz mi ile leca Ci pamieci i na jakich timingach przy 1.38v ?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yo skorek :P

 

ja u siebie fabryczny radiatorek wypolerowalem na lustro i dalem swiezej pasy i zdecydowanie wystarcza :) a co do napiec to na orbie widizalem nawet 1.7 v :blink: :lol: ja swojego puszczalem max ok. 1.48v i bylo git ... powiedz mi ile leca Ci pamieci i na jakich timingach przy 1.38v ?:>

yo krzymack :)

 

Tez uwazam ze jak na standardowy cooler to jest ok. U mnie rdzen lata na 520 MHz (kiedys bylo 548 MHz bez zadnych modow !! juz tak sie nie kreci bez v-modow odkad wrocila z serwisu a byla tam zeby wiatrak naprawic :() a pamieci 648 MHz. Po modzie olowkiem ( 3B :P ) napieci na GPU skoczylo na 1.38V i dalo to efekt 556 MHz, ale za to napieci na ramach spadlo z 2.88V na 2.62V. Mimo to pamieci nadal leca na 648 MHz. Po zmianie timingow (podalem je gdzies w tym temacie i na takich podkrecalem) pamieci leca na 740 MHz. Odrazu mowie ze nie gram w gierki ze zmienionymi timingami wiec gram na 648 MHz. W podpisie mam ustawienia 556/740 bo takie narazie uzyskalem max. I dlatego chce zwiekszyc jeszcze napiecie na GPU tak do 1.45V (to bedzie chyba rezystor 5k Ohm) bo mimo, ze spada napiecie na ram to one leca tak samo :blink: :blink: . A ty 580 na GPU wyciagnales na jakiem napieciu? Bo widze ze nasze radki kreca sie podobnie. Pozdrawiam.

Edytowane przez dj.skorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yy na memkach masz 2.88 ? :blink: wow ... ja u siebie miernikiem sprawdzam i mam caly czas 2.57v... jakbym mialm 2.88v to mmmm... max co moj radzio lecial to bylo 615mhz na rdzeniu... przy napieciu ok.1.5v .. tylko ze wtedy memki nie robia nawet 600 :lol: a bez modow przechodzi marki przy 555mhz .. a oc zabawne.. gdy robilem moda na vgpu to napiecie na memkach ciagle bylo 2.57v,a mimo to krecily sie slaob, wrecz w ogole .. i max co mi sie wydawalo naj to bylo 590/760 ;p 580mhz robie przy ok. 1.42v... heh pomarzyc.. gdybym mial te 1.6 z zewnetrznego zrodla ... to by bylo z palcem www ee kontakcie 650:| mam kolejny pomysl, tylko musze pomyslec jeszcze.. bo znalazlem w jednym z pinow, gdzie jest podlaczony monitor napiecie ok.5v.. i zastanawaiem sie jaki bylby potrzebny potencjometr, aby mozna regulowac napiecie od 0v w gore co 0.01v :P .... pozdrawiam

Edytowane przez :)krzymack_opole(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yy na memkach masz 2.88 ? :blink: wow ... [...]

hehe mialem :P a pamieci u mnie ide tak samo. Szkoda ze te nasze radki DH maja uposledzone zasilanie bo by se ladnie krecily. Dobrze, ze ktos ma jakies pomysly bo ja nie mam nic :D :). Zdaj relacje z powodzenia akcji :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak jakis swir no nie ... jak ktos cos zjeb..psuje to wlasnie on <ja> :P heh .. moje motto : "to dla celow naukowych" :lol: Wiem ze chyba widzialem podbnego moda gdzies nad ktorym ja mysle ... tylko jaki to musialby byl potencjometr.. wie ktos moze ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze glupio to zabrzmi ale nie mam zadnych V-modow!! Jedyne co zostalo gruntownie zmodyfikowane to chlodzenie o czym juz wczesniej pisalem. Dla potwierdzenia dam kilka fotek :razz: Foto1, Foto2, Foto3, Foto4. Na dokladke modyfikacjke timigow i mozna krecic. Z checia zrobilbym vmoda zarowno rdzenia i pamiatek bo jezeli tak ladnie sie kreca na stock voltach to kto wie co bedzie dalej :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze glupio to zabrzmi ale nie mam zadnych V-modow!! Jedyne co zostalo gruntownie zmodyfikowane to chlodzenie o czym juz wczesniej pisalem. Dla potwierdzenia dam kilka fotek :razz: Foto1, Foto2, Foto3, Foto4. Na dokladke modyfikacjke timigow i mozna krecic. Z checia zrobilbym vmoda zarowno rdzenia i pamiatek bo jezeli tak ladnie sie kreca na stock voltach to kto wie co bedzie dalej :rolleyes:

heh ja mam taki sam radiator założony na gpu i max co chodzi to 540mhz :mur: ale z tego co widzę to masz ultrę, a to z kolei jest wyzsze napiecie dla gpu i z pewnoscią lepsze układy zasilające, na weekend bede lutował to wam zdam relację co i jak, pozdro

aha...

ładne wyniczki :wink:

Edytowane przez marek.t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Kto ma jakiś pomysł jak mozna by zamontowac wiatrak 120x120 z boku karty tak zeby dmuchal w pamieci, chcialbym to tak zamontowac zebym mogl miec otwarta obudowe podczas grania

 

ma moze ktos jakis pomysł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Kto ma jakiś pomysł jak mozna by zamontowac wiatrak 120x120 z boku karty tak zeby dmuchal w pamieci, chcialbym to tak zamontowac zebym mogl miec otwarta obudowe podczas grania

 

ma moze ktos jakis pomysł ??

opuść go spod wierzchu obudowy na sznurkach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj podjalem pierwsza probe zmodowania radoslawa...niestety nie mam miernika i nie moglem sprawdzic jakie sa realne napiecia przed i po modzie :? Zabralem sie za polaczenie pinow 5 i 7 na ukladzie ISL6522CB odpowiedzialnego za napiecie na GPU i pinow 20 i 18 na ukladzie SC1175CSW odpowiedzialnego za napiecie na pamietakach i qupa. Kkarta po polaczeniu w/w pinow nie wstaje, po porstu jest czoorno :-| Instrukcje co i jak zrobic zaczerpnalem z TEJ stronki. Dodam ze nie uzylem olowka bo nie mialem zadnego pod reka...lutownica poszla w ruch i cienkie wlokienka z kabelka miedzianego :-P Ofkoz po rozlaczeniu pinow wsyztsko dziala tak jak powinno :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze grosze :razz: ale wczoraj jakos nie mialem ochoty wychodzic z domu zeby kupic jakis nedzny olowek. Model to GV-R96P128D-Ultra, zreszta na fotkach, ktore zamiescilem powyzej widac :] Miernik dzisiaj powinienem miec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

 

Jak to jest w końcu z tymi radiatorkami. Zamówiłem sobie radiatorki na pamiątki mojej karty - Miedziane. Duzo osoob pisze ze mozna sobie usmarzyć pamięci. Jak to w końcu jest bo ja juz nie rozumiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK mam miernik :razz: Wiec przy biosie od Gigabyte na rdzen idzie 1.33V a na pamieci 2.63V :blink: nie za malo czasami?? Wyczytalem ze powinno byc cos kolo 2.8V ale kij zobaczymy co bedzie po zabawach z olowkami i drucikami :lol:

 

::EDIT::

Taaa mod z olowkiem lazi ale tylko na rdzen i udalo mi sie podbic napiecie z 1.33 na 1.35 :? normlanie wuchta...czas na potencjometry :D

Edytowane przez oczo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...