Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

[...] nie chce mi sie czyta 86 stron tego tematu . [...]

 

To zle ze ci sie nie chce. Jak bys poczytal to bys znalazl wszystko na 1-szej stronie. :mur:

Edytowane przez dj.skorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest guide na VCore i VMem do referencyjnego radka (czyli chyba naszego, trzeba się przyjżeć):

http://www.extremereviews.net/data.php?rec...ge=1&type=guide

I tu kolejny VMod (ołówkiem lub lutownicą):

http://www.rojakpot.com/default.aspx?locat...var1=114&var2=0

A tu cała stronka o wszystkim co mozna zrobić z R9600:

http://unoid.net/9600pro/index.php

Wesołego VModowania!

PS. Podpis zmienię (później) :wink: .

Aha, Jeszcze jedno. Skoro w wersji DH karty jest monitoring temperatury rdzenia, czy nie oznacza to, że pod radiatorem siedzi tak naprawdę RV360?

Z tego co pamiętam to RV350 nie miał diody termicznej. Zaglądaliście pod radiator?

w tym ostatnim nie ma mojej karty chyab nie bo obrazki nie dzialaja :D . Sprawdze jeszcze (bardziej) dokładnie czy nie ma w tych wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz pamieci TSOP to mod tez powinien chodzic. Mozesz zamalowac olowkiem lekko element pokazany na zdjeciu i zmierzyc napiecie, albo podkrecic karte. Jak bedzie szla tyle samo to znow wez olowek i rob do skutku :)

Edytowane przez dj.skorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie szla tyle samo to znow wez olowek i rob do skutku

Do skutku az sie nie spali :lol: :lol2: Nie no tak na serio to musisz uwazac bo TSPOTy znacznie bardziej sie grzeja i nie wiem jak to tam u nich bedzie z tymi napieciami... Chociaz powiem Wam, ze marek.t gadal ost. jakims godzciem, ktory na TSPOTach ma najwiecej w Polsce MHz... A mianowicie cos kolo 850 .. Nie pamietam dokladnie... Przypominam .. TSPO , a nie BGA :>:>:> B) :blink: Musze sie dopytac jeszcze na jakim to bylo napieciu...

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o pomoc. Mam Sapphire'a R9600XT VIVO na pamieciach Samsunga 3,3ms. Karta dziwnie się zachowuje, tzn. Winda XP nie wykrywa jej (sprzet nieznany) i trzeba ręcznie znaleźć stery (używam omeg), co z tego skoro przy każdym uruchamianiu windy wykrywa ją jako nieznany sprzęt (w końcu wyłączyłem tą funkcję wykrywania). W ogóle po POST winda dłuugo sie uruchamia i ekran kilkakrotnie zmienia rozdzielczość. Na fabrycznych taktowaniach rdzenia (500 MHz) i pamięci na efekt. 600 Mhz wiesza się na aplikacjach 3D (ale nie wszystkich), w ATITool'u pojedyńcze artefakty i po chwili zwiecha. Po obniżeniu f rdzenia do 486 MHz koniec ze zwiechami i wszystko chodzi OK, ale pozostało nadal dluuugie ladowanie windy no i niewykrycie grafy. w 3DMarku03 na tych bezpiecznych ustawieniach mam 3739 marków. Czy to kwestia biosu (nie jestem pewien, czy jest oryginalny...), może zmienić omegi na catalysty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mam pytanie jakie macie chlodzenia na kartach ?? szukam cos cichego bo ten maly wyjec na karcie jest coraz bardziej upierdliwy i denerwojacy,jakie macie propozycje do GV-R96P128DH.Jak z montazem??

 

3D Mark 2005 : 2311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka porpozycje :razz: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19590 Dzisiaj chyba kupuje, napewno cichcsze niz to co mam obecnie. Montaz podobno upierdliwy ale czego sie nie robi dla MHz :lol:

 

::EDIT::

Panowie mam pytanko... przy jakim napieciu pamiatki powiedza mi "baj baj" ?? Tak sie zastanawiam ile im mozna zapodac z kopyta :D

Edytowane przez oczo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka porpozycje :razz: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19590 Dzisiaj chyba kupuje, napewno cichcsze niz to co mam obecnie. Montaz podobno upierdliwy ale czego sie nie robi dla MHz :lol:

 

::EDIT::

Panowie mam pytanko... przy jakim napieciu pamiatki powiedza mi "baj baj" ?? Tak sie zastanawiam ile im mozna zapodac z kopyta :D

skoro niektóre daja rady przy 4v :D :D :D próbuj jak nie arca przy 3,5v to daj 3,7v a pozniej juz tylko 4 :lol: :lol: wiecieco odechciało mi sie tak naprawde robic te vmody, jedynie to chyba znowu pobawię się ołówkiem i tak 1,33-1.35 dam na rdzen i koniec zeby pamięci jakoś przyzwoicie latały, a zeby v-mod na memki zadziałał razem z tym modem na rdzen to trzeba jakies vddq zmodowac, przerasta mnie to...

 

tez chyba sobie sprawie tego penta :D a po świetach może jakaś nowa grafa :razz:

pozdro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pentek to drogi. Cena naszej karty to ok niecale 300zl a chlodzenie w stosunku do ceny karty jest drogie. Lepiej jakies chlodzenie z PIV albo Athlona i kombinaowac. Ale to moje zdanie.

 

@marek.t a masz linka do moda vddq?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pentek to drogi. Cena naszej karty to ok niecale 300zl a chlodzenie w stosunku do ceny karty jest drogie. Lepiej jakies chlodzenie z PIV albo Athlona i kombinaowac. Ale to moje zdanie.

 

@marek.t a masz linka do moda vddq?

 

własnie mam takie zrobione radiator od athlona i na to dmucha z dołu wiatrak ale to tak srednio wyglada, a pentek bedzie na przszła kartę :D nie własnie nic o tym vddq nie znalazłem do naszego gb :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm fakt droche drogawy ten pentagram w stosunku do grafy ... jednak mosze przynac ze czas by sie rozejrzec za jakas nowa grafika ;)

marek.t ty masz vmoda ? na jakim siedzisz bo niebawielem sie w to i niewiem czy bede ale z ciekawosci pytam:) Twoja grafa lata na standartowym chlodzeniu ?? masz radiatorki na kosciach?? ladnie ci sie kreca :) ja mam ale nie tak ida jak tobie

PZDR ps.w marku 05 jestem niedaleko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie jaka jest bezpieczna temp. R9600Pro (Gigabyte R96PDH czyli pełny PRO) ?

Mam na nim AC ATI Silence 2. Jest niepodkręcony.

Jakie wy macie tempy?

Wiem że to laickie pytanie ale tak z ciekawości pytam. Bo kupiłem sobie NFS MW i pocinam ostro i nie chce żeby mój Radzio się zmęczył. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pent juz zamontowany AlCu... kurde podczas odrywania moich kaloryferów z pamieci (musialem bo by biedak nie wlazl) urwalem jeden kondens :o jeden z tych srebrnych kolo pamiatek...kurde ale byl hardkor z lutowaniem tego shitu. Ale po ciezkich bojach z lutowaniem i dwudziestu minutach akrobacji przy montazu penta wszytsko ladnie smiga :-P Obroty na low a ten gnojek jest chlodny podczas krecenia radzia. Chlodzonko bez watpienia na nastepna grafe bedzie. JA zostawiam modzika na pamieci, jezeli ktos bedzie mial sposob na jednoczesne zastosowanie moda rdzenia i pamiatek to niech pisze. Pozdro.

Edytowane przez oczo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie daje rady. Jak zminic bios w DH? Probowalem Atiflashem, flashromem i @vga i nic bledy wyskakuja ze nie chce wgrac. Jak obejsc to zabezpieczenie przed zmiana biosa z innej karta bo ja chce bios FICA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie daje rady. Jak zminic bios w DH? Probowalem Atiflashem, flashromem i @vga i nic bledy wyskakuja ze nie chce wgrac. Jak obejsc to zabezpieczenie przed zmiana biosa z innej karta bo ja chce bios FICA.

http://dhost.info/ryfa/trash/

 

i sciągnij Gigabyte Ati Flasher. Wgrywasz biosik następującą komendą: gvf11 -u -f bios.bin

oczywiście wszystko pod DOSem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze szkoda, że nie ma podobnego tematu o x600 :-| . Niedawno okazyjnie kupiłem Gigabyte x600 Pro/XT. Ma takty 445/700 nieco dziwne, ale po wstępnych testach lata 530/800. Pamięci BGA 2,5ns :) . Muszę pobawić się timingami, biosy z 9600 zapewne nie pasują. W 2001SE mam ~15200 na procku 2500MHz, radek 530/800. Jak jest z modami? Schematy sa podobne czy się dużo różnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm fakt droche drogawy ten pentagram w stosunku do grafy ... jednak mosze przynac ze czas by sie rozejrzec za jakas nowa grafika ;)

marek.t ty masz vmoda ? na jakim siedzisz bo niebawielem sie w to i niewiem czy bede ale z ciekawosci pytam:) Twoja grafa lata na standartowym chlodzeniu ?? masz radiatorki na kosciach?? ladnie ci sie kreca :) ja mam ale nie tak ida jak tobie

PZDR ps.w marku 05 jestem niedaleko :)

nie nie mam vmoda, nie ma sensu na tych radkach robić vmodów, na pamitakch mam bga ram freezer cu, na rdzeniu mam radiator z athlona, ale wczesnije miałem zalmana niebieskiego (tego na chipset za 15zł) ale oc rdzenia wogóle się nie różni, kwestią jest w takim razie niedovoltowanie rdzenia, a jak na rdzen się zrobi to znowu pamiątki wysiadają i jest lipa, na nowych sterach jeszcze nie robiłem nawet marka, moze 2,4 juz będzie :lol:

teraz czaję się na 512mb hynixa a pozneij to juz zbieram na nowa karte, pewnie cos w stylu 6800le itp.

 

Kurcze szkoda, że nie ma podobnego tematu o x600 icon_neutral2.gif . Niedawno okazyjnie kupiłem Gigabyte x600 Pro/XT. Ma takty 445/700 nieco dziwne, ale po wstępnych testach lata 530/800. Pamięci BGA 2,5ns icon_smile3.gif . Muszę pobawić się timingami, biosy z 9600 zapewne nie pasują. W 2001SE mam ~15200 na procku 2500MHz, radek 530/800. Jak jest z modami? Schematy sa podobne czy się dużo różnią?

mimo iz karty sa pozornie podobne to budowę mają zupełnie inną, tak przynajmniej sadze, musisz poszukac cos na XS, napewno modali ta karte już tam, pozdro :wink: aha i nie wgrwyaj biosów od 9600 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie zegary macie w ati tool w standardzie??? Bo mi wykrywa core 400mhz, a memki 250 to jest prawidlowy zegar w 9600pro? W aidzie mam rzeczywisty memkow wlasnie 250 a efektywny to 500. A z tego co czytam we wczesniejszych postach to piszecie 400/600 albo 400/500. Czyli co efektywny to 500 czy tak macie w programikach w ktorych podkrecacie?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim radkiem 9600 xt. Dokładnie Atlantis Shappire ATI Radeon 9600 XT 128mb / 128 bit.

 

Od pewnego czasu ze speakera wydobywa się "pikanie". Może to nie wina karty, lecz jakby wszystko na to wsakzuje.

 

Może mnie ktoś odwołać na której stronie tego topicku znajduje się coś podobnego do mojego problemu?

Edytowane przez xionc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe (referencyjne) zegary 9600Pro to 400/600. Co do ATI Tool to zaznacz opcję "show as DDR" i bedziesz miał zegar efektywny.

a gdzie mianowicie sie to ustawia? to jest moj pierwszy radek na pokladzie :-P

jedna rzecz mnie martwi. chcialem sobie przetestowac grafe i zacina mi sie w 3dmarku 2003 w momencie jak babka wchodzi do pokoju na jej twarzyczce :/ co jest ??? przeinstalowalem stery i to samo.

Edytowane przez CHIKEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...