Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Ato ciekawe :huh: , do tej pory byłem przekonany, że radeon x600pro to jest radeon 9600pro tylko że na złącze PCE-Express, a tu proszę takie kwiatki... Nie pozostaje mi nic innego jak założyć ten temat w innym miejscu... Tylko muszę znaleźć odpowiedni topik, żeby znowu sie nie okazało, że mój radeon x600pro a radeon 9600pro to karty z dwóch róznych galaktyk. pozdrawiam

 

nie okaże się bo są to te same karty tylko róźnią sie oznaczeniem rdzenia. radeon 9600 jest na RV350/360 a x600 ma rdzeń RV380 wykonany w tej samej technologii 130 nm, maja taki same technologie. Są to te same karty tyle że jedna pod agp a druga pod pci-e

LINK

do porównania

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że sie nie okaże :wink: Napisałem tak bo kolega krzymack_opole tak sie strasznie oburzył moim postem :mur: , że sobie o mało co krzywdy nie zrobił. Przemek Dzięki za linka, może kolega :mur: sie przekona, że to są te same karty i nie ma nic zdrożnego w umieszczeniu mojego posta w tym topiku, co innego radeon 9800... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] kolega krzymack_opole tak sie strasznie oburzył moim postem :mur: , że sobie o mało co krzywdy nie zrobił.[...]

Juz ty sie o to nie boj, martw sie o siebie zebys ze zlosci nic glupiego nie zrobil. Chcesz to sobie pisz tu. Kolege tylko lekko ponioslo bo sie robi tu OT i czacik :mur: Chcesz to napisz do moderatora, zeby zmienil temat na " Ati Radeon 9600 i x600 " ale czy to ma sens?

Pozdrawiam.

Edytowane przez dj.skorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ponawiam pytanie kolegi z kilku postów wyzej. Mianowicie posiadam dennego radeona x600pro gigabyte, ktory pamiec zamiast 600 ma taktowana z czestotliwoscia 500:(. Czy mozna bez ryzyka uszkodzenia przez przegrzanie podciagnac go do 600 nie stosujac dodatkowego chlodzenia? Pamieci to hynix 4ns.

Prosze o odpowiedz bo pomimo ze 9600pro to sama karta co x600pro to nic nie moge o niej znalezc a 9600pro z pamieciami taktowanymi na 500 chyba nie ma...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnos taktowanie stopniowo np. co 10 mhz i zapuszczaj 3dmarka.. jesli nie bedzie artow, zwiech itp to bedzie dobrze.. oczywiscie dotykaj pamieci podczas testow czy czasem nie grzeja sie za bardzo.. ale dobrze by bylo gdybys zorganizowal im jakis nawiew ;)

Jakis czas temu w 3dmarku03 zapuscilem test z rdzeniem ustawionym na 500 i pamieciami na jakies 590 i nie bylo artefaktow ani zwiech...ale nie wiem co by bylo na dluzsza mete i tego sie wlasnie obawiam...

Co mam rozumiec przez to ze pamieci "grzeja sie za bardzo"? Ze sa poprostu cieple czy ze juz parza w palce?

 

Czy w waszych kartach 9600pro, w ktorych pamieci sa taktowane z f=600Mhz macie tak jak ja HYNIXy 4ns??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja mam Samsungi 3.3ns. Uzyj ATT i bedziesz wiedzial ile max na mem mozesz dac. 1000:4=250*2=500 Teoretycznie pamieci tak max powinny chodzic, ale jak masz dobry model karcioszki to do 600 bys dobil (ale ciezko by bylo moim zdaniem), ale to juz jakies radiatory musza byc.

Edytowane przez dj.skorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"grzeja sie za bardzo" chodzi o hmm jakby to napisac.. Rozsadek.. Bo jesli parza to nawet ich nie krec..Ja u siebie tez mam pamieci Samsunga 3.3ns , ale byly jeszcze 2.8ns.. A co do MAX w ATT to nie tak hop siup .. na dluzsza mete to o d*pe rozbic.. U jednego sie sprawdzi, a np. tak jak u mnie podczas szukania "max" arty na caly ekran i zwiecha... Nie ma to jak reczne o/c ..

Edytowane przez :)krzymack_opole(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec zrobilem testow pare....

Zaczne od konfiguracji mojego PC:

Sempron 3000+, Asus K8N4-E Deluxe, 2x512 DDR Kingston 2,5-3-3-7, Gigabyte Radeon x600pro 400/500, Segate 120GB BVII, cd-rw liteon, ModeCom MC-400ATX(400wat)

 

Testy na 3DMARK 2003 wygladaja nastepujaco:

przy fabrycznych ustawieniach karty 3449, przy 430/560 - 3795, natomiast przy 460/291 - 3984.

Co sadzicie o ostatnim wyniku przy mojej konfiguracji?

Co do grzania sie ramu i procka:

Najpierw pogiercowalem z 40 minut w Need for speed most wanted a zaraz potem zapodalem test 3Dmark. Dotykajac kosci ramu w trakcie grania i testu moge powiedziec ze byly "letnie", no moze gora "cieple". Badz co badz przy takiej temperaturze nie grozi im stopienie sie...

Radiator na GPU zimny podobnie jak druga strona karty w miejscu gdzie znajduje sie rdzen.

 

Wiec wszycho spoko jest, no nie??:)

 

Przypomniam ze na ramie nie ma zadnych radiatorow a na GPU jest fabryczne chlodzenie.

 

I jeszcze pytanie koledzy:

 

Rozumiem ze przetaktowujecie karty graficzne na czas grania, a podczas normalnej pracy(internet, filmy, word itp.) to jedziecie na ustawieniach fabrycznych, tak?

 

pozdro

Edytowane przez maryousz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwiekszym katowaniem karty jest co chwila zmienianie timingow pamieci.. czyli jak wlaczasz kompa to sa timingi standardowe.. ale gdy zaladujesz windowsa czy co tam masz ( :P ) to gdy wlaczasz np. ATT timingi ulegaja zmianie i to jest rzez dla karty.. dlatego ja mam wgrany przerobiony przez siebie bios z timingami jakie leza pod o/c .. taktowania tez mam 500/700 na codzien bo takie ustaiwlem sobie w biosie.. ale mniejsza o taktowanie bo to timingi daja po du*ie karcie najbardziej.. tak wiec.. w biosie timingi zmienione, a taktami bawisz sie do woli;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od temp. otoczenia :) a wynik. hmm... wlasnie patrze na orba... i ... bylbys 4 na swiecie w kategorii x600pro.. pokatuj go jeszcze i wydus powyzej 4000 pkt to bedzie ladnie juz na cacy :) ale i tak mam wiecej na swoim r9600pro ;):D

 

pozdrawiam

to ile masz dokladnie punktow?

stosowales jakies dodatkowe chlodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83463869

2. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83692315

 

Rozglądam się za czymś z vivo, dla szwagra...

Czy w.w. karty są warte swej ceny i czy obie są oryginalne, tu radiator tu wentyl <_<

Która lepsza, i którą lepiej kręcić na standartowym chłodzeniu.

A może inna z vivo???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwiekszym katowaniem karty jest co chwila zmienianie timingow pamieci.. czyli jak wlaczasz kompa to sa timingi standardowe.. ale gdy zaladujesz windowsa czy co tam masz ( :P ) to gdy wlaczasz np. ATT timingi ulegaja zmianie i to jest rzez dla karty.. dlatego ja mam wgrany przerobiony przez siebie bios z timingami jakie leza pod o/c .. taktowania tez mam 500/700 na codzien bo takie ustaiwlem sobie w biosie.. ale mniejsza o taktowanie bo to timingi daja po du*ie karcie najbardziej.. tak wiec.. w biosie timingi zmienione, a taktami bawisz sie do woli;)

 

pozdro

 

Jaki masz ten BIOS'ik bo mam dokładnie tą samą karte i nie chce jej styrać. Co z tego że chłodzi ją AC ATI Silencer2 (i temp. mam od 29 do 38 po dłuuugim graniu przy 520/710) jak zabije ją timingami ciagle przestawianymi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na moje pamiątki kupiłem radiatorki pentagrama. I udało mi sie ja podkręcić o 100Mhz co daje mi 500Mhz dla pamięci max to 520 ale w Ati tray Tool sypie mi artami wiec zmniejszam do 500.Na rdzeniu mam Box chlodzenie gdy dokupie cos lepszego to mam nadzieje ze sie podkrci do 500Mhz. Ustawiłem timingi tak jak na stroni 23 i w Ati Tray Tool dalej sypało mi artami gdy chciałem podkręcić pamieci do 520. Może wiecie co zrobić by więcej wycisnąć z pamięci moj kumpel mam z tej samej firmy grafike co ja ten sam model i poszla mu na 450/550 a nie ma na pamięciach radiatorów.Może ATI tray tool oszukuje z tymi artami?? I gdy podkece do 520 w grach nie bedze artów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problme ze swoim radkiem. Wczorja odpalilem sobie Medela of Honour na nie kreconej grafie i po okolo 15 minutach ekran caly w artach troche sie zdenerwoalem. Wylaczylme kompa odczekalem 30-40 sekund wlaczylme i dalej to samo. Wyciagnalem karte wlozylem starego geforce'a 2MX 400. Odpalilem kompa dzialalo. Wylaczylem kompa i wrzucilem Radka i zaczelo dzialac :blink: Co sie moglo stac?? Przypominam grafa nie krecona a jak tak to max 520/650 wiecej nie potrzebuje. Chlodzenie stockowe. Moze wrzucic jakies radiatorki na memki??

Konfig kompa jak w opisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ adi_em:

 

Biosik jaki mam wgrany to przerobiony przeze mnie.. Zrzucilem na dysk oryginalny, RABIT'em przerobilem timingi, zapisalem go pod inna nazwa i wgralem:) Co do temperatur ja u siebie na fabrycznym chlodzonku (tyle ze wypolerowane na lustro i zmieniona pasta) mam max 34 st... nie wiem czemu Wy macie takie kosmiczne temp. :huh: jesli chcesz to Ci wysle ten bios, tylko maila podaj. I jak cos zepsujesz nie biore za to odpowiedzialnosci;> :lol2:

 

@ siwyy:

 

nie wiem czy jest sens kupowac takie hmm..kastraty.. co z tego ze sie nazywa 9600XT ale ma takty 400/500.. to takie XT jak ze mnie zakonnica.. to juz nasze PRO maja 400/600.. nie wspomne juz o pamieciach.. TSOP jakies na tych "XT"<_<

 

@mib:

 

Aaaa.. na standardowych taktowaniach tez sie tak dzieje? mialem podobny problem.. gdy krecic zaczynalem to po wlaczeniu windowsa, gdy tylko ATT zaskakiwal caly pulpit w artach.. Ale od kiedy w Biosie zmienilem napiecie AGP na 1.6v i wgralem biosik na karte problemu nie ma..

 

edit: ALE SIE NAGADALEM :D:D:D ale mam nadzieje ze komus sie to przyda;)

Edytowane przez :)krzymack_opole(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czy kupowanie chlodzenia ma sens? Ja mam 29* (jak ledwo wlacze kompa), a po dlugim graniu na takich taktowaniach jak w sygnaturze mam max 39* :unsure:

 

Ja też nie narzekałem na wydajność firmowego chłodzenia na naszym Gigabyte R9600Pro ale jeśli chodzi o głośnośc to jest kolosalna różnica!

Spójrz prawdzie w oczy, ten mały wentylatorek chodzi jak wiertarka!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie narzekałem na wydajność firmowego chłodzenia na naszym Gigabyte R9600Pro ale jeśli chodzi o głośnośc to jest kolosalna różnica!

Spójrz prawdzie w oczy, ten mały wentylatorek chodzi jak wiertarka!!!

Mi bynajmniej chodzil :) Juz drugi dzien idzie jak po masle. Spryskalem go WD40 (caly wentylator i pol radiatora :) ) bo nie moge odkrecic tych malych srubeczek na dole, wiec zalalem caly lacznie z ta elektryka w srodku (chodzi bez problemu, halasu nie ma i dioda nadal swieci) Polecam na wlasna odpowiedzialnosc :).

Przypominam grafa nie krecona a jak tak to max 520/650 wiecej nie potrzebuje.

Jedno zaprzecza drugiemu. Ile razy ci sie to zdarzylo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...