Skocz do zawartości
TrumpeT

Asrock k7s8x pali karty graficzne?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dzisiaj zakupilem plyte glowna asrock k7s8x podmontowalem pod niego procka Duron 1.8. Na poczatku nie chcial mi sie w ogole odpalic na zasilaczu 230WATT (widocznie za slaby), ale potem podlonczylem pod 300WATT i poszedl bez problemu. Mam nastepujacy problem :

owa plyta (asrock) spalila mi 2 karty graficzne!

1 z nich to ATI RAGE 128 PRO 32 MB

2 to jakas ATI 8 megowa (nie wiem dokladnie).

 

Obie oczywiscie pod AGP.

karty byly sprawne, dzialaly... kiedy wlozylem je pod ta plytke i odpalilem przestawaly dzialac (tzn monitor caly czas czarny nie zadzialal nawet na chwile) nie bylo dymu, smrodu... ale karty potem juz nie odpalaly na innych sprzetach. Sa do wyrzucenia. Teraz mam pytanie. czy to mozliwe ze stalo sie tak przez to ze owa plyta glowna ma AGPx8 a te karty x4 ? Czy jest poprostu plyta glowna zwalona, i isc z nia do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE dostalem instrukcji do tej karty!! dostalem ja w wersji OEM! czyli w samym pudelku w foli antystatycznej - bez instrukcji. a mogl bys mi jakos pomoc - odpowiedziec???

chodzi o instrukcje do plyty glownej. Plyta obsluguje AGP x 8 i wsadzanie w nia czegos ponizej agpx4 konczy sie smiercia badz plyty glownej badz karty graf.

 

ale to pisze w instrukcji do plyty.

 

poczytaj sobie tez o standardach AGP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE dostalem instrukcji do tej karty!! dostalem ja w wersji OEM! czyli w samym pudelku w foli antystatycznej - bez instrukcji. a mogl bys mi jakos pomoc - odpowiedziec???

chodzi o instrukcje do plyty glownej. Plyta obsluguje AGP x 8 i wsadzanie w nia czegos ponizej agpx4 konczy sie smiercia badz plyty glownej badz karty graf.

 

ale to pisze w instrukcji do plyty.

 

poczytaj sobie tez o standardach AGP

G.... prawda - ja miałem gf2mx100/200 (?) na agpx2 i chodziła normalnie. Miałem na agp od x2 do x8 rózne karty i zadna nie poszła przez płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOWIE O PLYCIE GLOWNEJ! NIe odstalem do niej instrukcji! Dostalem samo pudelko, blaszke, 2 tasmy i plyte. to wszystko. instrukcji nie bylo!!!

ATI RAGE 128 PRO jest chyba AGPx4 nie?

wpłytach głównych nie ma podziełu n boz i na oem, w każdej jest instrukcja, kabel IDE (bądź S-ATA), blaszka, kabel FDD i czasem więcej pierdół. jeśli Ci nie dali instrukcji to powinneś iść do nich i poprosić o nią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toz nawet na laminacie plyty kolo gniazda agp pisze "3,3V agp card will cause permanent damage" wiec...

dokładnie o to chodzi.... pewności nie ma że tak się stanie - ale jest szansa że tak się właśnie stanie (jakieś 80% że tak będzie).

 

I nie chodzi o chipset - ja miałem GF2 MX 200 - na AGPx4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]cos mi sie nie wydaje zeby te karty byly na agp4... predzej sa na zwykle agp1 i wymagaja innego zasilania niz agp4 i 8 i dlatego sie spalily. ale to wszystko jest w instrukcji.

Generalnie nie zalezy od szybkosci AGP, ale od napiecia zasilania (wersje 1.0, 2.x i 3.x). AGP 1x wystepuje zarowno jako 1,5V jak i 3,3V. Tutaj jest link do szczegolowego opisu z obrazkami:

 

http://www.ertyu.org/~steven_nikkel/agpcom...patibility.html

 

Generalnie powinno byc fizycznie niemozliwe wcisniecie karty do niekompatybilnego slotu - istnieja wyciecia/przegrody zabezpieczajace przed taka pomylka. Jesli wcisnal, to najprawdopodobniej karta byla uniwersalna - 1,5 - 3,3V. A czemu sie spalila??? Hmm, dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... wiecie co niewiem jakie wy mieliscie te karty agp x1 bo ja z 3 probowałem wstawic do tej plyty i niemozna bo niepasowało wyciecie w slocie agp, jak zauwazyłem karty agp x4 maja dwa wyciecia i pasuja do starszych plyt i do tych a agp x1 miały jedno ale blizej sledzia a w slocie agp x8 jest miejsce na to wyciecie ale z drogiej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TrumpeT na tej płycie można używać tylko kart agp x4 i x8. Ja na swojej miałem nawet naklejkę na agp, by pod żadnym pozorem nie używaż innych.

Jak sięskłada coś nowego koniecznie trzeba czytać instrukcje.

Pozdrawiam serdecznie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ta jego karty to były agpx4 tylko 3.3v (choc nieiwem czy cos takieo istnieje) bo jak wyzej napisałem niewiem w jaki sposob do tej plyty ktos włozył karte agpx1 to by trzeba młotkiem to wbijac albo niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati Rage 128 32 MB byl pod AGP 4x ale nie zdziwil bym sie ze zrobiles w ten sposob Wpiales najpierw Atiego tego starego pod AGP 2x plyta go ubila zastanawiales sie co sie stalo wyjales karte nie odlaczajac zasilatora od kontaktu i podlaczyles atiego Rage 128 - no na plycie bylo napiecie 5V stand by :D karta przysiadla i hu.. bąbki strzelil choinki nie bedzie.

Ati Rage 128 byl bardzo wrazliwy na cos takiego ja tak swojego zabilem :D -rutyna nie wyczaylem zasilatora :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. NIe podlanczalem zadnej karty z wlonczonym zasilaniem - nie jestem idiota.

2. DO plyty nie dostalem instrukcji - dzisiaj bylem w sklepie i powiedzieli ze do tych plyt nie przysylaja instrukcji.

3. Dzieki wam spalilem dzis Geforce 2 400mx 32 mb (jest na AGPx4 - sprawdzalem w instrukcji i na pudelku). Podlonczylem go pod ta plyte - a plyta go spalila. to juz 3 karta. okazalo sie ze to byla wina uszkodzonej plyty glownej. zanioslem do sklepu wymienili mi na miejscu na nowa, teraz wszystko dziala. ale jestem 3 karty graficzne w plecy - i nikt mi za to nie zaplaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Dzieki wam spalilem dzis Geforce 2 400mx 32 mb (jest na AGPx4 - sprawdzalem w instrukcji i na pudelku). Podlonczylem go pod ta plyte - a plyta go spalila. to juz 3 karta. okazalo sie ze to byla wina uszkodzonej plyty glownej. z

i o co jeszcze oskarzysz userkow tego forum?

 

moze o to, ze jestes tak leniwy... ze nie zaniosles plyty juz po pierwszym razie od spalenia karty, chociaz wiedziales, ze obsluguje karty AGPx4?

 

a moze o to, ze jestes nierozgarniety, a forumowicze nie chca Ci oddac kasy?

 

zastanow sie co skrobiesz na tej swojej klawiaturce.

 

a instrukcje do tgo mobo dodaja (czarnozielona okladka, papier nie najlepszej jakosci)... wiec jak ktos Ci zapodaje wala i sprzedaje jakies poserwisowe dziadostwo w dodatku niekompletne i zepsute to miej pretensje do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestes nierozgarniety, 

Nie obrazaj mnie Mistrzu... bo i ja Ciebie nie obrazam.

zastanow sie co skrobiesz na tej swojej klawiaturce.

zasanatwiam sie gleboko. I dochodze do wnioskow ze jesli ktos by mi napisal odrazu "nie wcisniesz karty o wiekszym napieciu do plyty obslugujacej mniejsze, musi byc to problem zwalonej plyty" to bym nie spalil ostatniej karty - geforce. NIe mam pretencji oczywiscie do nikogo z forum. To byla troche cyniczna wypowiedz.

 

Powiedziales cos o tym ze powinienem juz po 1 karcie isc do serwisu, czy tam sklepu. Heh. Ale po 1 karcie pomyslalem ze to wina karty. Po 2 karcie nie wiedzialem czy to wina plyty, czy tego ze naprawde wlozylem zla karte do zlej plyty (forum), i dopiero po 3 karcie moglem miec pewnosc ze to wina plyty. Niestety smutna historia. jakies 200-250zl w plecy (na szczescie to byly tanie karty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obrazaj mnie Mistrzu... bo i ja Ciebie nie obrazam.

jak to nie... niedawno napisales (uwazam, ze tez do mnie to pisales, bo udzielilem sie w tym watku), ze przezemnie spaliles trzy karty graficzne... to nie jest nawet obrazanie to oskarzenie/pomowienie. wiec jak pisalem wczesniej... uwazaj co skrobiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]cos mi sie nie wydaje zeby te karty byly na agp4... predzej sa na zwykle agp1 i wymagaja innego zasilania niz agp4 i 8 i dlatego sie spalily. ale to wszystko jest w instrukcji.

Generalnie nie zalezy od szybkosci AGP, ale od napiecia zasilania (wersje 1.0, 2.x i 3.x). AGP 1x wystepuje zarowno jako 1,5V jak i 3,3V. Tutaj jest link do szczegolowego opisu z obrazkami:

 

http://www.ertyu.org/~steven_nikkel/agpcom...patibility.html

 

Generalnie powinno byc fizycznie niemozliwe wcisniecie karty do niekompatybilnego slotu - istnieja wyciecia/przegrody zabezpieczajace przed taka pomylka. Jesli wcisnal, to najprawdopodobniej karta byla uniwersalna - 1,5 - 3,3V. A czemu sie spalila??? Hmm, dziwne...

 

Hej kolego, tutaj napisalem, ze karty niekompatybilnej z danym slotem AGP nie wcisniesz. Powinno bylo ci to dac do myslenia, zanim wlozyles nastepna karte, ze to chyba cos z plyta nie tak. Jak miales mozliwosc oddac plyte do sklepu, to trzebabylo od razu tam walic. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...