Skocz do zawartości
Al Bundy

Bundy CPU blok V5.0 [56k warning]

Rekomendowane odpowiedzi

Oto co wystrugalem

to sa kolejne etapy produkcji, bloczek nie jest w pelni skonczony, musze wykonczyc podstawe i matowienie plexi. dla ciekawych, robie tak, bo w czasie pracy pekla mi plexi i w zwiazku z tym olalem troche wyglad. wewnatrz jest taki maly radiatorek jak ma mechlin w "bloku z odpadkow" podstawa 2mm, a finy sa rozchylone w wachlazyk zeby obnizyc opory. testow jeszcze nie robilem. aha, bloczek sie swieci, niestety nie moge takowej foty zapodac

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę rozszyfrować zdjęć :oops: .

Kawałek radiatora i to białe wokoło- to podstawa? Co to jest to białe? Klej?

Spód zrobiony z plexy, wycięty otrów i wklejony ten kawałek? Pytam, bo nie mogę tego wywnioskować z Twoich zdjęć a opis zamieściłeś szczątkowy :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę rozszyfrować zdjęć  :oops: .

Kawałek radiatora i to białe wokoło- to podstawa? Co to jest to białe? Klej?

Spód zrobiony z plexy, wycięty otrów i wklejony ten kawałek? Pytam, bo nie mogę tego wywnioskować z Twoich zdjęć a opis zamieściłeś szczątkowy  :wink: .

Ja ci powiem to białe to szpachla a pod nią blok jest uszczelniony klejem epoksydowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie wygląda zbyt ładnie, ale popieram idee robienia bloków własnoręcznie! Gotowy blok może kupić każdy.

 

 

 

Szkoda, że nie mam frezarki ;)

zwykla wiertartak tez loox jest:)) pare godzin i mozna cos wyskrobac:) sam pamietam jak sie bawilem w robienie bloku:)) fajna zabawa ale meczaca troche ;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 3 fotcie widac kanal uormowany z blachy (nie aluminiowej) az eby reszta byla w miare rowna, zalalem to klejem epoxydowym, a poteem szpachla (szpachla jeszcze nie skonczona)

aha, jak jest ten radiator, to on ma te finy delikatnie rozchylone na boki, teore3tycznie zmniejszy to opory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO takim gowienkiem to moze chlodzic se conajmniej hmmmm ... wogle tego nie podlaczaj az strach, zero doslownie zero powierzchni odporwadzania ciepala.

ty chyba nie czytasz ze zrozumieniem. toz nad tym jest mocno ufinowane. zreszta, ja juz tym chlodzilem wiec nie rozumiem tego postu.

i przynajmniej zrobilem cos innego jak cpc mod...

twoj bloczek pracuje w trybie puszki po sardynkach, a w innych cieplo jest oddawane tylko nad jadrem poprzez finy, (wyjatkie,m sa bloki wiercone)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO takim gowienkiem to moze chlodzic se conajmniej hmmmm ... wogle tego nie podlaczaj az strach, zero doslownie zero powierzchni odporwadzania ciepala.

rotfl ten co urzywa CPC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze ten uklad CPC schlodzi kazdy dostepny oraz kazdy przyszly procesor bo 150W ciepla nie robi dla niego wrazenia choc repa CPC jest tak zjechana ze nie mamy wogle o czym mowic I DOBRZE.

 

powracajac do bloku bandego. Dobrze ze typ ma chec cos kombionowac ale idzie nie w tym kierunku, bo taki blok bedzie wydajny przy malym obciazeniu choc jak kto lubi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze ten uklad CPC schlodzi kazdy dostepny oraz kazdy przyszly procesor bo 150W ciepla nie robi dla niego wrazenia choc repa CPC jest tak zjechana ze nie mamy wogle o czym mowic I DOBRZE.

 

powracajac do bloku bandego. Dobrze ze  typ  ma chec cos kombionowac ale idzie nie w tym kierunku, bo taki blok bedzie wydajny przy malym obciazeniu choc jak kto lubi :D

BUAHAHAHAHAHA

 

Sorx :P :D

ALe :lol: zapodales teraz stary... 150W ciepla nie robic wrazenia moze na kaskadzie berkuta :P, a nie na CPC :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Al Bundy> moze nie trzeba bylo dawac fotek przy oswietleniu, ta ostania IHMO jest najepsza rotfl :D

Zeby nie bylo ze sie czepiam. Plus za checi ze chciales sie zabrac za samodzielne zrobienie bloku, ale no coz. Ja mam opinie ze jak cos robic to dobrze a nie naka prowizora, zwlaszcza ze chcesz chlodzic sprzet ktory kosztował pare $$ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze ten uklad CPC schlodzi kazdy dostepny oraz kazdy przyszly procesor bo 150W ciepla nie robi dla niego wrazenia choc repa CPC jest tak zjechana ze nie mamy wogle o czym mowic I DOBRZE.

 

powracajac do bloku bandego. Dobrze ze  typ  ma chec cos kombionowac ale idzie nie w tym kierunku, bo taki blok bedzie wydajny przy malym obciazeniu choc jak kto lubi :D

BUAHAHAHAHAHA

 

Sorx :P :D

ALe :lol: zapodales teraz stary... 150W ciepla nie robic wrazenia moze na kaskadzie berkuta :P, a nie na CPC :P

Spider olej tego pana , on juz mial swoje 5 minut na tym forum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...