Skocz do zawartości
Mogiel

Nie mogę zmieniać stron na forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj wszedłem sobie na Tweak'u na topic który wczoraj miał 26 stron i patrze że ma już dziś 27 stron. To klikam na 27 stronę a tu mi się odpala pierwsza. Tak jest z każdym tematem. Nie mogę zmieniać stron zawsze wskakuje pierwsza. Przeskanowałem system AdAware i MKS'em, przeinstalowałem IE i dalej to samo. Jak klikam "odpowiedz" to w podglądzie tematu mam ostatnio napisane posty czyli jest ok. Jak przeglądam strony z tematami to też zmienia strony. Czy ktoś miał podobny problem? Co mogę jeszcze zrobić oprócz zmiany przeglądarki i formata?

 

EDIT

Używam WinXP pro i Internet Explorera 6.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak podaj linka do topica w kórym nie możesz wejść na 27 strone. Jeżeli będzie sie to powtarzało nietylko u Ciebie znaczy to że baza danych forum jest coś pokręcona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już właśnie od ok. pół godziny jest ok. Najdziwniejsze że u kumpla z sieci osiedlowej też było to samo :roll: . Może to mój provider internetu zwariował. Ale wszysto inne działało i ten problem był tylko na tym forum. Z każdym tematem tak było. W pierwszej chwili myślałem że to IE. Stąd ten post. Zainstalowałem Netscape i to samo. Dobra miejmy nadzieję, że bedzie dobrze. Dzięki za odzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi czasami jak na spisie topiców klikne na numerek strony to mi się pierwsza otwiera - ale czy to wina Opery, forum czy drżącej ręki to nie wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu to samo. A nic nie robiłem jak było dobrze. Ja pie$&(%&%* :evil:

 

Blaster a jak otwierasz topic który ma więcej stron niż 1 to możesz odpalić te następne? Bo ja właśnie nie! Klikam 2 a tu 1, klikam 10 a tu 1, klikam ostatnią a tu pierwsza. O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inny proble sory że się wtrącam ale po co twożyć nowy tpoic po około 1 surfowania po sieci jest to od 1 godziny do 1.3 godziny potem nie moge wejść na żadną stronę musze odświeżać 15 razy i kiedyś się załączy ale na stronie nie ma żadnych obrazków. Mam neostrade kiedyś tego nie było a teraz jest mam wszystkie najnowsze łatki. Jak uruchomie kompa to jest dobrze oczywiście przez godzine :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Blaser. Chyba okulista za mną łazi :D .

Nie wiem co jest. Kumpel odemnie z sieci sprawdził i ma tak samo. Inny sprawdził i jest ok. Nie wiem co o tym myśleć. Dzisiaj pierwszy raz coś takiego mi się zdażyło.

 

Misiu15go bardzo dziwna sprawa. Może to przez jakieś firewalle? Ale czemu akurat po godzinie? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak masz neo to masz jakiś router czy modem od tego na hacie? Moze on sie przegrzewa albo wiesza po jakims czasie. Niech Ci wymienią i może problem ustąpi. Jak po reinstalce systemu masz to samo to musi być jakaś zewnętrzna przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam problem (IE6.0 + MyIE2) - ja rozumiem ze jest sezon ogorkowy ale moze ktos odpowiedzialny za dzialanie forum przynajmniej wypowiedzialby sie w tym watku czy dotarla do niego informacja o tym problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej ktoś już się tym zajął bo temat został przeniesiony do kategorii "O serwisie i forum". Tym samym sorry, że wcześniej umieściłem go w dziale oprogramowanie sieciowe ale byłem przekonany że winny jest IE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wnikliwej inwigilacji forum ;) nie udalo sie nam powtorzyc tego bledu.

Bardzo prosil bym osoby zglaszajace o:

1) podanie tematu graficznego z ktorego korzystaja

2) czy sa zalogowane podczas przegladania tematu

3) czy problem wystepuje tylko i wylacznie podczas przegladania tematu (plik viewtopic.php)

4) przykladowy URL tematu z bledem

5) ukazanie wadliwego linku prowadzacego do niewlasciwej strony (prawy myszy na link -> Kopiuj adres odnosnika -> wkleic do posta)

 

Te informacje pozwola nam szybciej zdiagnozowac i usunac ewentualna usterke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam opery 7.50 albo 7.53. theme to subsilver. wystarczy, ze klikne na ikonke pokaz ostatnie posty w tym temacie to zmiast przeniesc mnie do np. 15 strony to laduje na pierwszym poscie. to samo jest jak klikne na strone nr. 15 to i tak jestem na pierwsze. pomaga jedynie "open in new page" lub "open in background"

 

tematy w ktorych to wystepuje: wszystkie wielostronicowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ktoś kiedyś powiedział "pośmiejemy sie z tych co używają IE" nie pamiętam kiedy i do czego to było, ale kto tu sie może śmiać jak np. w operze Niemiec opisał problem że nie przenosi na ostatnią strone, i pewnie wiele innych tego typu jest bo większość stron jest robiona pod IE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś powiedział "pośmiejemy sie z tych co używają IE" nie pamiętam kiedy i do czego to było, ale kto tu sie może śmiać jak np. w operze Niemiec opisał problem że nie przenosi na ostatnią strone, i pewnie wiele innych tego typu jest bo większość stron jest robiona pod IE.

[flame]Wierz mi, ze jesli o mnie chodzi dokladam wszelkich staran zeby wszystko dzialalo w przegladarkach ktore sa kompatybilne z wszystkimi ludzkimi standardami (czytaj: bazujace na Gecko) a na wiekszosci komputerow nawet nie posiadam i jest mi on w gruncie rzeczy zupelnie obojetny bo nie mam sklonnosci sadomasochistycznych do uzywania gowna zamiast oprogramowania ;)[/flame]

 

Co do bledu: udalo mi sie go powtorzyc ale tylko w momencie gdy nie bylem zalogowany - teraz zostalo to zreszta poprawione. Wszystkich zglaszajacych w tym topicu bardzo prosze o stosowanie sie do wymienionych juz przezemnie 5 pytan - bardzo ulatwi mi to prace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Czyli ty też uważasz że IE jest do [gluteus maximus]??? A można wiedzieć dlaczego??? Bo łatwo sie włamać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ty też uważasz że IE jest do [gluteus maximus]??? A można wiedzieć dlaczego??? Bo łatwo sie włamać???

To według Ciebie mało?

IE nie jest zgodne chyba z żadnym nowym standardem. Wielokrotnie miałem sytuację, gdzie idealnie napisany kod strony nie działał poprawnie pod IE, ale pod innym chodziło dobrze.

Zresztą jest beznadziejna w użytkowaniu i szybkości wczytywania stron.

 

Z IE korzystam tylko wtedy, gdy muszę obejrzeć animację flash...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja nie mam żadnych problemów. I właśnie jak robie swoją stronke to patrze jak wygląda w IE a daje koledze on patrzy w Operze i to button w innym miejscu, to menu w innym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry Loyd Ty chyba zartujesz prawda?

IE 6 jest arcyprymitywna przegladarka ktora zatrzymala sie w rozwoju pare lat temu. Jej wady sa tak powazne, ze uniemozliwiaja jakakolwiek sensowna prace z ta "przegladarka" i nawet protezy w postaci wszelakich nakladek duzo nie pomagaja.

 

Od strony technicznej:

- nie trzymanie sie standardow W3C, ba wprowadzanie wlasnych pseudorozwiazan kompatybilnych tylko z niektorymi wersjami IE (prosze porownac IE dla Windows i IE dla Mac'a zeby poczuc roznice ;)

- Niepelna implementacja nawet CSS w wersji 1 o 2 nie mowiac

- od kilku lat spieprzone wyswietlanie PNG

- DOM level 1 tylko czesciowo

- MathML? Jaki MathML. Wedlug M$ wzory matematyczne najlepiej wstawiac jako obrazki ;)

- fatalna VM javy MS dostarczana wraz z IE ktora nie jest w pelni kompatybilna nawet z Java 1.1

- krytyczne bledy bezpieczenstwa poprawiane po wielu tygodniach, czesto z wprowadzeniem nowych bledow.

 

Dla uzytkownika:

- zupelny brak kontroli nad popupami

- brak paneli

- brak sensownego wyszukiwania w internecie (bo wyszukiwarka msn jest w polskich warunkach bezuzyteczna)

- brak profili

- menedzer downloadu? Moze bedzie w IE 8.0 wraz z windows 2009 ;)

- Gesty, sidebar, przejscie do linku po wpisaniu go z klawiatury etc etc moze beda w 2011 ;)

 

Podsumowujac uzywanie IE 6 wymaga sklonnosci sadomasochistycznych u uzytkownika w polaczeniu z sklonnoscia do ryzyka lub glupota (ew. zestawem narzedzi antywirusowo/cholera wie jakich zeby chronic sie przed cudownymi bledami). Ale coz wkoncu miliony much ..... ;))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde Marco aż się boję odzywać po tym jak pojechałeś z IE. Nie będę wychwalał eksplorera bo szczerze mówię, że qpa wiem o przeglądarkach, ale jak już zeszliśmy z tematu to jaką przeglądarkę byś polecił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz zrobil sie offtopic to sie pograze dalej ;)

W sumie aktualnie sa 3 alternatywy:

- Gecko (Mozilla, Firefox, Galeon etc)

- Opera

- KHTML (Konqueror, Safari)

Jako, ze z pewnych powodow jestem zmuszony do korzystania z jednego systemu operacyjnego (takie z oknami w nazwie ;) to wariant ostatni odpada w przedbiegach (Konqueror to integralna czesc KDE, natomiast Safari jest dostepne tylko dla Mac OS X)

Opera natomiast jest produktem komercyjnym i albo placisz 39 dolcow albo ogladasz reklamy.

I oczywiscie na koniec moj cichy faworyt w postaci silnika Gecko. Wielkim plusem w stosunku do Opery jest fakt ze mam sporo oprogramowania wykorzystujacego Gecko jako edytor HTML w zarzadzaniu witrynami czego w Operze sie uzyskac nie da.

Jako konkretna przegladarke uzywam Mozilli Suite - jest opensource wiec godzi sie z moimi zapatrywaniami ideologicznymi i ma zintegrowany bardzo funkcjonalny czytnik usenet. Na innych komputerach uzywam tez Firefox'a jesli potrzebuje tylko przegladarki.

 

IMHO jednak warto zainstalowac sobie wszystkie 3 liczace sie alternatywy (Opera, Mozilla Suite, Mozilla Firefox) i zobaczyc ktora bardziej pasuje do indywidualnych potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od ok. 30 minut nie moge wejsc na glowna strone forum, bo dostaje:

phpBB : Critical Error  

Could not connect to the database

 

co jest grane?

Well daj refresh albo wylacz gowniany serwer proxy ktory CI serwuje lekko nieswieze miesiwo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...