Skocz do zawartości
Flacku

i polala sie woda na plyte :/

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec jak w temacie polala mi sie woda w czasie prob chlodzenia wodnego . Plyta lezala cala noc i pol dnia na balkonie . Ale po odpaleniu byly rozne dziwne krzaczki na ekranie . Dzisaij chodzi komputer tylko na jednej kostce pamieci w porcie Dimm 1 i w biosie pokazjue mi napiecie Vdimm 3,2 .

Trzoszke duzo ale pamieci wytrzymuja . Mam pytanie czy wytrzymaja jesze czy lepiej czym predzej zap****c do serwisu . Plyta to EPOX 8RDA , pamieci kingston .

 

Pozdrawiam

Flack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym lecial do servicu , z takim napieciem na kostce to nie za dobze jest :) WC najpierw sie testuje czy nie przecieka a nie pcha sie d razu na CPU i do kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec gwarancje jeszcze mam ale z trzy tygodnie temu bylem na wymiane kondesatorow bo specznialy . Boje sie ze nie przyjma mi plyty bo cos zaczesto sie psuje . Ale jesli ma to miec tragiczny final to chyba zaniose .

 

Myslalem ze jak plyta sie suszy z 12 godzin to jej starczy . Niemailem sprezonego powietrza zeby wydmuchac wode z gniazd i chyba to jest caly powod .

 

Dzieki chlopaki

Pozdrawiam

Flack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie cieszyl z tego 3.2V dla pamieci. nie trzeba vmoda robic

 

Szkoda ze tylko jedna kosc dziala i troche sie boje podkrecac na takich napieciach . A przy okazji czy moze sie zdazyc ze wyswietlana wartosc jest nieprawidlowa . Jelsi tak to gdzie przylozyc miernik aby sprawdzic prawdziwe napiecia ?

 

 

PZDR

Flack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wody polalo sie moze z litr lub troszke wiecej . Myslalem ze juz wyschla ale niesprawdzilem czy napewno i odpalilem na mokrych slotach pamieci :/ . Ale mysle ze w serwisie sie niedoczepia .

 

Czy nadal nikt niewie gdzie mozna sprawdzic napiecia Vdimm

 

 

Pozdrawaim

Flack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to odkryles kolo najnowsza wersje vdimm-moda.

No to jak, kto pierwszy wrzuca epoxa do wanny :D moze tez dziala to na innch plytach :lol:

 

a tak pozatym jesli plyta chodzi stabilnie to po co ja wymieniac, wrzucaj radiatroki na ramik i krec 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wody polalo sie moze z litr lub troszke wiecej . Myslalem ze juz wyschla ale niesprawdzilem czy napewno i odpalilem na mokrych slotach pamieci :/ .  Ale mysle ze w serwisie sie niedoczepia . 

 

Czy nadal nikt niewie gdzie mozna sprawdzic napiecia Vdimm 

 

 

Pozdrawaim 

Flack

napiecie sprawdzisz na Mosfecie koło ramu wez z molexa mase i dotknij

Drenu i Źródła (dren to radiator tranzystora )

Źródło to wyjście napiecia na Dimm prawa noga tranzystora

 

Achtung: nie zrób zwary z drenem do dasz na pamiatki 3.3 V ( to jest sposób na maxymalny overvoltage) :) :twisted:

Tylko nie wiem co by na to powiedziały pamieci ? :roll: : BUUUM ????

 

Aaa ja myłem płyte głowna woda destylowana i nic sie nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec gwarancje jeszcze mam ale z trzy tygodnie temu bylem na wymiane kondesatorow bo specznialy . Boje sie ze nie przyjma mi plyty bo cos zaczesto sie psuje .  Ale jesli ma to miec tragiczny final to chyba zaniose . 

 

Myslalem ze jak plyta sie suszy z 12 godzin to jej starczy . Niemailem sprezonego powietrza zeby wydmuchac wode z gniazd i chyba to jest caly powod . 

 

Dzieki chlopaki 

Pozdrawiam 

Flack

to extra - zawsze mozna domniemywac ze te dwie awarie byly ze soba jakos polaczone. nie moga ci plyty nie przyjac bo cos sie psuje - jak za czesto to beda musieli ci dac nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec gwarancje jeszcze mam ale z trzy tygodnie temu bylem na wymiane kondesatorow bo specznialy . Boje sie ze nie przyjma mi plyty bo cos zaczesto sie psuje .  Ale jesli ma to miec tragiczny final to chyba zaniose . 

 

Myslalem ze jak plyta sie suszy z 12 godzin to jej starczy . Niemailem sprezonego powietrza zeby wydmuchac wode z gniazd i chyba to jest caly powod . 

 

Dzieki chlopaki 

Pozdrawiam 

Flack

Kondensatory ci w serwisie wymieniali ?? Bo jeśli nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez sie wylala woda na abita NF7-s (skladanie wc po pijaku-ZLY POMYSL) I nawet po dokladnym wysuszeniu. nie wstala. Wyslalem do serwisu myslicie ze na prawde oni sa tak glupi ze sie nie kapna? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez sie wylala woda na abita NF7-s (skladanie wc po pijaku-ZLY POMYSL) I nawet po dokladnym wysuszeniu. nie wstala. Wyslalem do serwisu myslicie ze na prawde oni sa tak glupi ze sie nie kapna? Pozdrawiam

tiaa jeszcze leppszy jak zakladanie TITANA z zapinką jednopunktową bez poduszeczek na procku ;-) tak sie pozbyłem durona 1400@ athlon 2,45ghz :lol: :roll: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu bym ja jeszcze troche podsuszyl troszke na dwoze troszke suszarka tylko suszarka to z umierem przerwy co 1 min.

ewentualnie wanna ultradzwiekowa (chyba tak sie nazywa z glowy mi wylecialo) sory jak palnalem glupote z ta wanna ale jak ktos sie zna wie o co mi chodzi pozatym nie wiem czy taka duza jest wnienka. w servisach gsm takie maja na zalane fony.

 

Podstawa to dobrze ja wysuszyc.

 

Ja swoja K7s5a odsylalem 3 razy, 2 razy w przeciagu 2 tygodni i nowa przysylali.

 

Pozatym po zalaniu wyjal bym bateryjke :? wkoncu to tez napiecie ktore moze zabic... mobo of coz :D

 

-----------EDIT-----------------------

a po za tym jak wylal ci sie litr wody to nie zdziwil bym sie jak by byla pod zlaczami jeszcze i pod wszelkimi pie-rdolnikami ktore sa lutowane BGA, wniosek taki: susz, susz i jeszcze raz susz... tylko nie przysusz suszarka elementow do temp. 100oC :D

 

Dobrze ze sobie jszcze przypomnialem jak wysuszysz porzadnie to nowy bios zaladuj, bo moze cos mu sie po<span style="color:red;">[ciach!]</span>l...... od wody i bateryjki

A od tego takie napiecie, wkoncu chyba bios ma cos do powiedzenia na swojej plycie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec gwarancje jeszcze mam ale z trzy tygodnie temu bylem na wymiane kondesatorow bo specznialy . Boje sie ze nie przyjma mi plyty bo cos zaczesto sie psuje .  Ale jesli ma to miec tragiczny final to chyba zaniose .  

 

Myslalem ze jak plyta sie suszy z 12 godzin to jej starczy . Niemailem sprezonego powietrza zeby wydmuchac wode z gniazd i chyba to jest caly powod .  

 

Dzieki chlopaki  

Pozdrawiam  

Flack

Ty tak nie cykaj. jak sie psuje to znaczy ze wadliwa i mzoe ci cala wymienia w koncu :twisted: ich to pikus powinno,ze ona sie czesto psuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem czemu , nie wykorzystale do WC wody destyowanej!!  

uzyles kranówy?? czy "oazy" z biedronki??

sama woda destylowana nie przewodzi prądu ale zmieszana /zabrudzona/ np z kurzem i innymi "smieciami" bedzie przewodziła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

nie rozumiem czemu , nie wykorzystale do WC wody destyowanej!!

uzyles kranówy?? czy "oazy" z biedronki

Uzylem kranowki z oszczednosci bo do testow szczelnosci uznalem ze kranowka bedzie najlepsza , a destylowanej bylo mi zal zeby mi cieklo po plycie . teraz juz chodzi na destylowanej .

 

a po za tym jak wylal ci sie litr wody to nie zdziwil bym sie jak by byla pod zlaczami jeszcze i pod wszelkimi pie-rdolnikami ktore sa lutowane BGA, wniosek taki: susz, susz i jeszcze raz susz... tylko nie przysusz suszarka elementow do temp. 100oC

 

Dobrze ze sobie jszcze przypomnialem jak wysuszysz porzadnie to nowy bios zaladuj, bo moze cos mu sie po<span style="color:red;">[ciach!]</span>l...... od wody i bateryjki

A od tego takie napiecie, wkoncu chyba bios ma cos do powiedzenia na swojej plycie

ogolnie plyta chodzi od tygodnia non stop bez problemu wiec juz jest sucha ( chyba :) ) z nowym biosem niebardzo jestem pewny bo na stronie epoxa niewidzilem nowych biosow kiedys ale po wymianie kondesatorow wgrali tez nowy bios w ktorym np dodano obsluge FSB 400 . I niewiem czy znajde ten bios .

 

 

Tak kondensatoy mi wymienili bez problemu chociaz trwalo to trzy tgodnie :( .

 

 

 

napiecie sprawdzisz na Mosfecie koło ramu wez z molexa mase i dotknij

Drenu i Źródła (dren to radiator tranzystora )

Źródło to wyjście napiecia na Dimm prawa noga tranzystora

 

Achtung: nie zrób zwary z drenem do dasz na pamiatki 3.3 V ( to jest sposób na maxymalny overvoltage)

Tylko nie wiem co by na to powiedziały pamieci ? : BUUUM ????

Dzieki spruboje neidlugo bo narazie miernik ma malo mocy ( bateria wysiadla i dziwne zeczy pokazuje ) .

 

Dziekuje wszystkim i pozdrawiam slonecznie :)

 

Flack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...