Skocz do zawartości
Darro

Aerocool VM-101 Video Magic Series

Rekomendowane odpowiedzi

Na cooling.pl pojawil sie Aerocool VM-101 Video Magic Series, alternatywa do zalmana, rowniez pasywny, podobno wydajny no i tanszy od swojego kolegi. Jak juz ktos to kupi to moze by sie podzielil swoimi spostrzezeniami i uwagami, glownie w mozliowsciach o/c.

 

 

http://www.cooling.pl/product_info.php?pro...7835fb3ffebd00a

 

http://www.aerocool.us/cooler/vga/vm101.htm

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie, jednakże robie ją także dla widącego w polsce czasopisma dla ekspertów, którego nazwy mimo to ujawniać nie będę :) I niestety pojawi się na Tweak.pl dopiero po ukazaniu się Eksperta... cóż zrobic, takie czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadne nazwe tej gazety dla KSEkspertów, co do tego coolera to sam mam VGA Silencera, ale ciekawe by było zamontowanie jednak coolera na niego, wówczas drżyj Zalmanie i Tt, ale zeobić shrouda - collera na tylnej sciance i wieje na żebera coolerka.

Ale jaj jestem mądry ;)

BTW Lisek zrób test z założonym papstem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dosyć dobry test, który obrazuje wydajność Aerocool. Po przeczytaniu nie mam żadnych wątpliwości- imho REWELACJA!!!!! 8O Jeżeli chłodzenie kompletnie pasywne jest wydajniejsze, niż dosyć mocno dopracowane chłodzenie Geforce FX 5900 Winfasta ( 2 wiatraki i miedziany radiator, to ja nie mam żadnych pytań 8O Kupuję! :D

http://www.ocia.net/reviews/vm101/page1.shtml

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slayer masz tu kolejny test, co prawda po niemiecku, ale wykresy mówią wszystko:

http://www.silenthardware.de/reviews/vga/a...alman_zm80c_hp/

 

BTW wie ktoś jaki jest rozmiar radiatora przylegającego bezpośrednio do GPU? Pasuje do ATi i nVidii, ale nie wiem czy na Matroxa styknie. Byłbym wdzięczny za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od cholery jest tych testów w necie, ten też widziałem. Zamówiłem, teraz tylko czekam :)

 

Na Matroxa wejdzie na 100% Zalman, z tym też nie powinno być problemu, acz...nigdzie nie widizałem, żeby ktoś pakował to na Matroxa :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Zalmana ZM80C-HP z wentylem OP1, ale Parhelia go nie polubiła. Radiator nie pokrywał w całości dużego układu, którego wymiary wynoszą 43mm x 43mm. Wymiary Zalmana (zarówno wersja szara, jak i niebieska) to 46mm x 37mm. Chip wystawał z jednej i z drugiej strony o 3mm, co powodowało BSODy w 3DMarku juz po 2-3 scenach.

 

Właśnie zamówiłem tego AeroCool i zobaczę. Jak będzie niewystarczający na moją grafę to kumpel się zdeklarował, że kupi go ode mnie by schłodzić swego Radosława 9000Pro :).

 

UPDATE

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale wydaje mi się, że efektywniej to cacko działa, jeśli heatpipe'y ustawione są do góry. Nawiązując do działania heatpipe'ow w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i paczka dotarła :D Dzisiaj napewno założę na kartę :)

 

Założyłem. Efektem jak na razie jest dużo niższy poziom chałasu komputera :) Radiator jak i rórki są cholernie gorące i nie jestem pewny, ale mozliwe, że mi przez to proc się bardziej podgrzewa. Puki co musiałem obniżyć oborty Zalmana na 1700 a Papst-a na 1350, bo stały się nieznośnie głośne ;) Acz z tym przesaddzać nie mogę (obniżanie obrotów), jeżeli zależy mi na przynajmniej dotychczasowych osiągnieciach w OC. Teraz najbardziej głośny wydaje się dysk twardy 8O

 

Jestem bardzo zadowolony i polecam jako b. dobrą arternatywę na Silencera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i paczka dotarła :D Dzisiaj napewno założę na kartę :)

 

Założyłem. Efektem jak na razie jest dużo niższy poziom chałasu komputera :) Radiator jak i rórki są cholernie gorące i nie jestem pewny, ale mozliwe, że mi przez to proc się bardziej podgrzewa. Puki co musiałem obniżyć oborty Zalmana na 1700 a Papst-a na 1150, bo stały się nieznośnie głośne ;)  Acz z tym przesaddzać nie mogę (obniżanie obrotów), jeżeli zależy mi na przynajmniej dotychczasowych osiągnieciach w OC. Teraz najbardziej głośny wydaje się dysk twardy  8O 

 

Jestem bardzo zadowolony i polecam jako b. dobrą arternatywę na Silencera :)

@Slayer

Czy moglbys podac wymiary samego radiatora ? Interesuje mnie czy bedzie mozliwosc ewentualnego schlodzenia tego wentylem 80mm. Druga sprawa - radiatory na pamieci wejda ? Bo wydaje mi sie, ze od spodniej czesci karty wejda na pewno (tam leca tylko heatpipe), a na froncie bedzie ciezko ...jaki jest przeswit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisja jeszcze specjal;nie dla ciebie zrobię pomiary, ale zaraz spać na razie idę ;) Pod radiatorem jest trochę miejsca, wymierzę i ci powiem.

 

Wętylator 80 mm mozna spoko wżucić, tak jak to zrobił jeden koleś- po prostu wyciął śledzie z obudowy i w ich miejsce zamontował wiatrak dmuchający bezpośrednio na radiator :P( zamontował pod spód karty radiator).

 

A i Papsta podkręciłem na ok.1400 obr./min. Zasilacz mi 2 razy sie wyłączył (pod długim obciażeniem), tak się przegrzał- nigdy jeszcze czegos takiego mi nie zrobił- widać Papst ledwo mu starcza, trzeba będzie uważać.

 

Aktualna temp. dla procesora 56 stopni Idle 1740 obr./min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Slayer

 

Faktycznie jak za 133zł jest to najlepsze chłodzenie w swojej cenie !! Na początku troche byłem nieprzekonany z powodu całkowicie pasywnego chłodzenia... Bo dla mnie jednak musi być wiatraczek...

 

Ten pomysł z wiatrakiem jest świetny, aczkolwiek...

Zastanawiam się czy moj obecny dmuchający z przodu oraz domontowany dmuchający z tyłu do przodu nie spowodują jakich porblemów z ujściem powietrza...

 

Teraz myśle ale nie wiem... bo z fizy 3 miałem :) czy ciepłe powietrze leci w górę ? ...

 

Pomyślałem jednak, że skombinuję jakąś masywną podstawkę trzymającą wiatrak tak, aby dmuchał, ze środka kompa w jego tył, a powietrze od razu mogłoby być wyrzucane z obudowy :)

 

Ale sam towar "gorący!".

 

PS. Jak w temacie powyżej, jakbyś mógł podać jaka przestrzeń jest pomiędzy radiatorem a pamieciami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odległość radiatora od pamieci wynosi 12 mm( ale tylko tam, gdzie jest radiator i dotyczny właściwie tylko 2 kostek- reszta może być dowolnie długa :)). Na upartego myślę, że mozna by było 1-2 mm dodać przez minimalne nagięcie lub po prostu wciśnięcie żeberek radiatora na ramy w radiator VPU ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień testowania minął i mogę powiedzieć, że jestem kolejnym zadowolonym użytkownikiem AeroCool VM-101. Montaż jest banalny i nie zabrał mi więcej niż 10 minut.

 

Po przejściach z Parhelią i Zalmanem miałem obawy czy jest coś, co ujarzmi ten wielgachny chip. Okazało się, że jest. GPU, a w zasadzie heatspreader, wystaje okolo 1mm z czterech stron kwadratowego radiatora. Z początku już miałem obawy, ale po sześciu godzinach zapętlonego 3DMarka, które minęły bez BSODa ani artefaktów, wiedziałem, że to jest to.

 

Same rurki były bardzo gorące, zaś radiator ciepły. Zaraz za radiatorem mam Papsta 120mm, który wyciąga powietrze z obudowy a puszczony jest na 5V.

 

Idealna sprawa! Jeden wentylator z obudowy odpadł, VM-101 chłodzi na passiv i do tego kozacko wygląda, nie zabiera slotu PCI a temperatura w obudowie się nie podniosła.

 

Reasumując, to jeden z tych produktów, po zakupie których pojawia sie głupi usmieszek na twarzy a w głowie świadomość dobrze wydanych pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no - panowie napedzili mi ochoty na ten produkt... Czy ktos moglby wrzucic fotki jak to u was wyglada? Jakie macie temperaturki? Jak sie zmienily mozliwosci O/C waszych kart?

 

Pozdrawiam

Przylaczam sie do prosby jako niezadowolony uzytkownik ATI Silencera.

Fotki bylyby wskazane :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony na fotki nie mozecie liczyć, bo nie mam cyfrówki :|

 

Co do możliwości OC- w moim przypadku ATI Tool znalazł stabilne 430.8 Mhz, podczas, gdy poprzednio było to 435.8 Mhz, pamięci-ze stabilnych 701 zrobiło się 692, ale sie nie dziwcie. Żadnego obiegu powietrza, papst skręcony na 1450 obr. w zasilaczu, 1740 w Zalmanie ( obniżyłem też taktowanie z 2492 na 2477 Mhz ze względu na temperaturę).....to musiało zaowocować lekko gorszymi ustawieniami, także proc i chipset się mocniej grzeje ( wyszło mi średnio 3 stopnie z uwzględnieniem poprawek na obnizone obroty ), szczególnie w stresie ze wzgledu na bliskoć radiatora ( na odwrót pewnie by było jeszcze gorzej).

 

Aerocoola kupiłem z myślą o ciszy, a nie o wyciskanie dodatkowych Mhz-ów ( chociaż gdyby zastosować jakiś nawiew, to by pewnie oc było znacznie lepsze), a i tak jest dużo lepiej , niż się spodziewałem :) Naprawdę, nic lepszego w tej dziedzinie się nie da na obecną chwilę kupić. Do Zalmana nawet nie ma co porównywać, bo mozliwości OC ponoć sie kończą w tym na ok. 390 Mhz dla rdzenia ( bez wentylatora).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również nabyłem AeroCoola z myślą o ciszy, więc nie potrafię powiedzieć jak wzrosły możliwości O/C, gdyż karty nie podkręcałem.

 

W zmodowanej Sonacie mam:

- z przodu Y.S.Tech 92mm UltraSilent na 7V

- z tyłu Papst 120mm na 5V

 

Nie mam możliwości zmierzenia temperatury GPU, ale organoleptycznie sprawdzając powiem, że w spoczynku rurki są gorące zaś radiator jest ciepły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwól SZTANGIEL, że ja odpowiem :)

 

Strzałka od lewej - 20mm

Strzałka od prawej - 26mm

 

Grubość rurki cieplnej - 6mm

 

Ustawienie może się zmienić o ~3mm, ponieważ sam decydujesz jak daleko wysuniesz rurki z radiatora przylegającego do GPU. Nie możesz ich za bardzo przesunąć w kierunku złącza AGP, gdyż będą zawadzać o slot na płycie i karta nie wejdzie.

 

witam chciałem zapytać czy chłodzenie wejdzie na 6800 @ GT i czy sobie poradzi z jego chłodzeniem . A może jednak kupić Arctic Cooling NV 5 ?

Producent dedykuje chłodzenie kartom GeForce FX5900 i Radeon 9800 Pro. Potrafi odprowadzić ponad 70W ciepła. Może Slayer będzie wiedział, ja bynajmniej nie mam pojęcia czy Aerocool poradzi sobie z GF 6800.

 

Biorąc jednak pod uwagę takie coś, można wysnuć odpowiednie wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądze że moja karta wydziela więcej W ciepła gdtż po odblokowaniu dodatkowych potoków , temp. poskoczyła o jakieś 8 stopni :roll: Czy NV5 silencer jest rzeczywiście głośny ? I jakim programem sprawdzić temp. karty ? oraz jaka być powinna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...