Skocz do zawartości
S.t.a.l.k.e.r.

Nowy zestaw-opinie i rady.

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.Zamierzam kupic nowy komputer i chce wiedziec co o nim myslicie.Co byscie zalecali mi zebym wymienil itp.

 

Proc-AMD Athlon XP 2500+ BOX Barton

Plyta glowna-Asus A7N8X-E Deluxe (nForce2 400 Ultra)

Pamiec ram-DDR 2x 512MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5

Karta graficzna-GeForce 6800 Sparkle SO-AG40DT 128MB TV & DVI BOX

Dysk twardy-Seagate 80 GB Barracuda 7200.7 ST380011A

Obudowa-Tracer TRO-909 Quake Gamming - czarna(zasilacz 350W)

Glosniki-Creative InspireTM P580 5.1 retail

 

Ps.Czy dzwiek z karty zintegrowanej na tej plycie jest dobry?

Thx4all za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja bym wziął płyte główną abita NF7-S (oczywiscie jeśli masz zamiar kręcić ;) ) oczywiscie ten asus też jest bardzo dobry. Nie jestem pewien czy ten zasilacz Ci to pociągnie patrząc na tego wspaniałego potwora 6800, którego chcesz kupić :) Lepiej byś wziął chiefteca, albo może nawet anteca jak masz kasiorke ;)

 

ta płyta główna ma sound storma (nf7-s tez ma ;) ) który jest chyba najlepszą zintegrowaną kartą dzwiękową więc o dzwięk nie musisz się martwić 8)

no ale niech inni też sie wypowiedzą bo ja żadnym guru nie jestem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musisz zastanowić się nad jakimś mocniejszym zasilaczem- co najmniej Chieftec HPC-360-302-DF. Podłączając zestaw, który podałes do zasilacza z obudowy możesz podziękować co najmniej płycie głównej za miłą współpracę.

Mam też nadzieję, że weźmiesz też jakiś wiatrak przewietrzający obudowę, żeby temu wszytskiemu nie było za gorąco....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw niczego sobie ale...

 

Zasilacz-> Taki Tracer NIE POCIĄGNIE tego GF 6800... no może trafi Ci się jakis super egzemplarz ale nie wierzę w to.

 

Polecałbym zasilacz Chiefteca 360 lub 420W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaloze sie ze jest w tej obudowie "wspanialy" megabajt 350 wat wiec jak sie tobie komp uruchomi i nie spali to bedzie cud!!!!! Nie ma co oszczedzac na zasilce bo koszt jej zakupu w porownaniu ze spalonym kompem jest nikly!!!! Wymien zasilke na cos mocniejszego i firmowego chieftec antec itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta glowna-Asus A7N8X-E Deluxe (nForce2 400 Ultra)

W ostateczności :)

 

Pamiec ram-DDR 2x 512MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5

Napewno ci nie będą działać w dualu jak coś to bierz pamięci ale innych firm i dogadaj się ze sprzedawcą że ci je da na testy bo mogą też nie działać poprawnie - bodajże jednostronne działają spoko tylko z dwustronnymi są problemy.

 

Karta graficzna-GeForce 6800 Sparkle SO-AG40DT 128MB TV & DVI BOX

W ostateczności :)

 

Dysk twardy-Seagate 80 GB Barracuda 7200.7 ST380011A

:lol: Dzisiaj najbardziej się opłaca kupić jak coś to HDD SEAGATE ST3160023A 160GB BARRACUD.7200.7 8MB

 

Obudowa-Tracer TRO-909 Quake Gamming - czarna(zasilacz 350W)

Obudowa luzik sprzęcior wejść wejdzie :) ale co dalej :lol:

 

Glosniki-Creative InspireTM P580 5.1 retail

Ps.Czy dzwiek z karty zintegrowanej na tej plycie jest dobry?

Dźwięk napewno nie jest dobry bo trzeszczy i wogle jest shitowy chyba że podłączysz głośniki przez spdif to wtedy może, ale tak proponuje od razu coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno musisz zmienić zasilacz ( podpisuje się pod wypowiedzi innych 8) ). Jak na taki zestawik do dysk troche mały - proponuje conajmniej 120GB. Aha i jeżeli będziesz kręcił to płyta główna Abita NF7-S - jeżeli nie masz takiego zamiaru to płyta która wybrałeś jest BDB. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek czemu maja mi niedzialac w dualu? Na oficjalnej stronie asusa pisali ze te pamieci dzialaja z plyta.Wiem ze w dualu niebede widzial prawie zadnej roznicy ale i tak wezme 400 bo to teraz standart.I jeszcze jedno jakie byscie mi polecali glosniki skoro tamte trzeszcza cena-do 230zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci Ci dlatego nie będą działac ponieważ niechcą i tyle. Twinmosy 2x512 puszczone na swoich nomilanych parametrach czyli na 200mhz i 2.5-3-3-8 nie działają w dualu i tyle. One działają w dualu ale na 166mhz na szynie i to też raczej nie zastabilnie (wiem to bo sprawdzałęm to u siebie). One w sobie mają jakąś najprawdopodobniej odmienną konstrukcję niż specyfikacja to zakłada i niechcą działać z nforcami ogólnie wszystkimi. Oczywiście zdazają się kości które mogą pracować ale ja ci daje 99.9% szans że nie będą. Jeżeli chcesz mieć 2x512 to bież np kingstony hyperX, ocz, hynixy (ale te też nie wszystkie działają poprawnie), muskito (chyba tak to sie pisze powinny działać), twinmosy jak coś to tylko 2x256 - będą działać 2x512 nie. Mozesz poszukać jeszcze takich pamięci po 512 na kość żeby były jedno stronne wtedy powinny działać na 100%.

 

Ja mam abita nf7-s v2.0 i pamięci twinmos w konfiguracji 2x256+1x512 i działa to w dualu na 207mhz przy 2.5-3-3-11 i 2.8V. 2x256 to są pc333, 512 pc400. Pamieci 256 nigdy nie sprawiały mi żadnych kłopotów. Wymiana na 2x512 skończyła się nie powodzeniem więc zamontowałem sobie 1x512 w 3 banku a 2x256 w 1 i 2 banku. Jednakże dopiero po wyselekcjonowaniu z kilku 512 twinmosa jedna działa poprawnie na 200 i nawet na 207mhz. Reszta kości nie chciała wogle ze mną gadać na 200mhz.

 

 

Co do głośników to są ok, ale zintegrowana karta dźwiękowa jest shitowa, jak chcesz mieć porządny dźwięk to weź sobie jakiegoś audigy ale takiego z FireWire bo te nowe bez FW są shitowe, albo jakiegoś herculesa polecam fortissimo III 7.1 sam mam takiego i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc-AMD Athlon XP 2500+ BOX Barton

Hmmm.. Lepiej wersje OEM ale Mobila. Do tego Cooler jakiś nawet Cooler Mastera ten co ja mam by spokojnie wystarczył.

Plyta glowna-Asus A7N8X-E Deluxe (nForce2 400 Ultra)

Dobry w sumie wybór. Stabilna jak skała, sam posiadam taką i nie narzekam komp 24/7 działa i zero zawieszek!. Jednak Do Ostrzejszego OC polecam Abita NF7.

Pamiec ram-DDR 2x 512MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5

A nie lepiej pomysleć na przyszłość i kupić w jednej kości 512MB? I nie polecam tych TwinMosów... Już lepiej na kostkach Hynix (tanie a dobre).

Karta graficzna-GeForce 6800 Sparkle SO-AG40DT 128MB TV & DVI BOX

Nic Dodać nic ująć:)

Dysk twardy-Seagate 80 GB Barracuda 7200.7 ST380011A

Nie wiem, nie znam się na dyskach zbytnio :)

Obudowa-Tracer TRO-909 Quake Gamming - czarna(zasilacz 350W)

Obudowa obudową, pomyśl nad lepszym zasilaczem, bo ten 6800 zje Ci go na śniadanie:)) polecam Chiefteca 360Watt (jak nie masz kaski zbytnio, to nawet z pasywnym PFC)

Glosniki-Creative InspireTM P580 5.1 retail

No spoko :)

Ps.Czy dzwiek z karty zintegrowanej na tej plycie jest dobry?

Thx4all za wszystkie odpowiedzi.

Hmmm.. jeżeli to nie bedzie Sound Storm, To kupuj Audigy :)

A jeżeli bedzie, to będzie wypasik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o ramach odrazu w zestawie do duala? I jaka plyte byscie mi polecili zamiast tej i ram do tego.Plyta-do 450zl i ram 2x512 do 900zl.Zawsze jak skladam zestaw to pisze ze pamiec bedzie pracowala z mniejsza czestotliwosci niz nominalna.Od czego to zalezy? Od szyny procesora? Jak tak to chyba nieoplaca mi sie brac ramu 400 skoro proc jest na 333?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler: CoolerMaster CP5-8JD1F 01  

Peseq pozwoliłem sobie zacytować część Twojego podpisu.

Szukalem w wielu sklepach i nie moglem znaleść takiego coolerka (domyślam się, ze kupowałeś pewnie kawałek czasu temu, albo takich w Polsce nie ma). Możesz mi podać podobny jaki byś polecał dobry i wydajny CoolerMastera na a7n8x-e deluxe (czyli podobną jak Ty masz).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brunek: Oki. Kupywałem go jakieś 3 miechy temu :) w Polsce są dostępne i są tanie, jednak wydajne:) Niektórzy mówią shit, nie wiedząc nic o nim, bo nawet nie widzili go w akcji.

http://www.pc-fan.pl/product_info.php/cPat...products_id/112 NA cpu.

Na nie kręconym Bartonie 2500+ uzyskasz w idle 41-42*C w stresie około 50*C

Na kręconym 2500+@3200+ w idle jest 45*C w stresie 54*C około. Dlatego jak kręcisz polecam dodatkowo na bude ten wentyl:

http://4max.pl/produkt.asp?g=77&gg=76&id=387

 

Oczywiście to moje stwierdzenia.. w opisie masz temp. po zastosowaniu tych wentylów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...