Skocz do zawartości
AMD Rulezz

Ładowarka akumulatorów - elektronicy pomóżcie

Rekomendowane odpowiedzi

cze

chcę kupić ładowarkę i do niej aku 2300-2400.

 

i jest wielki problem jak to jest z tym ladowaniem. są ładowarki 5h ale jadą500mA i boję się, że zaraz aku szlag trafi http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28476699

 

z drugiej strony nie uśmiecha mi się ładowanie przez więcej niż 12 godzin, np niektóre ponad 24h dla 2400mAh.

 

mam w domu ładowarkę 14 godzinna (jeszcze do zniesienia) ale ona ładuje 60mA więc 2400 na full zejdzie jej ponad 2 cykle 14 godzinne, odpada.

może ktoś z was wie jak to jest z ładowaniem ile godzin przy jakich prądach trzeba ładować mogę przerobić tę 14 godzinną zeby dawała więcej mocy, np 200mA ale nie wiem dokąłdne jaką dać wartość. np żeby 2400 naładować w 5-5.5h trzeba dawać te 500mA czyli tyle przwie samo co pojemność (czas x prąd). znowu na aku philips 700 mam napisane 15h x 70 co daje 1050 mAh czyli blisko połowę więcej niż pojemność. może mi ktoś rozjaśnić

i jaki dać prąd w tej 14 godzinnej tak są podłaczone kable, aku siedzą równolegle.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe ładowanie akumulatorów NiCd i NiMH odbywa się prądem 0,1C przez 14h. Więc jeśli chcesz baterie 2300mAh naładować w 14h, to w ładowarce należy ustawić prąd 230mA. Jeśli prąd ładowania będzie mniejszy, to czas ładowania należy proporcjonalnie wydłużyć - np. przy 150mA i ogniwach 2300mAh czas ładowania wyniesie około 21h.

Takie 14-godzinne ładowanie nie wymaga rygorystycznego ograniczania czasu ładowania (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku), nie ma znaczenia czy będzie to 14h czy 24h, baterie nie ulegną przeładowaniu. Oczywiście jak się za bardzo przesadzi z czasem to mogą ulec uszkodzeniu...

Ale teraz już mało kto tak ładuje baterie - obecnie dużą popularnością cieszą się tzw. szybkie ładowarki do ogniw NiMH, w których ładowanie odbywa się w czasie 1..2h. Podczas takiego ładowania kontrolowane jest napięcie, temperatura i czas, więc nie ma ryzyka szkodliwego przeładowania ogniw. Wyższy koszt takiej ładowarki zostanie zrekompensowany wygodą jej użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, a co byś powiedział o tym zestawie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28476699 :?: forever to niezła firma, ewentualnie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28482356 . muszę coś kupić bo aparat żre a nie będę dobę czekał aż się łaskawie nałądują akumulatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taka ladowarke tylko, ze kto inny na nia nakleja naklejki i jest czarna. prad ladowania jaki daje to 200mA.

 

kosztowala ona cale 30pln w olsztynie.

 

tylko nie wiem czy z nia jest cos nie tak czy moze moje aku juz padaja, bo na A60 moge zrobic ~50-60foto choc czasem przy 20juz sie swiecic zaczyna wskaznik baterii (aku 1400mhA od myszki ;] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Niemiec, masz te baterie skopane, albo ładowarka daje za mały prąd. Zostaw na próbę ładowanie na conajmniej 24h i sprawdź czy się lepiej naładowały.

 

@AMD Rulezz, jak Cię nie stać na Energizery i szybką firmową ładowarkę do nich, to kup sobie tańszy zestaw Powerbase: http://www.pstryk.com.pl/opis/1999

Ludzie ponoć je zachwalają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Mi sie podoba ten za 59zł z Energizerami 2300mAh. Chyba sobie sprawie taki zestawik, bo specjalnie na czasie ładowania mi nie zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już kupiłem elegancki zestawik bo 28 godzin ładowałem na tej swojej aku 1500 i po 2 fotach z lampą padły :lol: sieknąłem zestawik http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28793951 czyli procesorówka i aku 2400mAh Forever, firma niezła.

5 godzin i full, a jak za rok czy dwa padną aku to się kupi kolejne choć powiny dłużej potrzymać.

 

nie zależało mi tyle na czasie co na dobrym naładowaniou. te zwykłe ładowarki potrzebują prądu 10% * pojemność przez 14-15 godzin i musiałyby same dobierać prąd. zwykła ładowarka musi dać łącznie czas * prąd = 150% pojemności (napisane na akumulatorach wszystkich firm).

ma być gites, wywaliłem kasę na cyfraka to i raz na 10 lat można ładowarkę porządną kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys sciagnalem PDF-a firmy DURACELL na temat technologii akumulatorkow AA Ni-Cd i Ni-MH i w tym dokumencie zalecaja ladowanie pradami 0,9-1C gdyz mozna precyzyjniej okreslic moment naladowania akumulatora a co za tym idzie przedluzyc mu zywotnosc. Niestety okupione to jest bardziej skomplikowanym ukladem ladowarki co oznacza wieksza cene.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...