Skocz do zawartości
berkut

Turbina Gazowa - film + zdjecia

Rekomendowane odpowiedzi

A jaka mniejwiecej moc rozwija ten silnik? 

To bylo 3 i 4 uruchomienie poza jednym "runaway" (niekontrolowane przyspieszenie turbiny- za 1 razem) dzieki ktoremu zalapalem jak ja musze rozkrecic do obrotow przy ktorych podtrzymuje prace (przymknac olej + popchnac paliwem).

 

Ojciec sie na mnie darl bo matka z tylu stala i sie na mnie darla a on nie chcial miec potem o<span style="color:red;">[ciach!]</span>lu wiec mnie opierdzielal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec sie na mnie darl bo matka z tylu stala i sie na mnie darla a on nie chcial miec potem o<span style="color:red;">[ciach!]</span>lu wiec mnie opierdzielal...

nie no ;] ;] ;] prawie jak u mnie w domu hehe ;] ;] ;] ... ale w sumie to dziwne, ze w tak dobrej :wink: dzielnicy od razu nie przyjechala policja ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no ;] ;] ;] prawie jak u mnie w domu hehe ;] ;] ;] ... ale w sumie to dziwne, ze w tak dobrej :wink: dzielnicy od razu nie przyjechala policja ;]

no jest to w sumie luksusowa dzielnica

 

mieszkam 30m od komisariatu policji :lol:

 

ale mieszkam tez naprzeciwko muzeum katynskiego a tam czesto czolgi odpalaja wiec gliny pewnie pomyslaly ze costam robia z nimi

 

wpierw doprowadze te turbine do stanu w ktorym moze ona pracowac nonstop, zmniejsze jej rozmiary i wtedy wrzuce na podwozie jakiegos gokarta diy... a teraz od jutra czeka mnie niestety 14 dni nad morzem w karwii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd zdobyłeś wiedzę dotyczącą turbin gazowych? Nadal zdumiewa mnie

to, że przy takim wieku sporo wiesz..

 

Swoją drogą - planujesz w przyszłości budowę poduszkowca? Arnie kiedyś

pokazał ci zdjęcie malutkiego poduszkowca DIY (drewniany

kadłub, fartuch z wojskowego pontonu itp.) - ciekawi mnie to, bo

po fwc zacznę majstrować nad tym projektem ]:-> Jakiś silnik, lub

2 silniki spalinowe z kosiarek, trochę drewna i wielu innych dupereł :>

 

No i o irionio - za parę dni wyjeżdżam, ale nie przerwie to mojego

projektu chłodziarki - na wakacjach będę nad nim majstrować ;D

Czyli dwa pieczenie na jednym ogniu :) Życzę przyjemnego pobytu nad

morzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd zdobyłeś wiedzę dotyczącą turbin gazowych? Nadal zdumiewa mnie  

to, że przy takim wieku sporo wiesz..

Google + ciekawosc swiata + ksiazki + dedukcja

 

Swoją drogą - planujesz w przyszłości budowę poduszkowca? Arnie kiedyś  

pokazał ci zdjęcie malutkiego poduszkowca DIY (drewniany  

kadłub, fartuch z wojskowego pontonu itp.) - ciekawi mnie to, bo  

po fwc zacznę majstrować nad tym projektem ]:-> Jakiś silnik, lub  

2 silniki spalinowe z kosiarek, trochę drewna i wielu innych dupereł :>  

Nie wiem, moze zrobie. Poduszkowiec specjalnie mnie nie kreci bo slabo z manewrami itd, mam znacznie bardziej zaawansowane plany delikatnie mowiac.

 

Ja chyba umre nad tym morzem majac swiadomosc ze w domu czeka na mnie silnik chcacy by go testowac ...

 

Musze w nim kilka szczegolow poprawic, kilka przeciekow mam ktore trzeba uszczelnic i musze wyciac z blachy miedzianej uszczelke komora spalania <-> turbina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, moze zrobie. Poduszkowiec specjalnie mnie nie  

kreci bo slabo z manewrami itd, mam znacznie bardziej zaawansowane  

plany delikatnie mowiac.  

No tak, na gokartach można robić fajne triki z zakrętami.. a wziąłeś pod

uwagę jedną zaletę poduszkowca, a mianowicie wszechstronność? To

m.in. dlatego chcę go zbudować.. można "latać" po lodzie, krach, bagnie,

trzcinach, piasku, śniegu.. no i miło mi się patrzy na takie zdjęcia jak te :

 

http://www.hovercraft.org.uk:80/gallery2/a...s/f25rapids.jpg

 

lub

 

http://www.hovercraft.org.uk:80/gallery2/a...weston98dan.jpg

 

:twisted:

 

O i jedno pytanko - ile RPM może wyciągnąć twoja turbinka?

 

Ja chyba umre nad tym morzem majac swiadomosc ze w domu czeka na  

mnie silnik chcacy by go testowac ...

I tam. Zdwoisz sobie zapał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie uruchamialem turbine poraz kolejny... oto co powiem:

 

 

PIEKNIE, PIEKNIE chodzi, jak marzenie!

 

 

Dorobilem jej z butelki od coca coli dzwon do zasysania powietrza ulatwiajacy takze podlaczenie dmuchawy rozruchowej, podlaczylem dmuchawe, zalozylem osprzet i odpalam...

 

rozkrecajac ja trzymam EGT na 650C (stale dodajac gazu by nadazalo za przeplywem powietrza) az wkoncu slysze ze lapie odpowiednie obroty (slyny swist wchodzenia na obroty turbiny), EGT spada lekko, zdejmuje dmuchawe, EGT spada do 530C i silnik juz chodzi. Przyspieszajac (a moge to robic BARDZO gwaltownie- zasluga bardzo dobrej komory spalania, podobnie z zmniejszaniem mocy) EGT trzymam przy 700C max, nie chce przegrzac turbiny za zadne skarby.

 

Narazie nie testowalem jak nisko moze sie krecic ani jak wysoko ale dojechalem do 1 bara doladowania. Odglos jest IMPONUJACY, nie slychac mocno odglosu turbiny a dzwiek rozrywanego powietrza, jakby ktos je ciol i rozrywal ! Turbina zachowuje sie stabilnie i nie lapie drgan czy czegokolwiek innego.

 

Sprawdzalem takze co sie stanie gdy odkrece gaz na bardzo wysoka wartosc. Turbina zaczela bardzo gwaltownie przyspieszac i doladowanie wzroslo z ~0.1bar do 1.5 bar w jakies 3s sekundy bym w tym momencie przydusil gaz do prawie zera (tak ze zostaje maly plomien pilotowy) doladowanie spadlo gwaltownie, kiedy uslyszalem spadajace obroty wlaczylem znowu gaz i utrzymalo rpm'y przy podtrzymywaniu.

 

Niestety siostra okupuje cyfraka ale zara kumpel wpadnie i moze porobimy film

 

Jestem BARDZO zadowolony i zdziwiony jak mala roznica jest miedzy pelna moca a idled w ilosci gazu potrzebnego.

 

ajej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie.. już ja widzę jak przechodzisz brzez furtkę, zrzucasz

natychmiast bagaże na ziemię i biegasz do turbinki :lol:

 

Jak długo Ci zajmie babranie się z turbinką do momentu, w którym

będzie ona gotowa do montażu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te lozyska az tak szybko sie zurzywaja 8O

mam takie pytanie do ciebie jak zamizasz rozwiazac zaplon w gokarcie ?? bo odkuzacza nie bedziesz targal ze soba chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprezone powietrze

 

lozyska sie uszkodzily bo paprochy sie do nich dostaly

 

wyczyscilem wszystko, elegancko wyglada bardzo po wyczyszczeniu, chociaz widac ze przytarte, tylko ze nie wiem teraz czy powinienem to wypolerowac by bylo gladkie czy nie, moze ktos mi pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprezone powietrze

 

lozyska sie uszkodzily bo paprochy sie do nich dostaly

 

wyczyscilem wszystko, elegancko wyglada bardzo po wyczyszczeniu, chociaz widac ze przytarte, tylko ze nie wiem teraz czy powinienem to wypolerowac by bylo gladkie czy nie, moze ktos mi pomoze

Lepiej pozostaw tak jak jest bo powiększysz tylko i tak juz pewno słabe spasowanie z wałem, brak filtra to raz a dwa to nie wiem, może nie doczytałem ale moze używasz za słabej pompy do smarowania bo w sumie takim pierwszym łożyskiem powinien być cieniutki film olejowy który sie tworzy pomiędzy wałem a panewkami.

 

BTW ani jedna fota nie działa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprezone powietrze

 

lozyska sie uszkodzily bo paprochy sie do nich dostaly

 

wyczyscilem wszystko, elegancko wyglada bardzo po wyczyszczeniu, chociaz widac ze przytarte, tylko ze nie wiem teraz czy powinienem to wypolerowac by bylo gladkie czy nie, moze ktos mi pomoze

nie poleruj tego!!! Pod żadnym pozorem. Rozwalisz turbine (długo nie pochodzi) Turbiny garreta są od lat robione z wielką precyzją. Nie używałeś filtra, to zacznij używać bo długo się nią nie pobawisz. I jeszcze jedna rada nie wyłączaj turbiny odrazu po ostrym katowaniu tylko włącz na optymalne obroty i poczekaj te 20 sekund ale to chyba wiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx za odpowiedzi

 

Zdjecia nie dzialaja bo lycoss mi skasowali :(

 

Nie polerowalem, ale troche zniszczone juz jest...

 

SProwadze lozyska z stanow, tymczasem zwieksze cisnienie oleju.

 

Z turbina gazowa inaczej musze chlodzic silnik... Jak zmniejszasz rpm to rosnie EGT. Dlatego chlodze ja tak ze gasze doplyw paliwa, przystawiam odkurzacz by dmuchal przez turbine (i lekko nia krecil by sie nie zapieklo) i zostawiam olej i czekam az temp. wylatujacego powietrza spadnie do 100C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...