Skocz do zawartości
adamlop

Temperatura Proca

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Confi_old

 

Procek 2500 w stresie 35 stopni !! system 33 stopnie.

Czy aby napewno? jakie ty masz chłodzenie O_O... jeżeli sys ma 33 stopnie to jakim cudem masz procka jedynie o 2 stopnie ciepłego od płyty??????? Chłodzenie azotem? lol

 

temp patrzylem i w biosie i w nvidia od płyty program, w speedfan i mialem 33 stopnie sys i 35 procka.

 

Chłodzenie? mam obudowe Tracera taka:

 

http://www.tracer.pl/ramka.php?strona=opis...45&id_kat=01043

 

posiada ona 2 wentyle jeden duzy wentyl na przodzie oraz jeden z boku na plexie ! do tego z tyłu obudowy dolaczyłem to:

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7153

 

odrazu pod nim mam jeszcze jeden ale to juz inny taki:

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7153 z niego wykrecilem wentyl i go przykrecilem do obudowy.

 

na procka zalozylem ten:

 

http://www.4speed.pl/nowa/sklep.php?&kod_t...okaz_opis_notki

 

i do tego jeszcze pomaga mi troche Zalman od Grafy:

 

Dołączona grafika

 

no to wszystko :) czyli mam 6 wentyli + 1 na płycie epoxa w sumie 7 :)

a ten Tracer na tyle ma obroty 6000 :)

 

wiec chyba teraz juz nie jestes zaskoczony? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Confi_old

chcialem cos jeszcze dopisac fragment z artykułu:

 

"8RDA3+ ma zamontowany pod procesorem dodatkowy termometr co sprawia, że w BIOS-ie temperatura przy takich samych ustawieniach jest średnio wyższa o 5 stopni C w porównaniu do dwóch pozostałych modeli czyli 8RDA, 8RDA+, (chodzi prawdopodobnie o dokładniejszy odczyt). "

 

 

Wiec jesli mam to rozumiec tak.. to np na plycie 8RDA mialbym 30C procka a 28 system.. dziwne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Semprona 2400 + i lekko go podkręciłem (1.67@1.83). Mam pytanie czy temp. 49-51 w spoczynku i 55 max to nie za dużo. To są dane z procka SDA2400DUT3D 2465192140848 BIXJB0439APMW. Jest chłodzony Spire WisperRock IV, buda wentylowana jednym zalmankiem z tyłu, płyta to Gigabyte 7NF-RZ na nForce2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Semprona 2400 + i lekko go podkręciłem (1.67@1.83). Mam pytanie czy temp. 49-51 w spoczynku i 55 max to nie za dużo. To są dane z procka SDA2400DUT3D 2465192140848 BIXJB0439APMW. Jest chłodzony Spire WisperRock IV, buda wentylowana jednym zalmankiem z tyłu, płyta to Gigabyte 7NF-RZ na nForce2.

Defaultowe napiecie tego proca to 1.6V. Jak dla mnie dales mu za duzo. Obniz napiecie tak do 1.65V i sprawdz prime. Proc powinien przejsc bez klopotu test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Semprona 2400 + i lekko go podkręciłem (1.67@1.83). Mam pytanie czy temp. 49-51 w spoczynku i 55 max to nie za dużo. To są dane z procka SDA2400DUT3D 2465192140848 BIXJB0439APMW. Jest chłodzony Spire WisperRock IV, buda wentylowana jednym zalmankiem z tyłu, płyta to Gigabyte 7NF-RZ na nForce2.

Defaultowe napiecie tego proca to 1.6V. Jak dla mnie dales mu za duzo. Obniz napiecie tak do 1.65V i sprawdz prime. Proc powinien przejsc bez klopotu test.

Przeciez kolega nic nie napisal na jakim napieciu chodzi proc :? Podkrecil go bardzo delikatnie i imho nie zmienial napiecia,ale moze wypowie sie sam zainteresowany :wink: Co do temperatury to nie ma sie czym przejmowac jezeli jest stabilnie :!: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

semproniki są kozackie , mój jest za 170 nówka z PCProjekt i idzie tak ja kw podpisie , na fsb 200 idzie na standard vcore , kiedyś zrobiłem próbe i wyłaczyłem wentyl i doszło do 78 c i dalej było stabilnie !!!!

czyli w stresie 55-60 to nie jest tragedia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz gluta pod Radiatorem i fabryczną powierzchnię spodu radiatora to powinno się zgadzać. Jeśli chcesz zbić trochę temp to powinieneś wyrównać i wypolerować spód radiatora, zastosować wydajniejszą pastę oraz zastosować dodatkowe wentyle do obudowy. Jak co zrobić to prosze poszukać na forum jest tego od groma i trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Antka 2000+ (thorton), plyta identyczna, cooler identyczny...

Sprobuj odczytac temperature najnowszym SpeedFanem, on napewno czyta

z wewnatrz proca, wywal Easy Tune 4 jezeli uzywasz...

W SpeedFanie mozesz podkrecac proca z Windowsow, wybierz Abit NF7...

Aby miec nizsza temp w idle wlacz w SpeedFanie:

Configure --> Advanced --> wybierz chip nForce2 --> stop grant na on

I patrz jak temp spada do okolo 35C :)

 

 

Masz fajne temperaturu ja na poczatku (dosyc cieplo bylo) mialem okolo 58C

na defaultowych ustawieniach, zeszlifowalem spod WRocka na prawie lustro,

dalem paste titana i kupilem 2 wentyle Arctic Cooling do obudowy, jeden

wciagajacy i wyrzycajacy powietrze, temp spadla do okolo 55C, po podkreceniu

na 12.5x166 mam okolo 60C.

 

Zrobilem tez testowo komin do wentyla na procku, dzieki ktoremu ciagnal powierze

z poza obudowy, efekt to o okolo 8C w dol na podkreconym procu w stressie.

 

Obecnie zmajstrowalem uklad do kontroli obrotow, w idle wentyl kreci sie na okolo

1900 (nieslyszalny), a po przekroczeniu 50C wchodzi na pelne obroty...

 

 

 

Te cale czujniki w plytach sa do d**y na poprzedniej plycie w identycznych

warunkach ten sam proc mial max 43 w stressie...

 

 

TO jeszcze nie koniec, wlasnie zaczynam robic nowa obudowe recznie WC Ready :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam konkretne pytanie:

którym odczytem temperatury procesora w MBM się sugerować? CPU Socket czy CPU Diode ??

Podejżewam, że tym pierwszym sensorem ale chciałbym się upewnić i poznać opinię specjalistów B)

Dodam, że mam mobilnego Bartona na DFI LanParty NFII Ultra B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak same nazwy wskazują: cpu socket: odczyt z czujnika w sokecie, cpu diode: odczyt z diody termicznej umieszczenej pod jądrem procesora. Myślę, że bardziej dokładny (na bank kilka stopni więcej) będzie odczyt z cpu diode.

Edytowane przez MaStEr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie w MBM masz źle ustawione nazwy czujników, na niektórych płytach tak jest, domyślam się, czujnik cpu diode to nic innego jak odczyt temp. z czujnika na mobo tego do temp. wewnątrz obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile moze wynosic roznica w temperaturze miedzy cpu diode a socketem?? U mnie wynosi ponad 20 stopnie czaly czas, tj diode 67 a socket 43 (procek podkrecony na 3200 na 1,75V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawień nie zmieniałem, są standardowe domyślne MBM'a w najnowszej wersji i zgodnie z tym co pisze autor tego programu na swojej stronie czujnik Winbond 2 jest dla gniazda a W83L785TS-S dla diody...i tak też mam ustawione. Sprawdzałem też najnowszym SpeedFanem i pokazuje dokladnie to samo :blink:

P.S.

Jeśli znacie to dajcie jakieś namiary na inny soft, którym mógłbym to sprawdzić.

Edytowane przez Quch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...