Skocz do zawartości
Araki0

Który Antywirus freeware według was jest THE BEST

Rekomendowane odpowiedzi

po co instalowac komercyjne programy antywirusowe i potem szukac do nich "specjalnych programow" skoro sa trzy "dobre i darmowe"? tak patrze na to forum i widze jacy to w Polsce sa bogaci ludzie kazdy ma NAV czy KAV czy cos tam jeszcze a niektorzy to nawet kilka i czasem nawet "kupuja" je tylko po to by zaraz wywalic. :).

 

czy to ze NAV wykrywa 99.9% wirusow i muli komputer a AVG 99,7% ma jakies znaczenie dla przecietnego komputera domowego? jakos nie chce mi sie szukac crackow skoro moge wcisnac "update" i nie przejmowac sie licencjami, rocznymi abonamentami, itp. widzac ilosc postow w stylu "NAV przeoczyl mi X wirusow i Y trojanow a AVG nie" nalezaloby sie zastanowic.

 

ale tak juz jest ludzie chyba kochaja piraty nawet jak nic nie trzeba piracic...

 

a co do programow darmowych:

 

AVG, AntiVir i Avast! - ilosc wirusow jakie wykrywaja jest podobna poza tym i tak nikt z nas obiektywnie nie zbada ktory wykrywa lepiej bo nikt nie ma 70000 wirusow na dysku.

 

wiec warto skupic sie na samych programach:

 

AVG - male pliki update (cos dla modemowcow), niestety nie posiada opcji "repair", co do mulenia systemu to kiedys dzialal pieknie (zero mulenia). pare miesiecy temu (jakos tak zaraz po wypuszczeniu avg7) po update program zaczal mulic system tak potwornie ze go wywalilem (programy ladowaly sie ze 4 razy dluzej na duronie 1ghz). mozna to wyeliminowac kopiujac starsze agvcore.dll ale nie wiem czy program wykrywa wirusy dalej tak jak powinien. sprawdza poczte outlooka ale dokleja swoja reklame. zajmuje ok 5MB ramu choc sie do tego nie przyznaje (podobnie jak do zajmowania CPU- zawsze 0% nawet gdy potwornie muli). byc moze nowe updaty dzialaja juz szybciej.

 

AntiVir - uzywam go obecnie. update jest okropny- pliki po 1,8MB a do tego czasem trzeba go od nowa instalowac. posiada opcje repair choc nie mialem okazji jej przetestowac (bo nie moge zlapac wirusa przez niego :D) . mulenie systemu praktycznie zadne. poza tym zamiast "scan on read" mozna wybrac "scan on write". taka ochrona w wiekszosci przypadkow wystarczy bo zeby zarazic komputer wirusem trzeba go gdzies na dysku zapisac :D za to mulenie jest wtedy zerowe. nie ma sprawdzania poczty ale to tez niewielki problem bo zeby uruchomic zalacznik tez trzeba go najpierw zapisac ,np w c:windowstemp. w ten sposob wykryl mi 3 wirusy ktore przyszly poczta (outlook, mozilla). po wylaczeniu uslugi "update" (nie wiem po co ona update dziala i bez niej) zajmuje ok 6MB ramu.

 

Avast!- robi dobre wrazenie iloscia opcji i jest po polsku. nie muli za bardzo ale zajmuje duzo wiecej ramu niz dwa pozostale. opcja repair jest dosc dziwaczna i (chyba) zajmuje sporo miejsca na dysku. co do wygladu to skiny w antywirusie to jakas pomylka przez to interface jest malo przejrzysty. wielkosc update to cos pomiedzy avg a antivirem. niestety po zainstalowaniu znalazl mi "groznego wirusa" mimo ze komp byl czysty. nie chce sie stresowac wiec dalej uzywam antivira.

 

Avast! i AntiVir wykryly poprawnie posiadane przeze mnie probki wirusow (duzo to tego nie ma). AVG nie sprawdzalem.

 

Najlepiej leczacym (a nie usuwajacym) pliki programem jaki testowalem jest mksvir (demo uleczylo mi kiedys po infekcji z 900 kopii wirusa W32-Klez.h). AVG wykasowalby chyba z pol dysku :D.

 

mam oryginalnego pc-cillin2003 (czy jakos tak) dolaczonego do mojego solteka ale jest free tylko przez rok wiec chyba sie nie skusze...

 

firewall- uzywam tiny personal firewall. podobno kiedys byl freeware wiec sciagnalem taka stara wersje chyba 2.0.xx.x. zajmuje bardzo malo pamieci (300kb-2MB) i posada opcje "internet gateway" ktora nie blokuje windowsowego udostepniania internetu (cos czego np zonealarm nie potrafi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera sorki za ten wstep o piractwie. topic mi sie pomylil - ten jest wlasnie o freeware. chcialem napisac na inny topic (chyba "antivirus - no wlasnie jaki"). ale na szczescie reszta posta jest na temat i wiec ktos moze skorzysta. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Wiem że troche nie na temat ale mam pytanko.

Ostatnio mam na komputerze program Panda AV Platinum 2004 i wszystko było by fajnie gdyby nie to, że ten program uszkadza mi instalki programów jakie miałem na dysku (na szczęscie tylko freeware). Upiera się to wirus W32/Parite.B. Ludzie czy to tak musi być :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baza wirusów - Parite.B

25 lipca 2003

 

 

Również znany jako: W95.Parite.B

Typ: wirus

Podtyp: plikowy

Długość: 1462

Niszczący dyski: nie

Niszczący pliki: nie

Efekty wizualne: nie

Efekty dźwiękowe: nie

 

 

 

 

Parite.B jest wirusem plikowym infekującym pliki wykonywalne.

 

Po uruchomieniu przez użytkownika zainfekowanej aplikacji wirus aktywizuje się zarażając wszystkie kolejno uruchamiane pliki wykonywalne z rozszerzeniami exe.

 

Widocznymi efektami działania wirusa jest zwiększenie wielkości plików wykonywalnych o ok 170 KB, pojawianie się nowych plików w katalogu windowstemp o długościach 176128 bajtów oraz występowanie błędów przy uruchamianiu systemu Windows.

 

 

inne nazwy:

PE_PARITE.A, W32.Pinfi W32/Parite-B W32/Parite.B Win32.Parite.b W32/Pate.b.tmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Baza wirusów - Parite.B

25 lipca 2003

 

 

Również znany jako: W95.Parite.B

Typ: wirus

Podtyp: plikowy

Długość: 1462

Niszczący dyski: nie

Niszczący pliki: nie

Efekty wizualne: nie

Efekty dźwiękowe: nie

 

 

 

 

Parite.B jest wirusem plikowym infekującym pliki wykonywalne.

 

Po uruchomieniu przez użytkownika zainfekowanej aplikacji wirus aktywizuje się zarażając wszystkie kolejno uruchamiane pliki wykonywalne z rozszerzeniami exe.

 

Widocznymi efektami działania wirusa jest zwiększenie wielkości plików wykonywalnych o ok 170 KB, pojawianie się nowych plików w katalogu windowstemp o długościach 176128 bajtów oraz występowanie błędów przy uruchamianiu systemu Windows.

 

 

inne nazwy:

PE_PARITE.A, W32.Pinfi W32/Parite-B W32/Parite.B Win32.Parite.b W32/Pate.b.tmp

No dobra, tyle też wiem (to samo jest na stronie mks) ale dlaczego po uleczeniu pliku jest on wadliwy (nie można go uruchomić lub wyskakuje jakieś okienko z błędem)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antivir wykryl 599 wirusow.

btw Dark Avenger, Yankee Doodle, CIH - az mi sie zimno zrobilo jak testowalem :)

moglo byc lepiej ale w sumie czesc tych wirusow to starocie pod DOSa nie dzialajace pod windows (zwlaszcza NT/2000/XP) wiec moze nie ma sensu ich dodawac do antywirusow dzialajacych pod XP....

avast wykrywa chyba wiecej ale i tak nie zmieniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis sciagnalem nowe bazy do antiviraPE oto wyniki:

detections : 618

repaired : 263

deleted :347

 

czyzby tworcy dorwali sie do tego pliku z wirusikami? wynik moglby byc wyzszy bo niektore (najbardziej wredne?) wirusy sa spakowane dodatkowo a Antivir nie naprawia plikow wewnatrz archiwow.

 

czy ktos posiadajacy AVG i Avast! moglby wykonac podobny test? widzialem link powyzej ale tam jest glownie o programach komercyjnych. chodzi mi o ilosc plikow (z pliku "605viren...") ktore te programy moga WYKRYC i NAPRAWIC.

napisalem wczesniej ze AVG nie ma opcji repair. ale on ja ma! tylko ze nigdy nie widzialem aby ona zadzialala inaczej niz delete. ale moze natrafilem na takie pliki ktorych sie uratowac nie dalo wiec niech ktos zrobi taki test.... moze jestem w bledzie co do mozliwosci tego softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://migui.spymac.net/malware/605virenx.rar

Paczka zawiera 621 plikow (dodali folder z nowymi wirami, dlatego nazwa pliku sie nie zgadza) i oto moje wyniki:

 

Dołączona grafika

 

622 plikiem jest archiwum.

Antywirus to Kaspersky 5.0.149 Personal z rozszerzona baza wirusow z godziny 18.00 dnia dzisiejszego. (04.09.2004)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze kaspersky jest dobry (o ile nie najlepszy, na pewno stawiam go wyzej od NAV) ... ale nie jest freeware...

u mnie jak widzisz jest 618 detections wiec roznica jest niewielka (az 3) , za to ilosc "repaired" jest w KAV znacznie wieksza.

najlepiej wiec miec program freeware a jak cos sie zlapie na cennych plikach (choc szanse sa niewielkie) to sciagnac sobie demo KAVa czy czegos takiego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowałem te 602 wirusy AVG Free i skończyło się to tak, że gdy program zabrał się za naprawianie (zresztą wcale o to nie proszony ;) ) to któryś z wirów wyłączył rezydentną ochronę i zainfekowało mi lekko kompa... :) cóż straciłem zaufanie do tego softu i nie polecam :) nie potrafił też wykryć mi jakiegoś trojana w Volume System Information co ANTIVIR PERSONAL EDITION robił wzorowo... ;) więć jeśli z darmowych to narazie tylko Antivir PE ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze afi ze nic sie gorszego nie stalo...

to faktycznie nie swiadczy dobrze o avg. kolejny argument przemawiajacy za antiviremPE.

zostal jeszcze do przetestowania avast!. ale mi ten program sie nie podoba - zajmuje duzo ramu i robi falszywe alarmy. wiec wydaje mi sie ze antivir pozostal (przynajmniej dla mnie) bez konkurencji.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostal jeszcze do przetestowania avast!. ale mi ten program sie nie podoba - zajmuje duzo ramu i robi falszywe alarmy.

Używałem Avasta jakieś pół roku i w sumie był ok gdyby nie to, że ma wielką słabość do przepuszczania trojanów... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to antivirPE naprawil ponad 260!!! moze to nie kaspersky ale jak widac nie jest najgorzej!

btw nav2002 freeware??? 8O

cos mi sie wydaje ze nawet gdyby byl to bym nie zamienil...

mam jeszcze 180dniowa wersje "pc-cillin internet security 2004" - pewnie dobre ale co zrobie po tych 180 dniach? wole juz teraz zaopatrzyc sie w dobre freewarowe programy.

 

wczoraj przetestowalem freewarowego bitdefender7. TOTALNA PORAZKA. unikajcie tego jak ognia nie jest warte sciagania 8mb!. nie ma nawet "rezydentnego straznika" ! wirusy przetestowal WSZYSTKIE PLIKI USUNAL!

nie naprawil ani jedego pliku! co wiecej chyba nie potrafi zagladac do archiwow (nawet ZIPow). bo je zostawil w spokoju. naprawde juz lepiej wykorzystac jakis skaner online.... nawet jego update bylo ogromne- pare MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze apropo tego Antivir PE może mi ktoś wyjaśnic co ile on się sam aktualizuje bo widze, że pomimo opjci auto update którą posiada coś ciężko mu się samemu zupdatować... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee znacie może jakiegos antywira który działa w tle i zajmuje jak najmniej RAM i nie przymula systemu , na razie mam avasta ale mysle zeby zmenic

 

BTW Tiny Presonal Firewall - swietna rzecz :wink: polecam dla tych co nie maja za duzo ramu (ja 256MB :roll: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do antivira : instaluj smialo AntiviraPE

 

http://www.free-av.com

 

moze ma mniej opcji i gorzej wyglada ale wspaniale sie sprawdza.

mulenie systemu niezauwazalne. mozna sobie wlaczyc sprawdzanie tylko przy zapisie co redukuje je jeszcze bardziej.

 

ja tez mam 256MB i rowniez z tego powodu mam Antivira - po zainstalowaniu Avast! ilosc alokowanej (po restarcie) pamieci wzrosla z 103MB do 116MB w porownaniu do AVPE. Niestety mam duzo pamieciozernego sprzetu w kompie i musze RAM oszczedzac (btw ten cholerny modem od neostrady tez duzo RAMu zabiera mimo ze nie uzywam aplikacji dostepowej). Na drugim komputerze po starcie caly system alokuje tylko 55MB.....

 

tiny personal - tak to swietny soft. moze tylko troche brzydki. btw nie wiedzialem ze kerio 2.1.5 to pozniejszy (i dopracowany) TPF! niestety zajmuje on duzo wiecej ramu (max ok 4MB zamiast 2) i z tego powodu wole TPF. no i nie pokazuje splash screena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co instalowac komercyjne programy antywirusowe i potem szukac do nich "specjalnych programow" skoro sa trzy "dobre i darmowe"? tak patrze na to forum i widze jacy to w Polsce sa bogaci ludzie kazdy ma NAV czy KAV czy cos tam jeszcze a niektorzy to nawet kilka i czasem nawet "kupuja" je tylko po to by zaraz wywalic. :).

Wiesz Sobrus, są tak zwane wersje demo, w pełni funkcjonalne i działające od 15 do nawet 60 dni, więc może dlatego niektórzy często zmieniają antyvirusa :wink: . W sumie na różnych wersjach testowych przejechałem ponad pół roku, przez co dowiedziałem się jak działa część z komercyjnych programów. Niestety, w pewnym momencie system odmówił współpracy i miałem przymusową reinstalke.

 

Co do darmowych av to zgadzam się w całości z Twoim opisem i z tej trójki AntyVir jest obecnie najlepszy (AVG,Avast, AntyVir)

Dodam tylko, że mozna po zarejestrowaniu się dostać darmowego eZtrusta z aktualizacjami przez rok a także Pande AV, zresztą pandę, można mieć za 10 zł co 2 m-ce bo jest dołączana do Komputer Świat Expert.

 

mam jeszcze 180dniowa wersje "pc-cillin internet security 2004" - pewnie dobre ale co zrobie po tych 180 dniach? wole juz teraz zaopatrzyc sie w dobre freewarowe programy

W czasie tych 6-ciu miesięcy znowu znajdzie się okazja na dalsze miesiące z jakąś darmową wersją. 180 dni to dużo czasu, a PC-cillin to jeden z najlepszych programów.

 

zeby bylo smieszniej NAV2002 - free ware od niedawna

Jak, gdzie i skąd go zassać w wersji freeware. Jest lepszy od nav2003 i niewiele gorszy od nav2004. Więc jeśli jest freeware to z chęcią bym go sobie zainstalował (obecnie mam eZtrusta). A jak z aktualizacjami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisalem wstep o piractwie jest OT. pisalem tego posta z mysla o innym topicu, na ktorym niepodzielnie krolowal NAV2004 a niektorzy nawet pytali sie skad mozna sciagnac do niego "specjalne programy" dodajac do tego usmieszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem wiele programów antyvirusowych (darmowych i nie) i najlepszym z nich dla mnie jest Avast.

a mozecie podawac wiecej szczegółów ? np. jakie to programy u Was dłużej zawitały na komputerach

 

W moim przypadku

na samym poczatku drogi korzystalem jeszcze z MKS-a

potem z Kaspersky - i chyba z tym programem to mialem najwiecej

problemow

Nasstepny to własnie Byl NAV wtedy cho chyba byl 2000

niestety wraz z wykrywaniem kolejnych dziur w tym oprogramowaniu

co z jednej strony moglo oznaczać ze nie jest ono super lub takze ze jako przodujace oprogramowanie w wielu firmach stalo sie wyzwaniem dla nowych wirusow aby je obchodzilo ... wiec tez musialem podziekowac temu antywirusowi ....

Potem strafilem na Pande Antivirus Platinium ..... i staram sie przy niej jakos wytrwac

Updaty o nowsze programy Pandy juz niestety niepowodowaly u mnie uśmiechu na twarzy .....

Wiec jak na razie Trzymam sie Pandy 7 majac w zanadrzu Avasta gdyby sie cos dzialo ijak do tej pory czyli przez rok zadnej poważnej infekcji

 

Jesli chodzo o firewalle .... no cóz niektórzy zależnie od podłaczenia do netu własciwie niepotrzebuja ich tak bardzo

Ja mialem taki przypadek jak kumpel tak ubustawial NAV ze jest super itd. ze chodzi u niego bez formatu na systemie przez 3 lata .... tyle że na serverem na Linuxie ..... po zmianie konfiguracji - podlaczyl sie do Netu przez kablowke wszystko sypnelo mu sie w standardowym jak na moj gust czasie - 15 minut

 

inna kwestia ze z takiego szumu informacyjnego jak w tym topicu to trudno cokolwiek zrozumiec .....

Dla mnie najwieksze rozstrki to mam gdy ktoś z jakies firmy dopytuje sie jakie zainstalowac oprogramowanie antyvirusowe bo tam jest wazna niezawodnosc, bo to ze nam padnie na 2 godzinki komp to jedynie poleci wiecej bluzgow w atmosfere

 

Tak wiec jak na razie u mnie Panda ma sie dobrze ......

Co Wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc w zamierzchych czasach był MKS wersja dosowa ale to była bardzo dawno temu za czasów P100 ;) Potem przez długi czas produkt nortona (myślałem że jak nortona to lepszego nie będzie) w różnych wersjach (do 2003). Aż w końcu zaczełem sprawdzać inne.

Pierwszym był Dr Web: fajny, mało obciążający procesor programik... do czasu kiedy wykrył wirusa w pliku tekstowym stworzonym przezemnie :D Dziwne... więc go wywaliłem.

Drugim był Kaspersky: bardzo dobry program (trochę skomplikowany) ale nie stać mnie było na licencję więc sobie go darowałem, bo nie chciało mi się szukać w necie kluczów.

Trzeci już był darmowy: AVG, jakoś mi nie przypadł do gustu i nie umiał (nie wiem czemu) sobie bazy ściągnąć z netu... ściągnął niby ale nie aktualizował. Długo nie zabawił.

Czwarty to był Avast: darmowy i wg mnie dostyć dobry, na moje potrzeby wystarcza. Aktualizacje mi robi w tle i ogólnie bym o nim zapomniał gdyby nie powiadomienia, że właśnie zainstalowałnową bazę :) Narazie przy nim zostanę

 

W przyszłości chciałbym wytestować (z ciekawości) NOD32 i F-Prota jak również inne darmowe antyviry (niestety o żadnym godnym uwagi nie słyszałem, no chyba że ten AntiVir Personal Edition).

 

Oczywiście czym byłby antyvirus bez wspomagającego go firewalla :D Więc używam Outlook Firewall (jest wersja komercyjna jak i darmowa) spodobał mi się od samego początku. Wypróbowałem Zoom Alarm i firewalla z Nortona i wg mnie te dwa progsy to porażka.

 

Reasumując mój tandem Avast i Outpost FirewalL działają już jakiś czas razem, a wira jeszcze nie załapałem :D Więc... to działa. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...