Skocz do zawartości
Corso

Doom 3

Rekomendowane odpowiedzi

A mi tam wszystko lata a rdzen jest prawie seryjnie :D

Zaraz zapakuje 4.9 i zapodam porownanie.

 

GRAJCIE BEZ CIENI :)

 

UPDATE 1024x768 HIGH NO SHADOWS

 

4.8 58.1FPS 2.9 58.2FPS - roznica w granicach bledu pomiarowego - ach to ATI :(

 

jeszcze taki maly compare dla ludzi z cyklu "nie podkrecam bo po co"

 

radeon na default (275/540) - 41.3FPS

radeon na podpis (415/700) - 58.2FPS ponad 40% wiecej :)

 

jeszcze jedna kwestia - ustawilem sobie procka na default czyli 11x166 ram by SPD czyli ustawilo sie asynchro - ram na 400, timingi by spd - czyli wszystko default. na radku na default NIE BYLO ZADNEJ ROZNICY miedzy procem na default a ustawieniem tym co w podpisie - 41FPS (mowie caly czas o timedemo). dopiero roznica byla widoczna jak dalem na procu na default radka na podpis - wtedy bylo 53.5FPS zamiast 58.2FPS - wniosek prosty grafa jest tu waskim gardlem - to widac po tym compare na gorze - rdzen +50% mem +30% = wydajnosc +40% - czy taka zaleznosc choc troche zachodzi w 3dmarku - nigdy w zyciu.

PS wiadomo ze szybszy procek wplynie na plynnosc gry ale ja mowie o timedemo.

Z TEGO WYNIKA CHCESZ DOBRY I W MIARE TANI SPRZET DO DOOMA - OLEJ PROCA, KUP DUZO WOLNEJ PAMIECI I ZAJEBISTA GRAFE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za pytanie ale nie wiem gdzie usatwic zeby pokazywalo FPS i jak włączyc timedemo ? dzieki za odpowiedź :)

frapsem mi pokazuje od kilku do ponad 20 FPS przy medium 800x600

ale ogolnie utrzymuje sie na kilkunastu FPSach i sie gra spoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za pytanie ale nie wiem gdzie usatwic zeby pokazywalo FPS i jak włączyc timedemo ? dzieki za odpowiedź :)

frapsem mi pokazuje od kilku do ponad 20 FPS przy medium 800x600

ale ogolnie utrzymuje sie na kilkunastu FPSach i sie gra spoko :)

Na GF2MX ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto moj wynik z timedemo 1: 24.5FPS

 

ustwienia :

 

800x600 HIGH DETAIL

wszystko włączone (oprócz FAA):

to jest:

bump mapping, shadows, high quality effects, specular

 

k.graficzna to MSI TDR5200, prawie 25 klatek do tego efekty z dx9 (bardzo fajne rozgrzane powietrze - haze robi wrazenie)

 

więc ja nie mam co narzekac a myslałem ze na tej grafice nie pogram a tu wręcz przeciwnie

 

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

just came back from HELL  :twisted:  

 

...

z cala pewnoscia powala na kolana GRAFIKA. ja gralem w 1024x768 w HIGH z antyaliasing x4 i anizo x8 i mialem na moim radku max 55fps, przy walkach ~30fps, srednio 45. timedemo 32fps. osobom ktore chca pograc a maja slabsze karty graf proponuje wylaczyc cienie i wtedy przyrost rzeczywiscie ok 30%.

Az mnie dziwi ze ci tak ladnie szło na 512 ram,bo mi na takiej samej ilości ramu potrafi ładnie przyciać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod głebokim wrażeniem. Klimat jaki zrobiono jest na najwyższym poziomie. W zasadzie co tu pisać.... To trzeba po prostu obejrzeć. Nie pozostaje mi nic innego jak chylić czoła.

 

Jak zapowiedziałem zrobiłem testy w chacie. Stery Cat 4.7 i Omega 8.58 ( różnice sięgały jedynie błędu pomiarowego). Jak napisał juz Yoshi procek nie ma wiele do gadania. Tu liczy się grafa. Czy mój Barton pracował na 2,2 GHz czy na 2,5 GHz różnica w teście sięgała max 0,3 FPS....

 

1024x768 WITH Shadows, HIGH - timedemo demo1

 

Grafa default (325/620) - 38,1

Grafa jako 9800PRO (380/680) - 42,8

Grafa max (410/724) - 45,9

 

Ogromnie komfort gry poprawia 1 GB RAM. Po wyjęciu jednej "512" wyraźnie wydłużył się czas łądowania lokacji, przy przejściach przez drzwi czasami następowały upierdliwe przycinki spowodowane doczytywaniem.

Z ciekawości sprawdziłem również kwestię AGP Aperature Size. Niezależnie od ustawień 128, 256, czy 512 timedemo powtarzało prawie identyczne wyniki. Różnica była w samej rozgrywce. Im większy AAS tym częstsze doczytywanie bez jakiegokolwiek wzrostu umownego wpółczynnika jakość/ prędkość. Jednym słowem lipa...

 

Wniosek jest jeden: do sklepu po pamieć i grafę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty wyskakujesz ze swją Ti4200 i mówisz że wszystko śmiga... Nie osłabiaj mnie.... To dlaczego np. MeHow mówi że gra na tych ustawieniach jest nie grywalna....?  

Takie jest moje zdanie....

g mnei obchodzi twoje zdanie ;] ja gram tak jak pisalem i ja kwidac na screnach i sgj to potwierdził wysłałem swojeog konfiga MeHow-owi ;] jak bedzie mial czas to pzretestuje gre na moim konfigu i bedzie wiadomo co jest, mozna by tez zrobic u niego screny dokaldnie wtych miejscahch co ja i porownac jakosc obrazu

napisz mi dokłądne ustawienia gry i nr wszyskich sterowników jakie uzywasz, ja tez sprwdze u siebie bo na tych sterach co mam na hight 800 600 i sredia klatek w time demo 18,1 lecz jak mówiłem stery sa stare i musze sprawdzic na najnowszych , jednak po drodze zobacze ajk by było na tych co ty uzywasz

 

Osobiscie nie wieze w te anomalia, gra chyba nie ustawia tych detali o które on prosi. Tym postem nie chcem nikogo urazić ani w jakikolwiek sposób podwazać autentyczność waszych dokonań

 

1024x768 ULTRA HIGH wszystko w opchach advanced na YES tylko vertical sync NO i AA OFF

 

sterowniki 61.77

sterowniki na quality

kur zreszta sgj wszystko opisal co ja bede sie 100razy rozpisywal, teraz wychodze z girl jak wroce później to porobie jescze screny z frameratem moze dopatrzycie sie jakis braków w jakosci grafy mzoe cos mi nie wyswietla ale jak dla mnei wszystko wsio jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

just came back from HELL  :twisted:  

 

...

z cala pewnoscia powala na kolana GRAFIKA. ja gralem w 1024x768 w HIGH z antyaliasing x4 i anizo x8 i mialem na moim radku max 55fps, przy walkach ~30fps, srednio 45. timedemo 32fps. osobom ktore chca pograc a maja slabsze karty graf proponuje wylaczyc cienie i wtedy przyrost rzeczywiscie ok 30%.

Az mnie dziwi ze ci tak ladnie szło na 512 ram,bo mi na takiej samej ilości ramu potrafi ładnie przyciać

nie no oczywiscie ze czasami przycinalo, wlasnie brak wiecej ramu powoduje takie zjawisko, bo grafa jest ok. gdyby bylo jesio tak ze 512 to by inaczej/lepiej sie gralo. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci u siebie tez puscilem timedemo iii

 

1024x768 high

46,3 fps ;]

 

n ona takic hkartach takie fpsy t oczemu ja nie moge miec tyc h24fps w Ultra HIGH ?? he ? i ok 30fps w high ?? gra lata idealnie plynnie, ale dla niedowiarkow zapodam jeszcze później garsc screnów bo teraz juz wychodze za 2min ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje lukasrz, ze porobiles jakies triki w configu.

Doczytalem, ze na High gra automatycznie wlacza AFx8 i naprawde jezeli jeszcze powiesz, ze na tych ustawieniach masz nadal plynnie to nawet w moich oczach stracisz wszystko.

Na pewno mozna ladnie pokombinowac w konfiguracji tej gry ale z poziomu config nie tracac nic na jakosci (na pierwszy rzut oka).

Zauwazylem rowniez, ze piszecie o timedemo.

Niektorzy maja po 20FPS wyniki ale gra w sumie plynna, miejscami spadki poniej plynnosci.

Czyli jak ktos ma w timedemo ponad 30FPS to ma na bank plynna gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co pragna wiekszej plynności DOOMa:

 

Podaje za GameFAQ (sam jeszcze nie sprawdzałem, ale sadzac po opiniach różnych osób naprawdę warto to sprawdzić)

 

Wystarczy wypakować (WinRar) zawartość wszystkich plików *pk4 do tego samego katalogu Base, po czym spakowane pliki usunąć albo zmienić im nazwę. Wszystko powinno działać szybciej.

 

Jeśli nie zauważyłem tej rewelacji w tym wątku to sorry - przejrzałem wszystkie 29 stron.

 

 

Wersja oryginalna:

How to get around this problem:

 

It is very simple. Go to your Doom 3 installation directoy and get inside the folder "Base". There are some .PK4 files you have to open each of them with WinRAR 3.3 and extract their entire contents to the Base dir in you Doom 3 installation folder (replace all files if they are any duplicates). Now you have to delete all .PK4 files in the Base folder to prevent the game to use those compressed files agian.

 

Now the game starts and runs mutch faster!!!

 

Źródło:

http://boards.gamefaqs.com/gfaqs/genmessag...15503352&page=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci u siebie tez puscilem timedemo iii

 

1024x768 high

46,3 fps ;]

 

n ona takic hkartach takie fpsy t oczemu ja nie moge miec tyc h24fps w Ultra HIGH ?? he ? i ok 30fps w high ?? gra lata idealnie plynnie, ale dla niedowiarkow zapodam jeszcze później garsc screnów bo teraz juz wychodze za 2min ;]

 

wiesz screeny juz dawales, pozatym poza fpsami to screeny w zadnen sposob nie oddaja plynnosci - sam jakos posiadasz 256ram wiem ze czasem gry hcodza pi po 60 klastek, a dalej tna z braku ramu i jada po dysku.

 

Najlepeij zrob 4 screeny tego samego miesjca, na low, medium, high, i ultra i udostepnij - poogladamy progres, bo jak na ultara ci to wyglada identyka jak na medium, to to zadne ultra

 

+dobze by bylo gdyby ktos inny z 4200 zrobil screen na ultra, we wczesniej ustalonym miescu - tak zeby porowac.

 

Nie to zabym byl niedowiarkiem - mi to lata, ale ciekawi mnie kto ma racje.

 

Viekawe czy HL2 tez ci bedzie chodzil na extra high (obstaiwam ze tak :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz przecież sam mówiłeś że nie musisz sie tłumaczyć... nie wierzą to nie wierzą... olej a ty ciesz sie że ci dobrze chodzi  8)

update: R.i.P catalysty 4.8 beta ?

nie, normalnie omegi 4.7 ale to tylko sie tak dzieje w doomie ze 60hz wskakuje.

 

odpowie mi ktos jak wlaczyc timedemo ??

jakbys zerknal 3 strony wczesniej to bys wiedzial ze demo uruchamia sie poleceniem ctrl+alt+~ "timedemo demo1"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie a wiecie moze jak zmienic odswiezanie? bo ja mam normalnie ustawione na 100hz, a jak wchodze do Dooma to mi zmienia na min 60hz

Też tak miałem. Zapuściłem Refresh Force i teraz jest jak mi się podoba dla wybranej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forach zagranicznych można spotkać więcej takich szczęściarzy :) jak lukasrz którzy mogą grać w Ultra na sprzetach z kartami GF4 (czy też innymi z małą ilością ramu).

Tylko tam ludzie próbują to racjonalnie wytłumaczyć :). Najczęściej powodem jest to że przy pierwszym uruchomieniu i odpaleniu "scan harware" gra na stałe zmienia rozmiary wszystkich wyświetlanych textur na najniższy i olewa późniejsze ustawienia, w tym zmianę na jakość Ultra. Cześć osób tłumaczy że gra może sama zaniża ustawienia by nie zarżnąć kompa :).

 

I jeszcze konstruktywna (mam nadzieje) krytyka. Z całym szacunkiem dla posiadaczy "magicznych sprzętów" w to że jest to 100% Ultra uwierzyć się nie da gdyż to jest fizycznie niemożliwe przy karcie która ma 64 MB i 384 MB ramu na płycie. Porostu nie da rady wrzucić do takiej ilości pamięci nie spakowanych (czytaj krystalicznie przejrzystych zajmujących ponad 500 MB) tekstur diffuse, specular i map normalnych. A przecież musi jeszcze starczyć pamięci na windowsa i resztę gry (dźwięki, fizyke itd.), Więc jest to skrajnie niemożliwe.

 

Lukasrz przyglądając się screen’om które zamieściłeś wcześniej widać:

-że tekstury są spakowane i obniżony jest ich rozmiar

-urocze kwadraciki :] (mały rozmiar textury specular)

-wszystko rozmywa się już w bardzo bliskiej odległości od gracza

-i ogólnie wygląda to bardziej na ustawienie medium niż na ultra

 

Jak będziesz robił nowe screen’y to zrób kilka dla tej samej lokacji tylko tak jak zasugerował burro w różnych ustawieniach "video quality" będzie można wtedy porównać czy w ogóle coś się zmienia w ustawieniach rozmiaru i jakości textur.

 

Ps.

Czy ktoś się orientuje kiedy wychodzi oficjalne Demo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak zarzucilem demo w 1024x768 Details: Ultra + AAx2

timedemo : Average 29.3 FPS

 

Spodziewalem sie wiecej , biorac pod uwage , ze gra mi sie naprawde dobrze i nic nie przycina... Moze dlatego ze w tym demo1 ten koles ladnie smiga po tych korytarzach a ja grajac to sie czaje co chwile i modle sie zeby nic nie wyskoczylo... :lol: Tak wiec wedlug mnie demo1 nie pokazuje dokladnie wydajnosci grafy w tej gierce , ale to tylko moja opinia... Ogolnie to proponuje wam nic nie zmieniac w jasnosci obrazu i grac tylko wieczorami , wtedy ta gra ma dopiero klimat i jakos ta cala ciemnosc nie przeszkadza :)

 

Proponuje sporzadzic jakis punkt kontrolny zeby kazdy wrzucil z niego swojego screena wtedy porownamy jak to u kogo wyglada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zmiana sterow z 56.72 na 61.77 dala ponad 10fps w gore!!! w timedemo demo1 ilosc fps z 30 podskoczyla do 41!!!(1024 high bez aa i bez af cienie wlaczone) sprzet jak w opisie plus 256ramu!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto moj wynik z timedemo 1: 24.5FPS  

 

ustwienia :  

 

800x600 HIGH DETAIL  

wszystko włączone (oprócz FAA):  

to jest:  

bump mapping, shadows, high quality effects, specular  

 

k.graficzna to MSI TDR5200, prawie 25 klatek do tego efekty z dx9 (bardzo fajne rozgrzane powietrze - haze robi wrazenie)  

 

więc ja nie mam co narzekac a myslałem ze na tej grafice nie pogram a tu wręcz przeciwnie  

A u mnie na tej samej karcie, tej samej ilosci pamieci (tylko pewnie wolniejszej bo 333MHz) i procku 1.7 dziala to jakies 11 fps (wg timedemo) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dalbym sobie glowe uciac, ze wczoraj napsialem posta z wyjasnieniami, ale jak widac pomylilem sie.

 

Otoz zaskoczylo mnie to, ze Lukasrz gra w tak wysokich detalach. Po wypowiedzi sgj nie mam watpliwosci, ze mowi prawde... Co wiecej otrzymalem od niego jego config dooma i... gra naprawde smiga pieknie. Dziala szybko, a na moim 512 ramu da sie grac. Teraz tylko jedna wypowiedz. Nie wiem jak to zrobiles, nie wiem, czy zrobiles to w sposob zamierzony, ale to jest jakis dziwny config. Gdy odpalam na moim standardowym ze zmiana na 1024 i ultra high, to gra mi haczy, gdy odpalam twoj z ustawieniem na ultra high i 1024, gra dziala.

 

Dla mnie nadal pozostaje to tajemnica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1024x768 WITH Shadows, HIGH  - timedemo demo1

 

Grafa default (325/620) - 38,1

Grafa jako 9800PRO (380/680) - 42,8

Grafa max (410/724) - 45,9

Kurde masz na default wiekszy wynik niz ja.Ja na c 4.8 b i grafie niekreconej mam timedemo 37,9 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dalbym sobie glowe uciac, ze wczoraj napsialem posta z wyjasnieniami, ale jak widac pomylilem sie.

 

Otoz zaskoczylo mnie to, ze Lukasrz gra w tak wysokich detalach. Po wypowiedzi sgj nie mam watpliwosci, ze mowi prawde... Co wiecej otrzymalem od niego jego config dooma i... gra naprawde smiga pieknie. Dziala szybko, a na moim 512 ramu da sie grac. Teraz tylko jedna wypowiedz. Nie wiem jak to zrobiles, nie wiem, czy zrobiles to w sposob zamierzony, ale to jest jakis dziwny config. Gdy odpalam na moim standardowym ze zmiana na 1024 i ultra high, to gra mi haczy, gdy odpalam twoj z ustawieniem na ultra high i 1024, gra dziala.

 

Dla mnie nadal pozostaje to tajemnica :)

Hej to moze daloby sie wrzucic ten config na jakis server tak aby kazdy GeForcowiec mogl go pobrac i cieszyc sie wieksza iloscia FPSow :D Albo przeslij mi go z laski swojej na cougar2@poczta.onet.pl i ja go wrzuce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...