Skocz do zawartości
Corso

Doom 3

Rekomendowane odpowiedzi

Na forach zagranicznych można spotkać więcej takich szczęściarzy :) jak lukasrz którzy mogą grać w Ultra na sprzetach z kartami GF4 (czy też innymi z małą ilością ramu).  

Tylko tam ludzie próbują to racjonalnie wytłumaczyć :). Najczęściej powodem jest to że przy pierwszym uruchomieniu i odpaleniu "scan harware" gra na stałe zmienia rozmiary wszystkich wyświetlanych textur na najniższy i olewa późniejsze ustawienia, w tym zmianę na jakość Ultra. Cześć osób tłumaczy że gra może sama zaniża ustawienia by nie zarżnąć kompa :).  

 

I jeszcze konstruktywna  (mam nadzieje) krytyka. Z całym szacunkiem dla posiadaczy "magicznych sprzętów" w to że jest to 100% Ultra uwierzyć się nie da gdyż to jest fizycznie niemożliwe przy karcie która ma 64 MB i 384 MB ramu na płycie. Porostu nie da rady wrzucić do takiej ilości pamięci nie spakowanych (czytaj krystalicznie przejrzystych zajmujących ponad 500 MB) tekstur  diffuse, specular i map normalnych. A przecież musi jeszcze starczyć  pamięci na windowsa i resztę gry (dźwięki, fizyke itd.), Więc jest to skrajnie niemożliwe.  

 

Lukasrz przyglądając się screen’om które zamieściłeś wcześniej widać:  

-że tekstury są spakowane i obniżony jest ich rozmiar  

-urocze kwadraciki :] (mały rozmiar textury specular)

-wszystko rozmywa się już w bardzo bliskiej odległości od gracza  

-i ogólnie wygląda to bardziej na ustawienie medium niż na ultra

 

Jak będziesz robił nowe screen’y to zrób kilka dla tej samej lokacji tylko tak jak zasugerował burro w różnych ustawieniach "video quality" będzie można wtedy porównać czy w ogóle coś się zmienia w ustawieniach rozmiaru i jakości textur.  

 

Ps.

Czy ktoś się orientuje kiedy wychodzi oficjalne Demo

dla mnie to jest wyjasnienie "fenomenu" lukasrza, bo nie uwierze ze gra wyglada tak samo na powiedzmy 9800 i na "dziadku" Ti4200 i do tego biega tak samo, dla mnie to smieszne, moze i biega mu plynnie ale zapewne jakosc jest taka jak na screenach co podal czyli zupelnie inna niz np. na moim 9700 i to twoje ultra to wyglada jak moje low, zreszta to samo bylo w Far Cry'u tez Luasrza high bylo jak u mnie low

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na cat. 4.9beta z 512pamieci ram

1024x768 high wszystko powłączane 48fps

ale za pierwszym razem jak idzie to doczytuje z hdd i mam 39 a za drugim razem 48 bo wtedy juz nic nie czyta....mam raida0 :)

drugą kosc bede miał jutro 8) i dobije do 50fps:) :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Stary musze cie zmartwic, jesli chodzi o jakosc obrazu w Farcry, to 4200 tak bardzo nie ustepuje kartom dx9.0 Wystarczy włączyć Quintrix i RenderMode na 2 (Improved - zmiany w plikach cfg). Ilosc klatek na D. 2K w granicach 20-30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeh skonczylem d3 w nocy, i jestem potwornie zmęczony ;] niezwykle wysysająca ta giera jest, chodze wystraszony wszystkim na około.

 

dla zabawy polecam, chyba w pak0. sa fajne configi developerskie, ciekawe rzeczy można zobaczyć, no i dla tych cojeszcze nie znają cheaty są... d3 rządzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem. Gdy wciskam TAB i chce poogladac sobie profile i filmy czy tez rozmowy, to doslownie nic nie moge zrobic :( klikam myszka, probuje przelaczac ale nic sie nie dzieje :( wogole PDA w takim wypadku staje sie dla mnie bezuzyteczne

 

I tutaj zaczyna sie problem, bo doszedlem do pewnego miejsca (taki przystanek pierwszy co pociagiem sie jedzie). Jak sie wysiada z pociagu to na panelu trzeba wystukac kod, zeby otworzyc Air Lock. No i przez to ze nie moge korzystac z PDA nie znam tego kodu. Czy ktos ma jakis pomysl aby rozwiazac moj problem ? Ewentualnie czy moglby ktos podac mi ten numer ?? Bylbym wdzieczny :)

 

Jordi23 - Twoja karta to tez dziadek :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej powodem jest to że przy pierwszym uruchomieniu i odpaleniu "scan harware" gra na stałe zmienia rozmiary wszystkich wyświetlanych textur na najniższy i olewa późniejsze ustawienia, w tym zmianę na jakość Ultra.

I tak raczej jest. Wlasnie sprawdzilem u siebie i roznica miedzy low a ultra jest baaardzo mala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chłopaki... fenomen wyjaśniony... wczoraj gdy testowałem timedemo na ultra high, to od razu tak ustawiłem i gra pokazała mi 7fps. Dzisiaj natomiast przeinstalowałem windows, zainstalowałem dooma3 od nowa... bez configa lukasrz ... pogralem chwilke... potem uruchomilem ultra high w 1024 i... w timedemo mam 24fps. Jednakze nie jest to ultra high. Nikt mi nie wcisnie sciemy, ze tak wygladaja nieskompresowane tekstury. Jak pogram dzisiaj i juz mi sie nie bedzie chcialo, to przeinstaluje gre i uruchomie w ultra high od razu.

 

Mam mala prosbe. Do posiadacza Radeona9800Pro lub innej dobrej karty z obsluga DX9: czy mogłbyś uruchomić multiplayer, odpalić u siebie server, odpalić pierwszą mapkę i porobić parę screenów w ULTRA HIGH 1024x768 w paru miejscach? (Byle latwo bylo je znalezc). Chodzi mi o to, zebym ja odpalil potem w ultra i wstawil tutaj te same screeny. W ten sposob bedziemy mogli porownac.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jezeli jest tak jak piszecie i u Lukasrz ustawiło na stałe nizsze ustawienia co jest bardzo mozliwe to zastanawia mnie jedno. Czemu po włączeniu i wyłączeniu gry wyniki potrafią się tak mocno zmieniać? Czyzby gra była lekko skopana?

 

 

 

jak odpalić to na win2k3?? było w tamtym topicu ale inkwizycja go wykasowała :wink: więc ludzie pomóżcie

To było gdzies w tym topicu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde... i zniszczylem doom III,rozpakowalem te paki winrarem kazy osobono do innego folderu a te orginalne spakowane paki usunolem:P i teras gra niechce mi dzialac,powie mi ktoś co źle zrobilem?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde... i zniszczylem doom III,rozpakowalem te paki winrarem kazy osobono do innego folderu a te orginalne spakowane paki usunolem:P i teras gra niechce mi dzialac,powie mi ktoś co źle zrobilem?:P

one chyba mialy isc wszystkie razem do jednego folderu :P

Przynajmiej ja to tak zrozumialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde... i zniszczylem doom III,rozpakowalem te paki winrarem kazy osobono do innego folderu a te orginalne spakowane paki usunolem:P i teras gra niechce mi dzialac,powie mi ktoś co źle zrobilem?:P

te wszystkie pliki powinny byc w base, a nie w base/inny katalog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto screeny (pierwsza mapa multi, 1024x768, ultra high, 6xAA) - nie grywalne ;)

 

www.english4mat.neostrada.pl/images/doom/shot00004.jpg

www.english4mat.neostrada.pl/images/doom/shot00005.jpg

www.english4mat.neostrada.pl/images/doom/shot00006.jpg

www.english4mat.neostrada.pl/images/doom/shot00007.jpg

www.english4mat.neostrada.pl/images/doom/shot00008.jpg

www.english4mat.neostrada.pl/images/doom/shot00009.jpg

www.english4mat.neostrada.pl/images/doom/shot00010.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. no fajnie że gracie już sobie... a ja jeszcze muszę poczekać z wiadomych powodów :) i mam pytanie bo właśnie czegoś mi tam brakuje :( ( tylko banana proszę mi nie dawać :oops: bo się ich najadłem w Kopcu Kreta :D ) jak ktoś miał wersję Reload to niech się odezwie do mnie na PM dzięki z góry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. no fajnie że gracie już sobie... a ja jeszcze muszę poczekać z wiadomych powodów :) i mam pytanie bo właśnie czegoś mi tam brakuje :( ( tylko banana proszę mi nie dawać :oops: bo się ich najadłem w Kopcu Kreta :D ) jak ktoś miał wersję Reload to niech się odezwie do mnie na PM dzięki z góry :)

Trzeba najpierw pomyslec, a dopiero potem pisac.

No to nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. no fajnie że gracie już sobie... a ja jeszcze muszę poczekać z wiadomych powodów :) i mam pytanie bo właśnie czegoś mi tam brakuje :( ( tylko banana proszę mi nie dawać :oops: bo się ich najadłem w Kopcu Kreta :D ) jak ktoś miał wersję Reloaded to niech się odezwie do mnie na PM dzięki z góry :)

Trzeba najpierw pomyslec, a dopiero potem pisac.

No to nara.

Stary czy ja dałem jakieś linki czy coś więcej napisałem??!!!! nie skomentuje twojej wypowiedzi bo nie warto....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde... i zniszczylem doom III,rozpakowalem te paki winrarem kazy osobono do innego folderu a te orginalne spakowane paki usunolem:P i teras gra niechce mi dzialac,powie mi ktoś co źle zrobilem?:P

No to stary jak usunołeś orginalne to jusz pupa zbita :/ a po co wogule rozpakowywałeś osobno przecież jak zaczynasz rozpakowywać jeden to wszystkie się zaczynają po kolei rozpakowywać automatycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tekstury na postaciach są w dwóch odcieniach - faceci są w połowie białasami a w połowie afroamerykaninami :)

 

r9000pro

 

 

ktoś pomoże? czy mogę se z tą kartą w łeb strzelić i zapomnieć nawet o 640x480 low

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem pare godzin dluzej i musze przyznac ze ta gra mnie kompletnie niczym nie zaskakuje.Klima jest co najwyzej sredni, nie ma mowy zeby sie wystraszyc.Potwory sa totalnie tempe i przewidywalne, brakuje elementu zaskoczenia.Albo przyjdziez przodu albo wylezei z tylu.Czasami odnosze wraenie ze mapy zostaly stworzone na potrzeby zakamarkow w ktorych sie dziwactwa poga poskrywac, niestety jest to zrobione w sposom bardzo przewidywalny.Ta gra to poprostu q2 w nowej oprawie.Grafika nie zadziwia, sprawe ratuja ew. cienie.Idziemy i szatkujemy wroga, ot cala filizofia.Zero myslenia, zagadek, jakis zaskakujacych zwrotow akcji, liniowosc do cna.Jesli ktos liczy na jakas wielka sieke niech zapomni.Gra wyglada tak jak by byla twozony pod engine a nie odwrotnie.MOnotonia lokacji przytlacza.Stoimy w jednym miejscu nic sie nie dzieje, poruszymy sie o 2cm i wyskakuja monstra, oczywiscei zawsze z tego samego miejsca.Co za porazka.Pomijam juz fakt ze wszystko wyglada tragicznie plastikowo.NIE MOZNA ROZWALIC NAWET PUDELEK.Krew zostaje tylko na cialach.Miala byc rewolucja, miazdzacy klimat, extra inteligencja a jest NIC totalne ZERO.Zreszta nie ma sie co dziwic po ludziach ktorzy cale zycie tworza siekanki ala seria Quake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...