Skocz do zawartości
Corso

Doom 3

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcecie coś nowego to proszę. :wink:

 

Kody do DooMa 3:

doomhell = Skacze do ostatniego poziomu (argh...)
freeze = Zamraża obraz zakończenia (?)
god = God mode 
noclip = przechodzenie przez ściany
notary GET = większość przeciwników staje się niewidzialna
give all = daje całą amunicje i życie
give keys = daje wszystkie klucze
g ive weapon_machinegun = Machinegun
give weapon_shotgun = Shotgun
give weapon_plasmagun = Plasmagun
give weapon_bfg = BFG
give weapon_chainsaw = chain saw
give more weapon_rocketlauncher = Rocket Launcher

Tu jest lista komend z wciąż nieznanym przeznaczeniem: 

_ use
_ move right
_ moveLeft
_ move down
_ forward
_ bake
_ right
_ left
_ lookDown
_ lookUp
_ attack
_ moveUp
_ speed
_ punishes
_ button7
_ button6
_ button5
_ button4
_ button3
_ button2
_ button1
_ button0
carrion act
addarrow
ADD LINE
flashing LINE
binding cunning
bind
centerview
compressDemo
connect
clearlights
conDump
CLEAR
cvar_restart
cvarlist
combineCubeImages
crash
collisionModelInfo
dirtyfeet
you
demo SHOT
disconnect
dmap
echo
envshot
EXEC
exportmodels
editSounds
editLight
editor
error
fillrate
flashlight
editor of sound of focus
give
game_memory
in_restart
kill
killRagdolls
killMoveables
killMonsters
keepTestModel
listModels
listSkins
cunning material
cunning image
cunning mode
listLightDefs
listEntityDefs
cunning monster
listEntities
listThreads
sound of cunning
listAnims
listCollisionModels
cunning LINES
listVertexCache
map
modulateLights
noclip
notary GET
nextanim
OVERLAY GUI
path
poplight
parsewait
more printShader
print mode
playDemo
playCmdDemo
playerModel
prevanim
reload
reloadSounds
reloadSoundShaders
reloadFx
reloadanims
reexportmodels
removeline
runReach
run carrion
recordCmdDemo
record demo
recordCmdDemo
record demo
renderbumpFlat
renderbump
roq
reloadGuis
RESET
regenerateWorld
reloadImages
reloadShaders
reloadModels
script
reloadEntityDefs
s_musictrack
s_cacheInvalidate
s_cacheInfo
s_restart
seta
set
spawn
setviewpos
set step gamma
setu
set
sizeDown
sizeUp
screen SHOT
more spawnServer
stopRecording
say
test trace
test image
more testShader
testBump
testLight
touchFx
touchGui
touchFile
toggle
test SI MD
touchMaterial
testFx
touchSound
listSoundShaders
touchParticle
testDamage
test-dazzle
testanim
testParticle
testModel
testWipe
test GUI
time demo
test map
touchSkin
touchModel
unbind
unbindall
vid_restart
vstr
writeConfig
writePrecache
weapon
weapnext
where
weapprev
weaponSplat 

A oto plik default.cfg:

bind for "TAB" "_ impulse19"
bind for "ENTER" "_ button2"
bind "escape" "togglemenu"
bind "SPACE" "_ moveup"
bind "/" "_ impulse14"
bind "0" "_ impulse10"
bind "1" "_ impulse0"
bind "2" "_ impulse1"
bind for "3" "_ impulse2"
bind "4" "_ impulse3"
bind "5" "_ impulse4"
bind "6" "_ impulse5"
bind "7" "_ impulse6"
bind "8" "_ impulse7"
bind "9" "_ impulse8"
bind "[" "_ impulse15"
bind "" "_ mlook"
bind "]" "_ impulse14"
bind "A" "_ moveleft"
bind "C" "_ move down"
bind for "D" "_ move right"
bind for "f" "_ impulse11"
bind for "q" "_ impulse9"
bind for "r" "_ impulse13"
bind "s" "_ bake"
bind for "t" "clientMessageMode"
bind for "w" "_ forward"
bind for "y" "clientMessageMode 1"
bind for "z" "_ zoom shot"
bind "~" "CONSOLE"
bind "BACKSPACE" "clientDropWeapon"
bind "BREAK" "traces"
bind for "UPARROW" "_ forward"
bind "DOWNARROW" "_ bake"
bind "LEFTARROW" "_ left"
bind "RIGHTARROW" "_ right"
bind "ALTO" "_ punishes"
bind "CTRL" "_ attack"
bind for "SHIFTS" "_ speed"
bind "DEL" "_ lookdown"
bind "PGDN" "_ lookup"
bind "END" "_ to impulse18"
bind for "F1" "_ impulse28"
bind for "F2" "_ impulse29"
bind for "F3" "_ impulse17"
bind for "F5" "savegame quick"
bind for "F6" "_ impulse20"
bind for "F7" "_ impulse22"
bind for "F9" "loadgame quick"
bind "F12" for "screen SHOT"
bind "MOUSE1" "_ attack"
bind "MOUSE2" "_ moveup"
bind for "MOUSE3" "_ zoom shot"
bind "MWHEELDOWN" "_ impulse14"
bind "MWHEELUP" "_ impulse15"
seta radiant_entityMode "0"
seta gui_mediumFontLimit "0,60"
seta gui_smallFontLimit "0,30"
seta net_socksPassword ""
seta net_socksUsername ""
seta "1080" net_socksPort
seta more net_socksServer ""
seta net_socksEnabled "0"
seta win_ypos "22"
seta win_xpos "3"
seta sys_lang "english"
seta s_numberOfSpeakers "2"
seta s_doorDistanceAdd "150"
seta s_globalFraction "0,8"
seta s_subFraction "0,75"
seta s_playDefaultSound "1"
seta s_volume_dB "0"
seta s_meterTopTime "2000"
seta s_reverse "0"
seta s_spatializationDecay "2"
seta more s_maxSoundsPerShader "0"
seta r_debugArrowStep "120"
seta r_debugLineWidth "1"
seta r_debugLineDepthTest "0"
seta r_cgFragmentProfile "best"
seta r_cgVertexProfile "best"
seta r_forceLoadImages "0"
seta r_shadows "1"
seta r_skipBump "0"
seta r_skipSpecular "0"
seta r_skipNewAmbient "0"
seta more r_renderer "best"
seta r_brightness "9"
seta r_gamma "3"
seta r_swapInterval "0"
seta r_useIndexBuffers "0"
seta r_customHeight "486"
seta r_customWidth "720"
seta r_fullscreen "1"
seta r_mode "4"
seta r_multiSamples "0"
seta image_downSizeLimit "256"
seta image_ignoreHighQuality "0"
seta image_downSizeBumpLimit "256"
seta image_downSizeSpecularLim
it "64"
seta image_downSizeBump "0"
seta image_downSizeSpecular "0"
seta image_useCache "0"
seta image_cacheMegs "20"
seta image_cacheMinK "200"
seta image_usePrecompressedTextures "1"
seta image_useNormalCompression "2"
seta image_useAllFormats "1"
seta image_useCompression "1"
seta image_roundDown "1"
seta image_forceDownSize "0"
seta image_downSize "0"
seta image_lodbias "0"
seta image_anisotropy "1"
seta more image_filter "GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR"
seta gui_filter_gameType "0"
seta gui_filter_players "0"
seta gui_filter_password "0"
seta net_master4 ""
seta net_master3 ""
seta net_master2 ""
seta net_master1 ""
seta net_clientMaxRate "16000"
seta net_serverMaxClientRate "16000"
seta m_strafeSmooth "4"
seta m_smooth "1"
seta m_strafeScale "6,25"
seta m_yaw "0,022"
seta m_pitch "0,022"
seta sensitivity "5"
seta in_alwaysRun "0"
seta in_freeLook "1"
seta in_anglespeedkey "1,5"
seta in_pitchspeed "140"
seta in_yawspeed "140"
seta gui_configServerRate "0"
seta com_guid ""
seta com_showFPS "0"
seta com_purgeAll "0"
seta com_machineSpec "1"
seta g_decals "1"
seta g_projectileLights "1"
seta g_doubleVision "1"
seta g_muzzleFlash "1"
seta mod_validSkins "skins/characters/player/marine_mp;skins/characters/player/marine_mp_green;skins/characters/player/marine_mp_blue;skins/characters/player/marine_mp_red;skins/characters/player/marine_mp_yellow"
seta g_mapCycle "mapcycle"
seta g_voteFlags "0"
seta g_gameReviewPause "10"
seta g_countDown "10"
seta g_password "Doom3Maps"
seta g_showBrass "1"
seta g_showProjectilePct "0"
seta g_showHud "1"
seta g_showPlayerShadow "0"
seta g_showcamerainfo "0"
seta g_healthTakeLimit "25"
seta g_healthTakeAmt "5"
seta g_healthTakeTime "5"
seta g_useDynamicProtection "1"
seta g_armorProtectionMP "0,6"
seta g_armorProtection "0,3"
seta g_damageScale "1"
seta g_nightmare "0"
seta g_bloodEffects "1"
seta ui_showGun "1"
seta ui_autoReload "1"
seta ui_autoSwitch "1"
seta ui_team "talk"
seta ui_skin "skins/characters/player/marine_mp_blue"
seta ui_name "e.v.o"
seta si_spectators "1"
seta si_usePass "0"
seta si_warmup "0"
seta si_teamDamage "0"
seta si_timeLimit "10"
seta si_fragLimit "10"
seta si_maxPlayers "4"
seta si_map "game/mp/d3dm1"
seta si_gameType "deathmatch"
seta si_name "Doom3Maps.de server"
seta g_spectatorChat "0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalilem sobie na medium , grafka calkiem ladniutka ale AA by sie przydalo wlaczyc bo kolesie maja kanty na glowach (niestety mam za slaby konfig) narazie chodze sobie po jakiejs bazie zadnej misji nie robilem jeszcze klimacik calkiem spoko :twisted: ale na medium to na tym radku nie wiem czy pogram jak bedzie jakas wieksze rzeznia :) chcecie screeny ? bo chyba pelno zaraz bedzie na jakis stronkach wiec raczej nie ma sensu

moj konf antek 2G/fsb 200 /512 dual synchro / r8500@300/300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie, być może link jest znany, ale zanim ktokowliek z was zada ponownie sakramentalne pytanie "a jak u mnie bedzie chodzil Doom3?" niech wpierw przeczyta The Official DOOM 3 [H]ardware Guide.

 

Co z niego pokrótce wynika?

Na minimalnym konfigu (procek 1,5 Ghz, 384 RAM, GF4MX440) da sie grac! (ale trzeba wylaczyc specular lights) - 384 ramu to absolutne minimum - jak ktos ma 256 to bedzie mial slide show

 

Karty DX9 maja dodatkowy efekt ktorego nie maja karty starszej generacji - "heat haze" czyli falowanie powietrza z powodu wysokiej temperatury (jak na lotniskach :P) - jest on widoczny nawet na FX5200 - jest to pierwszy przypadek w którym sprzętowa obsługa DX9 w FX5200 sie do czegoś przydała :mrgreen:

 

Na procku typu Athlon 2500-3200+ i R9700-9800 i 512 RAM (mysle, ze jest to taka usredniona konfiguracja zapalonych graczy - zaznaczam usredniona) da rade pograc na 1024x768 HIGH DETAIL.

High detail oznacza właczenie 8xAF. Oczywiscie mozna to "skastomizować" zeby miec wszystko na high a anizo na 4x (jakby na 8x skakało).

 

Teoretycznie high detail wymaga karty graf z 256MB RAM, ale jak sie ma wiecej ramu w kompie, to powinno zrekompensować.

 

ustawienia ULTRA HIGH i MEDIUM roznia sie od siebie jedynie faktem skompresowania/nieskompresowania map i tekstur. Na ultra wszystko jest rozkompresowane diffuse, specular i normal maps (wymaga karty z 512 RAM - albo 1,5-2gb ram na pokładzie kompa).

Na high skompreswoane sa specular i diffuse maps, nieskompresowane normal maps - przydałaby się karta z 256RAM

Na medium wszystko jest skompresowane (specula diffuse i normal maps) - chodzi spoko na karcie 128MB

Dla kart z 64 mb - Low quality - wsyzstko skompresdowane jak w medium quality plus zmniejszenie tekstur ktore sa wieksze niż 512x512 oraz zmniejszenie rozmiarów specular maps do 64x64

 

Dlatego nie dziwcie sie że na radku 8500 z 64 MB doom3 wygląda tak sobie - w koncu to są najniższe możliwe ustaiwenia! Widzieliscie kiedykolwiek wczesniej gre ktora tak wyglądała na najniższych ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem tak , klimat w grze jest zajebisty ... przed chwilą wyszedłem z gry ale jeszcze mi serce szybko bije !!!

 

W to trzeba zagrać ... I lepiej tego dzieciom nie dawać , trzeba było by takiego malca przewijać za często ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz cosik ode mnie:

 

1. Klimat - super - gloownie dzieki muzyce - majstersztyk. Oprocz tego buduje go sceneria i pomysl na pusta i zarazem opanowana przez ZŁO baze.

 

2. Gra niestety liniowa bardzo - choc czasem mozna sie pogubic - to jednak zludzenie tylko...W sumie idziemy jednym korytarzem - czasem ze szczeliny cos wyskoczy [a w takich niewielkich szczelinach mozna znalezc czesto magazynki i taki tam stuff]

 

3. 512Ram i gra sie naprawde plynnie - jedyne dogrywania miedzy poziomami troche trwaja ale miedzy nimi mamy naprawde sporo czasu na plynna gre bez zaciec spowodowanych ladowaniem textur - slowem - raz a dobrze.

 

4. Oprawa graficzna na wysokim poziomie - rzeczywiscie miedzy low a medium trudno wyczuc wieksze rooznice - na High texturki dostaja kopa, Ultra jest dla maszyn z przyszlosci - nie sprawdzalem ze strachu;)

 

5. Na plus znajome dzwieki - na przyklad podczas zbierania apteczek - jak w Q3 ! ;)

 

6. Poziom trudnosci - naprawde spory - na srednim przeciwnik jest szybki i w miare celny - robi uniki - chowa sie za skrzyniami itepe. grajac na nightmare drastycznie zwieksza sie zywotnosc gry - warto !!!!

 

Aha: sprawa sprzetu - Nie wiem ile klatek wyciagalem ale nie zauwazylem skokoow - teoretycznie nie spadala ponizej 25fps ;) ustawienia medium i 1024x768 - a mooj sprzet to:

 

8RDA+, AXP2600+ [12.5x166], R9500Pro [300/300], Omega4.7 i 512Ram OCZ

 

Aha - w menu jest opcja wykryj sprzet i dostosuj wyglad gry [or sth like that;)] . po uaktywnieniu zauwazylem ustawienia dla mojego konfigu: 800x600 i medium ;)

 

Zapraszam do grania - klimat powala ;)

 

HL2 chyba jednak namiesza - choc to roozne gry;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jestem po 30 min w Doom 3, jak dla mnie porazka. Nie zauwazylem tam niczego co by tlumaczylo takie wymagania odnosnie sprzetu. Grafika nie odbiega od tego co juz sie widzialo w wielu innych starszych grach, te wymagania to moim zdaniem wynik niechlujenie napisanej gry. Jak odpalilem pierwszy raz Far Cry to mi szczeka opadla, a tutaj jest poprostu biednie. Moze jak pogram troche dluzej cos sie poprawi ale nie wiem czy bedzie mi sie chcial dluzej grac. Gre odpalalem na wszytkich poziomach graficznych, jakiejs kolosalnej roznicy jednak nie widze pomiedzy nimi, no poza spadajacymi fps. Wedlug mnie bedzie to rozczarowanie roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(podobno) dac sie da, tylko beda zastoje spowodowane wyladowywaniem jednch tekstur z pamieci grafy i ladowaniem kolejnych - nieskompresowane tekstury i "mapy" w D3 potrafia zająć 500 mega w jednej scenie! jest to ilość niewyobrażalna.

Da rade grać w ultra high jak sie ma 2gb ramu - wtedy zamiast do pamieci karty ładuje do ramu.

Ale roznica miedzy High i Ultra high jest naprawde znikoma i trzeba bardzo wytężac wzrok zeby ja zauwazyc. Ja jej nawet nie widzialem na porównawczych screenshotach! (serio).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie trzeba się wyluzować u mnie 9700 pro 3200+ 512mb ram i 1024 high detail bez problemów tylko lekko przytnie przy otiweraniu drzwi do kolejengo pomieszczenia

 

2. 800x600 AAx4 Anizo x16 high detail spoko można grać ~30fps

 

3. Klimat powalający

 

4. Podkład dźwiękowy głosy powalający

 

5. Muzyka powalająca

 

6. Grafika cienie powalające

 

7. Niesamowite budowanie klimatu idziesz korytatrzem nagle pokolei gasną światła i wyskakują zombiaki SIC

 

8. SUPER SUPER jeszcze raz super można dostac palpitacji serca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc mam już dooma i troszku w niego pograłem (sprzęt jak poniżej). Detale ustawione na Low :( rozdzielczość 640x480, ale gra i tak wygląda rewelacyjnie. Jeszcze nie mierzyłem FRAPsem, ale na oko jest 15-35 fps średnio. Da się grać spokojnie. Gra hmm grałem 15 minut i powiem, że miło jestem zaskoczony, muzyka świetna, grafika nie wymaga komentarza. Ale KLIMAT poraża ! Nawet bałem się chodząc po bazie pełnej Marinesów :P wszędzie te cienie, światła... ehh cudo. Oby dalej było jeszcze lepiej ! I zachęcam tych co mają podobny sprzęt do mojego, by sobie nie odpuszczali, bo da się pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzet kumpla powalenca co na slowo OC dostaje drgawek ze jak tak mozna...jak chcesz 3400xp to se kup a nie podkrecasz itd <rotfl & lol>

 

1900xp, 512ddr 333, gf4mx440 - 640x480xNiskie = 15-30fps, pogralem chwilke u niego (mieszka na tym samym pietrze co ja :P) i powiem tyle...640x480 to nie dla mnie choc ladne ale klimast to to ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkim sie to podoba ?? chyba sie starzeje. Klimatyczny to byl Alien vs Predator 2, a to tutaj to taki horror klasy B, wszystko zacienione ze nawet brightness na full nie pomaga. AvP tez byl ciemny ale bez przesady, i chodzil niezle mi jeszcze na gf2 mx a wygladal wcale nie duzo gorzej. Shotgun jak na kapiszony ..., jak dla mnie pozycja Far Cry nie drasnieta nawet :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO WIEC MAM - ODPALILEM ZOBACZYLEM I SPADLEM Z KRZESLA - 1024x768 high smiga, ultra nie bardzo 1152x864 high tez nie bardzo. porobie na dniach mody grafy to sie zobaczy. ramu mam aktualnie 768 w singlu. mam pytanie - jak odpalic timedemo zeby zrobic test (frapsa mam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razel .... jak Ty porównujesz grafe z Dooma 3 do grafy z AVP2 to chyba jesteś niespełna ... :)

 

A co do samego dooma .... genialne, wiele rozwiązań nie widzianych wcześniej w grach... najlepszy FPS jak dotychczas.

 

Posiadacze ATI powinni (jeśli nie mają) zedrzeć sobie najnowsze caty, bo na firmowych od mojej vga (saph. 9800pro 128mb/256bit) na firmowych gra zaliczała crasha po ~3-5 min :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Create the folder you want the game to run on, say, c:doom3then copy the following dir ( + all subdirs ) From the Doom3 CDs To this one you created:(Your Drive Letter)setupdataThere are not a lot of files - doom3.exe, a "BASE" dir with big ".PK4" files, and maybe a few others. Copy all of those. The "rsrc" directory is not needed.After doing the same with the 3 CDs, just run the Doom3.exe that now lives in your HD and there it goes ^_^
recepta na win2003 ! enjoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem godzinke na Veteranie... ekhm, jakby to powiedziec, jestem w szoku. Grafika powala, swiatla i cienie cud, miod orzeszki ;) Wszystko na high, 1024x768 - doczytuje troszke przy drzwiach, ale da sie przezyc. Ide wlasnie zainstalowac Catalsty 4.8Beta, bo podobno daja niezlego kopa w doomku :> Do uslyszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widziałem tego filmiku, ale ponoć pojawia się sam  

CYBER DEMON!!!!!!!!!!!!!!!!!  http://doom3.planet-multiplayer.de/downloa...oad.php?view.61  :D  :D  :D  :D

a kto to jest "cyber demon" ostatni boss z dooma albo ktoś podobny :?:

Cyber Demon , albo jak kto woli kuternoga (tak go przezywam ze wzgledu na jego jedna jedyna stalowa noge) to bardzo ponury demonik 3x wiekszy od hell knight'a , który ma zamiast reki wyrzutnie rakiet.

1-2 szlagi z jego broni i bohater wali deatha :-) Bardzo nie porzadany demonik z Doom'a 2 jak i Doom : Plutonia Experimence (czy jakos tak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne te filmiki, ten demon jest nawet spory, ale mam nadzieję że nie jest główny przeciwnik :twisted: Jedyna rzecz która mi się nie podobała to te dźwięki jak w quake 3 podczas trafienia przeciwnika, przecież one całkowicie psują klimat. Myślałem że w Doomie3 będą to zwykłe odgłosy (coś a'la uderzania kul o mięso, itp...) a nie brzdęki jakby ktoś w garnek strzelał :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok pogralem, i oto wrazenia:

 

1. sprzet:

na tym co mam w podpisie, giera smiga na 800x600 w medium BARDZO PLYNNIE, mysle ze dalbym rade zwiekszyc detale lub rozdzielczosc i zachowac te 30fps. uzywam ostatnich omeg, nowych catalystow jeszcze nie instalowalem.

 

2. klimat:

co tu duzo mowic, miazdzy :D

 

3. grafika:

na kazdym poziomie robi wrazenie

jak zobaczylem powierzchnie marsa to mi szczena do piwnicy spadla...

 

ogolnie ide grac dalej :lol:

 

ok, sprawdzilem ustawienia high i 1024 rozdzielczosc

 

podczas chodzenia dziala plynnie, nagle wyskoczyly 3 potwory (te strzelajace kulami ognistymi) i dwa zombiaki, duzo swiatla i cieni a gra o dziwo zachowala plynnosc :lol:

 

jestem w szoku, bo moj radek ma tylko 64MB pamieci na pokladzie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie, na high i 1024x768 (wylaczylem AA) gra dziala plynnie do momentu, w ktorym otwieram niektore drzwi, badz wyskoczy kilka potworow - objawy sa takie, jakby brakowalo mu pamieci - doczyta, doczyta i git. Tylko zanim jest git, czesto leze rozwalony :] Generalnie chodzi niezle, na Catalystach 4.8 -> jakos nie widze specjalnej roznicy - moze porownujac bezposrednio fpsy, dao by sie ja dostrzec.

 

Zna ktos jakas komende, zeby wywolac cos w stylu timedemo z Q3? Mozna by racjonalnie porownywac predkosc dzialania u roznych userow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze tej gry nie idzie przejsc na luzaku, kurde caly czas stres... :lol:

klimat ma niesamowity...

 

btw ma ktos problemy z dzwiekiem przy dluzszej grze? tzn nie wiem, kaszami mi sie dzwiek, musze wyjsc z gry i znowu wejsc... wydaje mi sie ze to moze byc wina sterow...

mam soundstorma, jezeli ktos gral na soundstormie to niech poda jakich sterow uzywal i czy dzwiek mu sie kaszanil.

 

hm, najlepszy efekt/plynnosc jest chyba w ustawieniach high + 640x480. rozdzielczosci nie odczuwa sie, a grafika naprawde mila :- ))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zagrałem se w Dooma 3 :) no i co na moim sprzęcie nie jest wcale tak najgorzej odpaliłem na HIGH 1024x786 i trzyma średnio 30fpsów :D oczywiście średnio bo miejscami to lubi spaść do 15 albo skoczyć do 50. A ktoś tam mi pisał że daje mi max 800x600 i MEDIUM buahahahah. Ogólnie bardzo przyjemnie się gra. Jutro lece do kumpla pożyczyć jeszcze 256MB ramu bo mu zalegają i wtedy to bedzie calkiem lux bo teraz to tnie przy otwieraniu drzwi i takich tam. Odpaliłem go nawet na ULTRA ale to jusz ciężko by było grać 15-20fpsów i przy ULTRA 256ramu to stanowczo za mało.

 

Sczerze mówiąć to chyba Far Cry się troszke lepiej prezentuje graficznie. A jak to jest z Pixel Shaderem 2.0 ?? jest na HIGH czy dopiero na ULTRA bo w sumie to dostrzegłem niewielką różnicę między tymi dwoma ustawieniami.

 

p.s. U mnie też czasem dźwięk wysiada na Sound Stormie ale jak jest to jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem, ze 1024RAMu napewno sie przyda. Bo przyciecia sa zauwazalne, ale nie az tak jak w Far Cry'u.

Natomiast przy 1024x768 High gra u mnie chodzi dobrze, chociaz moglo byc troszke lepiej, srednio jest 25-30fps, tylko patrzac na sciane jest const. 60 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki HIT = Wielki SHIT

na R9700 pro/barton@3200/512DDR da się ledwie grać,Problemy z dzwiekiem,na moim AUDIGY co chwile wypada i jest cisza(na innych grach spoko)

Jednym słowem z wielkiej chmury ledwie pokropiło.Gra nie warta świeczki(czytaj zachodu)

Nie Polecam

Powietrze uszło z alonu znacznie szybciej,niż zostało do niego wtłoczone.Fajerwerków nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Doom 3 chodzi w OpenGLu. Sprawdzilem dajac wszystkie ustawienia w sterach na max czyli antyaliasing na x6 i filtrowanie anizotropowe na x16 i nastapil znaczny spadek fpsow - srednio 15.

 

Wczesniej mialem ustawione AAx2, Anizox8 i tak jak pisalem srednio 25-30 fpsow.

 

BTW grafa wymiata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800x600 Medium .. na radku 9200 128mb ..

dynamiczne swiatla to jest to .. (ale ładnie sprzet killuja) .. chlopcy z ID perfekcyjnie budują klimat

No wkońcu ktoś z Radeonem 9200:) Czyli mi też powinien w miarę ten Doom3 chodzić na medium i 800 x 600 8)
no to bardzo dobra nowina :) ja mam co prawda radeona 9000 ale to wkoncu to samo :)

moj ma niestety tylko 64mb

tak ze pogram sobvie w 800x600 juz dzis wieczorkiem :D

 

heh no potem zaczelo troche ciac :) mam wlozeonego gf3ti 230/520 gainwarda 800x600 High i o dziwo sunie .. czasme lekkie zwalniawy ale nie tnie ... ale obraz jakis gorszy szczegolnie przy swiatlach widac kompresje testur a na radkach tego nie ma .. to samo w farcry .. dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sprzecie z podpisu niemal idealnie chodzi w 1024 i high , tym niemniej dodatkowe 512 ramow uczyniloby juz gre plynna jak film :) Natomaist u kumpla na procku 1800 , r9500 i 256 ram dalo sie grac w 800x600 ,ale doczytywanie potezne :/ Pecet99 ty grasz w ultra majac 256 ramow?:D Muhehe dla mnie twoje posty to zwykle farmazony chcesz oszukac siebie czy innych? Gra ogolnie jest bardzo solidna , graficznie totalny odlot , wyglada nieporownywalnie lepiej niz cokolwiek innego , jednak trzeba lubic ciemnosc i klaustrofobie , bo takie klimaty przewazaja , napewno sie nie poczujemy jak na Hawajach [far cry] :)

Alighator: gra jest denna, bo nie umiesz jej dobrze skonfigurowac?:D Ciekawe myslenie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zagrałem se w Dooma 3 :) no i co na moim sprzęcie nie jest wcale tak najgorzej odpaliłem na HIGH 1024x786 i trzyma średnio 30fpsów :D oczywiście średnio bo miejscami to lubi spaść do 15 albo skoczyć do 50. A ktoś tam mi pisał że daje mi max 800x600 i MEDIUM buahahahah. Ogólnie bardzo przyjemnie się gra. Jutro lece do kumpla pożyczyć jeszcze 256MB ramu bo mu zalegają i wtedy to bedzie calkiem lux bo teraz to tnie przy otwieraniu drzwi i takich tam. Odpaliłem go nawet na ULTRA ale to jusz ciężko by było grać 15-20fpsów i przy ULTRA 256ramu to stanowczo za mało.

 

Sczerze mówiąć to chyba Far Cry się troszke lepiej prezentuje graficznie. A jak to jest z Pixel Shaderem 2.0 ?? jest na HIGH czy dopiero na ULTRA bo w sumie to dostrzegłem niewielką różnicę między tymi dwoma ustawieniami. 

 

p.s. U mnie też czasem dźwięk wysiada na Sound Stormie ale jak jest to jest super

to ja juz sam nie wiem jak z ta wydajnoscia wogole nie mozna sie od was dowiedziec, bo kazdy pisze cos innego, nie ma tu zadnej logiki

 

U Ciebie kolego nie wierze ze to Ci biega w 1024 w high plynnie na 256MB ramu 8O 8O 8O i na twojej karcie, no qrwa mac innemu na 9700pro sie tnie a innem jest ok na ati9550 i do tego 256mb, sam juz nie wiem. Z tego co slyszalem 384MB to ABSOLUTNE MINIMUM do odpalenia.

 

Dlatego nie biore pod uwage tych waszych opinii, sam wlacze to zobacze. Bo jak tu wywnioskowac cos przy takich rozbierznosciach

 

a co do roznicy miedzy ultra a high to wszystko to samo tylko w ultra nie ma zadnej kompresji wszystko laduje sie do pamieci jak masz 512 na grafie to tam sie laduje inaczej potrzebujesz 1,5 - 2 GB ramu, a shadery sa te same w high i ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...