Skocz do zawartości
ronick31

O/C durona 750 na Asrock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Nie ukrywam że jestem na początku drogi o nazwie overclocking. Posiadam płytke Asrock K7S8X, proca Durnia 750 (odblokowany mnożnik), wentylator Titan, 256MB (266) RAM, geforce2 mx400 64MB, zasilacz codegen 300W. Czy ktoś z was już"kręcił" na podobnym sprzecie, albo słyszał coś? Znajomy zasugerował, abym obniżył mnożnik na zworkach płyty do 6x i podniósł fsb do 133. Mam jeszcze pytanie: a co z Vcore? Przestawić na enabled w BIOSie? Byłbym wdzięczny za sugestie i opinie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym że nie wstaje na fsb 133, nawet po włączeniu vcore i obnizeniu mnoznika. kupilem ten procek na allegro jako odblokowany, ale czuje ze chyba to sam bede musial chwycić ołówek w reke i to zrobić. jaki jest najlepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało mi sie odblokowac mnożnik. ustawilem w BIOSie opcje Vcore na enabled, zacząłem go delikatnie podkręcać na fsb i doszedłem do 120MHz przy mnożniku 7.5x, co zmienilo mi Durona 750 na 900 (temp. procka 42C, napiecie 1.69V przy koncu "operacji"), ale... mam obawy czy to nie odbije sie niekorzystnie na dysku twardym i karcie graficznej? Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge tak yakumo0 uhmm to ciekawe a jak masz 133 procka to 150 to jest bezpieczne ?? nie moge ze smiechu sorki. Nic nie masz zablokowane w tym poziomie i tyle ale jest jeszcze jako tako bezpiecznie. A moze jak masz 100 to 150 jest bezpiecznie. Zawsze wzrasta magistrala PCI/AGP dopuki nie osiagnesz np. 166 i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędkość FSB nie ma znaczenia na tej MOBO z powodu blokady. Ale jeśli by jej nie było to wszystko zalezy od dzielników przy FSB 100 1/3 przy 133 1/4 itd i na przykład PCi będzie wyższe przy 120 niż przy 140 właśnie z tego powodu i tyle. Nie wiem skąd się komuś wzięło to 150 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielniki zmieniają się mniej więcej w połowie pomiędzy 100 a 133, w połowie pomiędzy 133, a 166, a kiedy przekroczysz 166 to nie wiem czy ta płyta ma następny podzielnik pomiędzy 166 a 200. Unikaj magistrali 115-120, 147-153, a powinno być dobrze...

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy fsb 120 i mnożniku 7.5 szedł stabilnie, chociaż kiedy włączyłem grę "Unreal II: The Awakening", to zaczęły sie jakieś szumy i trzaski z głośniczków wydobywać, chociaż inne aplikacje działały ok. temperatura procka ustabilizowała sie na 45C a napięcie balansowało między 1,690 - 1,698. Na tej płycie jest zintegrowana dzwiękówka, może przy podnoszeniu fsb ma to jakiś wpływ na jej i tak marną jakość dzwięku!? na razie zjechałem na fsb 114 i Duron jest jako 855 MHz, sprawdzilem go programem prime95 i nie było zadnych bledow przy "torture". teraz gra chodzi normalnie bez trzasków. Zawstanawia mnie jednak dlaczego nie moge uruchomić procesora na fsb133 przy obnizeniu mnożnika, próbowalem 7x. 6,5x. 6x i wogóle sie nie włączał. Ma ktoś moze jakąś sensowną hipotezę? podrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podnoszeniu częstotliwości magistrali znacznie podnosi się zapotrzebowanie na energię. Problemem w tym momencie może być zasilanie. Spróbuj obniżyć mnożnik do 6x, a potem powoli co 1MHz podnoś magistralę od tych 120 MHz, które było stabilne... Trochę nudna robota, ale jedynie w ten sposób coś możesz osiągnąć. Przy podnoszeniu magistrali powyżej 120 MHz problemy z dźwiękiem powinny powoli ustępować...

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...