Jump to content
Marcadir

jaka pompka - opinie i wybór

Recommended Posts

Jestem na etapie kompletowania osprzętu do wc, poszukuję pompki.

Cechy poszukiwanej pompki:

+ nie ma znaczenia zatapialna/niezatapialna

+ musi uciągnąć 2-3 bloki

strumień 1m,wydajność ok. 750-1000 powinna chyba wystarczyć

+ mile widziana cicha praca

+ cena do 100zł

Po przeczytaniu forum MJ1000 wydaje się być odpowiednia, tyle że znalazłem jeszcze dwie propozycje i nie wiem co wybrać

http://sklep.net-tech.pl/go/_info/?id=798 - chwalą się że jest cyrkulacyjna

http://www.um-um.pl/shop/product_info.php?...products_id=173 - a ta niby ma być cicha

Czy jest sens wydawania 20zł więcej do nich, czy decydować się na MJ1000.

Z góry dziękuję za pomoc.

Nie kupuj MJ 1000 jest bardzo awaryjna i po dłuższym używaniu może hałasować.

Lepiej tego atmana 305 co ma 1200l/h za jakieś 50 zeta na allegro.

Poza tym do uciągnięcia 2-3 bloków pompy poniżej 1000/lh się za bardzo nie nadają.

Sam jestem w trakcie namyslow i planow zakuupow. Rowniez sklaniam sie do MJ 1000 i wczensiej nigdzie nie znalazem ze jest ona awaryjna, czy sa tu jacys ini uzytkownicy tych pompek, aby mogli sie wypowiedziec an ten temat? Prosimy o opinie, przydadza sie nie uzytkownikowi Marcadir i mi :)

W tej cenie masz takze taka sama Hailea jak moja. Bardzo dobra pompa, w dodatku w przeciwienstwie do MJ1000 im dluzej dziala tym cichsza. Zero problemow jak narazie mam z nia :D

Pozatym - to POSZUKAJ takze na forum, bo odkopujesz stary poruszany wielokrotnie temat.

(...) Poza tym do uciągnięcia 2-3 bloków pompy poniżej 1000/lh się za bardzo nie nadają.

Witam

Pozwolę się nie zgodzić. Trzy bloczki (CPU, GPU, NB) ciągnie Eheim 1048 (600l) i proc "biega" na 12,5x200 a grafa na 450 MHz taktowania proca GPU. Oczywiście były to ustawienia extremalne (bałem się o grafę) ale komp przez kilka godzin tak działał.

Gdy gram w NFSU albo FarCry proc jest 12,5x200 a grafa z taktowaniem na PRO - pompka 600l daje sobie radę. Oczywiście to Eheim, ale nie jakieś monstrum

Szczegóły na moim www: http://members.lycos.co.uk/and777rew/ (<-cześciowo nieaktualne, już inny proc i inna grafa - wymienione, ale nie dlatego, że poprzednie się spaliły ;) )

Pozdrawiam

Nie kupuj MJ 1000 jest bardzo awaryjna i po dłuższym używaniu może hałasować

exskjuzmi seniora

co ty gadasz

wlasnie porownalem bebechy aquela fontannowego i mjotki

mjotka wyglada jak z kosmosu przy aquelu

niesadze zeby byla taka awaryna

no ale wypowiem sie dokladniej za jakies pol roku :wink:

Marcadir jak jestes z wawy mjotke mozesz kupic umnie

pieprze to allegro bo te pedaly zdzieraja prowizje jeszcze

nawet na piwo niestarcza :(

AT305 do 2 bloków jest super. Mam ją miesiąc czasu i chodzi ekstra. Ale dzisiaj wymieniam na eheima 1250 bo 3 blok dokładam i nie chce ryzykować. Nie wiem tylko czy o utopić czy obieg zamknięty zrobić... BTW jak ktoś chce pojemnik ze wszystkim z pompką po kosztach to prosze na priva.

Nie kupuj MJ 1000 jest bardzo awaryjna i po dłuższym używaniu może hałasować.

Lepiej tego atmana 305 co ma 1200l/h za jakieś 50 zeta na allegro.

Poza tym do uciągnięcia 2-3 bloków pompy poniżej 1000/lh się za bardzo nie nadają.

Ja miałem MJ1000 przez pół roku i poziom hałasu się nie zmienił.

Andy: kupiłem jek większość sprzętu do WC od Mate-a z mcs.. o sorry.. x4pro ;-) Chyba 330PLN ale dokładnie nie wiem bo brałem jeszcze kilka <span style="color:red;">[ciach!]</span>lników....

Może dzisiaj ją podłącze... ale nie wiem c zy z czasem wyrobie sie. Wygląda solidnie ;-) Zastanawiałem się nad 1048 ale 3 bloki to troche dużo... (btw swego czasu mocno sugerowałem się Twoim zestawem ;-)))

AT305 też by 3 bloki pociągnąl... tylko pytanie: jak długo? ;-)

Freddie

wejdzie , mam taka wlasnie pompke , tylko w 1,7l troche ciasno moze byc ( nie mowie ze sie nie da ) ja swojego wrzucilem w easyclicka 2.5 l to chyba jest , nastepny w kolejnosci, co do easyclickow to szerokosc i dlugosc maja ta sama wszystkie prostokatne , roznie sie tylko wysokoscia.

narazie trudno mi to okresic , moje WC jest w fazie beta ze tak powiem , pompka zatopiona buda odkryta i jedyne co slysze to zasilacz . po wylaczeniu budy jak chodzi sama pompa to slychac ja dopiero z bardzo bliska jak stala na podlodze pojemnika , jak byla "uwieszona" na wylocie to cichutko , jak podloze pod nia gabke podejrzewam ze bedzie cisza absolutna.

Wszystko od danego egzemplarza zależy. Kilka MJ 1000 widziałem w akcji, a o kilku słyszłem od użytkowników. W tym o jednej, która się rozpiep...ła w drobny mak.

Poza tym porównywać MJ z aquaelem to jakieś nieporozumienie choćby ze względu na cenę, a o jakości wykonania juz nie wspominając.

Ja bym nie ryzykował podłanczania 2-3 bloków do pompki 600l/h.

Przynajmniej tego, co posiadam w opisie.

Za dużo mocy to wydziela w postaci ciepła.

Hmm...

No to teraz troche zamieszam. Mam obecnie zapuszczone 3 bloki (Nukleon 2v2, Abadon Full ma GPU i Abadon Lite na NB) oraz chłodnice BlackIcePro2. Wszystko podłączone do ATMAN AT-305 w zbiorniku EasyClick.

co najwazniejsze... działa bardzo ładnie. W nocy w idle miałem na procku 38stopnie.. dzisiaj rano (27st. na zewnątrz) 40st.

Po co to pisze? A dlatego, że potestuje jeszcze to co mam i zamienie pompke na Eheima1250. Teoretycznie taka sama wydajnośc bo 1200L/h..

Wydaje mi sie, że będzie to dosyć ciekawe porównanie.

Poza wydajnością jest jeszcze inna kwestia. Jak długo pociągnął by ATMAN z 3 blokami?

No i ostatnia kwestia. Źle złożony, zakombinowany układ wymaga strasznie mocnych pompek na pokonanie oporów. Ale o tym wiedzą wszyscy... tylko czasami zapominają. ;P

Poświęciłem trochę czasu i dla wszystkich niezdecydowanych osób, które nie wiedzą jaką pompkę wybrać zrobiłem skromne zestawienie. Być może komuś się przyda.

Cena minimalna na dzień 2004-08-04 wyszukana w sklepach "akwariowych"

Dołączona grafika

Chyba wybiorę to co polecił mi kolega SpiderMAN czyli Hailea HX-6520 lub Hydor Seltz L-20 (różnica 3zł) w każdym razie zawęziłem pole poszukiwań :)

Na różnych stronach były inne parametry, jeżeli znajdziecie jakieś niedociągniecia to piszcie, jutro zrobię mały update :)

To samo liczy się cen, nie wiem czy moderator pozwoli podać adresy sklepów w których poszczególne pompki są najtańsze. Jak myślicie?