Skocz do zawartości
miQel

celek 900@1200 czy daradę więcej?

Rekomendowane odpowiedzi

celek 900@1200 czy daradę więcej?, no właśnie mam płytkę ASUS CULS2-C

Celka 900MHz (dobra seria ale teraz nie pamiętam dokładnie chyba SL633 czy jakoś tak) pamięć kingstona CL2 (ponoć da się ją podkręcić do 183MHz)

 

Komputer działa nie źle bez problemu mogęustawić FSB=145 co mi daje ok 1305MHz jednak pracuje na FSB=133MHz bo 145 to taka nie równa liczba ;)

Zastanawiam się czy dało by się ją podieść do 166MHz?? Czy komuś sięto udało (bez stosowania dziwactw typu ciekły AZOT) Powyżej 145MHz nie działa stabilnie - i zastanawiam się czy to procek juz nie daje rady czy może płyta albo jakiś inny komponent który mozna by taim kosztem wymienić albo

poprawić jego chłodzenie.

 

Pozostałe komponęty PC: SB Live! 5.1 , sieciówka Realteka (BNC+UTP), GF 4Ti 4200 Creativa (jak robiłem te eksperymenty to miałęm jeszcze GF 2GTS Herculesa) , a może zasilacz nie wydaje (Codegen 230W)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnosiłeś napięcie? Jeśli nie, podnieś i śmiało próbuj, w tej chwili nie chce mi sie wlaczac kompa brata żeby sprawdzić jakie jest u niego napięcie (a pamietam ze nawet sporo podnioslem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądze że procek już nie wyrabia [chociaż zasilacz też masz słaby]... wg mnie to i tak bardo dobry wynik że procek idze na FSB 145 1305 MHz jak na Coppermine to dużo... chyba już więcej nie wyciągniesz MHz... a jakie masz teraz Vcore ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądze że procek już nie wyrabia [chociaż zasilacz też masz słaby]... wg mnie to i tak bardo dobry wynik że procek idze na FSB 145 1305 MHz jak na Coppermine to dużo... chyba już więcej nie wyciągniesz MHz... a jakie masz teraz Vcore ?

Do 1200MHz podnoszę tylko o 0.05V (do 1.8V) A na 1305MHz podniosłem

do 1.9V ale nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądze że procek już nie wyrabia [chociaż zasilacz też masz słaby]... wg mnie to i tak bardo dobry wynik że procek idze na FSB 145 1305 MHz jak na Coppermine to dużo... chyba już więcej nie wyciągniesz MHz... a jakie masz teraz Vcore ?

Do 1200MHz podnoszę tylko o 0.05V (do 1.8V) A na 1305MHz podniosłem

do 1.9V ale nie pomogło.

Oczywiscie nie pomogło by wyjść poza 1305MHz (FSB=145MHz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200 to raczej już kres możliwości tego jądra.

a g***o prawda ze kres mozliwpsci tego jadra. jakie masz dzielniki FSB/PCI i FSB/AGP?? AGP powinno miec ponizej 89 a juz nie powinno nigdy przekraczac 100 MHz, pci natomiast tylko do 38 MHz.

i przedewszystkim jaka masz plyte (do tych prockow najlepsze sa na BX'ie, np. BE6-II, BX133 abita).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...