Skocz do zawartości
Bullgoth

K7S5A + WinXP + NIC = problem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z mobo ECSa K7S5A rev. zdaje sie 1.X, ale glowy nie dam, bo nigdzie na mobo nie pisze - w kazdym razie nie wazne.

 

Rzecz wyglada nastepujaco: instaluje czyste XP Pro ENG, lecz przy instalacji przy installing devices system sie wiesza. Doszedlem juz do tego ze jak wyjme karte ethernetowa D-Linka na chipie Realteka 8139 to instalacja idzie dalej. Ale pojawia sie problem, gdy Windoza sie juz zainstalowala. Za chiny ludowe nie moge zmusic system do instalacji NICa: system poslusznie wykrywa karte po czym sie wiesza. Probowalem roznych sterownikow do NICa i do mobo i nic. Nie mam innego NICa w domu na innym chipie tylko na tym Realteku. Sam juz nie wiem... Pomozcie!

 

P.S. Bios plyty najnowszy, czyli z 10.02.2002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, juz po problemie.

Mam to szczescie ze u mnie w serwerze jest ta sama plyta tylko rev. 3.1. Okazalo sie ze BIOSy dla rev. 1.X i 3.X sa takie same i mozna je stosowac zamiennie. W dzialajacym serwerku jest bios 06/26/02 czyli wersja przed-przed-ostatnia jaka sie ukazala dla tej plyty i wszystko pod [brzydkie określenie na linuksa]em PLD jak i pod Win98SE dziala ok. W plycie ktora probowalem uruchomic byl wladowany najnowszy bios czyli 10/01/02. Jak sie okazalo to bylo przyczyna zwiechy Winzgrozy. Po wgraniu biosu 06/26/02 karta zainstalowala sie poprawnie i wszystko chula az sie patrzy. Pisze to dlatego bo moze komus sie przyda.

 

Acha, to juz drugi moj przypadek gdy pod WinXP biosy ECSa daja ciala. Pod stara moja plyta K7VZA rev.3.0 z najnowszym biosem 3.7 byly zwiechy pod WinXP. Odchodzilem od zmyslow, bo nie wiedzialem co jest grane. Dopiero po tygodniu kombinowania, zmieniania i zlozeczenia wpadlem na pomysl wladowania bios'a wczesniejszego czyli 3.4. No i sie zwiechy skonczyly.

Teraz moral: nie zawsze wymiana biosu na najnowszy jest zbawieniem...

 

A co do panow powyzej: wielkie dzieki za chec pomocy, na szczescie juz po wszystkim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzialajacym serwerku jest bios 06/26/02 czyli wersja przed-przed-ostatnia jaka sie ukazala dla tej plyty i wszystko pod [brzydkie określenie na linuksa] PLD jak i pod Win98SE dziala ok. W plycie ktora probowalem uruchomic byl wladowany najnowszy bios czyli 10/01/02. Jak sie okazalo to bylo przyczyna zwiechy Winzgrozy. Po wgraniu biosu 06/26/02 karta zainstalowala sie poprawnie i wszystko chula az sie patrzy.

Bardzo ciekawe biosy, tyle ze po nich pokazało się jeszcze kilka nowszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ecs.com.tw jest jeszcze jeden z 2002 - 02/10/29(chyba najlepszy oficjalny bios do tej płyty) i Jakieś z 2003 roku i jest coś nawet z tego roku z obsługą nowych duronów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...