Skocz do zawartości
Arven

DOOM III przegrzal mi RADEONA 9800 ;( - i co dalej ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moze zaczne od swojego konfiga:

Procek: Barton 2500@2800 (2,08Ghz)

RAM: 768 MB 333Mhz

MB: Gigabyte 7N400E-L

Dysk: Seagate 80GB barakuda 7

CDRW: Teac

Zasilacz: Chieftec 420W Dual Fan (wiadomo o jaki model chodzi)

K. Graf: Radeon 9800 Sapphire 128MB (256Bit)

Sterowniki: Catalyst 4.7 (wxp-w2k-catalyst-8-03-040610a-016126c.exe)

 

a oto przebieg zdarzenia:

 

Zainstalowalem sobie dooma 3 zeby zobaczyc jak bedzie smigal na moim konfigu.. odpalilem go w 1024x768 @ 32 Bit color z filtrowaniem anizotropowym x2.. w grze ustawilem poziom detali na ultrahigh. gralo sie zacnie ;) przez 15 min.. potem obraz zrobil sie czarny i zwis.. no to restart kompa i oczom moim ukazal sie monit mowiacy o tym ze zle molex z zasilaniem jest zle podpiety... zdjolem bok obudowy i poruszalem kabel (prawie pazyl).. ale nic to nie pomoglo. no to dalem nura pod stol i wyciagnolem wtyczke... oto co ukazalo sie moim oczom:

 

tak wygladala wtyczka:

 

Dołączona grafika

 

a tak wyglada moje wejscie w szafirku ;(

 

Dołączona grafika

 

Dodam do tego iz mam porzadna obudowe czifteka z dwoma PAPST'ami w srodku.. ponadto teraz mam zdjete boki.. przewiew jest odpowiedni ;)..

co sie zas tyczy polaczen to na jednym kablu z wtyczkami mam podpietego tylko radka, na nastepnym mam tylko dysk a na kolejnym tylko nagrywarke.. wykluczam wiec nadmierne obciazenie czy problemy z temperatura.. Radeon nigdy nie byl krecony.. nawet o megaherc.. mial tylko zainstalowane catalysty.. zadnych omeg.. co sie tyczy zas zasilacza to nigdy nie mialem z nim problemow.. i nadal nie mam.. napiecia sa bardzo stabilne..

 

O dziwo radek przezyl i ma sie dobrze.. ale mam pare pytan:

 

1. Radek jest na gwarancji (ma niecale 3 miesiace).. chcialbym go oddac do naprawy albo do wymiany (przez stopienie sie plastiku - nie mozna wsunac molexa do konca) - czy przysluguje mi gwarancja w takich wypadkach ?

2. Jaka jest szansa ze dostane nowy model a nie z wymieniona wtyczka ?

 

prosz o szybka i wyczerpucjaca odpowiedz..

 

Mam nadzieje ze moj post bedzie przestoga dla innych..

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ofiara DOOM'a III  8O

Ciezko ci bedzie to reklamowac, ale moze ci sie uda.  

bylo brac Gigabyte'a ?  

8O

Gigabyte nie jest taki zły. Nia przesadzaj. A reklamować łatwo. Mi wymienili Asusa na lepszy model mimo, że usterka była z mojej winy - zakamuflowałem i kolesie się nie skapnęli jakoś ... Poprostu: "nie działa" i już. A tutaj masz wzorowy przykład wady sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte nie jest taki zły. Nia przesadzaj. A reklamować łatwo. Mi wymienili Asusa na lepszy model mimo, że usterka była z mojej winy - zakamuflowałem i kolesie się nie skapnęli jakoś ... Poprostu: "nie działa" i już. A tutaj masz wzorowy przykład wady sprzętu.

Ale po co ma dawać na gware jak mu radek działa i wszyskto jest ok ? To tylko czekanie na uznanie lub nie gwary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

8O 8O 8O 8O 8O

 

To i takie cuda się zdarzają!!! O kurcze!!!

Pierwszy raz widze coś takiego!

Teraz będę już uważał z zasilaczami.......

 

a karta musi w takim przypadku iść na wymiane! Koniecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Gigabyte nie jest taki zły. Nia przesadzaj. A reklamować łatwo. Mi wymienili Asusa na lepszy model mimo, że usterka była z mojej winy - zakamuflowałem i kolesie się nie skapnęli jakoś ... Poprostu: "nie działa" i już. A tutaj masz wzorowy przykład wady sprzętu.

Ale po co ma dawać na gware jak mu radek działa i wszyskto jest ok ? To tylko czekanie na uznanie lub nie gwary

Wyobraź sobie. Jedziesz nowym Porsche. Nagle coś się zaczyna kopcić pod maską. Wóz staje. Zaglądasz, badasz - parę odymionych części ale działa. Jadę dalej ! Po paru km to samo ale tym razem z wielkim buuuum ! Trup na miejscu. Patrz ze strony kompa - to było spowodowane małym spięciem. Czytaj - może się powtórzyć - czytaj - a co będzie jak będzie większe spięcie i spali połowę podzespołów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby dziala ok ale ta wtyczka 3ma sie ze tak powiem z przyzwyczajenia... i boje sie co bedzie dalej.. poza tym jak bede chcial sprzedac czy cos to wole miec karte bez wad... tylko wlasnie nie wiem czy mi uznaja gwarancje

 

 

a co do tej przypadkowosci to watpie... mam tez sacreda i gram w niego.. 0 problemow.. a doom3 widomo.. wieksze obcazenie dla karty = wiecej wydzielanego ciepla i wieksze pobor watow ;]

 

mam nadzieje ze to jest pojedynczy przypadek.. bo jak takie "przypadki" zaczna sie lawinowo pojawiac to Carmaka za jaja powiesza ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi raz wyskoczylo ze kabel nie jest podlaczony chociaz wszystko bylo ok :? Teraz dla pewnosci sprawdzilem i wtyczka jest dobrze wlozona, poza tym przepialem zasilanie na osobny kabel... Stracha mi narobiles ze tak sie "zweglilo" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednakl prawda że diabelski DOOM niszczy... :twisted:

Pierwszy raz ( jak czytam to nie jestem jedyny ) takie cuś widze...

Ale podobnie jak przeciwnik sądzę że to wina dolegania pina do pina...

 

Aha... karta bez gadania bierz do gwarancji - nie wiesz czy czasem jeszcze raz takie cuś ci się nie stanie a wtedy może cały sprzet pojdzie "pufff"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Gigabyte nie jest taki zły. Nia przesadzaj. A reklamować łatwo. Mi wymienili Asusa na lepszy model mimo, że usterka była z mojej winy - zakamuflowałem i kolesie się nie skapnęli jakoś ... Poprostu: "nie działa" i już. A tutaj masz wzorowy przykład wady sprzętu.

Ale po co ma dawać na gware jak mu radek działa i wszyskto jest ok ? To tylko czekanie na uznanie lub nie gwary

Wyobraź sobie. Jedziesz nowym Porsche. Nagle coś się zaczyna kopcić pod maską. Wóz staje. Zaglądasz, badasz - parę odymionych części ale działa. Jadę dalej ! Po paru km to samo ale tym razem z wielkim buuuum ! Trup na miejscu. Patrz ze strony kompa - to było spowodowane małym spięciem. Czytaj - może się powtórzyć - czytaj - a co będzie jak będzie większe spięcie i spali połowę podzespołów?

Ale PITOLENIE

Po prostu luźny molex poiskrzył i tyle ...

Co do porównania z samochodem - to tak jak byś wlał kiepskie paliwo ...

A gwary mogą nie uznać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja coraz bardziej jestem przekonany, że Ati daje beznadziejne przejściówki do zasilania do swoich kart. Miałem radka podłączonego bezpośrednio do zasiłki - śmigał.

 

Odłączyłem go, podłączyłem przejściówkę (zeby wiatraki podłączyć), pochodził troche w dosie i zmarł... Dodam, że teraz mam tak samo podłączone (tez wiatraki pod tem sam kabel), ale bez tej przejściówki - oczywscie teraz jest bez problemów (powiedzmy bez ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietam jeszcze jak sciagnolem z usa ati 9700 chyba mialem jako jeden z pierwszych na ym forum o ile nie pierwszy.. na standardowym chlodzeniu przy zamknietej budzie padała.. z przegrzania :))

 

zmienilem na kanapke zalmana i bylo juz ok + nawiew.. potem wc i bylo bardziej ok :)

 

przy zakupie kolejno 9800pro to samo.. na x800 nie ale i tak juz chlodzenie jest zdjete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja coraz bardziej jestem przekonany, że Ati daje beznadziejne przejściówki do zasilania do swoich kart. Miałem radka podłączonego bezpośrednio do zasiłki - śmigał. 

 

Odłączyłem go, podłączyłem przejściówkę (zeby wiatraki podłączyć), pochodził troche w dosie i zmarł... Dodam, że teraz mam tak samo podłączone (tez wiatraki pod tem sam kabel), ale bez tej przejściówki - oczywscie teraz jest bez problemów (powiedzmy bez ;) ).

Przejściówka w pierwszy dzień mi się przykopciła - teraz bezpośrednio pod antka podpiąłem 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam raczej słaby sprzęt: ATHL 1.33 R9500@pro chieftec360DF kingston 512. na omega 2.5 soft mod przeżyłem ciekawą historie:

 

drżącymi rękoma uruchamiam po raz 1 dooma3, optymistycznie na high i 1024 żeby się pośmiać z fps. po wybraniu poziomu trudności, odczekaniu sympatycznego 'loadingu' ogladam 1. mini demko, zaczynam drugie i... zwis. kasza z obrazu, dzwięk leci sobie dalej jak gdyby nigdy nic, a winda wywala uprzejmie raport o błędzie i prosi o zgłoszenie tego do ms :roll:

dalej w skrócie: zmieniam na wszystkie możliwe sposoby: detail lvl, adv settings, rozdziałke... osiągnąłęm tyle, że im mniej 'wymagam' od karty (niskie detale itd) tym dłużej moge sobie pograć. wietrze bude jak moge (może sie grzeje?) - nic. zmieniam stery na dna 2.7 normal. to samo tylko że nawet zmiany ustawien detali nic nie pomagają - siada przy 1. demku. instaluje jeszcze raz dna ale tym razem HERCULES SOFTMOD (mam ATI 9500 64mb infineon 3.3) , zaczynam testy od 1024 i wszystko max. DZIAŁA! 8O (pograłem 30 min i nic się nie działo. jutro potestuje więcej i zobaczymy)

 

pytanie brzmi: 'o co chodzi'? 8)

 

 

(nie wiedziałem gdzie to umieścić ... dałem tu, żeby nie zaśmiecać, w razie czego można przenieść... może komuś sie przyda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie myle to chyba R.I.P.'owi przydarzyło się DOKŁADNIE to samo!W Jego przypadku też podejrzenia padły na luźnego molexa. Opisywał to w którymś topicu o radku tak więc jak już ktoś napisał to raczej czysty przypadek i imho nie należy o to winić Doom'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zaczął mi dziwnie pracować dysk - wyłączyłem grata i coś mnie podkusiło żeby zajrzeć 'tam' do wtyczek - kuźwa, mam to samo, co za [ciach!]o robią teraz! Czytałem ten topik wcześniej i wtedy na chama dopchnąłem wtyczki, także o złym styku nie mogło być mowy. Zasilacz jak w podpisie - WTF ?

Ponawiam pytanie - czy można z tym bezpiecznie jechać dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a idzie jakos pograc na takim konfigu jaki masz w podpisie ?

 

wczoraj po 4 godz. grania (doom3)

też mi karta się wyłączyła (tylko jęki zombiaków zostały :D )podejrzewam że procek na karcie mocno się spocił ,podkręcona niewiele - o 25MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale mnie chlopaki nastrachaliscie - kupilem kompa miesiac temu, szkoda by go bylo....

 

Teraz boje sie odpalic DOOMa na moim - przykleje molexa poxipolem albo noga bede trzymal...

 

 

Athlon 3000+@ 2200Mhz, Sapphire Atlantis Radeon 9800pro@XT (BIOS, i oc na 446/770), ASUS A7N8X-E Deluxe, 2x Corsair Value Select 512MB CL 2,5, MAXTOR 120GB SATA, NEC 2500A DVD-RW, Lite-ON DVD-ROM, PSU 420W, Smsung Syncmaster 173p LCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plaga jakaś czy co?

Wczoraj wróciłem z urlopu. Włączam kompa, winda i....zwis. Restart i na boocie zwis przy wykrywaniu IDE. Poruszałem kablami. Dopiero wtedy HDD zaskoczył 8O . Myślę - przypadek. Minuta kolejna w Windzie i znów zwis. K...., co jest? Restart i radosny komunuikat że Radek nie podpięty do zasilania - a wtyczka oczywiście jak skała dociśnięta. Wyjałem wszystkie molexy i wsadziłem jeszcze raz. Działa.

Normalnie strach. Nie wiem co z tymi zasiłkami. Pierwszy raz miałem taki numer. Na szcęćie bez "przypaleń"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...