Skocz do zawartości
SmOkU

Czy jest sens kupowac XP-M 2500+ jezeli mam plyte na kt400 ?

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo prosze o rade, a mianowicie mam plyte solteka na kt400 + XP2000+ (Thoroughbred), reszta to 512 ddr +gf4ti4200

 

od kilku tygodni mam ochote zmienic proca, i mocno zastanawialem sie nad bartkiem 2500,2600 .....

 

przez ostatni czas nie mialem netu wiec jestem trochu zacofany, wiec dopiero tera poczytalem troche o XP-M 2500+ , i jestem bardzo ciekawy czy taki procek dalby sie @ na mojej plycie chociaz na np 2800+ lub 3000+ ??

 

pozyczalem ostatnio od kolesia 2000+ thortona i spokojnie kreci sie umnie na 2800+ ....

 

wiec teraz mam maly dylemat.. brac bartka 2500 czy tego mobile 2500 ??

 

prosze doradzcie mi cos... plzz

dodam tylko ze zmiana plyty jest w tej chwili nie mozliwa ( $$$$$ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał mobila, ponieważ z FSB dojedziesz spokojnie do 200, a potem zostaje jeszcze mnożnik (byłaby to decyzja przyszłościowa, bo po zmianie mobo mógłbyś wyciągnąć dużo więcej). Ale z drugiej strony jeśli wystarcza ci 3200+ to bierz tańszego bartka, dasz FSB także na 200MHz, zwiększysz trochę napięcie (niekoniecznie) i będzie ci śmigać OK, a zostanie trochę kasy na mobo.

 

Jeżeli masz mało kasy to zwykły barek wystarczy, tymbardziej, że nie oczekujesz od niego 2.6GHz :D tylko powiedzmy 2.3GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biez Mobila

ma odblokowany mnoznik wiec mozesz podkrecic go na swojej plycie bez ograniczen ze strony plyty

poprostu mozesz wyciagnac tyle ile jest w stanie chodzic procek

jezeli kupisz zwyklego Bartka to plyta bedzie cie ograniczac (a dokladnie zablokowany mnoznik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kt400 do 210MHz by dociągnął -> 210MHz x 11 = 2310MHz jest to już ponad 3200+. Ale jeśli chodzi o większe OC to oczywiście mobil, chociaż płyta i tak ma pewnie mizerną regulacją (małą) vcore, więc do gry może wejść drutmod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kt400 do 210MHz by dociągnął -> 210MHz x 11 = 2310MHz jest to już ponad 3200+. Ale jeśli chodzi o większe OC to oczywiście mobil, chociaż płyta i tak ma pewnie mizerną regulacją (małą) vcore, więc do gry może wejść drutmod.

to soltek a nie abit czy epox

tutaj fsb200 to tylko wyjatek potwierdzajacy regule ze plyta tyle nie pojdzie wiec na o/c przez fsb bym sie nie nastawial

 

lepiej dojsc do stabilnych fsb 180-185 i mnoznikiem ladnie dopasowac

plyta ma regulacje vcore do 1.85v wiec Mobil powinien troche na takim poleciec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem w biosie (AMIBIOS v3.31a) dostepne opcje i ustawienia w zakladce FREQENCY / VOLTAGE CONTROL

 

mam tam takie opcje

 

-REDSTORM OVERCLOCKING TECH

-CPU LINEAR FREQUENCY -disabled-

-CPU CLOCK -133-

-SPREAD SPECTRUM -enabled-

-CPU VOLTAGE CONTROL -auto-

-dostepne napiecia zamiast auto to od 1.100V do 1.850V moge zmieniac co 0.025V

 

-AGP ...... 1.5V

-DIMM .... 2.5V

 

-CPU RATIO -DEFAULT-

- mnoznik zamiast default moge zmieniac od 5 do 18

 

dodam tylko ze na plycie mam przelacznik do zmiany FSB 100/133/166

 

jak odpale REDSTORM OVERCLOCKING TECH na kumpla thortonie 2000+ to cpu clock powoli idzie do gory i staje na 170-180 jakos tak dokladne niepamietam, potem automatyczny reset i bios widzi juz athlona 2800+

dodam tylko jeszcze ze jak wkladam thortona to zmieniam przelacznikiem z 133 na 166 fsb ....

 

wiecej nic nie kumam :roll:

 

powiedzcie mi jeszcze czy zmiana ver biosu na nowsza moze cos poprawic ?

 

i czy bartek 2500 i mobile 2500 bez podkrecania maja taka sama moc ?

 

z tego co wiem te mobile 2500 sa po 450zl , wiec musialbym doplacic okolo 250zl do mojego proca.... meczy mnie ten stary procek bo jak mialem thortona podkreconego to wydajnosc mojego GF4TI4200 wzrosla pod 3dmarkiem 2001se o 2500pt !!! .... wiec wzdaje mi sie ze jest to najtanszy sposob pod zwiekszenie mocy kompa :)

 

plzzz doradzcie mi ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez masz "troughtberda" to nim polecisz do ok 2600+ 2700+ wystarczy mnoznik dac 12.5 i fsb166 i juz masz 2600+ a pozatym to wynik wzroslci poniewaz w low detalach miales kopa i tyle

wiec podkrec sobie proca a grafe jak chcesz to na 9600 pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem co kolega, tylko ze jestem totalnym laikiem krecenia, a za stary jestem juz na nauke:)

Doradzcie co kupic dzieciakowi do grania.

Chcielismy kupic bartona 2500+ i do tego Abita nf7. Teraz czytam ze sa rozne bartony(mobile etc..) wiec zbaranialem. Nie wiem czy dobrze zrozumiealem, ale z tego co widze, to na zwyklym bartku 2500 i tej plycie powinno sie wyrobic 3200, a nam wiecej nie potrzeba.

Jeszcze jedno: abit nf7-s, czy sl?? chyba sl, bo 40 dychy w kieszeni.

Z gory dzieki za pomoc i przepraszam jesli namieszalem koledze w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez masz "troughtberda" to nim polecisz do ok 2600+ 2700+ wystarczy mnoznik dac 12.5 i fsb166 i juz masz 2600+ a pozatym to wynik wzroslci poniewaz w low detalach miales kopa i tyle 

wiec podkrec sobie proca a grafe jak chcesz to na 9600 pro

ten TBreed co mam max wyciaga 2200+ wyzej nie da rady , fsb to max kilka oczek w gore, a mnoznik ma zablokowany. dlatego potrzebuje jakiegos 2500+ lub cos podobnego z dobra mozliwoscia oc.

 

co do grafy i mobo to w tej chwili wymiana jest nie mozliwa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...