Skocz do zawartości
Sojer

Jaka grafe do dooma 3 i hl2?

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie minimum fix 5900 xt albo radek 9800. fixy 6800 i x800 sie nie licza bo nie stac mnie jeszcze. Chodzi mi dokladnie jaka firma itd cena nie gra roli bo i tak sprzet kupuje na zachodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie minimum fix 5900 xt albo radek 9800. fixy 6800 i x800 sie nie licza bo nie stac mnie jeszcze. Chodzi mi dokladnie jaka firma itd cena nie gra roli bo i tak sprzet kupuje na zachodzie

wez sie zastanow i sprecyzuj :lol:

 

wogule IMO idiotyczny topic masz topic o doomie i tam mniej wiecej wyniki timedemo itd na roznych configach poSZUKAJ se

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste. Radek 9800 XT 256DDR. Np built by ATi (jak mój :) )ale polecam też Herculesa - podobno najlepszy. Też w testach jakości grafiki miał pochlebne opinie. Też miał w swoich 9800 fajny system chłodzenia. No ale niestety cena nie jest już najlepsza ... To ich jedyna wada. W zasadzie kiruj się tym Radkiem (9800 XT 256DDR), bo nie ma nic lepszego to po pierwsze primo, a po drugie to wybieraj z tych marek : Herkules, built by Ati (jak już mówiłem), Sapphire. Aha i Powercolor i GeCube czy jakos tak były dobre. Ale najlepiej Herculesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje taka http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10640 

 

myślę, że to kompromis ceny i jakości - koleś taką ma i jest bardzo zadowolony a i można ją spokojnie podkręcić :)

... mówił, że cena nie gra roli - nie stać go narazie tylko na karty nowej generacji :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL a co w tym 9800XT jest takiego fajnego ? Bo chyba nie cena , ktora jest fpizdu i jeszcze troche wyzsza od np. Saphirka na R360 , ktorego spokojnie na XT przerobisz...

 

Chyba nie chcesz mi powiedziec ze ubodło cie to 256DDR ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL a co w tym 9800XT jest takiego fajnego ? Bo chyba nie cena , ktora jest fpizdu i jeszcze troche wyzsza od np. Saphirka na R360 , ktorego spokojnie na XT przerobisz...

 

Chyba nie chcesz mi powiedziec ze ubodło cie to 256DDR ? :lol:

Chciał najmocniejszą i najlepszą 9800 do Dooma3 więc ma .... 256DDR daje różnicę ( w doomie3 zwłaszcza). Zaskakujesz mnie swoją niewiedzą. Pozatym pomyśl przerabiasz sobie Sapphire i co? A podkręcasz XT i TO JUŻ JEST COŚ. Po za tym niewiem czy pamiętasz - wersja 9800 PRO 128DDR jest wolniejsza od 9800 256DDR - ta ma pamięci DDR II. Dlatego to TEŻ jest na plus (w 9800 PRO, bo w XT to chyba jest już inaczej nie badałem tegoale i tak 256DDR to lepiej - to tylko w "potęgach" pokroju FX 5600 nie ma różnicy). Cena może dla CIEBIE nie fajna ale ON pisał, że CENA NIE GRA ROLI !!!! Przeczytaj raz jeszcze jego post jak niewierzysz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciał najmocniejszą i najlepszą 9800 do Dooma3 więc ma

:lol: Tak szczegolnie ze w D3 o wiele lepiej radzi sobie NV

 

.... 256DDR daje różnicę ( w doomie3 zwłaszcza).

ehh kolejne dziecko reklamy i ofiara marketingu owszem 256Mb na grafie sie przydaje ale przy rozdzielczosciach rzedu 1600x1200 a w takiej na radku na 100% nie pograsz

 

Zaskakujesz mnie swoją niewiedzą. Pozatym pomyśl przerabiasz sobie Sapphire i co? A podkręcasz XT i TO JUŻ JEST COŚ.

A ty mnie zaskakujesz brakiem logicznego myslenia :lol:

R360 to rdzen od XT wiec ta karta do dokladnie XT tylko z biosem o 9800Pro , wiec co za roznica czy krecisz XT czy... XT ? LOL

Po za tym niewiem czy pamiętasz - wersja 9800 PRO 128DDR jest wolniejsza od 9800 256DDR - ta ma pamięci DDR II.

no nie pamietam masz jakies testy tych swoich wyłuzdanych z d... teorii ? W dodatku 256DDr II sie bardzo trudno kreci

 

Wiec nie polecaj mu grafy , ktora na dzien dzisiejszt jest chyba najbardziej nie trafionym wyborem jaki moglby dokonac , porownojac ceny sklepowe moze miec za nia GF 6800 czyli o 4 potoki wiecej , no tylko ze bedzie to 128Mb i bedzie wolniejszy LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno po to zeby bylo smieszniej na forum... nie stac mnie na nowe grafy jeszcze mam do wydania okolo 2000$ kanadyjskich na all zestaw

EOT wymiękłem... weź 6800GT i nie marudź... ile to kosztuje ? 600$ kanadyjskich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL a co w tym 9800XT jest takiego fajnego ? Bo chyba nie cena , ktora jest fpizdu i jeszcze troche wyzsza od np. Saphirka na R360 , ktorego spokojnie na XT przerobisz...

 

Chyba nie chcesz mi powiedziec ze ubodło cie to 256DDR ? :lol:

Chciał najmocniejszą i najlepszą 9800 do Dooma3 więc ma .... 256DDR daje różnicę ( w doomie3 zwłaszcza). Zaskakujesz mnie swoją niewiedzą. Pozatym pomyśl przerabiasz sobie Sapphire i co? A podkręcasz XT i TO JUŻ JEST COŚ. Po za tym niewiem czy pamiętasz - wersja 9800 PRO 128DDR jest wolniejsza od 9800 256DDR - ta ma pamięci DDR II. Dlatego to TEŻ jest na plus (w 9800 PRO, bo w XT to chyba jest już inaczej nie badałem tegoale i tak 256DDR to lepiej - to tylko w "potęgach" pokroju FX 5600 nie ma różnicy). Cena może dla CIEBIE nie fajna ale ON pisał, że CENA NIE GRA ROLI !!!! Przeczytaj raz jeszcze jego post jak niewierzysz :P

LOL, kurde chyba sobie dolaze wicej ramu... do karty oczywiscie... Ktos widzial jakiegos moda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge zalozyc topic jaka grafa do 3dmarka 04 ?

 

jesuuu po co tak itopic zakladac, przeciez czlowieczku to twoja kasa a nie nasza wiec po co sie sugerujesz glosami innych osob ??

Ile osob tyle glosow i tu samemu trzeba decydowac.

Opierasz sie na faktach czy opiniach bo to roznica.

Ponadto jak chcesz wybrac konkretnie cos zadajac pytanie tutaj na forum ?

 

w takim topicu moze odpowiedziec i brac czynnie udzial z 10 osob, a reprezentatywna ilosc by wybrac cos konkretnei to by byla z 1000x wieksza.

 

Dlatego nie ma sensu pytac co kupic, kupuj to co Ci sie podoba, to na co bedzie Cie stac i ciesz sie z tego.

Zabijesz potem na forum kogos bo kupiles grafe a na innej jest cale 5fps wiecej czy sam podetniesz sobie zyly ?

 

Sory ze tak ostro pisze ale to forum jest pelne takich glupich tematow, takie cos to na osla laczke raczej bo gina inne wazne topiki gdzie ktos prosi konkretnie o pomoc a nie o gdybanie na temat "Co lepiej?"

najlepiej to oddaj pieniadze dla czerwonego krzyza, to zaslozysz sie w likwidowaniu glodu w somalii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak najlepiej pójść do supermarketu i kupić co sie podoba (celeron + Fx5600 256MB) i wywalić pieniądze w błoto... Nie żebym popierał zakładanie takich topiców, bo to już było wałkowane ale lepiej sie zapytać niż kupić bubel. (najlepiej to poszukać ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki sens jest pytac kogos co mam kupic ? przeciez jak to moja kasa to sam kupuje i sam uzywam sprzetu. Tak skonstruowany topic wprowadza wiecej zamieszania niz wyuskania prostych faktow ktore moga pomoc. I tak docelowo kupujac grafe nie mozna byc pewnym czy to dobry zakup i czy inna nie byla by lepsza. Tak poprostu juz jest.

 

Ja nie kupuje nigdy high endowych kart ob po co, nie gram duzo i wole kupic cos optymalnego wzgledem kasy (mnie nikt nie sponsoruje). dlatego dla mnie r9600 jest grafa na ktorej pogram w dooma (bo chodzi i tak plynnie i spokojnie gram) a dla kogos innego 6800 albo x800 to moze byc takie ledwo ledwo. Tak wiec tak skonstruowane pytanie nei ma racji bytu popsotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytac chlopak moze ale niech lepiej formuluje pytania.

niech poszpera po cenach tam gdzie chce kupic (poda je tutaj na forum) i do tego napisze ile chce forsy wydac.wtedy bysmy juz mu cos wybrali!

a takie pytanie w stylu jakas karta?? cena nie gra roli??

na to mnie nie stac?? ceny zachodnie?? troszke to sie nie trzyma kupy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... 256DDR daje różnicę ( w doomie3 zwłaszcza).

ehh kolejne dziecko reklamy i ofiara marketingu owszem 256Mb na grafie sie przydaje ale przy rozdzielczosciach rzedu 1600x1200 a w takiej na radku na 100% nie pograsz

 

no i nie do konca - zysku to z 256MB nie ma w starych pozycjach, a w nowszych oj bedzie, i to duzy - pierwsza taka jest DOOM III, a kolejne to HL 2, STALKER. Masa textur w wysokiej rozdzielczosci potrzebuje duuzo miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xor, a nie jest tak czasem ze owszem, tekstury sie zaladuja w lepszej jakosci, ale gpu tych (starszych) kart nie pociagnie calosci plynnie w rozdzialkach powyzej 1024x768 i wiec i tak nie bedzie co ogladac :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to najpierw trzeba rozglądnąć się dookoła i wybrać z grubsza kilka modeli i zakres cenowy. Następnie googlowanie rozglądanie czytanie (testy recenzje). Mniej więcej po tym etapie pozostaje przeważnie 2 lub 3 kandydatów. I w tym momencie można pytać userów co o nich myślą. Bo takie ogólne pytanie powoduje powstawanie kawałów o polakach np. Gdzie dwóch polaków tam trzy opinie. Koniec OT

 

Ze swojej strony polecam kartę na którą mnie ostatnio nie było stać ale którą chciałbym zakupić Szafirek 9800Pro z PCB od XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xor, a nie jest tak czasem ze owszem, tekstury sie zaladuja w lepszej jakosci, ale gpu tych (starszych) kart nie pociagnie calosci plynnie w rozdzialkach powyzej 1024x768 i wiec i tak nie bedzie co ogladac  :?:

radki 9800 jeszcze beda mialy wystarczajaco duzo mocy, aby te wszystkie STALKERY brykaly plynnie. Generalnie wplyw wyzszej rozdzielczosci tekstur na wydajnosc zalezy od ograniczonej szybkosci dostepu do pamieci oraz 'negatywnego' wplywu na cache-owanie - wiec jakis tam spadek wydajnosci bedzie, ale jak napisalem - karty poziomu 9800 powinny jeszcze sobie spokojnie poradzic. Przykladem moize byc gf 4ti i benchmark CodeCreatures - porownaj sobie wyniki 64MB karty a 128... GIGANTYCZNA roznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xor, a nie jest tak czasem ze owszem, tekstury sie zaladuja w lepszej jakosci, ale gpu tych (starszych) kart nie pociagnie calosci plynnie w rozdzialkach powyzej 1024x768 i wiec i tak nie bedzie co ogladac  :?:

radki 9800 jeszcze beda mialy wystarczajaco duzo mocy, aby te wszystkie STALKERY brykaly plynnie. Generalnie wplyw wyzszej rozdzielczosci tekstur na wydajnosc zalezy od ograniczonej szybkosci dostepu do pamieci oraz 'negatywnego' wplywu na cache-owanie - wiec jakis tam spadek wydajnosci bedzie, ale jak napisalem - karty poziomu 9800 powinny jeszcze sobie spokojnie poradzic. Przykladem moize byc gf 4ti i benchmark CodeCreatures - porownaj sobie wyniki 64MB karty a 128... GIGANTYCZNA roznica.

xor ok , zgadzam sie z toba ale chyba nie chcesz mi powiedziec , ze np. R9800XT 256Mb bedzie mial wydajnosc wyzsza od GF6800 128Mb ? ;) A obecnie karty sa prawie w tej samej cenie . Nie mowiac juz o tym , ze mozliwe ze w koncu sie da odblokowac cosik w tych kartach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam sprzeczać nie będę ale jak koleś ma TYLE kapusty i CENA NIE GRA ROLI i nie chce NOWYCH kart to niech bierze 9800 XT 256 - bo co od niej jest lepsze? Może i NVidia będzie lepsza do Doom'a ale FX'y mają gorszą jakość grafiki i Pixel Shader 2.0 - osobiście wiem, bo miałem nieprzyjemnośc posiadać wspaniałą 5600. To samo było na 5900 znajomego. 9800 wyprzeda NVidiowskie FX'y z najwyższej półki choćby jakością grafiki. Niewiem jak Ty HeatFighter ale ja wolę mieć dobrą kartę i wartą pieniędzy. ja zakupię X800 jak wejdą nowe modele - jak zwykle używka lub nowa kiedy ceny spadną do poziomu 1000zł. Może mnie wyśmiejecie ale tak to jest. Cierpliwość to podstawa. Jak wyjdą nowe gry to radek 9800 jeszcze pociągnie choć może na full raczej nie co będzie mnie ściskać w dołku przez całe oczekiwanie na nowinki techniczne z Ati i NVidii :] .... Zresztą potem przyjdzie wymiania płyty, proca, bo PCI Express wchodzi ... Ehhhh... To duża mamona, a niewiadomo co będzie opłacalne. Trza pomyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam sprzeczać nie będę ale jak koleś ma TYLE kapusty i CENA NIE GRA ROLI i nie chce NOWYCH kart to niech bierze 9800 XT 256 - bo co od niej jest lepsze? Może i NVidia będzie lepsza do Doom'a ale FX'y mają gorszą jakość grafiki i Pixel Shader 2.0 - osobiście wiem, bo miałem nieprzyjemnośc posiadać wspaniałą 5600. To samo było na 5900 znajomego. 9800 wyprzeda NVidiowskie FX'y z najwyższej półki choćby jakością grafiki.

Ale nie jakością Filtrowania anizotropowego. A poza tym to masz co do jakości grafiki na FX 5XXX rację, ale tylko do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xor, a nie jest tak czasem ze owszem, tekstury sie zaladuja w lepszej jakosci, ale gpu tych (starszych) kart nie pociagnie calosci plynnie w rozdzialkach powyzej 1024x768 i wiec i tak nie bedzie co ogladac  :?:

radki 9800 jeszcze beda mialy wystarczajaco duzo mocy, aby te wszystkie STALKERY brykaly plynnie. Generalnie wplyw wyzszej rozdzielczosci tekstur na wydajnosc zalezy od ograniczonej szybkosci dostepu do pamieci oraz 'negatywnego' wplywu na cache-owanie - wiec jakis tam spadek wydajnosci bedzie, ale jak napisalem - karty poziomu 9800 powinny jeszcze sobie spokojnie poradzic. Przykladem moize byc gf 4ti i benchmark CodeCreatures - porownaj sobie wyniki 64MB karty a 128... GIGANTYCZNA roznica.

xor ok , zgadzam sie z toba ale chyba nie chcesz mi powiedziec , ze np. R9800XT 256Mb bedzie mial wydajnosc wyzsza od GF6800 128Mb ? ;) A obecnie karty sa prawie w tej samej cenie . Nie mowiac juz o tym , ze mozliwe ze w koncu sie da odblokowac cosik w tych kartach ;)

Osobiście to z kart jakie miałem to te mnie nie zawiodły: 3Dfx Voodoo2 8Mb , Palit GeForce3 Ti 200 64DDR, built by ATi Radeon 9800 128DDR - reszta to były porażki - GeForce2MX 200 32Mb (standard z kompa, który kupiłem), Sparkle GeForce FX 5600 ... Za dużo wpadek NVidii. MX'a można pominąć bo to nic dziwnego ale FX'y ? FX 5800 - "odkurzacz" .... Cała linia NVidii z serii FX to wpadka. Ładnie to one wyglądały na pódełku i na specyfikacjach ... GF4 niemiałem ale niewiele była lepsza od Gf3, który pomimo, że produkowany krótko był super. Nie dziw się, że odradzam ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam sprzeczać nie będę ale jak koleś ma TYLE kapusty i CENA NIE GRA ROLI i nie chce NOWYCH kart to niech bierze 9800 XT 256 - bo co od niej jest lepsze? Może i NVidia będzie lepsza do Doom'a ale FX'y mają gorszą jakość grafiki i Pixel Shader 2.0 - osobiście wiem, bo miałem nieprzyjemnośc posiadać wspaniałą 5600. To samo było na 5900 znajomego. 9800 wyprzeda NVidiowskie FX'y z najwyższej półki choćby jakością grafiki.

Ale nie jakością Filtrowania anizotropowego. A poza tym to masz co do jakości grafiki na FX 5XXX rację, ale tylko do nich.

Cały czas mówimy o "starych" modelach - ktoś tylko zarzucił 6800 :) A tak wogóle to najlepiej by stary król 3Dfx powrócił. W zasadzie to była świetna firma ... Żal mi, że upadli i wessała ich NVidia. Gdyby mieli tyle funduszy co nasi dwaj rywale to też by produkowali świetny sprzęt. Kurde sentyment mam do Voodoo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatFighter - moj post sie tyczyl wylacznie ilosci zaionstalowanej pamieci na karcie - nigdzie nie pisalem, ze ma kupowac nowke 9800XT 256 :)

 

Jesli gosciu ma kupowac nowa karte i ma na nia wydac ponad 1200 PLN, to nawet mu si enie oplaca kupowac 6800, tylko od razu 6800GT.

IMO w tej chwili wydawanie takiej kasy na karte grafiki jest bez sensu. Ani to ekonomiczne, ani gier korzystajacych w pelni z ich mocy nie ma...

 

Radek 9800pro 128MB spokojnie jeszcze na dluuugo wystarczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...