Skocz do zawartości
Czarek_p

Odzyskiwanie danych z dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Mam powazny problem. Z mojego dysku zostaly usuniete dane. A w jaki sposob to juz pisze. Pisalem prace przy kompie, i byla ona zapisana na partycji D. Na dysku C: mam system. Mialem takze partycje E: . Po zakonczeniu pracy wylaczylem kompa, bo musialem sobie chrapnąć (kompa mam w pokoju). Gdy rano wlaczylem zniknely mi 2 partycje ( nie lunatykowalem). D oraz E. Mialem to podzielone w taki sposob. 6 GB system, D: 75 GB i E tez 75GB. Wiec jak pisalem zniknely mi partycje. Mysle co jest? Tylko nie to , bo pare dni pracy pojdzie sie pie*****ć. Wiec zainstalowalem Partition Magick 8.0 i uruchomilem go. Zobaczylem, ze partycja na ktorej jest system jest nienaruszona ( bo inaczej nie uruchomil bym systemu) a pozostale 2 polaczone w jedna i zaznaczone przez program jako other ( nie NTFS, czy FAT itp). Wiec postanowilem sformatowac ją do FAT 32 tym programem, zeby winda cos widziala. Od tamtej pory nic nie zapisalem na dysku, nawet bajta. Probowalem odzyskac dane programem Recover4all i PC INSPEKTOR FILE RECOVERY. Ten pierwszy przeszukal klaster po klastrze i nic nie znalazl, natomiast ten 2 tez 1 za drogim klastrem i odnalazl 16000 ( okolo) Directory FILES oraz 4 dyski. Jednak przy probie zapisania na dysk nic nie odzyskal, bo dane byly nieczytelne. System nie mogl utworzyc folderow, bo byly tam znaki !@#$%^&* i nic wiecej. Jak sobie przypominam zadnego pliku, ani folderu o takiej nazwie nie bylo. Wiec jezeli ktos moze podpowiedziec jak moge odzyskac prace, oraz dane, to bardzo prosze o odpowiedz. I ewentualnie program, ktory moze cos zdzialac.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było nie formatowac tej partycji.

Po sformatowaniu nadal jest jakas szansa odzyskania danych. Pozatym format to zle pojecie uzyte w tym poscie. Conwertowanie o tak.

 

 

Spróbuj Easy Recovery (najlepiej >6 wersji) - może on coś wykryje... może...

A skad mam go pobrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam powazny problem. Z mojego dysku zostaly usuniete dane. A w jaki sposob to juz pisze. Pisalem prace przy kompie, i byla ona zapisana na partycji D. Na dysku C: mam system. Mialem takze partycje E: . Po zakonczeniu pracy wylaczylem kompa, bo musialem sobie chrapnąć (kompa mam w pokoju). Gdy rano wlaczylem zniknely mi 2 partycje ( nie lunatykowalem). D oraz E. Mialem to podzielone w taki sposob. 6 GB system, D: 75 GB i E tez 75GB. Wiec jak pisalem zniknely mi partycje. Mysle co jest? Tylko nie to , bo pare dni pracy pojdzie sie pie*****ć. Wiec zainstalowalem Partition Magick 8.0 i uruchomilem go. Zobaczylem, ze partycja na ktorej jest system jest nienaruszona ( bo inaczej nie uruchomil bym systemu) a pozostale 2 polaczone w jedna i zaznaczone przez program jako other ( nie NTFS, czy FAT itp). Wiec postanowilem sformatowac ją do FAT 32 tym programem, zeby winda cos widziala. Od tamtej pory nic nie zapisalem na dysku, nawet bajta. Probowalem odzyskac dane programem Recover4all i PC INSPEKTOR FILE RECOVERY. Ten pierwszy przeszukal klaster po klastrze i nic nie znalazl, natomiast ten 2 tez 1 za drogim klastrem i odnalazl 16000 ( okolo) Directory FILES oraz 4 dyski. Jednak przy probie zapisania na dysk nic nie odzyskal, bo dane byly nieczytelne. System nie mogl utworzyc folderow, bo byly tam znaki !@#$%^&* i nic wiecej. Jak sobie przypominam zadnego pliku, ani folderu o takiej nazwie nie bylo. Wiec jezeli ktos moze podpowiedziec jak moge odzyskac prace, oraz dane, to bardzo prosze o odpowiedz. I ewentualnie program, ktory moze cos zdzialac.

Pozdro

1. Easy recovery lub Winternals Disc commander

 

2. możesz zgłosić się do katowickiego ontracka - http://www.mbm.com.pl/

 

oni na pewno odzyskają dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A wiecie co mnie kiedyś wkurzyło. Przypadkowo usunąłem film który właśnie ściągnąłem.

Ściągłem program do odzyskiwania danych, i mnie szklak trafił (nie chce przeklinać żeby bana nie dostać).

Było w pupe rzeczy do odzyskania, nawet wiele sprzed kilku miesięcy, a filmu oczywiście nie było!!!!!!!!

Normalnie prawie sie popłakałem. Tyle nocy komp mi przeszkadzał zasnąć i pupa zbita.

A nic nie mogło sie zapisać w tym miejscu co film bo od razu ściąghłem program do odsyzkiwania danych na dysk c i tam go też zainstalowałem, a film był na dysku d. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm ... przed formatem lub zmianą partycji to napewno pomógłby Drive Rescue ... choic po formacie już też odzyskiwałem .. jak sąsiadka zapomniała zrobic backupu danych z płatnika i buchaltera ... znaczy sie jej syn zapomniał ... zachciało mu siezmienic system :) próbowałem chyba z 6 różnych progsów przeszukujac dokładnie cała powierzchnie dysku ... odzyskały sięnawet świntuchy i mp3 skasowane z dysku około rok wcześniej :) aha ... ten Drive Rescue ma chyba taką funkcje ze przed zaczęciem przeszukiwania dysku wybiera sie schematy działania dla różnych usunięć plików .. z formatem i bez ... :) najpierw program przeszukuje dysk a potem trzeba recznie przejrzeć odzyskane klastry ... chyba, ze znasz na pamiec wszystkie nazwy zagubionych plików to program wsród przeszukanych klastrów sam znajdzie te pliki które podasz :) potem wystarczy zaznaczyc te pliki kazać je odzyskać .... wyswietli się wybór sciezki do zapisu i to wszystko :)

 

hmm ... po przemyśleniu to teraz jush sam nie wiem czy to napewno był Drive Rescue :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dane można było odzyskać w 5 minut (programem TestDisk) ale przed zabawą PM. I to by było na tyle.

---

@

Przeciez partycja byla nierozpoznawana nawet przez PM. Wiec jakis programik mial to odzyskac? A skad moge go pobrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego ze była nierozpoznawana?

Programy by sobie poradziły bo one nie muszą widziec partycji tylko to co jest zapisane na dysku.. Ja w zeszłym roku odzyskiwałem całą zawartosc dysku 45GB po tym jak znikneły wszystkie partycje i jakos programu odzyskały mi prawie wszystkie dane z czystego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w najgorszym przypadku kilka dni.

EE. Bez jaj? Czy powaznie? To ja pierpapier. Trzeba go bedzie zostawic na dluzej :-(

mnie chyba Drive Rescue przeszukiwał 40 GB dysk około 12 godzin :) :) :)

 

zapisanie odzyskanych zajęło mi jakieś 3 :) :) :) :) :)

 

ale rozpiętosc czasowa takiej czynnosci moze byc najrózniejsza :) moze różwniez szukać 2 dni i nic nie znaleźć ... znaczy sieznajdzie ale zapisze ci jakieś bzdury nieodczytywalne ... czasem dokumenty tekstowe albo worda moze zamienic na ciąg idiotycznych znaków .. poprostu po kazdym słowie wstawia kilka- kilkanaście znaków całkiem różnych (typu serduszka, gwiazdki, cyfry) .... choć znów czasem za drugim skanowaniem wszystko jest okiej :) :) :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ daj se na looz denerwujesz sie lolujesz non stop wysmiewasz sie z biednego czlowieka ktory popelnil blad - a ci sie nigdy to nie zdazalo ???? My odzyskiwalismy dane nawet po tym jak osobnik zalozyl od nowa partycje pm 8.0 i je formatowal pod winda wiec nie przesadzaj ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co najlepszy jest Get Data Back 2.31 - mialem podobna sytuacje. Zniknela mi partycja, ktora chcialem rozszerzyc w Symantec Partition Magic 8.05 - wszystko szlo ok, ale pod koniec wywalilo blad (swietny program ten PM :P ). Musialem nadac na nowo nazwe (LABEL) partycji i wtedy system zaczal ja widziec. Jako, ze PM sie nie sprawdzil sciagnalem inny program Paragon HD Manager i przez przypadek chyba zaznaczylem, inna partycje. Zrobil mi jakas partycje RFS - dziwna jakas :/

Olalem ten program, wrocilem do PM zrobilem formacik (wszystkie operacje na NTFS). I wrzucilem kilka programow do odzyskiwania - wbrew pozorom nie ma ich tak wiele. Najgorsze jest to, ze byly to moje wszystkie materialy ze studiow i instalki :-(

SPrawdzily sie w sumie tylko dwa programy - Get Data Back 2.31 for NTFS i bodajze Final Revovery 1.3. GDB 2.31 znalazl cala strukture katalogow i odzyskal wszystko - tyle, ze niestety nie odzyskuje nazw z ogonkami ę,ą itd. Musialem czesc zmieniac, a zajelo mi to kilka godzin :-/ Takze nie zalecam stosowania polskich ogonkow w nazwach PLIKOW i KATALOGÓW tak na przyszlosc i polecam goraco program Get Data Back 2.31 - sytuacja byla w sumie fatalna z punktu widzenia domowego odzyskiwania danych ( w takim Ontracku to nawet ze spalonych dyskow odzyskuja dane), ale sie udalo :-]

 

Na Easy Recovery 6.0 i 6.04 i innych programach sie zawiodlem niestety - owszem ER cos znalazl, ale nie byla to ta sama struktura - czesc programow grupuje odzyskiwane pliki w katalogach wg kategorii i nadaje wlasne nazwy i numeruje. Wystarczy pomyslec, ze przy duzej ilosci plikow (dokumenty Worda i zdjecia) nadawanie nazw samemu i indentyfikacja kazdego dokumentu zajelaby wieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co radzicie w przypadku gdy kontroler dysku sie wywalil i przy okazji poleciala partycja, nawet 2 -NTFS, teraz pokazuje(pod winxp) są to partycje o pojemnosci 0 i wolnym miejscu 0.

 

ocalala tylko trzecie ktora miala FAT16, jest nienaruszona.

file recovery widzi jakies znaczki dziwaczki i pokazyje sie komunikat ze cos nie moze.

 

co tu robic?

moze ktos mi powie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam wielki problem!!!! Konwertowalem jedna z partycji ok 47GB z Fat na Ntfs za pomoca Partition magic'a. Przy okolo 25 komp sie zrestartowal wlaczylem kompa nie bylo partycji wiec sformatowalme dysk jako fat i przeszukalme go easy rcovery pro nic nie znalazl!!!!! Czy jest jakas szansa na odzysk danych.

mialme tam sporo waznych danych.!!!!!!!!!!!1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki jak gdzies juz o tym bylo ale tyle tu tych tematow ze polapac sie nie mozna

 

 

w kazdym badz razie mam problem a mianowicie :

 

zamienialem partycje 92gb z fata32 na ntfs przy pomocy pm 8.0 no i z niewiadomych mi przyczyn sformatowalo mi ta partycje jeden kolega mi mowi ze przez to ze fat32 pieprzy sie przy duzych partycjach a drugi twierdzi ze pm zawsze czysci partycje a trzeci mowi ze gdzies sam ja "przypadkiem " musialem sformatowac .....

 

juz nie wazne kto mial racje teraz moje pytanie jest takie "czy istnieje szansa odzyskania tych danych w 100 %??" probowalem odzyskac dane programami EasyRecovery Professional, PC Inspector File Recovery oraz GetDataBack ale w kazdym tym programie nie chce mi przywracac w calosci danych domyslam sie ze to przez to ze dane na tej partycji byly na fat32 pozniej sformatowalo je pm i zamienilo na ntfs przez to ze teraz jest na ntfs nie chce mi odzyskac partycji ale to tylko domysly :]

 

co prawda moge tymi programami sprobowac odzyskac dane ale wtedy odzyskam nie pelne nie posegregowane 90gb danych i jeszcze pisze ze chce mi to przez kilkanascie godzin robic...

 

czy jest jakis wyjscie z tej sytuacji :sad: ?

 

p.s dodam ze procz zamieniena partycji z fata32 na ntfs nic tam wiecej nie robilem zeby nie utracic tych danych ;]

Edytowane przez cukierek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda moge tymi programami sprobowac odzyskac dane ale wtedy odzyskam nie pelne nie posegregowane 90gb danych i jeszcze pisze ze chce mi to przez kilkanascie godzin robic...

 

czy jest jakis wyjscie z tej sytuacji :sad: ?

przeczekac te kilkanascie godzin jesli te dane sa dla Ciebie cos warte.. nie spodziewaj sie, ze jakis soft odzyska 90GB w 15 minut..

jak juz odzyskasz to zobaczysz co sie udalo a co nie.. byc moze te, ktore nie beda chcialy sie odzyskac nie sa tego warte albo sa latwe do zrekonstruowania.

A jak sie nie uda to zawsze zostaje http://www.ontrack.pl/ Chlopaki na pewno dadza rade, tylko ze to juz kosztuje :) (nie wiem ile, ale stawka jest AFAIK za MB danych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całego wątku, bo trochę długi, ale propozycje są trochę chybione w przypadku zniknięcia partycji.

Problem spokojnie rozwiązuje program TestDisk (pod Dos):

http://www.cgsecurity.org/index.html?testdisk.html

 

Może to, iż partycja została sformatowana, to jeszcze nic straconego - kumpel miał 3 partycje (na dysku 40GB) i namieszał tak, że powstała mu 1 partycja na 2GB + wolne miejsce. Programik uratował bez problemu dane z "D" i "E", bo formatowanie zrobił z przy pomocy polecenia "format c:". Jeśli dałeś szybkie formatowanie, to dane powinny być do uratowania.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...