Skocz do zawartości
Chudini

Problem z uruchamianiem kompa :(

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam problem z uruchamianiem kompa po tym jak stoi przez noc. Gdy probuje wlaczyc to wydaje cztery dzwieki z glosnika systemowego i sie wylącza. Musze wtedy probowac okolo 10-15 razy az wrescie laskawie sie uruchomi. Komp jest wyczyszczony wszystkie styki i sloty jak i sprzet wiec kurz raczej nie jest winny. Mam kosci pamieci roznych firm ale jak wyciagne jedna z nich to i tak sie nie uruchamia. Po tak czestym uruchamianiu juz HDD robi mi problemy bo nie potrafi go wykryc wtedy znowu restart z okienka biosowskiego bo dalej nie przejdzie.

Sprzet jak w opisie zadnych zmian i podkrecen.

Prosze o podpowiedz moze ktos juz mial podobny problem i go jakos rozwiazal. Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECS :):):)

 

Ok podaj jakie sa to 4 piski , krotkie, dlugie ? tak bysmy mogli zaskoczyc co to moze byc :)

 

Ejj a masz odlaczony w nocy komp calkowicie od zasilania, czy poprostu power off i zasilacz nadal jest podlaczony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piski sa w/g mnie dlugie jak jeden sie konczy to ulamek sekundy pozniej jest drugi.

zasilacz jest ciagle pod napieciem wogole nie wylaczam listwy. Tylko zamykam system i tyle.

 

kondensatorki sprawdze pozniej ale dzieki to moze byc tez powod bo tak wnikliwie nie ogladalem plyty.

 

dzieki za odpowiedzi moze razem damy rade problemowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piski sa w/g mnie dlugie jak jeden sie konczy to ulamek sekundy pozniej jest drugi. 

zasilacz jest ciagle pod napieciem wogole nie wylaczam listwy. Tylko zamykam system i tyle.

 

kondensatorki sprawdze pozniej ale dzieki to moze byc tez powod bo  tak wnikliwie nie ogladalem plyty.

 

dzieki za odpowiedzi moze razem damy rade problemowi  :)

no to bardziej sie wsluchaj w te dzwieki po po dzwiekach mozna dojsc co sie knoci np o ile dobrze pamietam jeden dlugi i 3 krotkie to jest karta grafiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam problem z uruchamianiem kompa po tym jak stoi przez noc. Gdy probuje wlaczyc to wydaje cztery dzwieki z glosnika systemowego i sie wylącza. Musze wtedy probowac okolo 10-15 razy az wrescie laskawie sie uruchomi. Komp jest wyczyszczony wszystkie styki i sloty jak i sprzet wiec kurz raczej nie jest winny. Mam kosci pamieci roznych firm ale jak wyciagne jedna z nich to i tak sie nie uruchamia. Po tak czestym uruchamianiu juz HDD robi mi problemy bo nie potrafi go wykryc wtedy znowu restart z okienka biosowskiego bo dalej nie przejdzie.

Sprzet jak w opisie zadnych zmian i podkrecen.

Prosze o podpowiedz moze ktos juz mial podobny problem i go jakos rozwiazal. Z gory dziekuje.

4 sygnały (Timer not operational) Uszkodzenie modułu zegara. Należy wymienić pamięć. Jeżeli czynność ta nie pomoże, oznacza to, że uszkodzona jest płyta główna i nie obejdzie się bez jej naprawy lub wymiany. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za pomoc pamiec niestety chyba to nie bedzie bo mam dwie i na kazdej z nich nie uruchamia sie komp.

podejrzewam ze batrdziej trafna to bedzie plyta glowna bo jak wiadomo ECS do najlepszych nie nalezy a swoje 3 lata juz przechodzila do tej pory bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...