Skocz do zawartości
fenriz

Przejścia z Mandrakem 10 i wlan

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatku przy instalacji uszkodził mi pacan partycje i cały dysk musiał byc sczyszczony :evil: :evil: :evil: .Zainstalowałem pomyślnie karte PCi WLAN RT2400.Połaczył sie z AP mego ISP. Ping dochodził do bramy ISP i serwerów DNS. Niestety net w ogóle nie działał wyswietlały się blędy(ping nie dochodził do netu :x . Sterownik powinien funkcjonowac poprawnie. Admin polecił polecenie ipscan lecz polecenie insmod konieczne by go odpalić nie działało. :lol: :lol: .Babrałem sie z tym ponad 6h i nic nie pomagało.Moze jakis guru linuksowy pomoze ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Configure Ralink RT2400 Configuration Utility for Compile -----------We recommend you use the new version qt-x11-free-3.1.1 or laterOtherwise make could be failed.QT directory:  [/usr/lib/qt3/]:To compile, type make.[root@localhost Utility]# makeg++ -c -pipe -Wall -W -O2  -DQT_SHARED -I/usr/lib/qt3//mkspecs/linux-g++ -I. -I/usr/include/freetype2 -I/usr/lib/qt3//include  -o raconfig.o raconfig.cppmake: g++: Polecenie nie znalezionemake: *** [raconfig.o] Bł±d 127[root@localhost Utility]#
POMOCY :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc iwconfig wyswietla poprawne połaczenie z ssidem ,zdanych errorów nie ma, co do pingowania netu nie wyswietla sie nic 8O co ciekawe jak wpisze ping i nazwe hosta np www.wp.pl to wywala od razu ze host nieznany a jak IP to nic sie nie dzieje, taka sama sytuacja gdy włacze przegladarke www ,na jednej z przegladarek wyskakuje ze utracono połaczenie na danym porcxie,firewall wszystko przepusza,bawiłem sie we właczanie,wyłaczanie usług,zmiana ustawien sieci,reguł bezpieczenstwa i nic. Kontaktowałem sie z autorem tekstu w necie o instalacji tej karty na tych samych sterach ,pod tym samym systemem i narazie nic (wymienilismy około 20 maili,przy okazji eliminajac błedy ktore wczesniaej popełniałem) ale dalej nic nie pomaga

:( :( :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...