Skocz do zawartości
Gość

Wentylator z obu stron chłodnicy - czy coś da?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam czy założenie wentylatorów po obu stronach BIP2 da realne zmniejszenie się temp wody w stosunku do wentylatorów z tylko 1 strony chłodnicy :? Czy ktoś próbował takiego rozwiązania i czy dało mu to chociaż 0.5C różnicy?

 

up

z jednej strony będa nawiewać z drugiej wyciągać jakby ktoś nie skumał... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to możliwe jeżeli będą obydwa dmuchały DO chłodnicy, ale jeżeli jeden dmucha, a drugi wyciąga to oczywiście że da sporo, ale trzeba się liczyć z większym hałasem, związanym z większą prędkością przepływu powietrza przez wentyle, jak i samą chłodnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy założenie wentylatorów po obu stronach BIP2 da realne zmniejszenie się temp wody w stosunku do wentylatorów z tylko 1 strony chłodnicy :? Czy ktoś próbował takiego rozwiązania i czy dało mu to chociaż 0.5C różnicy?

 

up

z jednej strony będa nawiewać z drugiej wyciągać jakby ktoś nie skumał... :P

Jest to układ pull-push

Co daje - lepszy przewiew przy tym samym hałasie, albo mniejszy hałas przy tym samym przedmuchu co w przypadku wiatraka (ów) z jednej strony ...

Dlaczego - dlatego, że 2 wiatraki dają większe ciśnienie niż pojedyńczy i potrzeba mniejszych obrotów by przedmuchać taką samą ilość powietrza przez chłodnicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie beda to roznice na tyle znaczne, zeby warto bylo dokladac dodatkowe wiatraki (halas) :idea:

Kwestia wlasnej wrazliwosci na halas.

 

Jaki jest zysk wydajności chłodnicy?

Z takim pytaniem to lepiej do wrozki. Przeciez to zalezy od masy czynnikow!

 

Zippo - jesli dajesz 2 wiatraki to niezbedny bedzie podwojny shroud (a BIP chyba oryginalnie nie ma shrouda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie beda to roznice na tyle znaczne, zeby warto bylo dokladac dodatkowe wiatraki (halas) :idea:

Kwestia wlasnej wrazliwosci na halas.
No ja w kazdej kolejnej rev swojego WC mialem co raz bardziej zadowalajace osiagi jesli chodzi o cisze... teraz dopiero w rev 5.0 jestem na prawde w 100% zadowolony i cenie sobie niemal absolutna cisze :idea: 8) Juz mi nie zalezy na 1-2 stC mniej na CPU - bo to mi nic nie daje - liczy sie cisza :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...