Skocz do zawartości
xavier84

PSX

Rekomendowane odpowiedzi

ja ponad pol roku temu praktycznie nowa pstwo dostalem za 350zl, jak sie umie polowac na allegro i negocjowac to za 300zl mozna znalesc ps dwojke w _naprawde_ dobrym stanie. (no ale kabel i drugiego pada by sie przydalo dokupic :P )

Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ponad pol roku temu praktycznie nowa pstwo dostalem za 350zl, jak sie umie polowac na allegro i negocjowac to za 300zl mozna znalesc ps dwojke w _naprawde_ dobrym stanie. (no ale kabel i drugiego pada by sie przydalo dokupic :P )

Ja prawie tak samo, ps2+mem+pad - all oryginalne za 375zł kupione jakoś w lipcu.

 

Kupiłem psx tylko ze względu na dzieciaka, wiem ze jest to zakup troche bez sensu, ale 4 -atkowi nic lepszego narazie nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony "bezsensowny bo mozna emulować", ale z drugiej "emulacja jest bezsensu jeśli nie umiesz uruchomić akceleracji 3D"(ja mam akurat ten problem).Jakby poszukać, to znalazłoby się jeszcze kilka (wiele) powodów, dla których można brać plejaka (np. "bo chcę").

Zaś to, iż DC i GC można dostać w praktycznie tej samej cenie, to inna kwestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem po znajomości PSXa, jednak musiałem dokupić do niego kabel video, pady i memorkę. Zamówienie z Allegro przyszło i wszystko śmiga. Problem jednak jest w momencie kiedy włożę płytkę z grą i po resecie pojawia się ten zółto-jakiś romb SONY (dźwięk oczywiście jest) i w tym miejscu następuje zwis. Czasem przejdzie krok dalej do czarnego ekranu z napisem PlayStation i pod nim kilka niezwiązanych ze sobą znaczków/literek/cyferek i też zwiecha. Nie wiem jak jest tego przyczyna..

Co prawda gierki mam trzy i sprawdziłem z każdą z nich, jednak nie mam żadnego oryginała, by sprawdzić czy po prostu PSX nie jest zmodowany i nie czyta kopiowanych gier, czy w ogóle jest walnięty.

 

Macie jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś absolutnie pewny, że Twoje piraciny są sprawne?

Nagraj CD z muzyką (CDA, a nie żadne MP3 itp.) i sprawdź czy ją czyta. Jeśli tak, to laser jest na pewno sprawny.

Jak chcesz sprawdzić czy cała konsola na pewno działa, to musisz się wykosztować zawrotną sumę ~10zł z przesyłką na jakiegoś oryginała (z taniości polecam LMA Manager 2001 lub Theme Park).

http://allegro.pl/6024_gry.html?id=6024&am...p;change_view=1

Poza tym nie mogę zdzierżyć, jak w dobie tak doskonałej emulacji PSX, chce Ci się kombinować z konsolą. Przecież na Twoim kompie możesz spokojnie sobie pozwolić na natywną rozdziałkę, wygładzanie na full i dowolny shader. A grafa w np. Final Fantasy IX choć nadal rewelacyjna nie jest, to ma jakiś nieukrywalny urok.

 

Sam mam jeszcze ten zabytek i w dodatku jestem pierwszym właścicielem. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że nic mi nie dało tyle przyjemności, jak właśnie poczciwy szaraczek. Problem w tym, że to urządzenie jest zwyczajnie szpetne, a na 50" obraz wygląda tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie płytki przeleżały trochę czasu nieużywane, ale chyba nic im się przez ten czas nie stało (w sumie to Dysany Black). Mam je już dobrze ponad 6 lat, kiedy na starym sprzęcie trochę pogrywałem.

Owego PSXa ma moja dziewczyna, która chciałaby sobie czasem w coś pograć, bo na swoim Lenovo z GMA3100, ciężko np. pojeździć w Colina..

 

O płycie z muzyką też pomyślałem kilka chwil temu i przy najbliższej okazji to sprawdzę, a jeśli nie znajdę kogoś, kto pożyczy mi jakąś gierkę to pewnie wybiorę coś na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaręczam Ci, że ciężko znaleźć sprzęt, który nie uciągnie emulacji PSX.

Jak chcecie po prostu włożyć płytę i zacząć grać to CVGS, a jak znalazłoby się kilka chwil na konfigurację to ePSXe + odpowiednie wtyczki. Chyba spróbować nie zaszkodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owego PSXa ma moja dziewczyna, która chciałaby sobie czasem w coś pograć, bo na swoim Lenovo z GMA3100, ciężko np. pojeździć w Colina..

Stary, emulator PSX jest nawet pod Windows Mobile, dziala bez bolu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emulator emulatorem, ale granie w Colina czy Crasha na klawiaturze lekko mija się z celem (i nie piszcie o jakichś tanich padach pod USB :P), więc o ile da się tego PSX zaprzęgnąć do działania to nie widzę sensu kombinowanie z emulacją..

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, emulator PSX jest nawet pod Windows Mobile, dziala bez bolu. ;)

Potwierdzam, działa nawet na Windows CE. Sprawdzane na nawigacji :P. Po skonfigurowaniu GAPI można sobie łupać na nawigacji w gierki z PSX pod warunkiem 64MB RAM i 500MHz proca ARM.

 

Na byle PC odpalisz bez problemu emu PSX. Ja grałem w FF VII na celku 333MHz, 256MB ram i TNT Rivie ;]. Do tego bierzesz pada z PSX i przejściówke do PC, zabawa przednia :P.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc sprawdziłem płytę z muzyką i odtwarzało ją bez problemu, czyli laser jest raczej w porządku. Dodatkowo nagrałem jeszcze jedną gierkę, jednak było tak jak dla poprzednich płytek..

Na zdjęciu widać obraz na którym się zawiesza:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi ja głównie korzystam z tych ustawień. Znalazłem je na jakimś forum jeszcze za czasów ePSXe 1.52. Miałem okazję je troszkę po testować i większość gier działa na 99% bez błędów/artów itp. Z niektórymi trzeba było pokombinować jak z Final Fantasy czy Silent Hill. Ale wraz z nowszymi pluginami, większość błędów została usunięta. Niektóre ustawienia w nowszych pluginach są inne niż te na screenach poniżej:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

W zasadzie interesują Cie najbardziej ustawienia na pierwszym i drugim screenie. Pierwszy to ustawienia plugin'a odpowiedzialnego za dźwięk, a drugi za Video. 3 to jakieś dodatkowe ustawienia eliminujące niektóre błędy. M.in z gier Final Fantasy. Musisz pokombinować, bo ja korzystam z nowszego plugina Video.

 

Obecnie korzystam z:

 

Pete's OpenGL Driver 1.76 (są znacznie nowsze dodające shadery itp)

Eternal SPU Plugin 1.30

ePSXe CDR WNT/W2K core 1.5.2

 

Do tego podłączam pada Dual Shock 2 i działa wszystko jak należy. Łącznie z wibrą ;)

 

Jak potrzebujesz pluginy to oczywiście google. Ale zawsze mogę pomóc.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się Pete's OpenGL2 2.9 i szczerze wolałem wrócić do 1.76. Shadery i inne bajery są dla mnie zbędne bo niczego nie zmieniają w grafice, albo ja tego nie widzę, a pod tą starsza wersją większość gier działa niemal idealnie. Ale nie wiedziałem, że nawet jest wersja 1.70 ePSXe, więc sobie zaktualizowałem.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wiesz, że shadery trzeba jeszcze dociągnąć samemu i konkretny z nich umieścić w folderze 'shaders' (no i oczywiście uruchomić je w oknie konfiguracji)?

Właśnie shadery dają największego kopa grafice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem AFAIR na Natural Vision. Polecam Ci za to ściągnąć je wszystkie i próbować - zmieniać możesz nawet stopień nasilenia danego shadera.

Niedługo może odświeżę sobie pamięć, a przy okazji przetestuję możliwości ION i na pewno podzielę się wnioskami co do wtyczek, shaderów i konfiguracji.

 

http://forums.ngemu.com/psx-plugin-questio...gl2-plugin.html

http://www.pbernert.com/html/gpu.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ustawienia (shader Natural):

 

 

Czuję niedosyt, bo coś kiedyś mi to lepiej wyglądało, ale ze względu na porę porzucam temat do następnego wolnego wieczoru.

 

Wrzuciłem całą paczkę ze skonfigurowanym ePSXe + sporo shaderów:

http://hostuje.net/file.php?id=9c2fb1abaa5...8db8a4f546434f6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...