Skocz do zawartości
bolko

JAKI MODEL P4 KUPIC I JAKĄ PŁYTE ?????????

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie to juz nie raz bylo :) ale chodzi mi o podejscie takie ze mam teraz XP1700+ @2000+ i chce poczuc roznice w wydajnosci, ale tez nie ponosic za duzych kosztow przesiadki i mam pytanie co warto kupic zeby sie super przekrecilo :) czyli jaki model brac zeby jak najwiecej uzyskac przy rozsadnej cenie:) i jaka płyta??? Musi byc koniecznie RAID najlepiej Promise Udma 133. I płyta musi byc na DDR. Dzieki za pomoc. [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E jak masz taki dobry sprzęt to nie radze kupować p4 lepiej kup Athlona xp 2400+ wyjdzie ci taniej i możliwe że lepiej podobno te athlony sie całkiem dobrze kręcą.

Jak myslisz ile bedzie kosztowal 2400+ po ukazaniu sie na rynku polskim ?

1200 zl ? (2200+ to 900 zl)

Co do krecenia to kreca sie tak samo jak wczesniejsze athlony, chyba ze sie zainwestuje w ciekly azot :P

Wszyscy widzieli napewno xp 2600+ (2133 MHz) podkrecony na 2.6-2.8 GHz - ale czy ktos pamieta ze chlodzony byl cieklym azotem a napiecie mial 2.2 V (procesor w 0.13 mikrona, standardowo 1.65V) ?

Z takim chlodzeniem i napieciem mamy p4 4.5 GHz...

Zreszta jak tu podkrecac jesli recenzenci z PCLab pisza:

 

"05:42 Gdy rozpoczęliśmy testy w aplikacjach rzeczywistych, nasz zestaw testowy zaczął wykazywać oznaki niestabilności. Co chwila wyskakiwały niebieskie ekrany i komputer się zawieszał.

Początkowo podejrzewaliśmy to, że procesor się przegrzewa, bowiem w BIOS-ie pokazuje temperaturę blisko 70 stopni (!):

Okazało się jednak, że winne są... pamięci! Nie wytrzymywały zadanych przez nas agresywnych ustawień w BIOS-ie! Po ustawieniu konserwatywnych parametrów, system znów działał poprawnie. Ale przecież nam nie o to chodzi! Co ciekawe, to właśnie TE pamięci powinny wytrzymywać ekstremalne warunki pracy!"

 

Jak tu podkrecac jesli na starcie ma sie 70 stopni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myslisz ile bedzie kosztowal 2400+ po ukazaniu sie na rynku polskim ?

1200 zl ? (2200+ to 900 zl)

Po pierwsze 2200+ kosztuje 800 zł nie 900zł

Co do krecenia to kreca sie tak samo jak wczesniejsze athlony, chyba ze sie zainwestuje w ciekly azot :P

Nie ciekły azot tylko freon a to jest różnica

Wszyscy widzieli napewno xp 2600+ (2133 MHz) podkrecony na 2.6-2.8 GHz - ale czy ktos pamieta ze chlodzony byl cieklym azotem a napiecie mial 2.2 V (procesor w 0.13 mikrona, standardowo 1.65V) ?

Z takim chlodzeniem i napieciem mamy p4 4.5 GHz...

Nie ciekłym azotem tylko freonem a to duża różnica !!!A pozatym proc chodził stabilnie przy fsb 150 chłodzony wodą co daje 3000+ ten twój p4 raczej mu nie podskoczy.Pamiętajmy też że to wczesna wersja proca.

Zreszta jak tu podkrecac jesli recenzenci z PCLab pisza:

 

"05:42 Gdy rozpoczęliśmy testy w aplikacjach rzeczywistych, nasz zestaw testowy zaczął wykazywać oznaki niestabilności. Co chwila wyskakiwały niebieskie ekrany i komputer się zawieszał.

Początkowo podejrzewaliśmy to, że procesor się przegrzewa, bowiem w BIOS-ie pokazuje temperaturę blisko 70 stopni (!):

Okazało się jednak, że winne są... pamięci! Nie wytrzymywały zadanych przez nas agresywnych ustawień w BIOS-ie! Po ustawieniu konserwatywnych parametrów, system znów działał poprawnie. Ale przecież nam nie o to chodzi! Co ciekawe, to właśnie TE pamięci powinny wytrzymywać ekstremalne warunki pracy!"

 

Jak tu podkrecac jesli na starcie ma sie 70 stopni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIR dlaczego polecasz sprzet ktory u ciebie przekrecil sie tylko o 200Mhz :D ?? Mi zalezy na sprzecie do grafy 3D 3D Studio MAX, Lighvawe, MAYA i chce z proca wycisnąć jak najwiecej bo renderingi animacji trwaja wiele godzin i tu niewielkie niby roznice w wydajanasci daja efekty w postaci zaoszczedzonej godziny!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puściłem go na 2,53MHz (napięcie +10%) i pewnie poszedłby i więcej, ale nie chcę go męczyć :D To mój pierwszy porządny komp (ostatnio miałem celka 333MHz i tuż przed zakupem tego nowego cacka siadł :cry: ), więc szanuję go (do czasu :twisted: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a zresztą moim celem nie było wyciśnięcie z kompa siódmych potów, tylko osiągnięcie 10000 3D Marków 2001....

no i się udało...

jak się ochłodzi to znów zacznę podkręcać :twisted: :twisted: :twisted:

Tym razem biję 11000 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(..)chce poczuc roznice w wydajnosci(..)

Oho! Czyzby nastepna ofiara reklamowego belkotu?.. A czy chcesz miec, Kolego "szybszy Internet"? Roznice pomiedzy CPU linii x86 sa zadne, a Intel.. duzo ryczy, a malo mleka daje (za pieniadze klienta). Czyli, "tanio" to sie raczej - z Intelem - nie da :-(. Masz teraz bardzo dobry sprzet. Podzielam opinie wielu przedpiscow - zaczekaj na nowe modele Athlona.

--

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ten sprzęt potrzebuje do pracy, dla mnie sie liczy zaoszczedzona każda godzina :) a moge ich zaoszczedzic sporo w miesiacu jesli polowe z tych 14 godzin dziennie przy kompie on wykonuje renderingi. Zaoszczedzic godzine dziennie to dla mnie zaoszczedzic 30 godzin w miesiacu. A to juz chyba sporo co nie ??? Roznica pomiedzy XP2000+ a P4 2,8 czy 3Ghz napewno bedzie zauwazalna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ten sprzęt potrzebuje do pracy, dla mnie sie liczy zaoszczedzona każda godzina :) a moge ich zaoszczedzic sporo w miesiacu jesli polowe z tych 14 godzin dziennie przy kompie on wykonuje renderingi. Zaoszczedzic godzine dziennie to dla mnie zaoszczedzic 30 godzin w miesiacu. A to juz chyba sporo co nie ???

Akurat swoj poprzedni wpis poprawialem.. Czy jestes pewien, (bo ja jestem pewien, ze nie) ze te "godziny zaoszczedzisz" na Intelu? Kto Ci takich glupot naplotl? Roznice pomiedzy tymi markami sa obecnie zadne, i niewielu jest specow, ktorzy je wogole odrozniaja. Ale cenowo zmiane platformy odczujesz POTEZNIE - pod Intela drozsze jest WSZYSTKO :-(

--

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pitur chodzi o podkrecenie i w ten sposob zaoszczedzenie czasu na renderingu. AMD sie kiepsko kreci wiec dlatego kolega chce zakupic Intela. Osobiscie wybralbym P4 2,26 gdyz chodzi na FSB 133 a srednia podkrecalnosc to prawie 2,9GHz przy FSB 166. W renderingu scen 3D duza role gra przepustowosc pamieci a wiemy ze Intel prowadzi znacznie w tej materii. Dla kolegi najlepszym rozwiazaniem bylby Rambus. Skoro to do pracy to chyba nie szkoda wydawac pieniedzy szefa.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieniadze prywatne bo 3D to moje hobby od jakis 8 lat :) zawodowo jestem księgowym :) ale zarabiam przyzwoicie wiec moge sie pogodzic z przesiadką tylko nie chcialbym zeby mimo wszystko kosztowala mnie ona wiecej niz 1500zl + kasa za sprzedany "stary" sprzet(płyta i procek). Odrazu dodam ze planuje P4 chlodzic cieczą i moze peltierem zeby na sile te 3Ghz wyciagnac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pitur chodzi o podkrecenie i w ten sposob zaoszczedzenie czasu na renderingu. AMD sie kiepsko kreci wiec dlatego kolega chce zakupic Intela. (..).

Witaj

 

Czy "AMD sie kiepsko kreci" to Twoj wniosek z autopsji, czy z lektury "dotowanych" witryn? Bo ja w te brednie nie wierze, az nie sprawdze, ale sam. Mam taka mozliwosc (sklep w rodzinie). Czemu ten sam Intel, ktory wg. "sponsorowanej" witryny "kreci sie" o ponad 1GHz, na tej samej MB, podczas moich testow zalicza zwis po.. 200MHz? Zauwaz, ze Kolega pisze "tanio i do pracy". Tanich Inteli (poza Celeronami z odzysku :-)) to ja nie znam. A praca z zalozeniem, ze cos MUSI sie dac podkrecic, to hmmm.. dziwna praca. Raczej amatorszczyzna. A skoro Kolega pisze "tanio", to raczej nie bedzie impreza "za pieniadze Szefa"... Dodam, nie mam co do procesoow zadnych uprzedzen. Po prostu wiem, ze P4 (choc powoli obnizaja ceny) jest nadal blisko 50% drozsze od swoich odpowiednikow z AMD..

--

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jezeli na pokladzie bedzie WC to raczej bez wiekszych niespodzianek powinienes z tym 2,26 osiagnac granice 3GHz. Jezeli to Twoje hobby to proponuje troche poczekac na procki z tym nowym jadrem C1. Intel wprowadzil lekkie zmiany w tym jadrze zeby uzyskac wiecej MHz wiec teoretycznie powinny sie one lepiej podkrecac. Najlepsza bylaby tez plyta z obsluga DualDDR ale one pojawia sie troszke pozniej, pewnie gdzies w grudniu. Ale to "tylko" 2 miechy 8)

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy "AMD sie kiepsko kreci" to Twoj wniosek z autopsji, czy z lektury "dotowanych" witryn? Bo ja w te brednie nie wierze, az nie sprawdze, ale sam. Mam taka mozliwosc (sklep w rodzinie). Czemu ten sam Intel, ktory wg. "sponsorowanej" witryny "kreci sie" o ponad 1GHz, na tej samej MB, podczas moich testow zalicza zwis po.. 200MHz? Zauwaz, ze Kolega pisze "tanio i do pracy". Tanich Inteli (poza Celeronami z odzysku :-)) to ja nie znam. A praca z zalozeniem, ze cos MUSI  sie dac podkrecic, to hmmm.. dziwna praca. Raczej amatorszczyzna. A skoro Kolega pisze "tanio", to raczej nie bedzie impreza "za pieniadze Szefa"... Dodam, nie mam co do procesoow zadnych uprzedzen. Po prostu wiem, ze P4 (choc powoli obnizaja ceny) jest nadal blisko 50% drozsze od swoich odpowiednikow z AMD.. 

-- 

Pozdrawiam

Niestety znam z autopsji bo sam mam AMD, a wczesniej mialem Intela.

Wiadomo jest nie od dzis ze wycisnac z AMD +20% wiecej Hz jest niekiedy trudno. Natomiast z Intela udaje sie czesto +50% i wiecej. Oczywiscie mozna miec pecha i trafic na egzemplarz ktory nie pojdzie za wysoko ale srednia podkrecalnosci niestety przemawia za Intelem.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jezeli na pokladzie bedzie WC to raczej bez wiekszych niespodzianek powinienes z tym 2,26 osiagnac granice 3GHz. Jezeli to Twoje hobby to proponuje troche poczekac na procki z tym nowym jadrem C1. Intel wprowadzil lekkie zmiany w tym jadrze zeby uzyskac wiecej MHz wiec teoretycznie powinny sie one lepiej podkrecac. Najlepsza bylaby tez plyta z obsluga DualDDR ale one pojawia sie troszke pozniej, pewnie gdzies w grudniu. Ale to "tylko" 2 miechy  8) 

Pozdro

Dexter

Dexter co to za wynalazek z tym DualDDR ??? Gdzie mogłbym o tym poczytać bo pierwsze słysze ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o dwukanalowych Rambusach slyszales ?? To to samo tylko ze tyczyc sie bedzie pamieci DDR. Zamiast jednego "kanalu" pamieci beda dwa pracujace rownolegle Zwieksza to szyne danych z 64 bitow do 128 bitow i teoretycznie zwieksza przepustowosc pamieci dwukrotnie. Wada jest niestety koniecznosc stosowania parzystej liczby modulow pamieci czyli 2 lub 4. Intel przewiduje ze chipsety z obsluga DualDDR (PC2700) beda posiadaly wydajnosc podsystemu pamieci zblizona lub nawet ciut lepsza od Rambusow 1066. Z PC3200 przepustowosc napewno bedzie wiksza od wspolczesnych R1066 a dorownywac przyszlym R1200.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnych specjalnych pamieci nie trzeba wszystko zalatwia chipset. Kupujesz zwykle DDR-y i wsadzasz w dwa gniazda pamieci i wszystko. Prawdopodobnie chipset sam reszte zalatwi ewentualnie trzeba bedzie uruchomic jakas opcje w BIOSIE co pewnie sie bedzie nazwac Dual Bank albo cos takiego. Oczywiscie moduly pamieci musza miec identyczna pojemnosc a najlepiej zeby byly tego samego producenta. Jak to bedzie sie odbywac to nie wiem bo inzynierem Intela nie jestem ale po to sie robi takie sztuczki zeby wlasnie pobierac dane naraz z obydwoch modulow. Korzysc jest tez taka ze jak dane sa pobierane z jednego modulu to drugi w tym czasie jest inicjalizowany co niekiedy zajmuje do 200 cykli zegarowych procesora. Jak dane juz zostana pobrane z modulu nr1 to drugi jest od razu gotowy do dostarczania danych prockowi i 200 cykli zegarowych procek nie leniu<span style="color:red;">[ciach!]</span>e tylko juz robi swoje.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do pitura poczytaj o 3dstudio i o kopie jakie mu daje sse2

przy uzyciu sse2 athlony o tych samych oznaczeniach cyferkowych nie maja szans w renderingu z p4

a jak jeszcze podkrecimy p4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...