Skocz do zawartości
Misiu15go

Bloczki Wodne Misia15go (56k Warning)

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko, co jest potrzebne do wykonania takiego bloczku:

- wiertarka

- wiertła

- pilnik

- dremel

- papier ścierny

Chyba wszystko co chciałem napisać - małe podsumowanie

Bloczek docelowo jest dla Sheepa z ceną to się dogadamy powiem tylko, że będzie bardzo niska. Zanim bloczek sprzedam kupie oring, bo nie wygląda teraz zaciekawię z tą uszczelką i wtedy go sprzedam. W bloczek włożyłem wiele pracy. Mam nadzieje, że wam się podoba.

Trochę danych bloczku

- podstawa ma wymiary 4cm na 4cm grubość 5mm

- grubość topu 1cm

- otwory na króćce są nagwintowane gwintownikiem 1/4" w tym momęcie dziękuje koledze Grzechu za załatwienie mi gwintownika oraz udzielenie mi wielu cennych rad dla ciebie wielkie THX

To chyba wszystko nad bloczkiem pracowałem jakieś 6dni. Sam projekt robiłem 4 godziny. Proszę o opinie na temat bloczku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zamiast tej uszczelki dałbyś oring? jak nie chcesz robić rowka to ułóż go sobie na spodzie w odpowiedni kształt i przyklej jakimś superglue do tego spodu. jak skręcisz blok, to oring się ładnie rozpłaszczy i będzie wyglądał o dużo lepiej niż ta guma, którą masz teraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podzielę to jest bloczek na NB Sheep nie chciał wcale finów, bo zależało mu na niskiej cenie a ja powiedziałem, że mu, zrobę i cena nie podskoczy. Co do uszczelki zastąpię ją oringiem i opory się zmniejszą a kupie oring 2mm średnicy to będzie większa przestrzeń pomiędzy topem a miedzią, więc problem oporów rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie biore. "Bardzo tanio" to pojecie wzgledne... :/

Nie bede chamem... i nie bede wyjawial ceny 'dla mnie'... ale wiem ze cena nie jest adekwatna do bloku.

 

Rozumiem trud i prace... ale coz... sa tacy "mocarze" jak MCS i niestety przy nich odpada bloczek na starcie ( w porownaniu do nowego Abadona Lite 3 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie biore. "Bardzo tanio" to pojecie wzgledne... :/

Nie bede chamem... i nie bede wyjawial ceny 'dla mnie'... ale wiem ze cena nie jest adekwatna do bloku.

 

Rozumiem trud i prace... ale coz... sa tacy "mocarze" jak MCS i niestety przy nich odpada bloczek na starcie ( w porownaniu do nowego Abadona Lite 3 )

hmm pozwole sam podać cene 60zł sądze że to nie jest dużo proxima kosztuje chyba 50 ale cene którą proponował sheep zostawie dla siebie myśle że to było bardzo mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo cena miala byc bardzo niska :)

Dobra.. bez klotni. Ja podziekuje z zakupu. ...Moge ?

 

EDIT: chcialbym znac opinie innych uzytkownikow co do "niskiej ceny" - 60zl.

Sprawdzałem cenę proxima kosztuje 60zł.

Ja nie mam zamiaru się kłócić. Chętnie poznam opinie użytkowników na temat ceny 60zl za blok wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem cenę proxima kosztuje 60zł.

Ja nie mam zamiaru się kłócić. Chętnie poznam opinie użytkowników na temat ceny 60zl za blok wyżej

tyle ze mowiles ze to jest cena ... DLA MNIE :> ... bo kupilem juz radiator u Ciebie... i zamierzalem 2 bloki jeszcze kupic.

 

Dlatego wlasnie nie rozumiem gdzie tu jest to "dla ciebie"...

 

Czuje sie jakby to byl chłyt maketigowy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60zł to nie jest wysoka cena, ale ja bym go przerobił !

na moje oko to jest mniej wydajne niz abadon lite w wersji 1, głownie przez to ze woda bedzie pływac głownie górą! Przez te finy w dodatku dno robi sie gruuuube! Pomysl !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: za duże opory i to ze względu na kanaliki jak i pzrestrzeń plexa-miedź. Ale jak zapodasz oring (koniecznie) 2-3mm nawet to będzie duuużo lepiej.

:arrow: zrób cos jeszcze żeby woda nie leciała z wlotu do wylotu :wink:

Ogólenie nice work.

Pozdrawiam

[edit] wcieło mi drugą "strzałkę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że woda będzie zalegać miedzy pinami bo większość będzie płyneła górą. Wsadzenie o-ringa bez rowka i śniśnięcie go o więcej niż 50 % spowoduje jego pękanie po ok. 2 tygodniach (przetestowane w praktyce). Ogolne normy dla cieczy mówią o rowku nie głębszym niż 70 % grubości o-ringa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przedmówcami co do:

- płynięcia wody "po pinach"

- dużym oporze (za wąskie kanały)

- niskie piny (3mm)

- cena baaardzo średnia jak na taką wydajność (wygląd jest nawet OK), dla porównania kolega Kyniek kiedyś zrobił bloki w promocyjnej cenie bodajże 35zł (z kawałka miedzi wys. 10mm wymiary 50x50mm, finy 8mm, dno 2mm; 8 na 8 rzędów pinów :) ) właśnie takie coś mam przygotowane na CPU :)

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przedmówcami co do:

- płynięcia wody "po pinach"

- dużym oporze (za wąskie kanały)

- niskie piny (3mm)

- cena baaardzo średnia jak na taką wydajność (wygląd jest nawet OK), dla porównania kolega Kyniek kiedyś zrobił bloki w promocyjnej cenie bodajże 35zł (z kawałka miedzi wys. 10mm wymiary 50x50mm, finy 8mm, dno 2mm; 8 na 8 rzędów pinów :) ) właśnie takie coś mam przygotowane na CPU :)

 

POzdr.

Cena średnia? a co powiesz na cenę proximy za 60zł. Blok jest gorszy nie wiem czy pod względem wydajności, ale na pewno pod względem wyglądu. Kiedy to było wieki temu a teraz ceny są jak z kosmosu (sory kyniek jak cię uraziłem). A ty to tylko patrzysz na wydajność we wszystkim za top w twoim bloku może być kawałek gluta byle by było hipermega wydajnie a to nie było założeniem tego bloczku. Nie sądzę żeby woda stała w rowkach, choć nie wykluczam tego. Zmartwiła mnie wieść o tych oringach. Grzechu masz w swoim bloczku ściśnięte oringi możesz się wypowiedzieć?

Co do wąskich kanałów rozwiązałem problem w następnym bloku będą szerokości ok 2mm teraz są coś koło 0,8mm. Co do mojego poprzedniego bloku też czepiałeś się o wysokość pinów i nie jest to sprawdzone, ale nie sadzę, że pomiędzy wysokością pinów 3mm a 8mm będzie różnica większa niż 5C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- dla niektórych te 5*C jest WAŻNE

- nie powiedziałem że Proxima będzie lepsza, ale napewno nie jest gorsza od Twojego bloku

- żeczywiście Twój blok jest duuuużo ładniejszy od Proximy

- uważam że w kategorii ALL najlepszy jest teraz Abadon Lite v3

+ jest ładny

+ cena nie poraża tak jak Abadona FULL

+ coś czuję że będzie RÓWNIE wydajny jak FULL (w środę dostanę wyniki porównania z FULL-em i Lite v2

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- dla niektórych te 5*C jest WAŻNE

- nie powiedziałem że Proxima będzie lepsza, ale napewno nie jest gorsza od Twojego bloku

- żeczywiście Twój blok jest duuuużo ładniejszy od Proximy

- uważam że w kategorii ALL najlepszy jest teraz Abadon Lite v3

+ jest ładny

+ cena nie poraża tak jak Abadona FULL

+ coś czuję że będzie RÓWNIE wydajny jak FULL (w środę dostanę wyniki porównania z FULL-em i Lite v2

 

POzdr.

Ja powiem tylko, że w tym abadonie lite 3 nie widzę nic ciekawego, co skłania do jego zakupu a odstrasza to, że spód bloku ma 3mm to jest za dużo

PS. W planach mam zrobienie bloczku na cup i nie wiem czy robić cascade czy konstrukcje własną może ktoś mi podpowie, co wybrać. A co do konstrukcji własnej mam zamiar zrobić w niej piny tak koło 13mm czy lepiej zrobić piny 8mm duża będzie różnica w wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w adadonie lite 3 ciekawy jest kształt finów/pinów (?)

moim zdaniem lepszy niż w Abadonie FULL

zresztą testy w środę pokażą co jest lepsze (a abadon full na cpu i niezły jest)

 

www.watercooling.com.pl

 

dlaczego uważasz że spód 3mm to za dużo - uzasadnij swoją wypowiedź :)

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...