Skocz do zawartości
Misiu15go

Bloczki Wodne Misia15go (56k Warning)

Rekomendowane odpowiedzi

musze cie zmartwic bo suwmiarki uzywam co trzeci dzien ,a potrafie obslugiwac i maszyny pomiarowe

kilka kresek - tak to jest kilka kresek - to ty wychodzisz na takiego co nie potrafi wprowadzic rysunku do programu ktory dzieki przesuwaniu kursorem po tych kreskach sam napisze kod ktory wprowadza sie do maszyny CNC

takie kilka kresek jestem w stanie wykreslic w 2h ,bo blok jest symetryczny ,wiec sorry ale wymagam czegos wiecej od konstrukcji ohh ahh X2P za 160pln

1321293[/snapback]

Tyś mnie chyba nie zrozumiał człowieku. :mur: A co do wprowadzaniu rysunku do programu - hehe a co to ma do rzeczy powiedz - chwalisz się czy co? czy ja mam CNC żebym musiał umiec to robić? buehehe nie rozśmieszaj mnie człowieku - troche obiektywizmu

A jesli wymagasz czegoś więcej no to co stoi na przeszkodzie - rysować potrafisz :lol: a frezarka sie znajdzie czyż nie?

Pozdrawiam - pewnie nie ostatni raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyś mnie chyba nie zrozumiał człowieku. :mur:  A co do wprowadzaniu rysunku do programu - hehe a co to ma do rzeczy powiedz - chwalisz się czy co? czy ja mam CNC żebym musiał umiec to robić? buehehe nie rozśmieszaj mnie człowieku - troche obiektywizmu

A jesli wymagasz czegoś więcej no to co stoi na przeszkodzie - rysować potrafisz :lol:  a frezarka sie znajdzie czyż nie?

Pozdrawiam - pewnie nie ostatni raz

1321310[/snapback]

tak frezarka sie znajdzie ,tylko troche droga roboczogodzina ,a druga sprawa ze bloki tak robione nie beda wcale najwydajniejsze

a blok dla siebie to moge zrobic brzeszczotem i wiertarka

4 juz zrobilem wiec i piaty zrobie

mysle ze juz koniec dyskusji o X2P ,ja to wtracilem dla porownania ,zestawienia ,a zrobil sie odzielny temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Kyniek mógł mieć ten bloczek do testów ale nie wykazał zbytniego zainteresowania z blizej nie znanych powodów

1321322[/snapback]

 

No nie wykazałem zainteresowania??!! No fajnie to mistrzu odwiedź sobie parę stron wcześniej... kiedyś grosikboss się odezwał do mnie na gg ale mnie nie było :/ i komp był wyłączony - coś się zwaliło i niedoszło do mnie - dopiero na priwa wysłałem wiad mu ale okazało się że już za późno :/ bo się pozbywa wody.... ponoć woli powietrze bo wydajniejsze :/ zupełna bzduda!! misak! ty faktów nie przekręcaj!

 

 

zresztą znudziło mi się testowanie :/ w najbliższym czasie nie przewiduje nowych kosntrukcji a i niby iał być test bloków homemade... najpierw ludzie entuzjastycznie podeszli i niektórzy zaproponowali nawet po 4 bloki podesłać! ale jak zwykle lipa... a teraz to i mi się odechciało :/ chce mieć złozony układ i mieć sięwiety spokuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla miłośników twórczości misiaka jest okazja na allegro :

 

1321319[/snapback]

Akurat gumbi spod króćców możesz wywalić i wkręcić je na klej, to przecież zaden problem.

 

A tak apropo testowania : >CHĘTNIE POTESTUJĘ JAKIŚ BLOCZEK<, obojętnie czyj :D

 

A i jeszcze jedna sprawa : DO Misiu15go : nie gadałem z żadnym zapaleńcem z forum. Mówię co widze i daje ci to na talerzu. Co ty zrobisz, sam nie wiem. To tylko moja SUBIEKTYWNA(słownik języka polskiego jakby co) opinia,a chyba mam prawo ją wyrazić. Poza tym nie napisałem nic co mogło by cię urazić, ale ty natychmiast 'asekuracyjnie' objechałeś mnie. Nie było za co, ale "tak na wszelki wypadek" :? Sory koleś, ale widzę, że nabawiłeś się jakichś kompleksów przez te bloczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat gumbi spod króćców możesz wywalić i wkręcić je na klej, to przecież zaden problem.

 

A tak apropo testowania : >CHĘTNIE POTESTUJĘ JAKIŚ BLOCZEK<, obojętnie czyj :D

 

A i jeszcze jedna sprawa : DO Misiu15go : nie gadałem z żadnym zapaleńcem z forum.  Mówię co widze i daje ci to na talerzu. Co ty zrobisz, sam nie wiem. To tylko moja SUBIEKTYWNA(słownik języka polskiego jakby co) opinia,a chyba mam prawo ją wyrazić. Poza tym nie napisałem nic co mogło by cię urazić, ale ty natychmiast 'asekuracyjnie' objechałeś mnie. Nie było za co, ale "tak na wszelki wypadek" :?  Sory koleś, ale widzę, że nabawiłeś się jakichś kompleksów przez te bloczki.

1321370[/snapback]

Nie wiem czy to było do mnie było ale jesli tak to powiedz w którym miejscu cie obraziłem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu wez troche wyluzuj, jestes zbyt zawziety. Czasem trzeba odpuścic, dac sobie spokój z dyskusjami. Tak naprawde to sie nie tylko Misia tyczy, raczej wszystkich. Z tego co widze (obserwuje topic od samego poczatku i tylko czasem sie wypowiadam), to Musiu nie potrafi odpuścić i zajac sie tym co lubi robić.

 

Druga kwestia, to to, że jednak przeszlość sie bedzie za nim ciagnac, bylo to powiedziane kilka razy i to jest fakt niezbity. Jest jednak na to rada: zajac sie przygotowywaniem lepszych bloczków i tym starac sie zmazać wlasna, niechlubna przeszlość (czytalem ostatnio Potop i mi sie Kmicic przypomnial :) ).

 

Kolejna sprawa to fakt obrażania innych userów. Tu już nie podoba mi sie zachowanie wszystkich, którzy to robią. Przeciez to jest chamstwem. Ludze, ktorzy kieruja do siebie oskarzenia nigdy sie na oczy nie widzieli (chyba, ze na zlocie ktos sie widzial z kims), nie znają sie, nie wiedzą czym druga osoba sie zajmuje.

 

Jeszcze coś. Misiu czesto przytacza opinie innych ludzi, z którymi rozmawial przez gg, czy w inny sposob. Sam ten fakt to jeszcze nic złego, tylko ze wydaje mi sie to troche nie fair. Najgorsze, ze te opinie nigdy nie byly pozytywne.

 

Mam jeszcze do powiedzenia taką rzecz. Chodzi mi o to, ze nie powinno oceniac sie wydajnosci bloczku zanim zostanie on przetestowany czy porownany z innym. Zdarza sie, zemimo iz niby na pierwszy rzut oka wszystko wyglada ok, moze sie okazac, ze blok jest kompletnym nie wypalem.

 

Misiu napisales jeszcze, że miales zamiar poczynic kroki, aby w pewnym sensie wynagrodzic skutki jednej z twoich transakcji. To, jak to napisales, swiadczy o Twojej niedojrzałości. Tak zachowują sie dzieci w przedszkolu. Zreszta nie tylko to zdanie i zachowanie zdradza Twoja niedojrzalosc. Nie chodzi mi o sam wiek, tylko o zachowanie.

 

Pozdrawiam i mam nadzieje, ze nikogo nie urazilem. Tak sobie jeszcze myslalem, co by tu napisac, co zrobic, aby ta dyskusja dobiegla konca, ale na nic ciekawego nie wpadlem. Mysle, ze jednak wreszcie wszyscy sie uspokuja. Przeciez to nie ma najmniejszego sensu. Z tego wszystkiego trudno teraz wybrac nawet jakies konstruktywne slowa krytyki. Prawie wszystko jest zarzutem, wobec innych osob (Mate, Kyniek, Musiu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawzięty jestem już tak mam - musze odpuścić :-P

Co do testów są już załatwione i będą na JET-PL (watercooling) bloczek zostanie porównany z dobrze znanymi blokami. Ten bloczek, co pokazałem jest już sprzedany i dzisiaj go wysyłam do właściciela mam nadzieje ze on go opisze troszkę :D

Bloczek do testów zostanie wysłany jak tylko powstanie. Co do opinii, które słyszałem na gg to jakoś niespecjalnie słyszę pozytywne opinie, choć i takie się zdarzają. Jeżeli były by jakieś pozytywne oczywiście tez bym to ogłosił tak jak robię z negatywnymi.

THX fipa15 postaram się poprawić

 

EDIT :D

Nisko budżetowy bloczek na NB - robiony na zamówienie. Jego głównym atutem miała być cena :D

Dołączona grafika

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atutem miała byc cena, wiec zdradz jaka ona jest.

 

Troche mało takie jedno zdjecie, jesli masz wiecej, to dodaj przynajmniej dwa, jakies zblizenie na podstawe i na top.

 

hmmm, moja opinia po tym co widze... podoba mi sie, na NB nie potrzeba jakiejs tam super wydajności, wiec OK. Troche niezbyt dokladnie powiercone te otwory w podstawie, ale rozumiem, ze jest ciezko cos takiego dobrze wymierzyc. Sylikonu nigdzie wystającego nie widze, wiec dobrze. Troche jeszcze nie dokladnie jest ten oring połozony. Mozesz to poprawic bardzo łatwo. Kiedys o ile pamietam Grzechu podawal dobry sposob. Skrecasz lekko, i czyms cienkim wpychasz go tak, aby uzyskac ksztalt, jaki chcesz. Mam nadzieje, ze Grzechu nie bedzie mial pretensji, ze wypowiadam sie za niego.

 

EDIT

Moglbys jeszcze napisac jakiej glebokosci są te "nawierty", ile ma podstawa (wysokości) i top.

Edytowane przez fipa15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloczek jak bloczek, nie pierwszy raz widze taką konstrukcję. Ogólnie ładnie wykonany, ale to nie problem jak ma sie wiertarkę stołową.

Co do trudności w wymierzaniu - nie jest to trudne, ale czasochłonne.

A czy mam pretensje - oczywiście, że nie bo każdy dobry pomysł :rolleyes: powinien być propagowany.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wiertarka stołowa to najlepszy sprzęt, jaki posiadam :D :lol:

 

Dla zainteresowanych

http://members.lycos.co.uk/nowaspacer/supe.../IMG_0005_2.JPG

 

Wcale nie jest trudno wymierzyć te dziurki żeby było równo od siebie, ale czasami punktak sie przesunie lekko. Tam te kanaliki są poprzecinane. Oring jest tak ułożony, bo tak musi być, bo musiałem go uformować lekko. Coś mnie dziś aparat nie lubi, ale zdjęcia zrobię potem.

OT

Czemu na forum można wklejać tylko takie małe fotki na nich nic nie widać może zmienimy regulamin na 1024 na 768

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu na forum można wklejać tylko takie małe fotki na nich nic nie widać może zmienimy regulamin na 1024 na 768

1322194[/snapback]

Tak, zmiencie...

 

Trudno jest podać link do zdjecia lub dać zdjecie do załącznika?

Jeżeli juz musisz umiescic zdjecie to w mniejszym rozmiarze tak żeby osoby przeglądające forum korzystające z modemów nie mialy wiekszych problemów (mimo że mają w tematach o wiekszej ilosci zdjec)...

 

cvir -> będziesz się o 10 pikseli kłócil? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja Cu

- wysoka cena

- dobra wygajnosc

- kiepskie topy

 

Jeszcze co rozmawiałem z ludzmi na gg to u kilku osób co kupowało u kynka bloczki mówiło ze ten silicon wypływa po pewnym czasie  :blink:

1320486[/snapback]

 

Bok o wydajnosci X3M/Uriel za 120-110 zł ? dużo .... to faktycznie....

 

Kiepski top bo ? spelnia swoje zadanie i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yacho

Wez sie przymknij, nie widzisz, ze skonczylismy dyskusje? Sorry, ze tak dobitnie to powiedzialem, ale to juz wkurzające jest.

 

@Misiu

Czemu ten spod taki chropowaty? On tak wyglada na zdjeciu czy jeszcze nad nim nie pracowales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł. Jakos na to nie wpadłem :) Moze Misiu sie pochwalisz nad czym teraz pracujesz? Bo widze ze temat ceny tego bloczku omijasz... ;)

1322599[/snapback]

A cena to 50zł - nie omijam jej tylko zapomniałem :)

Nad czym pracuje :huh: bloczek na GPU a potem komplet CPU + GPU wszystko na nowych spodach. a w miedzy czasie zrobie kilka bloczków na Nb które posprzedaje za 49zł co sadzicie o tym pomysle. Bloczki takie same jak ten powyzej :D

 

Miedz na spody załatwiona THX Świder :D :-P

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yacho masz racje :-P przeczytałem kilka ostanich stron wątku i wogle nie rozumiem o co Wam chodzi. Misiu wszystko wyjdzie w praniu, trzeba zrobić test bloków i się zobaczy kogo prace są więcej warte...

 

Jak patrze na ostatni twój bloczek to mi się podoba (wygląd) i jeszcze ta cena :D

 

btw. wie ktoś czemu grosikboss sprzedaje swoją cascade??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie jak to konkurencja potrafi obnizyc ceny o 200% z dnia na dzien :)))))

1323009[/snapback]

Czas wyjsc z ukrycia :D Bloczek na NB jest robiony dla mnie i nie powiem podoba mi sie. Kwestia takiej ceny nie jest spowodowana (moze to zle slowo prosze o wyrozumialosc) "nagonka" ktora ma miejsce od kilku stron. Jak sie zglosilem do Miska powiedzialem mu ze bloczek ma byc tani bo nie stac mnie obecnie na Abadona litle zreszta nie przewidywalem az tak drogiego bloczku na NB. Moglem wybierac miedzy CH2 albo jakims innym shitem z allegro wiec wolalem zagadac do autora tematu (w tej sprawie rowniez do Kynka pisalem). Wiec zaproponowalem cene 50zl + koszt pozniejszych choinek. Misiek podjal sie zrobienia tego i chwala mu za to :D. Podczas dyskusji wyszlo rowniez ze nie ma obecnie taniego bloku na NB i jak sam Misiek przynal ze warto by bylo wypuscic cos takiego. Ot cala historia.

 

Na zakonczenie szacuneczek dla Miska za caloksztalt tworczosci i dla wszystkich co robia bloczki w domq, a jak dostane go w swoje lapki to mysle ze cos jeszcze napisze. Moze jakies fotki tez zrobie ale to sie zobaczy po weekendzie :)

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yacho masz racje  :-P  przeczytałem kilka ostanich stron wątku i wogle nie rozumiem o co Wam chodzi. Misiu wszystko wyjdzie w praniu, trzeba zrobić test bloków i się zobaczy kogo prace są więcej warte...

 

Jak patrze na ostatni twój bloczek to mi się podoba (wygląd) i jeszcze ta cena  :D

 

1323023[/snapback]

 

nie no kiedy ja bylem zainteresowany blokiem na GPU jakies 3 tygodnie temu napisałem PMa i dowiedzialem sie ze blok na GPU homemade do 60 zł to niemozliwosc a przecietna cena tego bloczku (pręciki chyba) bedzie circa 120 zl - teraz cena atrakcyjna niby - tylko misiu juz mnie chyba nie lubi i chyba nie bede mogl samemu porównać jakosci KyniekVSmisiu :PPP

 

Pozatym - nie oszukujmy sie - najwieksza bolaczka blokow misia jest ZERO obiektywnych informacji o wydajnosci (i nie mowie tego zlosliwie tylko sam jestem ciekaw :)

Edytowane przez Yacho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no kiedy ja bylem zainteresowany blokiem na GPU jakies 3 tygodnie temu napisałem PMa i dowiedzialem sie ze blok na GPU homemade do 60 zł to niemozliwosc a przecietna cena tego bloczku (pręciki chyba) bedzie circa 120 zl - teraz cena atrakcyjna niby - tylko misiu juz mnie chyba nie lubi i chyba nie bede mogl samemu porównać jakosci KyniekVSmisiu :PPP

 

Pozatym - nie oszukujmy sie - najwieksza bolaczka blokow misia jest ZERO obiektywnych informacji o wydajnosci (i nie mowie tego zlosliwie tylko sam jestem ciekaw :)

1323109[/snapback]

Po pierwsze bloczek na gpu robi się o wiele dłużej i trudniej niz. na NB. Napisałem 120zł :mur: widocznie musiałem mięć zły dzień :D

Ze mną można się dogadać, ale jak ktoś chce cudo za 60zł to ja nie mam zamiaru tego robić(Yacho - to nie jest skierowane do ciebie). Bo dużo osób pisze do mnie na gg i mówi :

Koleś - cześć zrobisz mi bloczek, jestem z tweaka

Ja - podaj nick

Koleś - jakiś tam podaje

Ja - a za ile bloczek miał by być i opisz wszystko

Koleś - wiesz tani i super wydajny wiesz tak za 50zł ok :lol:

I tak się kończy rozmowa a większość pseudo takich tweakowców ma po 5 postów :lol: ale co tam nawet nie macie pojęcia ile jest takiej wiary. Rozumiem ze ktoś chce tani bloczek, ale oni chcą ful wypas i tani a tego pogodzić się nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale tak nie napisałem - przmilczełem fakt.

 

po drugie twierdzisz że mnie nie obraziłeś a ja czuję się jednak obrażony...

 

Jak byłeś niezadowolony to wystarczyło raz napisać a nie bombardować mnie mail'ami jakie to złe węże sprzedaję... np. mi się to nie podobało bo wystarczyło raz a nie 3 razy.... może chciałeś się wyżyć no rozumiem... ale teraz że się tak wyżywasz...

 

gościu wyluzuj powiedziałeś to co miałeś powiedzieć i wystarczy ja też powiedziałem to co ja chciałem i sprostowałem twoje Hmmmmm informacje i już wystarczy

1323892[/snapback]

No zobacz teraz widzisz jak sie czuje jak mnie mechl!k bombarduje non stop juz nawet nie wiem czemu niech sprzeda drugi blok i odzyska stracone pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

po przeczytaniu ostatnich 10 postow w tym temacie dochodze do wniosku, ze poziom sporej czesci uzytkownikow tego forum jest potwornie niski :mur:

 

Co do blokow, mnie jako uzytkownika koncowego interesuje:

 

*** WYDAJNOSC

Przeprowadzajcie testy swoich produktow! Blok CPU/GPU ktory ladnie wyglada, ale nie zostal przetestowany mozna postawic na polke. Bloki NB/SB/HDD nie musza byc super wydajne, wiec tutaj robcie co chcecie...

 

*** NIEZAWODNOSC

Bardzo nie chcialbym zeby z bloczka zaczela lac sie woda. Tutaj FIRMY zajmujace sie masowa produkcja blokow maja nad Wami przewage, poniewaz stosuja narzedzia bardziej zaawansowane niz wiertarka i dremel, co MNIE osobiscie utwierdza w przekonaniu, ze taki bloczek bedzie trwalszy niz HOMEMADE. Oczywiscie nie musi tak byc... ale zastanowcie sie sami co WAS przekonuje? Slowo ??-latka z wiertarka czy FIRMY ktora daje 24 m-ce gwarancji na swoj produkt?

 

*** CENA

Cena bloku powinna wynikac z jego WYDAJNOSCI i NIEZAWODNOSCI. Nie potraficie zagwarantowac zadnej z w/w to sugeruje zebyscie nie zblizali sie do cen blokow seryjnych.

 

Rozumiem, ze jest w tym bardzo duzo Waszej pracy i szanuje to, jednak jesli uwazasz ze za prace wlozona w zrobienie bloczkow dostajesz za malo to... po prostu tego nie rob.

 

 

Na zakonczenie dodam tylko, ze jestem pod ogromnym wrazeniem waszych wyrobow :)

 

Z pozdrowieniami

Pietia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobacz teraz widzisz jak sie czuje jak mnie mechl!k bombarduje non stop juz nawet nie wiem czemu niech sprzeda drugi blok i odzyska stracone pieniadze.

1323905[/snapback]

Aż się wzruszyłem... ;]

Jest kilka powodów:

- nie chce dostać nega za ten blok

- "odzyska stracone pienieądze" - taaa...

- nie mam aż takiego doopnego aparatu zeby zakry wszelakie wady tego bloku

 

Zastanawia mnie jedno: Czemu tylko jeden blok? Czyżby ten pierwszy nie nadawał się do użytku? No popatrz....

A jezeli jesteś taki mądry - podam Ci konto, zwrócisz mi za obydwa bloki pieniadze, odeśle Ci bloki, sprzedasz je (nawet po 90zł - Twoja wola) - proste?

I czy tak nie powinna wyglądać reklamacja? Gdybyś na to odrazu się zgodził - nie było by problemów i nieprzyjemnych prawd jakie musiałem napisac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie śledze topic i myślę że mech!k ma racje, prywatnie bo prywanie ale gwarancja musi być, lepiej załatwiać w sposób dyplomatyczny na spokojnie a nie nawzajem się oskarzac, wtedy wszystko idze szybko i sprawnie i każdy jest zadowolony

 

P.S. topic jest maxymalnie z "O.T.'owany"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz żebym upublicznił archiwum GG? Prosze bardzo... (odzyskane przy przywracaniu partycji..)

Jaką drogę reklamacji? - w pierwszym moim poscie były zamieszczone zdjęcia + komentarz. Na końcu zasugerowałem abyś oddał mi pieniadze - brak odpowiedzi...

Tak więc - na żadną z form reklamacji (ani GG ani post) nie zareagowałeś...

A czy ja mam się prosić? Może jeszcze będe wysyłał Ci "błagalne" meile?

Dobrze wiedziełeś o mojej reakcji po otrzymaniu bloków...

Wiele razy o tym wspominałem w tym temacie...

A Ty mi teraz coś zarzucasz? Spuść głowe i zamilcz jezeli masz takie (...) pisać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...