Skocz do zawartości
Misiu15go

Bloczki Wodne Misia15go (56k Warning)

Rekomendowane odpowiedzi

Misiu, pamietasz, jak pisalem, zebys zamiast gadania wzial sie do pracy i tym pokazal, ze robisz dobre bloczki? Mysle, ze tak... Udalo Ci sie, ale teraz stawiamy Ci wyzszą poprzeczke. Stworz projekt, ktorego nie bedziesz zmieniał, modyfikował, ale pamietaj takze o nowych konstrukcjach. Wiem, ze to wymaga pieniędzy i czasu (tak, pieniedzy na pierwszym miejscu). Jesli narazie nie wyrabiasz w robieniu bloczków, to moze zmien strategie. Na przykład luks__pl niech załatwia więcej spodów, Ty przez ten czas zajmij sie projektem nowego bloku, a kiedy bedziesz mial juz i to, i to, wtedy jakos zautomatyzuj prace, moze zatrudnij jakiegos kumpla do pomocy w pracy za jakies piwo na poczatek, jesli za jednym zamachem robiłbys np. pięc czy osiem takich samych bloczków, to pewnie oszczedzilbys na czasie. Wiesz, moze troche teoretyzuje, bo sie tym nie zajmuje, ale moim zdaniem powinienes jednak ukierunkowac jakos swoja pracę. Jesli jednak myslisz, ze dwa kierunki to dla Ciebie za duzo (nowy bloczek i seryjność jeżyków), to moze na jakis czas zajmij sie jedna rzeczą. Nie wiem, czy mnie dobrze zrozumiales, bo moja wypowiedz jest troche zamotana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu, pamietasz, jak pisalem, zebys zamiast gadania wzial sie do pracy i tym pokazal, ze robisz dobre bloczki? Mysle, ze tak... Udalo Ci sie, ale teraz stawiamy Ci wyzszą poprzeczke. Stworz projekt, ktorego nie bedziesz zmieniał, modyfikował, ale pamietaj takze o nowych konstrukcjach. Wiem, ze to wymaga pieniędzy i czasu (tak, pieniedzy na pierwszym miejscu). Jesli narazie nie wyrabiasz w robieniu bloczków, to moze zmien strategie. Na przykład luks__pl niech załatwia więcej spodów, Ty przez ten czas zajmij sie projektem nowego bloku, a kiedy bedziesz mial juz i to, i to, wtedy jakos zautomatyzuj prace, moze zatrudnij jakiegos kumpla do pomocy w pracy za jakies piwo na poczatek, jesli za jednym zamachem robiłbys np. pięc czy osiem takich samych bloczków, to pewnie oszczedzilbys na czasie. Wiesz, moze troche teoretyzuje, bo sie tym nie zajmuje, ale moim zdaniem powinienes jednak ukierunkowac jakos swoja pracę. Jesli jednak myslisz, ze dwa kierunki to dla Ciebie za duzo (nowy bloczek i seryjność jeżyków), to moze na jakis czas zajmij sie jedna rzeczą. Nie wiem, czy mnie dobrze zrozumiales, bo moja wypowiedz jest troche zamotana.

1409417[/snapback]

Trochę bardzo zamotana :wink:

Co do ilości spodów to misiu wie, że mogę mu nawet i 100szt dostarczać tylko nie mam dostępu do miedzi i miedz on załatwi, a następnie mi przysyła. Produkcja spodów została już "zautomatyzowana" przynajmniej w pewnym stopniu więc ilość nie jest problemem, jak jeszcze uda się dopracować kilka rzeczy jak np. wytwarzanie pinów i załatwi lepszą gilotynę do metalu to będzie o wiele szybciej. Bo na razie spody są przycinane do kąta ręcznie :( i to jest ciężka praca bo co chwilę trzeba mierzyć ile jeszcze trzeba zeszlifować. Jeśli tylko udało by się misiowi "udoskonalić" produkcję topów to można by to robić na większą skalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bloczek

 

[/img]http://members.lycos.co.uk/nowaspacer/BLOCZKI%20NA%20CPU/BLOCZEK%20NA%20CPU%204/IMG_0167.JPG

[/img]

 

[/img]http://members.lycos.co.uk/nowaspacer/BLOCZKI%20NA%20CPU/BLOCZEK%20NA%20CPU%204/IMG_0169.JPG

[/img]

 

I wczorajszy na GPU w świetle diody zapalniczkowej  :lol:

 

[/img]http://members.lycos.co.uk/nowaspacer/BLOCZKI%20NA%20GPU/BLOCZEK%20NA%20GPU%204/uv/IMG_0178.JPG

[/img]

 

Chyba zaczne robic otwory na diody a co do testu to trzymam sie fireblade za słowo  :D

Fotki nie oddaja nawet 10% tego jak swieci top a wyglada to zajebiscie  :-P

1408976[/snapback]

O calkiem ladne ;-)

 

Po ile sprzedajesz te bloczki ?

 

Nie cytuje się zdjęć...

Poczytaj regulamin..

by mechl!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O calkiem ladne ;-)

 

Po ile sprzedajesz te bloczki ?

 

Nie cytuje się zdjęć...

Poczytaj regulamin..

by mechl!k

1409561[/snapback]

Niebawem zrobie oficjalny cennik ze zdjeciami i opisem to zapodam potem :wink: Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalny cennik ze zdj. i opisami, i kto tu mowil ze Misiu nie nastawia sie na zarobek, hehe ;)

A tak na powaznie, to ilez Ty w tym cenniku umiescisz? Bo chyba nie oferujesz duzej i zroznicowanej ilosci blokow, jak np. bloki.pl :) Swoja droga, ciekaw jestem bardzo cen. Bloki ladne, ale oby ta masowa produkcja nie wplynela na wyglad i jakosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem, ze nie podczepie sie do tego topiczku, ale nadszedl czas, kiedy stwierdzilem, ze tez jednak cos od siebie dodam. Nie chce nikogo krytykowac, bo smiem twierdzic, ze chlopaki co robia bloki w domu znaja sie na tym lepiej i w ogole, ale coz... Mi osobiscie wydaje sie, ze roznica miedzy 144 a 300 pinow przy takiej konstrukcji nie robi zadnej roznicy. Dlaczego? Z prostej przyczyny... Ilosc ciepla oddawana przez te piny (szczegolnie na wysokosci 10mm od spodu podstawy) jest tak znikoma, ze przy tych 156 pinach roznicy wychodzi tylko na to, ze oddaje nie powiedzmy 150W a 160W... Moj bloczek powstaje z mysla o efektywnym, a nie efektownym chlodzeniu, tez konstrukcja jezowata, ale przemyslana, prosta w wykonaniu i zdecydowanie tansza w produkcji (nawet na obrabiarce CNC) niz te homemade'y by Misiu... Z calym szacunkiem Misiek, orobic sie kazdy moze, jednak istnieje pewna granica, ktorej przekroczenie rowna sie z przyznaniem do sklonnosci masochistycznych.

 

Zapomnialem dodac - bloczki sa fajowe, zajefajne bym powiedzial.

Edytowane przez pbuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj bloczek powstaje z mysla o efektywnym, a nie efektownym chlodzeniu

1412196[/snapback]

Nic innego nie przyszlo mi do glowy na wytlumaczenie tego fragmentu... Anglik by powiedzial Present Continuous ;) W polskim chyba tego nie ma... Zdjec nie mam, bo a. bloczek jeszcze nie jest zrobiony, b. nie mam aparatu (jak na razie sa tylko rysunki w SE). Jak bedzie, to sie pochwale, nie boj nic :)

Edytowane przez pbuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnego żódła wiem że dzisiaj wieczorem będzie premiera prototypowego spodu

nowego typu misia15go. Wprawdzie jeszcze nie jest wszystko dopracowane do końca ale podobno po długim weekendzie ma ruszyć seryjna produkcja...

Czekamy na foty i 3mamy kciuki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto nowy spód który jest jeszcze w wersji beta bedzie on ulepszony o kilka rzeczy miedzyinnymi:

- szerszy rowek pod oring (3mm) ten ma 2mm

- mniejszy otwór na przelotke

- grubszy spód 5mm (nad pinami bedzie to 2mm)

- widac taka jak by wysepke która wystaje ponad podstawe bedzie ona usunieta

 

Czekam na propozycje ulepszenia spodu które uwzglednie w ostatecznym projekcie dodam ze bloczek jest robiony na profesionalnych narzedziach takich jak frezarka i tokarka. Nazwa tego bloczku to CUBE :D

 

Moze wypowiedza sie ci co widzieli dzis spodzic na zywo :)

DObra dosc gadania teraz fotki :)

 

html>

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pewnego zrodla - bleh, nie ty jeden masz gg do Misia.

1417734[/snapback]

No dobra przyznam sie tym źódłem jestem ja :D

Razem z Nazirem miałem to w swoich łapach dzisiaj i wygląda naprawe ok

 

Zresztą sami oceńcie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam frezoałeś i toczyłeś?

bo jk frezowąłeś to mogłęś robić na frezarce pionowej frezem palcowym fi 2 to byś nie musił przelotki z mosiadzu dawąć jednak na frezarce poziomej to było robione zwyly frez piłkowy, szczelam bo niemam do czego odnięść gruby 2,5mm i chlastany co 2,5mm a potem obrut o 90 stopni i znowu tak samo

Edytowane przez pałeł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam frezoałeś i toczyłeś?

bo jk frezowąłeś to mogłęś robić na frezarce pionowej frezem palcowym fi 2 to byś nie musił przelotki z mosiadzu dawąć jednak na frezarce poziomej to było robione zwyly frez piłkowy, szczelam bo niemam do czego odnięść  gruby 2,5mm i chlastany co 2,5mm a potem obrut o 90 stopni i znowu tak samo

1417831[/snapback]

Było na pionowej palcowym tylko przelotka musi tam byc bo ja chce rowek pod oring a tak to by sie nie dało

Nie nie frezowałem sam

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ciekawa konstrukcja :D . Takie skrzyzowanie jeza z pirsonem w wersji eco :wink:

1417842[/snapback]

Ten bloczek ma 60 pinów a ten pirson chyba 49 wiec teoretycznie....

Zreszta wieksza ilosc pinów nic nie daje bo z boków i tak ciepło sie nie odbiera ciepła bo te piny sa po rogach co niewiele daje

W tym spodzie piny i przerwy maja po 2mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiu15go ściemniasz z tą pioną frezarka ąż w oczy boli przewcięż wyrazne śłady są po obróbce frezem piłkowym tak jak muwiesz 2mm

palcowy zostawai inny śład a i produkcja palcowym jestt nie opłacalna w serji to jest zwyla pozioma frezarka i to nawet troche wysłużona bo luzy pewnie ma widąc to na fotach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiu15go ściemniasz z tą pioną frezarka ąż w oczy boli przewcięż wyrazne śłady są po obróbce frezem piłkowym tak jak muwiesz 2mm

palcowy zostawai inny śład a i produkcja palcowym jestt nie opłacalna w serji to jest zwyla pozioma frezarka i to nawet troche wysłużona bo luzy pewnie ma widąc to na fotach

1417884[/snapback]

Na 99% potwierdzam. Wg mnie tez jest to frez pilkowy.

Co do bloku to wielce sie zawiodlem... Kolejny blok ala crystal booring..... Ludzie ogryinalni badzcie a nie sama hautura i kopiowanie!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiu15go ściemniasz z tą pioną frezarka ąż w oczy boli przewcięż wyrazne śłady są po obróbce frezem piłkowym tak jak muwiesz 2mm

palcowy zostawai inny śład a i produkcja palcowym jestt nie opłacalna w serji to jest zwyla pozioma frezarka i to nawet troche wysłużona bo luzy pewnie ma widąc to na fotach

1417884[/snapback]

No niestety nie masz racji bo ten koles robił piny na 2 razy frezem palcowym bo mi nie starczało czesci roboczej freza zeby robic za 1 razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiu 15go nie wciskaj mi kitu ok

ja akurat z obruka skrawaniem mam dużo wspulnego

mam ci podać parametry do obrubki tego spodu frezem palcowym?

a moze piłkowym?

czy może miejwiecej czas robocizny??w jednej i drugiej metodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak ma się zachowywać :)

Konstrukcja stara jak świat i do tego bardzo wydajna :) Sam mam takie spody... ale robione dremelem :P i sprawują się bardzo dobrze :)

 

Zrobisz ładną przelotke, dasz fajnie obrobioną plekse i będzie git :)

 

Teraz to będą się tylko czepiać o powtarzanie konstrukcji... a nie o jednolitość materiału :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...