Skocz do zawartości
Misiu15go

Bloczki Wodne Misia15go (56k Warning)

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm, ja nie wiem jak się grzeją te procki, ale jak na WC to spora temperatura. A tak naprawde to za temp na procu w dużym stopni odpowiada nagrzewnica a nie sam blok. Może w tym problem, bo blok Tomcata jest dość wydajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko,że nagrzewka jest niezła-to autosanik z allegro niby nówka-wygląda zajefajnie

 

Tutaj ta ama z mcs:

 

http://mcs.pc.pl/produkt153.html

 

 

Jeśli bloczek dobrze załozony to istnieją 3 mozliwości:

 

- słaby przewiew przez nagrzewke

- czujniki na mobo mogą żle podawać temperatury(gdzieś czytałem ze komuś po daniu nadmuchu na płyte w okolicy socketu tempy spadły- bez wiatraka nie ma obiegu powietrza na laminacie i czujnik sie grzał)

 

-mozliwe,żę procek tak sie grzeje ale o to trzeba popytać już zytkowników wody na venice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do spadającej temperatury przy nadmuchu na socket to to jest 100% prawda. Tylko że ja na tą temperature nie zwracam uwagi, ważniejsza jest dioda w cpu. Ale jeżeli skieruje wentylka na socket to ta temperatura mi spada około 6-7 stopni!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe powiem tak wczoraj w nocy bylo zimno...;d otworzylem okno dalem pare wentyli na nagrzewke i:

 

Nagrzewka byla chlodna

temp spadl na procu max 41

na nb do 38-39

 

dzis sproboje jeszce z nawiewem ale mnie martwi to ze na freezeze mialem max 45 na tych samych ust a dzis w dzien bylo goraca to temp podskoczyl do 47:((ale nagrzewka byla juz troche ciepla)

aha moze jeszce dzis zrobie zdjecia to zobaczycie jak to wyglada moze cos skopalem;d

Edytowane przez _mm$[mm]_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj jeszcze temperature wody bo jak masz ciepła wode...pow 35*C to sie nie dziw że masz ciepło na procku.Kazdy blok ma jakąś wydajność i potrafi utrzymac temperature procka i ileś tam stopni mniej niz przepływajaco woda przez nego.... jesli masz cieplą wode to procka masz cieplego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi all mam pytanko mam venica 3.0 na  2.720 GHZ i mam blok tomcata

v na procu 1.45 i max 45 st czy to nie za duzo zakladalem juz hyba z 3 razy ten blok i to samo moze cos robie zle??)

 

(pompa grundfos nagrzewnica od autobusu blok na nb dfi misia15)

1607174[/snapback]

Dla porównania:

 

Bloczki mam od Misia czyli to samo, cpu 2700 1,36V nagrzewnica BIE2 + 2x 120 900 rpm a temp w chwili obecnej 32*cpu 34*nb - wygląda na to że coś nie tak z twoją nagrzewnicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania:

 

Bloczki mam od Misia czyli to samo, cpu 2700 1,36V nagrzewnica BIE2 + 2x 120 900 rpm a temp w chwili obecnej 32*cpu  34*nb - wygląda na to że coś nie tak z twoją nagrzewnicą

1609458[/snapback]

Własnie czy srubka 30mm starczy do zamontowania bloku na dfi? bo widziałem ze zastosowałes jakas przerobke to napewno wiesz jakiej długosci sruby sa potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie czy srubka 30mm starczy do zamontowania bloku na dfi? bo widziałem ze zastosowałes jakas przerobke to napewno wiesz jakiej długosci sruby sa potrzebne

1609507[/snapback]

Dokładnie ,30 mm w zupełności wystarcza i możesz pomyśleć czy nie lepiej zwykłe nakrętki zastosować bo u mnie trochę ciasno się zrobiło szczególnie od strony grafy

 

ps.pod warunkiem że bloczek montuje się bez sprężynek

post-104469-1124831222_thumb.jpg

Edytowane przez kerdey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wylaczylem kompa na noc wlaczylem dziś rano i po obciazeniu na maxa na procu 37 na nb 34 ehh... moze zle posmarowalem pasta powiedzcie jak smarujecie te athlony;d

 

 

ps.

arctic silver ktorego mam jakos dziwnie żadki sie zrobil w tubce mam juz go ponad rok moze to cos z pasta...;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie gwinty (na króćce oczywiście)? I czy można by było kupić sam top? Jakby co to za ile?

 

 

_,Aug 24 2005, 07:31]wczoraj  wylaczylem kompa na noc wlaczylem dziś rano i po obciazeniu na maxa na procu 37 na nb 34 ehh... moze zle posmarowalem pasta powiedzcie jak smarujecie te athlony;d

A co taka temperatura ci nie odpowiada?

Zwróć uwage że ostatnio jest troche cieplej na dworzu!

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

luks(us)  :)

jaka jest technologia powstawania tego? Wlutowujesz kazdy drucik z osobna?

1614432[/snapback]

Widze, że nie śledzisz tego tematu od początku :wink: Jest to długa i zawiła historia :-P Jak to jest robione wie kilka osób i obiecały dalej nie mówić. Więc na razie zostaje to tajemnicą. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są gwoździe poukładane łebkami w dół, same stoją :P

 

P.S.

jaka jest tego wydajność?

1614660[/snapback]

"to są gwoździe poukładane łebkami w dół, same stoją :P" :blink: :wacko: :lol: :mur: :ploom: :plum: :plom:

eeee.... nie :-P

Wydajność :> zobaczysz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że nie śledzisz tego tematu od początku  :wink: Jest to długa i zawiła historia :-P Jak to jest robione wie kilka osób i obiecały dalej nie mówić. Więc na razie zostaje to tajemnicą. :D

1614443[/snapback]

 

Ja ja ja wiem, ale nie powiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostalem paczuszke od niejakiego Misia, w ktorej to znalazlem 3 sztuki blokow Jego produkcji:D Na NB do DFI NF4 w wersji standardowej, ATI Special na grafke i upiekszony x3m. Robota na prawde bardzo solidna, pelen PRO :D (co prawda dzis bede robil lusterko ze spodu blokow, ale takie to juz moje zboczenie:) )Dzis takze przyszedl do mnie Grundfos i wlasciwie zostal rezik i chlodniczka i bedzie gotowe WC i wtedy tez beda testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec to ty masz tego x3m'a  :) Dostales atrakcyjna oferte cenowa, czy raczej sklonil cie sentyment do legendarnych blokow? Chociaz wydajnosc jest w tym bloku bardzo ladna.

1622861[/snapback]

 

Cena byla ok nie da sie ukryc, ale ten blok to juz prawie legenda:) A poniewaz Mis go super odpicowal (Pimp my block:D) wiec po proastu bylo warto. Zobaczymy jak wypadnie w testach.

 

 

Mam jedno pytanko: W jakiej kolejnosci ustawic elementy WC? Myslem o takiej:

Rez->pompa->x3m->ati special->NB->Chlodnica->rez albo

 

Rez->pompa->chlodnica->x3m->ati special->NB->rez

 

Bedzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...