Skocz do zawartości
Misiu15go

Bloczki Wodne Misia15go (56k Warning)

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam pytanko

teraz cuby są całe z miedzi, przelotka juznie mosiężna?

Nie teraz beda tylko z miedzi chyba lepiej sie prezentuja ;]

Zazwyczej stawiam na kwestie estetyczne :) niz na 0,2c lepsza wydajnosc, ten wynik uznaje jako sukces i jakos niebardzo widzi mi sie walczyc o setne czesci stopnia choc wersje full pro wysle do testu ;]

Spod jest minimalnie lepiej wykonczony niz normalnie

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wygląda na to, że Misiu się sam przyznał. No w końcu każdy chce zaprezentować swój produkt jak najlepiej :lol:

Przeciez widac ze spod jest lepiej wypolerowany przepraszam włogole jest wypolerowany to co musze o tym powiedziec nie widac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedz tak szczerze, po co to zrobiłeś? Przecież to było oczywiste, że zaraz ktoś to dostrzeże, a Ty będziesz musiał "wysłuchiwać" głupich komentarzy. Imho nie przemyślałeś tego dobrze. No ale kto wie, jak robiła reszta osób/producentów które wysyłali bloki do testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko drażni to, że jak patrzę na spód tego co misiu daje do testów, a na spód tego co wysyła klientom to, widzę całkiem inny wkład jego pracy.

Mysle, ze misiu jako producent małoseryjny zgodzi sie na warunek typu: bloczek biorę, ale tylko wtedy, kiedy bedzie tak wypolerowany i wypicowany jak na tescie w Jet-pc .. IMO to kwestia dogadania się.. Fakt, ze nie powinien tego robic na test, ale skoro zrobił, to jego sprawa.

 

Powiem jeszcze, ze moim zdaniem Prison i Cube są tak samo wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto spod jedyny ktory został starego cube non pro był zasniedziały wiec przetarłem płynem i tak sie prezentuje

Dołączona grafika

 

Czy jest on naprawde wiele gorszy niz ten z testu

Ludzie maja rozne spody od takiego z testu po taki na tej fotkce powyzej a takie co sa jedynie rowno wyszlifowane i nic nie odbijaja

Ten spod z fotki nie był nigdy potraktowany pasta polerska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te bloczki od misia, które sie przewinely przez moje rece nie były tak dobrze wypolerowane.

 

a PX? :D

Rowniez, ale juz tego nie dodawalem.. Chodzilo mi o pojedynek Prison vs Cube ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedz tak szczerze, po co to zrobiłeś? Przecież to było oczywiste, że zaraz ktoś to dostrzeże, a Ty będziesz musiał "wysłuchiwać" głupich komentarzy. Imho nie przemyślałeś tego dobrze. No ale kto wie, jak robiła reszta osób/producentów które wysyłali bloki do testów.

a co by było jak by spod został normalny? Misiu musiałby wysłuchiwac głupicjh komentartszy ze mogł chociaz chwile poswiecic bla bla bla... tak bylo po poprzednim tescie.

 

ogolem nie czepiajcie sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czemu misiu nie robi gwintu przez spód tylko przez przelotke hmm jeśli dał taki rozwiązanie to mógł nie nawiercać spodu wtedy by śrubek od dołu widać nie było (i czemu najpierw przewierca później lutuje :unsure: w ogóle z tymi otworami to jakaś dziwna sprawa ..... w spodzie większe niż w przelotce hmmm nie mogę tego rozgryźć .... a może jeden wykonawca robi przelotki drugi spody i nie dograli się wiertłami :rolleyes: ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czemu misiu nie robi gwintu przez spód tylko przez przelotke hmm jeśli dał taki rozwiązanie to mógł nie nawiercać spodu wtedy by śrubek od dołu widać nie było (i czemu najpierw przewierca później lutuje :unsure: w ogóle z tymi otworami to jakaś dziwna sprawa ..... w spodzie większe niż w przelotce hmmm nie mogę tego rozgryźć .... a może jeden wykonawca robi przelotki drugi spody i nie dograli się wiertłami :rolleyes: ???

Ten projekt obmyslałem tak a nie inaczej i te dziurki w spodzie sa bardzo potrzebne a sa wieksze dlatego ze to nie ja je wierce, potem rozniec mi sie przydaja w lutowaniu np

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak polerka nie ma wpływu na wydajność, ja bym się bardziej pluł o to, że został dokładnie wyszlifowany (w porównaniu do mojego który nie nadawał się do użytku bo był tak zmasakrowany, ale i tak bym poprawiał żeby spód był perfect więc nie był to żaden problem).

 

Szkoda że nie przebił bloku kyńka bo dalej będzie trzeba wysłuchiwać jego 'najlepszy blok na jest-pc' :mad: , swoją drogą on pewnie ma ten tekst w notatniku zapisany i po każdym uruchomieniu PC sobie kopiuje go do pamięci, bo komu by się chciało tyle razy dziennie jedno i to samo pisać...

 

Respect dla misia że w koncu wysłał bloki na test!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie przebił bloku kyńka bo dalej będzie trzeba wysłuchiwać jego 'najlepszy blok na jest-pc' :mad: , swoją drogą on pewnie ma ten tekst w notatniku zapisany i po każdym uruchomieniu PC sobie kopiuje go do pamięci, bo komu by się chciało tyle razy dziennie jedno i to samo pisać...

Przestań! Po co wywoływać kolejną burze. To jest ich problem nie Twój. Już tłumaczyłem, że to nie my na tym tracimy, więc skończ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz można walić,zę to był błą pomiaru :wink: albo perfekt sie pasta nałożyła :wink:

 

A taks serio to waro bić sie o te ileś tam po przecinku w stopniach? Pierwsze 3 bloki maja taka samą wydajnosci i tyle... kupuje sie to co tańsze, bardziej sie podoba czy coś...

 

 

 

Mnie zastaawia tylko 1 - w teście cube non pro buło,zę lutowanie jest be a te czerwone podkładki też niezbyt pasuja...

Teraz lutowanie jest dziwne ale bezpieczne a czerwone podkładki ładne... Widać fiero zmienia zdanie...

A mozę powoli uprzedzenia do misia mijają :wink:

 

Z metki partacza robi sie renoma solidnego rzemieślnika :wink:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań! Po co wywoływać kolejną burze. To jest ich problem nie Twój. Już tłumaczyłem, że to nie my na tym tracimy, więc skończ!

[ot]Tylko że mnie k****ca bierze jak czytam kolejne jego posty :mad: , dostał bana to patrze a tu wyskakuje kyniek3, ofc wiadomo z jakim postem.[/ot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taks erio to waro bić sie o te ileś tam po przecinku w stopniach?

Może i by było warto gdyby była pewność, że to nie wynika z błedu pomiaru, innego nałożenia pasty, etc.

 

Należy oba bloki uznać za równe sobie i kierować się przy wyborze estetyką ;] Tak będzie najprościej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt obmyslałem tak a nie inaczej i te dziurki w spodzie sa bardzo potrzebne a sa wieksze dlatego ze to nie ja je wierce, potem rozniec mi sie przydaja w lutowaniu np

skoro są tak bardzo potrzebne to do czego ???do odpowietrzania układu ..... :wink: nadal sądzę że gwint powinien być tak jak w CUBE :rolleyes: ale to mały szczegół bloczek fajny :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro są tak bardzo potrzebne to do czego ???do odpowietrzania układu ..... :wink: nadal sądzę że gwint powinien być tak jak w CUBE :rolleyes: ale to mały szczegół bloczek fajny :wink:

Do tego zeby spod łatwiej sie przykrecał odo obrabiarki, płytke sam wykonałem i spod jest na niej mocowany poprzez te dziurki zapociega to trudnoscia w mocowaniu spodu do imadła oraz zapewnia taka sama głebokasc frezowania na całej długosci pinów.

a mi przydaje sie do lutowania ktre ma kilka etapów i w jednym z nich bloczek jest sciskany srubkami, zeby było lepsze połaczenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu - całkiem ładnie - pamiętam od czego zaczynałeś i to co teraz prezentujesz to niebo a ziemia.

 

A tak w ramach dowcipów: powinieneś zmienić sobie opis wątku na "Najlepszy blok na Jet-PC (uwzględniając średni błąd pomiarowy)" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy beda dostepne lepsze wersje nowego Cube??Bo slim to chyba nie najlepsza wersja??Moze sie myle,poprawcie mnie jesli tak jest aha i jeszcze jedno pytanko,czy bloczek na GPU Cube pro slim mozna zamontowac na karcie radeon x800gto connect3d??Pytam bo planuje nabyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy beda dostepne lepsze wersje nowego Cube??Bo slim to chyba nie najlepsza wersja??Moze sie myle,poprawcie mnie jesli tak jest aha i jeszcze jedno pytanko,czy bloczek na GPU Cube pro slim mozna zamontowac na karcie radeon x800gto connect3d??Pytam bo planuje nabyc.

Mozna zamontowac na X800

Nowa wersja cube pro została zlecona do wykonania jednak w najblizsza srode musze zawiesic robienie poniewaz donosze materiał na pro slim i na nie jest mnustwo zamowien i frezer nie zdazy sie uwinac do konca stycznia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy beda dostepne lepsze wersje nowego Cube??Bo slim to chyba nie najlepsza wersja??Moze sie myle,poprawcie mnie jesli tak jest aha i jeszcze jedno pytanko,czy bloczek na GPU Cube pro slim mozna zamontowac na karcie radeon x800gto connect3d??Pytam bo planuje nabyc.

ja tam dopisze,zę jak slim jest tylko ciut ciut za prisonem v2 to na grafe to spoko starczy nawet na 7800 :wink:

 

Osobiście cube pro non slim to ma sens najwyżej w bardzo wydajnym układzie ale chyba raczej na cpu albo pod pelta :wink:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam dopisze,zę jak slim jest tylko ciut ciut za prisonem v2 to na grafe to spoko starczy nawet na 7800 :wink:

 

Osobiście cube pro non lim to ma sens najwyzęj w bardzo wydajnym układzie ale chyba raczej na cpu albo pod pelta :wink:

Albo poprostu ktoś chce sobie dać normalne radiatorki na ramy, a nie jakieś knypki ;] Co do pelta to raczej słabego, bo przy taki 260W i więcej to by z plexi nic nie zostało :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam dopisze,zę jak slim jest tylko ciut ciut za prisonem v2 to na grafe to spoko starczy nawet na 7800 :wink:

Imo nawet jakis wiercony blok starszej generacji, albo chociazby proxima spokojnie starczy na 7800 - przynajmniej deklasuje kazdy cooler AC. Pamietajmy ze roznice miedzy blokami sa nieduze, a jesli ktos ma np starsza wersje cube'a to wymiana na nowszy jesli pod uwage brac tylko wzrost wydajnosci (nie jakies inne czynniki konstrukcyjne) jest srednio trafionym pomyslem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko:

 

Czy na DFI Lamparty na chipsecik wejdzie stara rev bloczka misia dedykowana pod NF2 jezeli umieszcze karte graficzna w 2gim slocie PCI-E? (rozstaw otworow montazowych + zahaczanie o karte)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...