Skocz do zawartości
Misiu15go

Bloczki Wodne Misia15go (56k Warning)

Rekomendowane odpowiedzi

dotyczy to poczesci misia , dotycxzy chłodzenia wodnego i moznaby znaleźć jeszczxe kilka innych powodów (m.in. osobe któa mi sprzedała eheima i która pisze w tym temacie) dla których warto zadac te pytanie.

a ten temat przeleciałem strona po stronie od samego poczatku i nie takie oftopy tu były poruszane, wiec łatwiej i milej dla wszystkich by było gdzybś wypowiedział sie w tym temacie zamiast krytykować

 

uważam ze dla jednego pytania nie warto zakładać temtu.

Pozdrawiam :wink:

tez kiedys przelecialem strona po strnaie ten temat to byla dawno nie byl tak rozrosniety, ale dla osoby, ktora chce czytac o robieniu blokow jest to denerwujace, w kolko o czyms innym. a akyrat powody, o ktorych napisales sa fajne :lol2:

 

dotycxzy chłodzenia wodnego - jak caly ten dzial ;)

osobe któa mi sprzedała eheima i która pisze w tym temacie - B)

 

http://forum.purepc.pl/index.php?act=Searc...ghlite=%2Beheim

tu masz duzo tematow ktore bylyby odpowiedniejsze do dyskusji na temat Twojego eheima.

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ;)

 

już z 5 dni czyszczę ten bloczek tak jak doradzał mi Misiu15go i teraz wam pozkaże efekty tej pracy

( codziennie pare razy wymieniałem kwasek i szorowałem szczoteczką do zębów )

 

tak było na samym początku:

http://strony.aster.pl/evolutiontrials/Picture023.jpg

 

 

 

 

http://strony.aster.pl/evolutiontrials/Picture025.jpg

 

 

( te ciemne plamy na pinach miały taką klejącą się konsystencje. Na dole po prawej widać skrystalizowane coś :D )

 

po 10h:

http://strony.aster.pl/evolutiontrials/Picture031.jpg

 

 

 

 

A teraz to tak wygląda ( czyli po 5 dniach ):

http://strony.aster.pl/evolutiontrials/Picture036.jpg

 

 

 

 

 

Sporo jeszcze jest syfu który już kwaskiem niechce zejść. Misiu15go powiedz co mocniejszego można by zastosować ?? Cilit Bang :D

 

 

EDIT :

A może to są pozostałości wylanej cyny ?? chociaz cyna nie lubi cytrynki wiec powinno tą metodą schodzic chyba?!

Max rozmiar wstawianych zdjec to 650x480

by mechl!k

 

@ Mechlik: a czemu mi sie miniaturki nie zrobiły ??

Edytowane przez Alexo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nb dfi black

Ahahha ... konkurencja dla mate'a i jego nowych bloczków? ;)

Tylko szkoda, że widać niewielikie nierówności ... a farba pewnie po pewnym czasie zacznie schodzić :(

No ale jakby nie patrzec, zamontowany bloczek w kompie moze wyglądać ciekawie

 

EDIT:

Misiu nie wymieniąbyś mi przypadkiem mojego bloczku na taki kanciasty jak to masz teraz w sprzedaży :)

Mam ten kwadratowy z zaokrąglonymi brzegami i jakoś mi sie on nie podoba, a jak zamawiałem to tych kanciastych nie sprzedawałes.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK :wink:

dem-> wersja niklowana tez bedzie tylko musze sie dowiedziec ceny

 

Narazie do głowy wpadło mi kilka ciekawych pomysłow zobaczymy co z tego bedzie

Z tym black edition - to nie chce sie chwalic ... ale kto Ci podusnal pomysl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Alexo2

Mam dokładnie ten sam problem. Najwyraźniej jest to jakieś niedopatrzenie Misia w tej serii produkcyjnej. Na razie jestem po krótkiej walce Cifem i szczoteczką do zębów ale do ideału jeszcze daleko. Ciekawym czy istnieje szybsza metoda niż kwasek cytrynowy. Może faktycznie ocet jest lepszym rozwiązaniem albo jakiś rozpuszczalnik (może aceton ??). Ten osad to najprawdopodobniej pozostałość po paście lutowniczej.

Czym to potraktować by szybciej zeszło, jak sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do czyszczenia miedzi to ja moge polecic ARGENTUM - jest to plyn do czyszczenia srebra, zlota, miedzi i jej stopow (w malej buteleczce - jakies 40 ml) :) Wystarczy wylac kropelke a osad schodzi w 3 sekundy. Kupuje sie to w sklepach jubilerskich, cena ok 5 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie do głowy wpadło mi kilka ciekawych pomysłow zobaczymy co z tego bedzie

Topy z mosiadzu/miedzi i odmlodzenie gwarantowane :) Swoja droga taki bloczek na cpu caly chromowany moglby wygladac naprawde fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alexo2 niezły kibel dostałeś. Teraz chyba jesteś Fachura od szorowania kibli?? ;)

 

Nowe i do czyszczenia, ten świat schodzi na psy.

no niestety, dawniej bywało lepiej :D

 

>Alexo2

Mam dokładnie ten sam problem. Najwyraźniej jest to jakieś niedopatrzenie Misia w tej serii produkcyjnej. Na razie jestem po krótkiej walce Cifem i szczoteczką do zębów ale do ideału jeszcze daleko. Ciekawym czy istnieje szybsza metoda niż kwasek cytrynowy. Może faktycznie ocet jest lepszym rozwiązaniem albo jakiś rozpuszczalnik (może aceton ??). Ten osad to najprawdopodobniej pozostałość po paście lutowniczej.

Czym to potraktować by szybciej zeszło, jak sądzicie?

kwasek cytrynowy jest naprawde całkiem dobry żeby uzyskac dobry ( fajny ) kolor miedzi ...

ocet - no właśnie octu nie sprawdziałem :D ale przypuszczam, że szybciej działa ale gorszy kolor zostawia ( ktoś tak pisał ;) )

 

 

z tym coś od jubilera to ja bym uważaj na o-ringi oraz plexy ... to zapewne jakis niezły kwas jest. ( solny? siarkowy ? :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym coś od jubilera to ja bym uważaj na o-ringi oraz plexy ... to zapewne jakis niezły kwas jest. ( solny? siarkowy ? :D )

Ej no ale przeciez jak czyścisz blok to go chyba rozkręcasz. To raczej oczywiste, wiec nie ma sie co bać o o-ringi albo plekse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no ale przeciez jak czyścisz blok to go chyba rozkręcasz. To raczej oczywiste, wiec nie ma sie co bać o o-ringi albo plekse.

ostatnio był temat jakiego kolesia który włąśnie niechciał rozkręcac ;) a czasami o-ring trudno wychodzi. ja nie wyjmowałem o-ringa ;)

 

EDIT: dodam jeszcze, że o-ringu nie zdejmowałem z lenistwa ;) no i w miare mocno siedzi wiec po co ruszać :D

Edytowane przez Alexo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym coś od jubilera to ja bym uważaj na o-ringi oraz plexy ... to zapewne jakis niezły kwas jest. ( solny? siarkowy ? )

fakt... plexe i oringi moze to troche (bardzo) zniszczyc.. ja z tego korzystam majac bloczek rozebrany na czynniki pierwsze :) z tego co mi wiadomo to nawet na skore to jakos oddzialowuje ale ja uzywajac ARGENTUM nie zauwazylem zeby cos mi sie z nia dzialo :) co do skladu to niestety nie ma podanego na opakowaniu, za to ma smierdzacy zapach :P link do aukcji z tym plynem :)

Edytowane przez Casperek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argentum niewiele pomógł. Prawdę powiedziawszy nawet nie tknął tego osadu. Nadaje się natomiast doskonale do usuwania ciemnego "brudu" jaki pojawia się z czasem na miedzi. Do takich zastosowań mogę polecić z czystym sumieniem.

Powoli kończa mi się idee... jutro spróbuję fosolu. Domyślam się że można to kupić w większych hipermarketach na półce z odrdzewiaczami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zamalowac plekse bloku na czarno jak mosiadz w przypadku Nb dfi black :lol2: tez bedzie ładnie wygladac tak mi sie wydaje B)

To moze wyglądać dosyć partacko :P

 

Jedynym dobrym pomyslem byłoby pokrywanie topów bloku taką folią którą sie obkleja szyby samochodów.

Kosztuje chyba 20 zeta na allegro, a wystarczy pewnie na 100 topów. Do wyboru do koloru.

Moze sobie cos takiego kiedys zrobie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...