Skocz do zawartości
Misiu15go

Bloczki Wodne Misia15go (56k Warning)

Rekomendowane odpowiedzi

misiu zaczynam watpic w spostrzegawczosc/logiczne myslenie

 

masz na dole rysunek:

 

i kozystajac z wzorow radzieckiego uczonego Pietja Gorasa...  :lol:

 

pierw (kwadrat 53,5 + kwadrat 53,5) = 75,6mm :)

 

ech  :wink:

1469730[/snapback]

dopiero wstałem :lol:

czyli rozstaw wynosi 75,6mm dla 66XX/68XX wielkie dzieki :-P

Jak wytłumaczysz ze jeden z moich klientów mierzył samodzielnie i wyszło mu 80mm na karcie 66XX

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero wstałem  :lol:

czyli rozstaw wynosi 75,6mm dla 66XX/68XX wielkie dzieki :-P

Jak wytłumaczysz ze jeden z moich klientów mierzył samodzielnie i wyszło mu 80mm na karcie 66XX

1469738[/snapback]

 

bardzo prosto:

 

on zmierzyl najprawdopodobniej od konca dziury do konca dziury a ZAWSZE takie wymiary podaje sie od osi otworu! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja mierzyłem te otworki i wydaje mi sie dobrze.

 

Posiadam karte Leadtek PX6600TD PCI-E

 

A oto jakie otworki posiadam na karcie:

 

 

post-22983-1117363456_thumb.jpg

 

 

Tak wiec wychodzi, ze rozstaw duzych otworów mam zgodnie z ta stronką jak "Geforce 4s and FX series but not the new 6800/6600s.",

a rozstaw małych to ni wząb do zednego nie pasuje ;/

 

P.S. to 43mm na moim rys. to jest odległ od srednic otworow.

Edytowane przez L.S.K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto pokazowa wejscja cube która bedzie sprzedawana. Prosze o subestie i zmiany bo w tej chwili sa jeszcze one mozliwe. Niebawem bedziecie mile zaskoczeni iloscia dodatków w komplecie które mam zamiar dołaczyc do bloku :)

A oto fotki bloczku i prosił bym naprawde o lepsze mozliwosci itd zeby mozna było ulepszyc bloczek zanim bedzie za późno :-P

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Top bloczku to prawdopodobnie poliweglan (trzeba sprawdzic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Top bloczku to prawdopodobnie poliweglan (trzeba sprawdzic)

1470884[/snapback]

Poliweglan jest dobry, szczegolnie do diod :D Dlatego w K2 tez bedzie PW... szkoda, ze jest drozszy od plexy :/

Pod kroccami to zostalo miejsce na oring czy sa zle dokrecone? Na 4 zdjeciu pod lewym kroccem widac jakby uszczerbienie... wypadek przy pracy, czy to zludzenie?

Edytowane przez pbuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie bloki bedziesz sprzedawal z taka dioda? Bo moim zdaneim nie kazdy by to chcial... Ogolnie wyglad bloczku mi sie bardzo podoba :)

 

edit

@pbuda mi to wyglada raczej na niedokrecone do konca krucce. No ale niech sie wlasciciel wypowie.

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poliweglan jest dobry, szczegolnie do diod :D Dlatego w K2 tez bedzie PW... szkoda, ze jest drozszy od plexy :/

Pod kroccami to zostalo miejsce na oring czy sa zle dokrecone? Na 4 zdjeciu pod lewym kroccem widac jakby uszczerbienie... wypadek przy pracy, czy to zludzenie?

1470932[/snapback]

Krócce sa żle dokrecone , przykrecałem je reka tylko do fotek

No PW jest drozszy ale opłaca sie go kupic

Wypadek przy pracy niestety a to prawie mi sie juz nie zdaza :-P

 

No to juz powiem ;) do kompletu beda 2 diody ladnie zaizolowane i kabelki poprowadzone do molexa (dobry pomysł czy z niego zrezygnowac?)

Nie no otworków na diody nie mui byc ale sadze ze to dobry pomysł

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba bardziej wydajna bedzie wersja z króćcami umieszczonymi podbnie jak w orbitalu/prisonie - po skosie wzgl. pinów, bo woda bedzie musiała opływać wiecej pinów... ale to tylko moja opinia, a w dodatku nie potwierdzona testami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to odległość między kroccami przy okrągłym kształcie jest zawsze ta sama.

Na pewno opory i zawirowania bęą większe bo woda trafia na płaską powierzchnie pina a nie na kant ale to raczej wydajność może zwiększyć a nie zmniejszych.

Na pewno taki układ ułatwia skonstruowanie zapinki pod inne sockety o ile będzie ona 1 częściowa ...

 

Co do otworów pod diody to też nie wiem czy każdemu sie to spodoba ja bym był za dodaniem tego jako opcji i to niekoniecznie płatnej.

 

A bloczek jest moim zdaniem bardzo ładny i naprawde profesjonalnie wygląda :D

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebawem bedziecie mile zaskoczeni iloscia dodatków w komplecie które mam zamiar dołaczyc do bloku  :)

 

1470884[/snapback]

nie prosciej nie dodawac tych bzdetów a obizyc cene bloczku ? Edytowane przez MeGaMuCieK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@99tomcat: nie chodziło mi o odległość miedzy króćcami, lecz kąt między siatką pinów a prostą łączącą króćce. W przypadku ustawienia 'po skoasie' (tak je nazwijmy) wymuszane jest płyniecie wody na boki i obmywanie wieksze powiezchni. ma to, jak sądze, kolosalne znaczenie w przypadku porcesorów p4 i a64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba bardziej wydajna bedzie wersja z króćcami umieszczonymi podbnie jak w orbitalu/prisonie - po skosie wzgl. pinów, bo woda bedzie musiała opływać wiecej pinów... ale to tylko moja opinia, a w dodatku nie potwierdzona testami

1470975[/snapback]

Jak przy takim ułozeniu pinów woda nie obmyje kazdego zakadka bloku daje ci normalnie piwo ba daje ci cały czteropak :lol:

Ok w takim razie diody to opcja bezpłatna

Ale z drugiej strony ułozenie króccy po skosie ze tak powiem moze ma jakies znaczenie bo wszystkie bloki tak maja jak sadze nie przypadkowo.

Niebawem pokaze wersje na gpu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybanie... niby teoretycznie będzie bardziej obmywać... a praktycznie różnica 0,1*C (jak podejzewam) nic nie zmieni :)

 

Bloczek wygląda schludnie... standardowa i troche oklepana już pleksa ;) ale spoko... wg mnie otwór na diode to powinna być bezpłatna opcja... i jeszcze zalezy gdzie ten otwór... może lepiej na środku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świder nie wiem czy zauważyłeś ale są dwa miejsca prawdopodobnie na dwie diody. Jakby otwory były na środku to te diody świeciły by na siebie.

Edytowane przez Dr_Ozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze zalezy gdzie ten otwór... może lepiej na środku ;)

1471037[/snapback]

Wnioskujac z wypowiedzi i umiejscowienia otworku, beda dwie diody :) Druga bedzie zapewne symetryczna wzgledem obydwu osi bloku

 

standardowa i troche oklepana już pleksa

Ale tania :)

 

@Misiu15go - PW wydaje sie miec jedna wade - troche ciezko sie go poleruje (nie probowalem termicznie, zapalniczka to za malo ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyhy fakt, są dwa ;)

myslałem, że jeden z tąd o pisałem o ich umiejscowieniu ;)

 

Ja polerowałem pastą polerską + filc na wiertarze.. ale trzeba uważać aby nie spalić pleksy/poliw ;) termicznie.. nie próbowałem... a miałem akurat w domu opalare Owsa :D :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miś po ile te bloki będą i czy bądzie wersja pod a64 754 no i czy na mojego radzia9800 też byś co wywinoł na tym spodzie, bo może bym wzioł wtedy dwa takie bloczki od ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze wiele osób dopytuje sie o cene to przedstawiaja sie one tak

Bloczek CUBE cpu z króccami NK 12 w zestawie - 89zł PROMOCJA 

Bloczek CUBE gpu z króccami NK 12 ATI/NV - 99zł Stała cena

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale trzeba uważać aby nie spalić pleksy/poliw ;) termicznie.. nie próbowałem... a miałem akurat w domu opalare Owsa :D :>

1471062[/snapback]

Ah, nasze ukochane pecherzyki powietrza :D A opalarka to bym sprobowal, ponoc najlepsze efekty sie uzyskuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena trochę jeszcze za duża jak na blok na cpu te 80 zyla dobre by było

Wszakże 99 złoty frost kosztuje

1471199[/snapback]

No i co z tego ze frost kosztuje 99zł to mój nie moze tyle?

Ceny juz zostały podane i takie zostana jeszcze moze zmienic sie o kilka złotych cena cpu(naprawde kilka góra 5zł) ale to nie jest pewne :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego ze frost kosztuje 99zł to mój nie moze tyle?

Ceny juz zostały podane i takie zostana jeszcze moze zmienic sie o kilka złotych cena cpu(naprawde kilka góra 5zł) ale to nie jest pewne  :-P

1471234[/snapback]

dla mnie misiu15go twój blok może kosztować 1000zł mi to nie przeszkadza

ale ty robisz bloki w szarej strefie i nie płacisz podatków wiec powinny twoje bloki być tańsze aniżeli konkurenci o 22% liczę tylko podatek Vat bez opłat zus'owskich

wiec te 80 zło tych to by sie dało przełknąć a ty byś mógł wtedy robić tańsze bloczki a więcej co niewątpliwie przyniosło by ci suma sumarum większy zysk

pozdrawiam pałeł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche nie rowne piny we wszystkich blokach

przypilnujcie ten warsztat zeby piny rowno wycinali ,bo to na frezarce naprawde nie jest zbyt meczace - tam sa kreseczki na pokretlach i wystarczy za kazdym razem tyle samo przekrecic

 

poza tym to spody sie niezle prezentuja ,ale na GPU to szkoda ich ,a druga sprawa to wychodza za drogo

lepiej przeznaczyc je na proca ,bo to juz sensowniejsza kasa ,a na GPU zrobic prostsze i tansze

no chyba ze klient indywidualny jest w stanie tyle zaplacic za blok GPU - jego kasa i jego sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam powiem tak... zauwazcie ile kosztuje dobre chlodzenie air na GPU na przyklad ZALMAN VF 700 Cu.... Tez stowke....

 

A kazdy wie ze water cooler bedzie lepszy... ado tego przerobka wc zeby poradzil sobie z dodatkowym bloczkiem tez nie bedzie droga...

 

Zreszta ja wole porzadny blok i na cpu i na gpu niz jakis prostszy... ma byc jaknajwydajniej :).

 

Jak juz wyjdzie finalna wersja potrzebny bedzie kompleksowy test i... wtedy sie zobaczy czy jest warty tej kasy.

 

Na wyglad jest rewelacyjny :).

 

No Gratuluje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z ta cena bo ile kosztuje abadon full z blokiem pawnee na mcs. Teraz juz go nie produkuja ale cos mi sie obiło o uszy 150-180zł

Moze cena jeszcze spadnie ale to musze dokładnie oblizyc wszystkie koszty i moze cos sie uda zredukowac :D

PS. Top dla bloku na cpu i gpu to poliweglan - sprawdzałem :D

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...