Skocz do zawartości
Misiu15go

Bloczki Wodne Misia15go (56k Warning)

Rekomendowane odpowiedzi

No to przypomina nam siejakość CPC :/

1731253[/snapback]

 

Tak mi się wydaje że wyrażam się zupełnie neutralnie w porównaniu do powyższej wypowiedzi... wręcz staram się dać dobrą radę...

 

 

co do o-ringa stosowanego bez rowka.... jak by nie pękały to i MCS by się w rowki nie bawiło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pechowy ten dzień wszystkich zmarłych...  :?

1731912[/snapback]

świętych! :P ;)

 

też mnie to dziwi :?

 

Misiu wiedziałeś o tym wczesniej, zostałeś poinformowany, czy to 'zmowwa' i wszyscy teraz na forum tak jadą? :?:

 

Słoochaj nie mam pojecia jak to sie stało, pociekło na Grafike i dzwiekówke. dźwiek działa, grafika juz nie . . . :(

1731914[/snapback]

próbowałeś suszyć itp? próbuj reanimować :D

ja bym sie chwytał wszystkiego XD

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to własnie mi poościł ten oring w bloku i zabiło mi 6800GT . . . Misiu co ty na to? Mogłes przewidzieć ze kiedys to pęknie czy cos . . .

1731898[/snapback]

A co mam ci powiedziec jakos na razie tylko tobie pekł oring co jest dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyniek no niech bedzie ze mam manie przesladowcza ;]

 

A wracajac do tego wypadku to chyba zawsze mozna sprobowac gwarancji chyba ze jakos widac slady zalania/zakladania blokow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proobowałem juz wszystkiego ;(

1731931[/snapback]

 

Czy na karcie są jakieś widoczne ślady? zacieki coś takiego?? Moze daj na gwarancje... mi kiedyś dźwiękówkę i mobo piorun rozwalił i mi wymienili obie - mimo iż w warunkach gwarancji jest jasno napisane że "kataklizmów" gwarancja nie obejmuje - ale na moje szczęście nie było żadnych śladów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świętych! :P ;)

 

też mnie to dziwi :?

 

Misiu wiedziałeś o tym wczesniej, zostałeś poinformowany, czy to 'zmowwa' i wszyscy teraz na forum tak jadą? :?:

próbowałeś suszyć itp? próbuj reanimować :D

ja bym sie chwytał wszystkiego XD

1731924[/snapback]

Raczej to taka "zmowa" jednak o tym ze oring pekł dowiedziałem sie dzis rano ale "poszkodowany" nie zgłosił sie do mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak slady zalania to spirytusik jest dobry to tego, na lakier jak juz luks powiedzial acetonik i jedziemy, a jezeli masz polerowane radiatory to hmmm nie ma nic co do gwarancji, malo kto na to zwraca uwage, nie ty jeden dales sprzet po modach, spaleniach, zalaniach i ukruszeniu jadra gpu badz cpu, i wymieniaja normalnie,.... wszystko zalezy od serwisanta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak sobie to czytam o nieszczęściach co chodzą parami i zastanawia mnie jakich płynów używacie ze tak wam prąd przewodzą. Bo znam przypadek gdzie na całej grafie była niezła plama wody demineralizowanej i nic się niestało. Jak nie będzie wielkiego problemu to dajcie fotki z wyciekami to swoje bloczki obejrze dla spokoju ducha.

 

Dorzucem fotki wyszlifowanych i wyrównanych spodów (miały minimalnie wklęsłe środki tak jakby były "szlifowane z ręki")

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak sobie to czytam o nieszczęściach co chodzą parami i zastanawia mnie jakich płynów  używacie ze tak wam prąd przewodzą. Bo znam przypadek gdzie na całej grafie była niezła plama wody demineralizowanej i nic się niestało. Jak nie będzie wielkiego problemu to dajcie fotki z wyciekami to swoje bloczki obejrze dla spokoju ducha.

 

Dorzucem fotki wyszlifowanych i wyrównanych spodów (miały minimalnie wklęsłe środki tak jakby były "szlifowane z ręki")

 

1732022[/snapback]

bo demineralka prądu nie przewodzi : ]

 

jestes pewien że to wklęśłość bloku a nie tego na czym sprawdzałeś ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucem fotki wyszlifowanych i wyrównanych spodów (miały minimalnie wklęsłe środki tak jakby były "szlifowane z ręki")

 

1732022[/snapback]

Moje tez byly Wklesle w srodku bo jak szlifowalem na lustrze to tez bylo widac... ale po szlifowaniu juz mam cale rowniutkie :P...

 

Ale nie myslcie ze krzywe sa... nie nie nie to minimalna roznica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przynajmniej wiem gdzie kupić by nie zepsuć, porównująć kariere Kyńka i Miśka (trwa mniej więcej tyle samo) więcej narzekań i lamentowania znalazłem w temacie pt. "Bloczki Wodne Misia15go", pamiętam początki i te przeciekające bloki (ale ok, poczatki zawsze bywają trudne), jednak gdy zauwazyłem, że problemy poruszane w temacie Miska sięgaja zagadnień typu:

 

"mam krzywy spód", "nie dostałem śrubek/diodek", "brzydko napisales moje nazwisko na paczce" itp :lol2: pomyślałem ze Misiu wyszedł na prosta i robi juz coraz lepsze bloczki jeśli nikt prócz kiedys tam chyba felernego jak zawsze RealCash'a narzekał na wylewy...

 

Jednak dziś po takich incydentach stwierdzam iż to nie powinno się pojawić...

 

Biore pod uwage że to mógl być pech...

Biore również pod uwage to że to po części z winy kupującego (bo nie sprawdził) jednak

ciekawi mnie jak wyglądało by to u mnie gdyby w jednej sekundzie mój cały sprzęcik poszedł by sie je**c przez przeciekający bloczek w dzień wszystkich świętych...

 

Pozdrawiam was chłopaki i życze powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przynajmniej wiem gdzie kupić by nie zepsuć, porównująć kariere Kyńka i Miśka (trwa mniej więcej tyle samo) więcej narzekań i lamentowania znalazłem w temacie pt. "Bloczki Wodne Misia15go", pamiętam początki i te przeciekające bloki (ale ok, poczatki zawsze bywają trudne), jednak gdy zauwazyłem, że problemy poruszane w temacie Miska sięgaja zagadnień typu:

 

"mam krzywy spód", [/b]"nie dostałem śrubek/diodek", "brzydko napisales moje nazwisko na paczce" itp  :lol2: pomyślałem ze Misiu wyszedł na prosta i robi juz coraz lepsze bloczki jeśli nikt prócz kiedys tam chyba felernego jak zawsze RealCash'a narzekał na wylewy...

 

Jednak dziś po takich incydentach stwierdzam iż to nie powinno się pojawić...

 

Biore pod uwage że to mógl być pech...

Biore również pod uwage to że to po części z winy kupującego (bo nie sprawdził) jednak

ciekawi mnie jak wyglądało by to u mnie gdyby w jednej sekundzie mój cały sprzęcik poszedł by sie je**c przez przeciekający bloczek w dzień wszystkich świętych...

 

Pozdrawiam was chłopaki i życze powodzenia ;)

1732234[/snapback]

Ale nie myslcie ze krzywe sa... nie nie nie to minimalna roznica

Jak nie było to co miałem wysłac? blok mozna zamontowac bez srubek ktore wysyłałem jak tylko do mnie dotarły na moj koszt oczywiscie

 

Pisze ładnie :lol:

 

RealCash nigdy nie miał odemnie bloku

 

Tak to mogł byc pech.... jednak wymienie ten blok bez problemu, najprawdopodobniej to było moje niedopatrzenie przy lutowaniu co wiecej moge zrobic przeciez sie nie powiesze z tego powodu :lol:

 

PS Kyniek - gdybym nie prowadził czegos takiego jak "lista oczekujacych" to było by nieciekawie

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa 6800GT to moze byc tylko przypadek . Te karty padaja jak muchy (przynajmniej leadteki :lol:) . Niech zgadne masz pelno krzakow na obrazie ? Czy karta w ogole nie wstaje ?

 

Co do cieknacego spodu , to ja kiedys misia pytalem czy to rozwiazanie jest w 100% sprawne i on pewnie pamieta , ze powiedzial mi ze tak . Jak widac moje obawy po pewnym czasie sie sprawdzily...

 

 

Ja mialem na starcie mojego obecnego wc wyciek z weza biegnacego do CPU...

A w ukladzie nie mialem demineralki tylko zwykla kranowke... Efekt byl taki , ze pocieklo na grafe a wszystko dzialo sie podczas o/c . Wyskoczylo pare krzakow no wiec zachowawczo dalem reset bo myslalem , ze przesadzilem . W momencie jak mi sie w biosie zaczelo wszystko kopac to zrozumialem , ze mam wyciek... Wszystko trwalo jakies 2-3min i przez ten czas grafa i cala sekcja zasilania x800GT byla dosc konkretnie zalana :lol: :lol: . Wylaczylem na szybko kompa grafe wyciagnalem i przez 10min suszylem ja suszarka...

 

Grafa wszystko przezyla , nawet sie lepiej krecila pozniej :lol: Tak wiec historie powyzej sa jak dla mnie albo przejaskrawione , albo wszystko sie dzialo o 11:14 (if u know what i mean :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Radeona 8500 zalałem ze 3 razy..... wysuszyłem i działał. Nawet płyte mi zalało i do AGP jakimś cudem naleciało. Kiedyś do slotu od ramu mi naleciało ( nie pytajcie jak :P) No i jakoś all działa do tej pory. Też mi sie wydaje że to może być wina wadliwego sprzętu.

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo demineralka prądu nie przewodzi : ]

 

jestes pewien że to wklęśłość bloku a nie tego na czym sprawdzałeś ? :P

1732137[/snapback]

Wiem ze demineralka nie przewodzi - to była celowa ironia, dziwią mnie ludzie co do kompa za niezłą kasę szczędzą na demineralca za 2,80zł.

 

 

 

Moje tez byly Wklesle w srodku bo jak szlifowalem na lustrze to tez bylo widac... ale po szlifowaniu juz mam cale rowniutkie :P...

 

Ale nie myslcie ze krzywe sa... nie nie nie to minimalna roznica :)

1732170[/snapback]

Nie powiedziałem ze były tragiczne - bo nie były, a wklęsłość dało się zauważyć bo podczas szlifowania spodu szlifierka zaczeła zbierać napoczątku z boków a nie równo z całej powierzchni spodu, ale o to niemam pretensji - bloczki misia rulezz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze demineralka nie przewodzi - to była celowa ironia, dziwią mnie ludzie co do kompa za niezłą kasę szczędzą na demineralca za 2,80zł.

I oczywiście wrzucasz ich do jednego wora z ludźmi, którzy wlewają do układu z demineralką dodatki (antyglonowe, antykorozyjne, barwniki, etc.) za -naście, -dziesiąt zł, right?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa 6800GT to moze byc tylko przypadek . Te karty padaja jak muchy (przynajmniej leadteki :lol:) . Niech zgadne masz pelno krzakow na obrazie ? Czy karta w ogole nie wstaje ?

1732591[/snapback]

No fakt leadteki padaly padaly sam mialem 3 albo 4 i wszytskie padly :D

"same z siebie" (mialem taki przypadek ze karta byla umnie 2 dni pracowalem wtedy tylko i wylacznie w srodowisku 2d i nastenego dnia juz arty podczas bootwania a o wejsciu do windy nie bylo mowy) albo po ciezkim o/c pamieci padaly.

 

ale nie o tym mowa :) - swego czasu jednego wlasnie zalalem woda i nawet nie bylo sie czym przejmowac! osad mozna usunac np. octem, karte ladnie zapokowac, wczesniej jednak zalozyc referencyjne chlodzenie, odeslac i czekac na nowa :) pewnie przysla jakas poserwisowa (tak sie dzieje np. w przypadku wlasnie winfasta - ja dostawalem caly czas po serwisowe - pewnie dlatego padaly jak muchy) lub nowke funkiel...

 

wiec panowie bez zadnych stresow zalany woda hardware to nie koniec swiata nie ma co tutaj panikowac na seriwsie u dystrybutora/czy w sklepie - nikt nie bedzie sie zastanawial czemu karta padla (oczywiscie jesli wczesniej nie znajda gdzies np. uszkodzen mechanicznych) - sprawdza - dojda do wniosku ze nie dziala i bede postepowali zgodnie z warunkami gwarancji...

 

jesli uda nam sie doprowadzic karte do stanu jak przed wyciekiem to nikt sie nie polapie - zadnych expertyz przeciez nie beda robic :D

 

eloo

Edytowane przez Scoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->Co do przewodnictwa wody to mi kiedy kranówa kapnęła na rezystory w okolichach nb na starej mobo a komp chodził jak gdyby nic :)

 

->Co do demineralki to jak się zmierzy opór między końcówkam i zanurzonymi w wodzie to duzy bo duzy, ale połaczenie jest :D Ja kiedyś dla testu wsadziłem wtyczke atx zasilatora do miski z kranówa i destylką i... zarówno tu jak i tu zasilacz działał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemicznie czyste h2o nie przewodzi, ale jak wiadomo w układzie zawsze sie coś miedzi, mosiadzu i innych rzeczy udzieli do wody i wtedy demineralka zaczyna przewodzić, im wiecej zanieczyszczeń tym bardziej przewodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiu a co do nowych bloczków.

Kiedy zamierzasz wrzucić je na taśme produkcyjną??

Tzn. kiedy można się spodziewać ich kupna no i jaka będzię tego cena.

A no oczywiście bardziej interesuje mnie ten bloczek "wyższy" tzn. [cytat]wersja cube pro[/cytat]

Bo chyba się wstrzymam z kupnem bloczka i poczekam na nówkę sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat ja plyty glownej nie wymienie bo ona pochodzila z tej partii allegro, ktora jest bez gwarancji...

 

plyte suszylem i nic nie dalo, bawilem sie 2 dni... teraz najszybciej bede mial komputer moze w polowie grudnia. najgorsze jest to ze w tym momencie nie wiem co dziala a co nie, bo nie mam jak sprawdzic

 

w ukladzie mialem w wiekszosci borygo, troche demineralki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...