Skocz do zawartości
Misiu15go

Bloczki Wodne Misia15go (56k Warning)

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra nie bede tutaj jakos specjalnie usprawiedliwiał Miśka, ale moze poczekajcie az on sie wypowie. Bo takie teksty na temat jakosci wykonania to są bezpodstawne. Koles ma bardzo duzo zamówień, wiec moze jakaś używka sie trafiła, bo to co pokazujesz na fotkach to nie jest nowy blok.

no mnie też to specjalnie nie zadowala i bardzo cierpliwie czekam na odpowiedz od Misiu15go :)

 

no a jakość wykonania w sumie najgorsza nie jest. bo sam bym tak fajnego bloczku nie zrobił ;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem ze to moze zostal osad po tescie szczelnosci...

 

Moze w Kanalizacji Misio ma Bardzo zakamieniona wode...

 

takie cos mi sie zdazylo jak sie bawilem Moim Cube... - robilem sobie test szczelnosci w kranie a potem blok jeszcze czekal z 2-3dni na zmontowanie wc i gdy go wzialem zobaczylem identyczny osad...

 

ALe jak zawsze ciutka chemii i odrazu blysk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do polerki spodu bloku wystaczy pasta do polerowania samochodu, znalalem gdzies "automax" nada sie??

i przez jakis czas nie bede uzywal wc, jak zabespieczyc spod??

spód można zabezpieczyc jakimś olejem albo nawet woskiem ( ciężko tylko sie wosk pózniej zdjemuje ... ale można nad gazem stopić )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem ze to moze zostal osad po tescie szczelnosci...

 

Moze w Kanalizacji Misio ma Bardzo zakamieniona wode...

 

takie cos mi sie zdazylo jak sie bawilem Moim Cube... - robilem sobie test szczelnosci w kranie a potem blok jeszcze czekal z 2-3dni na zmontowanie wc i gdy go wzialem zobaczylem identyczny osad...

 

ALe jak zawsze ciutka chemii i odrazu blysk :)

no chyba nie do konca ...

widać po brzegach ( w takich rowkach ) sporo skrastalizowanego czegoś np kamienia albo czegoś podonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam własnie wrocilem do domu

Alexo2 wysłałem do ciebie blok 2 tygodnie temu i nie wiem jakim cudem odebrałes paczke dopiero dzisiaj...

Po 2 nie wiem co to jest za osad na pewno nie po płynie do trawienia jesli chcesz podeslij blok doprowadze go do pozadnego stanu, co wiecej mam powiedziec jak ja wysyłałem blok do ciebie sporo czasu temu na pewno tak nie wygladał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam własnie wrocilem do domu

Alexo2 wysłałem do ciebie blok 2 tygodnie temu i nie wiem jakim cudem odebrałes paczke dopiero dzisiaj...

Po 2 nie wiem co to jest za osad na pewno nie po płynie do trawienia jesli chcesz podeslij blok doprowadze go do pozadnego stanu, co wiecej mam powiedziec jak ja wysyłałem blok do ciebie sporo czasu temu na pewno tak nie wygladał

co do odbioru to moja wina bo niemiałem czasu na poczte pójsc ;) oto sie nie czepiałem :)

 

no moge i podesłac ale ile to potrwa ??może wole sam wyczyscic !? możesz polecic mi jakiś środek ??

 

( może ktoś na poczcie sie pobawił bloczkiem jak czekał :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do odbioru to moja wina bo niemiałem czasu na poczte pójsc ;) oto sie nie czepiałem :)

 

no moge i podesłac ale ile to potrwa ??może wole sam wyczyscic !? możesz polecic mi jakiś środek ??

 

( może ktoś na poczcie sie pobawił bloczkiem jak czekał :P )

Rozkrec blok, podam najtansza metode jaka znam

- rozkrec blok

- kup krasek cytrynowy (w butelce) 0,5l za 1zł

- wymyj blok w mydle pod ciepła woda

- nalej kwasku na piny

- poczekaj około 5h i wypłucz

- w razie potrzeby ponowic ww czynnosci

 

Nie wiem czy ktos sie bawił czy nie ale bloczek wyglada okropnie :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do odbioru to moja wina bo niemiałem czasu na poczte pójsc ;) oto sie nie czepiałem :)

 

no moge i podesłac ale ile to potrwa ??może wole sam wyczyscic !? możesz polecic mi jakiś środek ??

 

( może ktoś na poczcie sie pobawił bloczkiem jak czekał :P )

Skoro Tyle czasu czekał to na bank to moja teoria sie sprawdza... ze to po tescie musialo tak sie zrobic...

 

Czym wyczescic... Cylit Bang... Kwasek cytrynowy + wrzatek :)... wiele sposobow jest !!! a Trudne toto nie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkrec blok, podam najtansza metode jaka znam

- rozkrec blok

- kup krasek cytrynowy (w butelce) 0,5l za 1zł

- wymyj blok w mydle pod ciepła woda

- nalej kwasku na piny

- poczekaj około 5h i wypłucz

- w razie potrzeby ponowic ww czynnosci

 

Nie wiem czy ktos sie bawił czy nie ale bloczek wyglada okropnie :cry:

 

a pomyśl jakie było moje zdumienie jak paczke otworzyłem ! a może dostane zniżke na blok do grafy :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Tyle czasu czekał to na bank to moja teoria sie sprawdza... ze to po tescie musialo tak sie zrobic...

 

Czym wyczescic... Cylit Bang... Kwasek cytrynowy + wrzatek :)... wiele sposobow jest !!! a Trudne toto nie jest :)

Równiez zgadzam sie z twoja teoria

MAsz pomysł jak temu zapobiec?

Testowanie głównie polega na sprawdzenia spujnosci lutu wiec moze by rozkrecac bloki i suszyc a potem znowu skręcac?

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to w końco z tą grawerką CUBE na bloczkach? pripa aprilisowy żart ?

czy nie?

bo w sumei to na aukcji misia bloczki też są z ww grawerką.....

:wink:

Grawerki nie bedzie bo sie nie spodobała ;]

Alexo -> dostaniesz rabat -->PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu15go: jedno pytanie - tego przepisu używasz do trawienia? Zaciekawiło mnie to, bo niedługo (długo?:P ) będę składał własne WC, a zabawa z kwasem siarkowym jakoś mi się nie widzi. Ew. chlorek żelaza, ale to ponoć się nie sprawdza w tej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu15go: jedno pytanie - tego przepisu używasz do trawienia? Zaciekawiło mnie to, bo niedługo (długo?:P ) będę składał własne WC, a zabawa z kwasem siarkowym jakoś mi się nie widzi. Ew. chlorek żelaza, ale to ponoć się nie sprawdza w tej sytuacji.

Uzywam innego sposobu, znacznie drozszego i daje lepszy efekt, testowałem tez sposob ww i daje dobre efekty, w miare zadowalajace Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bede zakładał blocxzki Misia (CPU i GPU) czekam juz tylko na rezik od niego, który pewnie mi juz wysłał. Moje pytanie: czy jak zdejme chłodzenie karty z wentylatorem i założe bloczek to winda mi odpali? czy grafiki mają jakies zabezpieczenia obrotów na wentylatorach

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka dobra :)

myślałem ze może jakiś patent ujawnisz :D

 

powoli zaczynam czyścic ;) zobaczymy co z tego wyjdzie :) jeśli będzie ładnie to zapodam zdjecie ;)

Bedzie ładnie jak sie postarasz ;]

 

jarkopolo - > karta sie odpali nie ma zabezpieczenia na obroty wiatraczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bede zakładał blocxzki Misia (CPU i GPU) czekam juz tylko na rezik od niego, który pewnie mi juz wysłał. Moje pytanie: czy jak zdejme chłodzenie karty z wentylatorem i założe bloczek to winda mi odpali? czy grafiki mają jakies zabezpieczenia obrotów na wentylatorach

 

pozdro

 

spokojne, nic się nie stanie ;)

Grafa lubi nawet dobre chłodzienie ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woesz nie o to chodziło...

Pytanie buło czy odpali grafa- wiel płyt ma np wstandardowo ustawienie,zę jak nier wykryje wentyla na procu to komp sie wyłącza. tutajk chodzi o to samo ale na grafice. Moim zdaniem powinno odpalic alre trzeba to i tyak sprawdzić organoleptycznie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Misia.

Posiadam jednego ze starszych cube'ów. Jeszcze z tymi dużymi pinami.

Zamierzam zrobić małą przebudowę - zmiana węży na mniejsze i przejście na szybkozłączki.

 

Stąd moje pytanie, czy po wykręceniu obecnych krućcy choinkowych, i zostąpieniu ich szybkozłączkami (z oringiem), czy będę musiał jakoś dodatkowo jeszcze po wymianie uszczelniać (sylikonem)gwint, czy coś? czy sam oring od tej szybkozłączki wystarczy? może zostawić tą podkładkę (teflonową) ?

Pytanie stąd, ze bloku "jeszcze" nie rozbierałem.... :wink:

 

pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co ma Alexo2 na bloczku. To ja też mam. Ale nie w takich ilościach. I troche inaczej wygląda.

Tylko przy finach, jak dorwe cyfraka to zrobie foty. Może wieczorem w niedziele, a jak nie to jakoś w czwartek.

Tyle, że ja nie czekałem 2 tygodnie. No i te osad jest tylko na GPU bo na CPU go nie ma. Wieć woda w moim WC jest raczej czysta.

 

PS

chętnie sprzedam. Bo mi grafa padła :mur: :mur: A nową grafe to pewnie po wakacjach będę kupował. No ale wtedy to już pewnie będą inne bloczki :). Więc mi bloczek teraz nie jest potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tylko cyna wylana a blocxzki misia wporzo.

Słuchajcie cxzy pompke eheima 1048 mozna postawic w jakiejkolwiek pozycji (bok i "do góry nogami")?? bo mam za dużą grafe i mi nie wejdzie i musiałbym w inne miejsce wstawic.

Praktycznie to pompka akwariowa i elektromagnes który moze pracowac w kazdej pozycji wiec nie powinno byc problemów kiedy wylot bedzie skierowany w dół.

Macie z tym jakieś doświadcxzenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie cxzy pompke eheima 1048 mozna postawic w jakiejkolwiek pozycji (bok i "do góry nogami")?? bo mam za dużą grafe i mi nie wejdzie i musiałbym w inne miejsce wstawic.

Praktycznie to pompka akwariowa i elektromagnes który moze pracowac w kazdej pozycji wiec nie powinno byc problemów kiedy wylot bedzie skierowany w dół.

Macie z tym jakieś doświadcxzenia??

to raczej nie jest miejsce na takie pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie jest miejsce na takie pytania.

dotyczy to poczesci misia , dotycxzy chłodzenia wodnego i moznaby znaleźć jeszczxe kilka innych powodów (m.in. osobe któa mi sprzedała eheima i która pisze w tym temacie) dla których warto zadac te pytanie.

a ten temat przeleciałem strona po stronie od samego poczatku i nie takie oftopy tu były poruszane, wiec łatwiej i milej dla wszystkich by było gdzybś wypowiedział sie w tym temacie zamiast krytykować

 

uważam ze dla jednego pytania nie warto zakładać temtu.

Pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...